DSG Laurin&Klement a HHC i GSMIII, warto?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
dolko
Posty: 406
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 12:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: uzupełnij pole

DSG Laurin&Klement a HHC i GSMIII, warto?

Post autor: dolko »

Przymierzam się do zakupu wersji Laurin &Klement 2.0TDI z DSG.

Czy ten system jest przy automacie w ogole potrzebny i czy on nie jest w L&K wstandardzie?
"HHC - system wspomagania ruszania pod wzniesienia z systemem kontroli ciśnienia w oponach TPMG, mam dylemat:
co to właściwie jest i czy przy automati w ogóle potrzebne "

Czy GSMIII jest z Columbusem w stabdardzie w L&K?
Warto to brac do HTC ONE?
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: DSG Laurin&Klement a HHC i GSMIII, warto?

Post autor: Zaj007 »

Nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że jest w standardzie. I to niemal w każdym modelu.
System jest potrzebny w DSG. To nie automat, ale robot na dobrą sprawę. ;-)
Wyjaśnić więcej czy łapiesz o co mi chodzi?
Obrazek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: DSG Laurin&Klement a HHC i GSMIII, warto?

Post autor: rezon »

HHC nie było w standardzie do Family włącznie. Nie wiem jak wyżej - wystarczy sprawdzić cennik. HHC trzyma ciśnienie w układzie hamulcowym jeszcze przez kilka sekund po puszczeniu hamulca - można ruszać bez pośpiechu bez zaciągania ręcznego. fajny bajer - nawet jeśli nie masz, to można go aktywować za pomocą VCDS'a - wszystkie graty są na pokładzie.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: DSG Laurin&Klement a HHC i GSMIII, warto?

Post autor: szms »

Możesz aktywować w zależności od sterownika, ja kiedyś podjąłem próbę i u mnie nie udało się go aktywować. ;)
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: DSG Laurin&Klement a HHC i GSMIII, warto?

Post autor: sko89 »

Akurat w wersji L&K system HHC jest za dopłatą. Ciekawe bo w wersjach Elegance i Platinum jest w standardzie.
System GSM3 nie trzeba wiązać akurat z Columbusem bo tak samo występuje jako opcja z Amundsenem+ itd. Wżniejsze czy ma się telefon, z którym będzie działał bo nie z wszystkimi działa w pełni.
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: DSG Laurin&Klement a HHC i GSMIII, warto?

Post autor: sko89 »

Jeżeli HTC ONE obsługuje protokół łączności rSAP to można spokojnie brać GSM3. Jak nie to nie ma sensu bo w najlepszym wypadku będzie jak byś miał tylko standardowy GSM2. Nie wiem czywiesz na czym dokładnie polega różnica pomiędzy GSM2 i 3. Dla mnie nie warta 700 zł
Awatar użytkownika
dolko
Posty: 406
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 12:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: uzupełnij pole

Re: DSG Laurin&Klement a HHC i GSMIII, warto?

Post autor: dolko »

Sprawdziłem i mój tel właśnie to obsługuje. Jak rozumiem GSMIII to chodzi o to, że kontakty, smsy, nr dzwoniącego etc będą wyświetlane pomiędzy zegarami?

Zarówno HHC i GSMIII są w cenniku jako opcja do L&K.

Z powodu gwarancji wolałbym jednak sorry nie ruszać...
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: DSG Laurin&Klement a HHC i GSMIII, warto?

