[S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
jarekm81
Posty: 3
Rejestracja: 13 lut 2023, o 19:47
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

[S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: jarekm81 »

Hej
Od kilku miesięcy szukam informacji o nowym Superbie 2023 ale bardzo mało ich jest.
To co wiadomo to to że bedzie premiera w 2023 roku ale kiedy?
Interesuje mnie to ponieważ w wakacje będę musiał złożyć zamówienie na superba i zastanawiam się czy będzie już nowy model czy jeszcze 2 raz będę musiał wziąć s3fl
Dzięki za info i przecieki z teamu Skoda
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: Enriquez »

A skąd to przekonanie, że w ogóle będzie S4 ?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
komoornik
Posty: 986
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: komoornik »

Bo akurat to już Skoda zapowiedziała, ale nie wiadomo nic więcej. Wiemy tyle że premiera w tym roku.

https://www.skoda-storyboard.com/en/pre ... e-in-2022/

Ale powiem szczerze w dzisiejszych czasach zamawianie auta które dopiero co wchodzi do produkcji to strzał w stopę - polecam przejrzeć chociażby ile było wad wieku dziecięcego Octavii IV.
jarekm81
Posty: 3
Rejestracja: 13 lut 2023, o 19:47
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: jarekm81 »

Pewnie masz racje że są wady wieku dziecięcego ale to auto służbowe więc co by się nie działo to nie z mojej kasy a ostatniego superba zamówiłem świeżo po premierze S3fl i teraz chciałbym aby kolejne różniło się od poprzedniego aby nie jeździć tym.samym autem 8 lat.
Nie wybiorę innej marki np Toyota Rav 4 czy podobne bo Skoda superb to naprawdę dobre auto. Jeśli się uda to będę opóźniał zamówienie.
Pytam na forum ponieważ przy ostatnim superb było tu dużo informacji takich co w necie oficjalnie nie było a jednak są tu osoby związane z dealerami.
Dzięki
jarekm81
Posty: 3
Rejestracja: 13 lut 2023, o 19:47
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: jarekm81 »

Awatar użytkownika
caballero
Posty: 347
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: caballero »

jarekm81 pisze: 14 lut 2023, o 18:14 Pewnie masz racje że są wady wieku dziecięcego ale to auto służbowe więc co by się nie działo to nie z mojej kasy a ostatniego superba zamówiłem świeżo po premierze S3fl i teraz chciałbym aby kolejne różniło się od poprzedniego aby nie jeździć tym.samym autem 8 lat.
Nie tyle chodzi o kasę, co o fakt, że np. co chwilę nie działa infotainment, nie możesz zmienić jakichś ustawień (jak np. klimy), nie możesz podpiąć AndroidAuto / CarPlay, a to nie działa dźwięk, a to jakiś asystent wariuje. I zamiast jeździć autem, co chwilę jesteś w ASO, a czasem serwis nawet żadnego zastępczego auta nie ma na stanie.
I taka ciągła zabawa.

Tak przynajmniej kojarzę opowieści dealerów, jak i właścicieli pierwszych modeli Octavii 4.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: siemi1 »

Arval kiedys zwrócił kilkanaście o4 od jednego z klientow do skody bo wiecej w serwisie byly niz jeździły:) cos w tym jest, ale po problemie z asystentami w S3FL (u mnie na razie ok) widac ze lifting tez nie jest super opcja:))

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
komoornik
Posty: 986
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: komoornik »

jarekm81 pisze: 14 lut 2023, o 18:14 Pewnie masz racje że są wady wieku dziecięcego ale to auto służbowe więc co by się nie działo to nie z mojej kasy a ostatniego superba zamówiłem świeżo po premierze S3fl i teraz chciałbym aby kolejne różniło się od poprzedniego aby nie jeździć tym.samym autem 8 lat.
Nie wybiorę innej marki np Toyota Rav 4 czy podobne bo Skoda superb to naprawdę dobre auto. Jeśli się uda to będę opóźniał zamówienie.
Pytam na forum ponieważ przy ostatnim superb było tu dużo informacji takich co w necie oficjalnie nie było a jednak są tu osoby związane z dealerami.
Dzięki
Widzisz sam się zgodzę że Superb 3 to na prawdę dobre auto.

Ale o Superbie 4 nie wiadomo nic, więc nie wiadomo czy będzie dobry ;)

Tu ponownie wystarczy spojrzeć na bratnią konkurencję - Golf 8 to pod wieloma względami krok wstecz versus Golf 7.5.
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: artho »

Pytanie co nowego przyniesie S4 i K2. Czekam na kolejny mały przełom dla Skody - może torsen w topowej wersji silnikowej?
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 677
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: rowerek »

Po pierwsze Torsen wymuszałby zmianę architektury podwozia - występuje przy wzdłużnym ułożeniu silnika (teoretycznie da się zrobić centralny mechanizm różnicowy przy poprzecznym ułożeniu silnika, ale takie przypadki są już raczej niespotykane - cena, rozkład masy, poziom skomplikowania). Na to się nie zanosi, bo platforma MQB jest tylko do silników ułożonych poprzecznie.

Pod drugie nawet Audi już z większości modeli od Niego odeszła/odchodzi (nawet w silnikach 3.0). Teraz jest quattro ultra - w duuuużym uproszczeniu, jeżeli chodzi o działanie, bo konstrukcyjnie już nie, to taki 'odwrócony' haldex.
Haldex DOPINA napęd, quattro ultra ODŁĄCZA tylną oś w specyficznych warunkach (niewielki kąt skrętu kół, stała prędkość, przyczepne podłoże). W praktyce w quattro ultra nadal da się jechać 'slajdami', ale kultowy, czysto mechaniczny torsen to już nie jest.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka


artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: artho »

W Touaregu zrobili to w Kodiaqu nie zrobiliby?
komoornik
Posty: 986
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: komoornik »

Touareg to MLB czyli jak Q7.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 677
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: rowerek »

Nie rozumiem. Co wspólnego ma TOUAREG z Kodiaqiem?
Kodiaqa to można do Tiguana odnosić, nie do Touarega. Powtarzam, póki będzie powstawać coś na platformie MQB (a będzie) NIE MA SZANS na centralny mechanizm różnicowy.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

LMB
Posty: 1365
Rejestracja: 27 cze 2013, o 16:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: LMB »

komoornik pisze: 15 lut 2023, o 00:41
Ale o Superbie 4 nie wiadomo nic, więc nie wiadomo czy będzie dobry ;)

Tu ponownie wystarczy spojrzeć na bratnią konkurencję - Golf 8 to pod wieloma względami krok wstecz versus Golf 7.5.
Ale z drugiej storny - wszystko juz bedzie przecwiczone na Golfie 8, Octavii, i troszke na Arteonie. Aczkolwiek ja sie nie zdecydowalem czekac, bo mowia, ze oficjalna premiera na jesieni, czyli auto pewnie do odbioru w polowie 2024. I mimo wszystko jednak choroby wieku dzieciecego na poczatku wychodza, wiec trzebaby czekac tak z dwa lata od premiery... i tak mozna w kolko, bo potem FL i znowu choroby wieku dzieciecego ;)
"In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life."

Powered by George Best
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: piramida »

artho pisze: 15 lut 2023, o 11:54 Pytanie co nowego przyniesie S4 i K2. Czekam na kolejny mały przełom dla Skody - może torsen w topowej wersji silnikowej?
Torsen jest montowany w silnikach wzdłużnych a nie poprzecznych jak w mqb ;-)
ODPOWIEDZ