[S2] 1.8TSI, czy 2.0TSI?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: [S2] 1.8TSI, czy 2.0TSI?

Post autor: Vedius »

MILeq pisze:

Co prawda, właśnie się dowiedziałem, że nasz przemili rządzący "dali ciała" w kwestii przedłużenia stanu obecnego odliczeń vatu od osobówek i może się zdarzyć, że w 2014 wrócą kratki. Co prawda jest to domniemanie, ale może się okazać, że kura poczeka z zamówieniem do nowego roku, bo jednak cały vacik odliczyć to jest przyjemny pomysł :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Pisali o tym w Rzepie ze 2 tygodnie temu, a dopiero dzisiaj mi w ręce wpadło.
Ale się rozmarzyłeś :geek: Nie ten kraj kolego :!: :(
Awatar użytkownika
Cobrettiiii
Posty: 328
Rejestracja: 18 sie 2013, o 16:20
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 345km/475 nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Warszawa/Józefów
Kontakt:

Re: [S2] 1.8TSI, czy 2.0TSI?

Post autor: Cobrettiiii »

Vedius pisze:
MILeq pisze:

Co prawda, właśnie się dowiedziałem, że nasz przemili rządzący "dali ciała" w kwestii przedłużenia stanu obecnego odliczeń vatu od osobówek i może się zdarzyć, że w 2014 wrócą kratki. Co prawda jest to domniemanie, ale może się okazać, że kura poczeka z zamówieniem do nowego roku, bo jednak cały vacik odliczyć to jest przyjemny pomysł :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Pisali o tym w Rzepie ze 2 tygodnie temu, a dopiero dzisiaj mi w ręce wpadło.
Ale się rozmarzyłeś :geek: Nie ten kraj kolego :!: :(

A po co kratki ??

Bankowóz / Lub wynajem samochodów :)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
wrotas
Posty: 64
Rejestracja: 9 mar 2013, o 19:22
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 250 KM / 350 Nm
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2] 1.8TSI, czy 2.0TSI?

Post autor: wrotas »

Ja bym szedł w 2.0 i kręcił go 250km. 1,8 w serii też chodzi przyjemnie, ale jakbym miał wybór to na pewno 2.0.

PW
Łatwo mnie zadowala wszystko co najlepsze.

Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] 1.8TSI, czy 2.0TSI?

Post autor: szms »

Taaa... kratki będą i odliczenie vat... nie żartujcie sobie, bo się oplułem aż. :mrgreen: :lol: :lol: :lol:

A bankowóz? Znajomy kupił betę siódemkę, dziennie ze swoich "biznesów" zwozi do banku 70 kzł i niestety, ale vat musiał oddać razem z procentami, podobno nie należy mu się. Z tego co wiem ostro wzieli się za bankowozy. Chory kraj, powiedzieli mu, że do takiej gotówki to się agencję ochorny wynajmuje... :shock: :shock: :o
Kraj porażka.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S2] 1.8TSI, czy 2.0TSI?

Post autor: rezon »

Jak się odwoła, zaskarży do Sądu - to pewnie wygra... po 5 latach :( Też słyszałem o nagonce na bankowozy - ale tylko te ciekawe jagular, ziemski rower, prawnik, itp. ;) Opli combo czy transitów to się nie czepiają :)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Cobrettiiii
Posty: 328
Rejestracja: 18 sie 2013, o 16:20
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 345km/475 nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Warszawa/Józefów
Kontakt:

Re: [S2] 1.8TSI, czy 2.0TSI?

Post autor: Cobrettiiii »

szms pisze:Taaa... kratki będą i odliczenie vat... nie żartujcie sobie, bo się oplułem aż. :mrgreen: :lol: :lol: :lol:

A bankowóz? Znajomy kupił betę siódemkę, dziennie ze swoich "biznesów" zwozi do banku 70 kzł i niestety, ale vat musiał oddać razem z procentami, podobno nie należy mu się. Z tego co wiem ostro wzieli się za bankowozy. Chory kraj, powiedzieli mu, że do takiej gotówki to się agencję ochorny wynajmuje... :shock: :shock: :o
Kraj porażka.

Wszystko zależy jakie masz PKD w firmie :)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] 1.8TSI, czy 2.0TSI?

Post autor: szms »

Nie wiem o co Ci chodzi, ale w jego "biznesy" wchodzą: stacje paliw, agencja pko, restauracja, hotel, transport, stacja kontroli pojazdów, rolnictwo...
uważam, że akurat on naprawdę na to zasługuje, ale państwo sądzi inaczej. 8-)

Jeżeli chodzi o bankowozy, czepiają się... krótko mówiąc samochodów luksusowych.
Awatar użytkownika
blk
Posty: 207
Rejestracja: 9 sie 2013, o 13:02
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2] 1.8TSI, czy 2.0TSI?