Post autor: sko89 »

W GSM2 tez to się wyświetla pomiędzy zegarami i częściowo panelu nawigacji za wyjątkiem smsów. Smsy tylko w GSM3. Cała róznica polega właśnie na smsach i tym że po zalogowaniu telefon wylogowuje się z sieci GSM a łączność przejmuje antena modułu GSM3. W GSM2 łączność idzie dalej na antenie telefonu. Poza tym w GSM3 są jakieś możliwości łączenia internetowego na zasadzie podobnej do propagacji wewnątrz auta sygnału wi-fi.
Musisz jednak wiedzieć, że wyświetlanie smsów niesie za sobą tą niedogodność, że pozostali pasażerowie mogą przeczytać treść smsa. Ale jest chyba tak, że to Ty decydujesz czy wyświetlić jego treść. Jeżeli Twój HTC obsługuje protokół rSAP, to powinien śmigać z GSM3 w pełnej funkcjonalności.
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: DSG Laurin&Klement a HHC i GSMIII, warto?

Post autor: Zaj007 »

dolko pisze:
Zarówno HHC i GSMIII są w cenniku jako opcja do L&K.
To potwierdza moją teorię, że L&K to dziwna wersja. :-)

Nie odpisałeś mi czy moje enigmatyczne sformułowania są jasne czy nie. Mniemam, że w takim wypadku trzeba to i owo wyjaśnić. :-)
DSG, owszem, rusza po zdjęciu nogi z hamulca, jak zwykły automat (dla odmiany skrzynie zrobotyzowane co do zasady ruszają dopiero po dodaniu gazu), ale gdy chcesz
ruszyć na ostrym spadku auto może samoczynnie się stoczyć. Nie ma non stop
parcia jak przy tradycyjnej skrzyni z konwerterem (tj jest i przy DSG, ale jest niewielkie i narasta z opóźnieniem; w samym momencie ruszenia tak jak gdyby go nie było). Dopiero jak dodasz gazu sprzęgła zaczną brać i pojedziesz tam gdzie sobie tego zażyczysz. ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
dolko
Posty: 406
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 12:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: uzupełnij pole

Re: DSG Laurin&Klement a HHC i GSMIII, warto?

Post autor: dolko »

Zaj007 pisze:
dolko pisze:
Zarówno HHC i GSMIII są w cenniku jako opcja do L&K.
To potwierdza moją teorię, że L&K to dziwna wersja. :-)

Nie odpisałeś mi czy moje enigmatyczne sformułowania są jasne czy nie. Mniemam, że w takim wypadku trzeba to i owo wyjaśnić. :-)
DSG, owszem, rusza po zdjęciu nogi z hamulca, jak zwykły automat (dla odmiany skrzynie zrobotyzowane co do zasady ruszają dopiero po dodaniu gazu), ale gdy chcesz
ruszyć na ostrym spadku auto może samoczynnie się stoczyć. Nie ma non stop
parcia jak przy tradycyjnej skrzyni z konwerterem (tj jest i przy DSG, ale jest niewielkie i narasta z opóźnieniem; w samym momencie ruszenia tak jak gdyby go nie było). Dopiero jak dodasz gazu sprzęgła zaczną brać i pojedziesz tam gdzie sobie tego zażyczysz. ;-)
Sorki, czytałem, ale nie odpowiedziałem, a faktycznie nie skumałem od razu ;) Teraz już wszystko jasne. To nawet potwierdza moje spostrzeżenia, kiedy miałem Superba FL 2.0 TDI DSG na 4 dni w testy to właśnie to było dziwne, że nie ciągnął po odjęciu nogi z hamulca tylko trzeba go było przygazować lekko. Podoba mi się określenie "zrobotyzowane" ;)
No a L&K to faktycznie dziwna wersja, ale wnętrze bardzo mi się podoba :)
Awatar użytkownika
dolko
Posty: 406
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 12:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: uzupełnij pole

Re: DSG Laurin&Klement a HHC i GSMIII, warto?

