S2 FL Active - pytanie dot. świateł

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
forrestas
Posty: 220
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 14:34
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: S2 FL Active - pytanie dot. świateł

Post autor: forrestas »

Zgadza się, w końcu technologia od Nissana podobno pochodzi, co nie zmienia faktu, że wykończenie pozostawia dużo do życzenia.

Jako drugie auto dla żony albo fun car na lekki teren oraz ratunek na zimę jak zasypie - jak najbardziej TAK. Natomiast codzienne dojazdy do pracy ok 60km w jedną stronę - to byłby IMHO lekki masochizm. Z drugiej strony na odcinku autostrady i fragmencie S5 którymi codziennie jeżdżę, widzę ich całkiem sporo więc może jest nawet lepiej niż wygląda...
bezduszny

Re: S2 FL Active - pytanie dot. świateł

Post autor: bezduszny »

Wykończenie nie jest wbrew pozorom złe.
Sam design jest po prostu... mocno nie na czasie.

W podwarszawskich miejscowościach bardzo dużo się tego widzi... a sama Dacia nie robi na nie promocji, bo schodzą jak ciepłe bułeczki.
Chciałem taką nawet kupić żonie.. ale ostatecznie wyszło inne auto.
Awatar użytkownika
forrestas
Posty: 220
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 14:34
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: S2 FL Active - pytanie dot. świateł

Post autor: forrestas »

No fakt - rabatów nie dają. Co designu - mi się nawet podoba sama bryła i to, że tak wysoko siedzi. Natomiast plastiki w środku - jak u mojego ojca w Renault Thalia 2003 - dlatego między innymi podziękowałem. Albo porównaj wygląd uszczelek na oknach z innymi współcześnie projektowanymi autami...

Ale fakt, że po wybraniu najdroższej wersji z najmocniejszym silnikiem 1.5dCi 115KM i 4x4 cena nadal oscylowała nieco ponad 70k.
krzysiek1974
Posty: 3
Rejestracja: 25 sie 2013, o 11:35
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)

Re: S2 FL Active - pytanie dot. świateł

Post autor: krzysiek1974 »

Zuber pisze:(...) Bo czy naprawdę krajowy Superb 2 2.0 tdi w platynie kupiony jako trzylatek za 60 000 zł z przebiegiem 100 000 km będzie gorszy od Superba 2 active 1.4 kupionego za 80 000 zł?
Problemem jest tylko znaleźć takie auto. A czasu na szukanie mam niewiele, zaś pomysłów na spędzenie wolnego czasu aż zanadto :). Ponadto musiałby to być samochód dobrego znajomego, albo przynajmniej znajomego dobrego znajomego. Dobre samochody, nie ważne czy za 2.000zł, czy za 20.000zł czy za 70.000zł, sprzedają się nie przez komisy, allegro, otomoto i inne gratki. Te auta sprzedają się wśród rodziny i znajomych. No może czasem przez klubowe strony (np. OCP, zapewne SCP także). Portale są pełne aut sprzedawanych przez handlarzy - oficjalnych (autokomisy) i mniej oficjalnych (prywatny import). Ci zaś nie mają na celu uszczęśliwianie nabywców, ale siebie. I nikogo to chyba nie dziwi, choć wielu stając przed handlarzem chce wierzyć i wmawia sobie, że jest zgoła inaczej...
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: S2 FL Active - pytanie dot. świateł

Post autor: Misiek Fisiek »

Trzeba chwilę poszukać i wiadomo, że wybór nie będzie ogromny. Nie kupować od komisów tylko od osób prywatnych - pierwszego właściciela. W rodzinie i wśród znajomych nie zawsze jest chętny do wydania 60 000 zł na samochód, który w dodatku jest dość wielki i nie każdemu potrzebny. Poza tym ja osobiście nie sprzedałbym znajomemu. Kasy większej nie wezmę a w używanym samochodzie przecież kiedyś w końcu coś się zepsuje. I na co mi to potrzebne?
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
bezduszny