Post autor: blk »

Nie tylko PKD. Przez jakiś czas, faktycznie można było zrobić sobie bankowóz, ale fiskus nie śpi :) Zaczęli regulować co jest bankowozem, a co nie i sejf przestaje być wystarczającym wyposażeniem bankowozu...

Przede wszystkim, można podziękować marce Infinity, która m.in. w Katowicach umieszczała ogromne bilbordy jakie to mają wspaniałe bezvatowe pojazdy w ofercie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: [S2] 1.8TSI, czy 2.0TSI?

Post autor: Misiek Fisiek »

Jeśli facet ma agencję PKO i nie może mieć bankowozu to faktycznie absurd. Pewnie nie chciało mu się kopać z urzędem i dał sobie siana.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Cobrettiiii
Posty: 328
Rejestracja: 18 sie 2013, o 16:20
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 345km/475 nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Warszawa/Józefów
Kontakt:

Re: [S2] 1.8TSI, czy 2.0TSI?

Post autor: Cobrettiiii »

szms pisze:Nie wiem o co Ci chodzi, ale w jego "biznesy" wchodzą: stacje paliw, agencja pko, restauracja, hotel, transport, stacja kontroli pojazdów, rolnictwo...
uważam, że akurat on naprawdę na to zasługuje, ale państwo sądzi inaczej. 8-)

Jeżeli chodzi o bankowozy, czepiają się... krótko mówiąc samochodów luksusowych.

Ja bym wałczył ....

Takie cipy trzeba tępić :)

Tym bardziej że już nie raz miałem walkę z US i ZUS-em
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] 1.8TSI, czy 2.0TSI?

Post autor: szms »

Wiesz... on walczył, sprawa ogólnie już zakończona, ale skierował sprawę do sądu.
Poza tym... to nie jest chłopiec do bicia, on ma kontrolę raz na 2-3 miesiące, więc dla niego to czysta norma... :shock: 8-)

Takie jaja cały czas są... podobnie z akcyzą za paliwo opałowe/napędowe... ludzie kręcili lody i brali na lewo, a on dostał karę ponad 400 kzł, bo jakieś druki były to nieczytelne, to jakiegoś podpisu brakowało, mówię wam istna parodia. :o :o
Awatar użytkownika
Cobrettiiii
Posty: 328
Rejestracja: 18 sie 2013, o 16:20
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 345km/475 nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Warszawa/Józefów
Kontakt:

Re: [S2] 1.8TSI, czy 2.0TSI?

Post autor: Cobrettiiii »

szms pisze:Wiesz... on walczył, sprawa ogólnie już zakończona, ale skierował sprawę do sądu.
Poza tym... to nie jest chłopiec do bicia, on ma kontrolę raz na 2-3 miesiące, więc dla niego to czysta norma... :shock: 8-)

Takie jaja cały czas są... podobnie z akcyzą za paliwo opałowe/napędowe... ludzie kręcili lody i brali na lewo, a on dostał karę ponad 400 kzł, bo jakieś druki były to nieczytelne, to jakiegoś podpisu brakowało, mówię wam istna parodia. :o :o

Wiem co oznacza kontrole skarbowe co 2-3 miesiące bo prowadzę kilka spółek zoo i oczekiwania na zwrot vat-u

są tak długie że odechciewa się prowadzić w tym kraju działalność...

Czytałem ostatnio nowe propozycje ministra finansów to uznałem

że facet niedługo będzie do odstrzału...
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] 1.8TSI, czy 2.0TSI?

Post autor: szms »

Ja mam trochę spiskową teorię na temat Rostowskiego, ale chyba nie ma sensu jej głosić, bo może być za dużo spięć... poza tym pisanie o brytyjskim agencie żydku polskiego pochodzenia chyba w tym kraju nie wypada. 8-) :shock:

Każdy jego krok prowadzi kraj w stan osłupienia, wk*rwienia i powoduje, że wszystkim odechciewa się czegokolwiek.
Awatar użytkownika
Cobrettiiii
Posty: 328
Rejestracja: 18 sie 2013, o 16:20
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 345km/475 nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Warszawa/Józefów
Kontakt:

Re: [S2] 1.8TSI, czy 2.0TSI?

Post autor: Cobrettiiii »

szms pisze:Ja mam trochę spiskową teorię na temat Rostowskiego, ale chyba nie ma sensu jej głosić, bo może być za dużo spięć... poza tym pisanie o brytyjskim agencie żydku polskiego pochodzenia chyba w tym kraju nie wypada. 8-) :shock:

Każdy jego krok prowadzi kraj w stan osłupienia, wk*rwienia i powoduje, że wszystkim odechciewa się czegokolwiek.

Zrobił się drobny off-top...

:)

Jednak to jest temat rzeka... Nawet chyba amazonia !!
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
STACHU
Posty: 46
Rejestracja: 14 sty 2012, o 14:17
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 167 km 385 Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Kraków

Re: [S2] 1.8TSI, czy 2.0TSI?

Post autor: STACHU »

Jak widać chyba każde forum ma swojego szms :roll:
ODPOWIEDZ