Post autor: dolko »

sko89 pisze:W GSM2 tez to się wyświetla pomiędzy zegarami i częściowo panelu nawigacji za wyjątkiem smsów. Smsy tylko w GSM3. Cała róznica polega właśnie na smsach i tym że po zalogowaniu telefon wylogowuje się z sieci GSM a łączność przejmuje antena modułu GSM3. W GSM2 łączność idzie dalej na antenie telefonu. Poza tym w GSM3 są jakieś możliwości łączenia internetowego na zasadzie podobnej do propagacji wewnątrz auta sygnału wi-fi.
Musisz jednak wiedzieć, że wyświetlanie smsów niesie za sobą tą niedogodność, że pozostali pasażerowie mogą przeczytać treść smsa. Ale jest chyba tak, że to Ty decydujesz czy wyświetlić jego treść. Jeżeli Twój HTC obsługuje protokół rSAP, to powinien śmigać z GSM3 w pełnej funkcjonalności.
Dzięki za wyjaśnienie, bo sprzedawca w salonie to nie wiedział takich dziwów, swoją drogą są oni dość niedoinformowani...
BTW czy GSM III oznacza tę szufladkę na telefon?
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: DSG Laurin&Klement a HHC i GSMIII, warto?

Post autor: gachul »

jak gość nie wie co chce sprzedać to poproś o kogoś bardziej kumatego
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: DSG Laurin&Klement a HHC i GSMIII, warto?

Post autor: Vedius »

dolko pisze: No a L&K to faktycznie dziwna wersja, ale wnętrze bardzo mi się podoba :)
L&K to taka wersja elekgance ubrana w skórkę chyba w Columbusa i jeszcze parę drobiazgów typu inkrustacja piano czy dywaniki.
Sam miałem wielkiego smaka na L&K ze względu na wnętrze w tonacji brązu :) ale musiałem odpuścić bo bym skórkę zniszczył po kilku miechach (taki charakter pracy) :mrgreen:
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: DSG Laurin&Klement a HHC i GSMIII, warto?

Post autor: sko89 »

dolko pisze:
sko89 pisze:W GSM2 tez to się wyświetla pomiędzy zegarami i częściowo panelu nawigacji za wyjątkiem smsów. Smsy tylko w GSM3. Cała róznica polega właśnie na smsach i tym że po zalogowaniu telefon wylogowuje się z sieci GSM a łączność przejmuje antena modułu GSM3. W GSM2 łączność idzie dalej na antenie telefonu. Poza tym w GSM3 są jakieś możliwości łączenia internetowego na zasadzie podobnej do propagacji wewnątrz auta sygnału wi-fi.
Musisz jednak wiedzieć, że wyświetlanie smsów niesie za sobą tą niedogodność, że pozostali pasażerowie mogą przeczytać treść smsa. Ale jest chyba tak, że to Ty decydujesz czy wyświetlić jego treść. Jeżeli Twój HTC obsługuje protokół rSAP, to powinien śmigać z GSM3 w pełnej funkcjonalności.
Dzięki za wyjaśnienie, bo sprzedawca w salonie to nie wiedział takich dziwów, swoją drogą są oni dość niedoinformowani...
BTW czy GSM III oznacza tę szufladkę na telefon?
:D :D :D Nie, szufladka na telefon jest tylko w Octavii 3 tzw. phone box z płytką indukcyjną podobno wzmacniającą sygnał GSM. Nie testowałem.
W Superbach przed i po FL nic w tym względzie się nie zmieniło. Działają w oparciu o klasyczny BT zarówno GSM 2 i 3. Tyle, że GSM 3 wykorzystuje dodatkowo jakby podprotokół rSAP w ramach BT.
Sprzedawcy w salonie najczęściej nic nie wiedzą a jeszcze mniej wiedzą mistrzowie z ASO. Celem sprzedawcy jest zarobić pieniądze a nie udzielać informacji:))
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: DSG Laurin&Klement a HHC i GSMIII, warto?

Post autor: sko89 »

Jedyna opcja jaką ma wersja L&K w porównaniu do pozostałych w Superbie to inkrustacja "L&K" w niektórych miejscach. Wszystkie pozostałe opcje są dostępne w wersji Platinum i Elegance (nawet więcej w standardzie) i w niższych za dopłatą.
ODPOWIEDZ