Re: S2 FL Active - pytanie dot. świateł

Post autor: bezduszny »

forrestas pisze: Ale fakt, że po wybraniu najdroższej wersji z najmocniejszym silnikiem 1.5dCi 115KM i 4x4 cena nadal oscylowała nieco ponad 70k.
No i możesz kupić konkurencyjnego za 70k ?
Dacia nie ma odpowiednika na rynku.
Awatar użytkownika
forrestas
Posty: 220
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 14:34
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: S2 FL Active - pytanie dot. świateł

Post autor: forrestas »

Masz rację - pewnie jakbym bardziej niż wygodnego combi potrzebował 4x4 to wybór padłby na Dacie. Zdaje się, że jako jedyna w tej klasie, ma coś w stylu blokady mechanizmu różnicowego (do 40km/h).

Bynajmniej nie mówię temu modelowi i marce nie, ale ma pewne braki. Jakby Dacia zrobiła Dustera z ksenonami (albo chociaż soczewkami ;) ) i parom innymi dodatkami za powiedzmy 90k oraz poprawiła jakość wykonania - byłbym pierwszy do zakupu.
Awatar użytkownika
KriSSo
Posty: 287
Rejestracja: 1 paź 2011, o 21:31
Samochód: Inny
Rocznik: 2018
Silnik: Inny
Aktualnie: 310 KM / 400 Nm
Imię: Kriss
Lokalizacja: ZS

Re: S2 FL Active - pytanie dot. świateł

Post autor: KriSSo »

forrestas pisze: Natomiast codzienne dojazdy do pracy ok 60km w jedną stronę
Ile zatem rocznie robisz km? Dieselek nie miał sensu?
Golf Variant mk7.5
Obrazek
bezduszny

Re: S2 FL Active - pytanie dot. świateł

Post autor: bezduszny »

forrestas pisze: Zdaje się, że jako jedyna w tej klasie, ma coś w stylu blokady mechanizmu różnicowego (do 40km/h).
Nie, to działa inaczej.
Na postoju możesz zablokować centralny mechanizm różnicowy.. co da rozłożenie przeniesienia napędu 50/50 między osiami. Po przekroczeniu jakieś tam prędkości (chyba 30 lub 40) system zwalnia tą blokadę.
Stosuje się to kiedy musisz wyjechać na przykład z jakiegoś głębokiego śniegu.
Awatar użytkownika
Cornel
Posty: 10
Rejestracja: 29 kwie 2013, o 09:57
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: S2 FL Active - pytanie dot. świateł

Post autor: Cornel »

Sam jeszcze kilka tygodni temu miałem dylemat nad wyborem wersji Activ. Nie będę nikogo przekonywał że wersja wyposażenia bogatszego jest taka sama jak biedniejszego, że silnik o wyższej mocy jeździ tak samo jak słabszej bo to nieprawda. Jeżeli wybierze się wersję lepszą (patrz droższą) to każdy będzie bardziej zadowolony, tylko pytanie czy każdy kierowca ma takie same potrzeby i możliwości finansowe.
Jak widać sam jestem od niedawna posiadaczem SII FL 1.4 Activ i muszę przyznać że jestem pozytywnie zaskoczony wrażeniami z jazdy. Uprzedzę że samochód wykorzystuję w 95 % do jazdy w mieście i brak ksenonów zupełnie mi nie przeszkadza, halogeny świecą lepiej niż w poprzedniej Corolli. Do braku chromowanych listew wokół okien też się przyzwyczaiłem i jak już któryś z kolegów nadmieniał nie musiałem za ich brak dopłacać tak jak w BMW 7 :) Po odbiorze w serwisie domówiłem chromowaną listwę zderzaka przedniego i wygląda to już dużo lepiej.
Dynamika silnika w mieście zupełnie wystarczająca, spalenie w mieście nie przekracza 9,0 a w trasie przy spokojnej jeździe zeszło mi nawet do 6,0. Wzór tapicerki po FL jest dużo korzystniejszy, denerwuje mnie tylko system start/stop.
W standardzie z pakietem fresh jest już automatyczna klimatyzacja, tempomat i skórzana kierownica
Do Active domówiłem kilka dodatków typu: podgrzewane przednie fotele, Kessy, rolety przeciwsłoneczne, alufelgi.
Podsumowując to za siedemdziesiąt parę tysięcy mam wygodne i duże auto w sam raz i tu podkreślę jak na moje potrzeby i cieszę się że nie wydałem więcej, chociaż nie twierdzę ze wersje bogatsze i z mocniejszymi silnikami nie są warte swojej ceny. Może za parę lat jak wejdzie nowa generacja Superba i będę miał akurat więcej kasy na zakup samochodu to szarpnę się może nawet na Platinum w mocniejszym silniku bo prawdę mówiąc to Suberb to fajne auto bez względu na wersję.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: S2 FL Active - pytanie dot. świateł

Post autor: rezon »

Cornel pisze:....samochód wykorzystuję w 95 % do jazdy w mieście ... Dynamika silnika w mieście zupełnie wystarczająca, spalenie w mieście nie przekracza 9,0 a w trasie przy spokojnej jeździe zeszło mi nawet do 6,0. Wzór tapicerki po FL jest dużo korzystniejszy, denerwuje mnie tylko system start/stop.
W standardzie z pakietem fresh jest już automatyczna klimatyzacja, tempomat i skórzana kierownica
Do Active domówiłem kilka dodatków typu: podgrzewane przednie fotele, Kessy, rolety przeciwsłoneczne, alufelgi.
Podsumowując to za siedemdziesiąt parę tysięcy mam wygodne i duże auto w sam raz i tu podkreślę jak na moje potrzeby i cieszę się że nie wydałem więcej, ....
Do miasta ten silnik jest jak najbardziej OK. A wyposażenie dodatkowe - zawsze mogłoby być lepsze :) Nawet w topowych autach są jeszcze opcje wyposażenia ;) Najważniejsze rzeczy do miasta masz - np. Kessy :)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Cornel
Posty: 10
Rejestracja: 29 kwie 2013, o 09:57
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: S2 FL Active - pytanie dot. świateł

Post autor: Cornel »

rezon pisze: Najważniejsze rzeczy do miasta masz - np. Kessy :)
Moim zadaniem to chyba jeden z najbardziej praktycznych dodatków.

Chciałem jeszcze domówić podgrzewaną przednią szybę, którą większość forumowiczów poleca ale nie występuje z silnikiem 1.4. Na szczęście parkuję w hali garażowej i jakoś bez niej się obejdzie.
Awatar użytkownika
forrestas
Posty: 220
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 14:34
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: S2 FL Active - pytanie dot. świateł

Post autor: forrestas »

Jeżeli czegoś żałuję to właśnie tego, że nie wziąłem kessy... Ehhh....
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: S2 FL Active - pytanie dot. świateł

Post autor: rezon »

Dlatego pisałem, że Kessy do miasta to jeden z najważniejszych dodatków :) Mam już od kilku lat - bardzo denerwujący jest jego brak - sporadycznie jeżdżę samochodem bez. W przypadku kobiet Kessy jest jeszcze ważniejsze ;) Mężczyźni nie mają tak pojemnych kieszeni jak damskie torebki ;) Chociaż na forum było coś z VW nt. "kopanego" otwierania bagażnika - równie dobry bajer. A grzana szyba jak najbardziej jest warta uwagi :) Z innych rzeczy, których Active nie ma, a które uważam za ważne to tylko ksenony. Zapomniałbym jeszcze o parasolu ;) - Active ma w ogóle schowek?
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
forrestas
Posty: 220
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 14:34
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: S2 FL Active - pytanie dot. świateł

Post autor: forrestas »

Hmmm, mój MY2011 ma - niestety z fabryki wyjechał z pustym, ale to można akurat szybko naprawić :)
ODPOWIEDZ