Finansowanie

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
jaro321
Posty: 324
Rejestracja: 9 lis 2015, o 17:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 534/660
Imię: Jarek
Lokalizacja: W-wa

Re: Finansowanie

Post autor: jaro321 »

No i kupiłem wreszcie ten GAP fakturowy - w salonie Opla, bo Skoda ma takich klientów na sam GAP generalnie w d...pie.

Gdyby kogoś w przyszłości interesowało to przy zakupie auta za gotówkę, można wykupić taki GAP w ciągu 30 dni od zakupu auta (mając już kupione ubezpieczenie OC/AC) co najmniej w 3 miejscach (przynajmniej ja tyle znalazłem):
1. Syndykat Lloyd’s nr 3624, zarządzany przez HISCOX Syndicates Ltd obsługiwany i sprzedawany przez Wagas S.A. dla aut o wartości 250000zł maksymalna SU 80000zł na 3 lata za 1850zł (można kupić min. w salonach Opla, Toyoty, Lexusa, Seata)
2. Acasta European Insurance Company Ltd obsługiwane i sprzedawane przez Autoprotekt Polska dla aut o wartości 250000zł maksymalna SU 60000zł na 3 lata za 1880zł
3. Benefia T.U. S.A. Vienna Insurance Group SU 45000zł na 3 lata za 1200zł (można kupić min. w salonie Fiata, Alfy Romeo)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Finansowanie

Post autor: szms »

Zrobiłeś widzę tak jak ja :lol:

Też poszedłem do Opla, walka trwała i potem Skoda chciała za wszelką cenę ofertę przebić, ale miałem ich już głęboko, bo zamiast od razu dać dobrą ofertę to chcieli mnie wydymać. :D
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Finansowanie

Post autor: CLO27 »

Od razu dymać ;P przecież nie jeden wziął ich super kredycik i ubezpieczenie w wysokości 3% to nic, że rynkowo będzie dwa razy drożej :lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
krycho
Posty: 62
Rejestracja: 31 sie 2015, o 22:29
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: WuWuA

Re: Finansowanie

Post autor: krycho »

Panowie, czy w tej chwili VW Leasing daje dobra ofertę na leasing z wysokim wykupem na 3 lata? Interesowałoby mnie 10% wpłaty i 20kkm rocznie. Ktoś z Was sie moze przypadkiem orientuje?
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Finansowanie

Post autor: szms »

W styczniu vw dawal slabe warunki, nie wiem czy aktualnie cos sie zmienilo :)
krycho
Posty: 62
Rejestracja: 31 sie 2015, o 22:29
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: WuWuA

Re: Finansowanie

Post autor: krycho »

To ciekawe, ponieważ w przypadku VW warunki oferowane przez VW Leasing były naprawdę konkurencyjne, jesli nie najlepsze.
Awatar użytkownika
Iron
Posty: 277
Rejestracja: 5 maja 2010, o 11:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: WA (SK)
Kontakt:

Re: Finansowanie

Post autor: Iron »

szms pisze:W styczniu vw dawal slabe warunki, nie wiem czy aktualnie cos sie zmienilo :)
Dealer coś wspominał mi, że są zmiany w VW Leasing na korzyść dla kupującego ale szczegółów nie znam.
Obrazek

Obecnie:
Superb III L&K 2.0 TSI 280KM 4x4 DSG
Fabia III 1.0 TSI DGS Style
Kymco AK550
krycho
Posty: 62
Rejestracja: 31 sie 2015, o 22:29
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: WuWuA

Re: Finansowanie

Post autor: krycho »

To dziwne, bo w przypadku Golfa czy Passata leasing z wysokim wykupem na 36 miesięcy to ok. 103,xx% + ewentualne koszty RTI.
Awatar użytkownika
Rolnik
Posty: 263
Rejestracja: 18 wrz 2015, o 20:13
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Finansowanie

Post autor: Rolnik »

Czy któryś z Panów tudzież Pań może oświecić mnie na co zwrócić uwagę przy wyborze finansowania na SIII ?
Finansowanie ma być Skody czyli Volkswagen Bank. Może być leasing ale nie musi. Nawet preferowałbym kredyt. Ale ten kredyt niskich rat to kpina dla mnie bo chciałbym pojeździć tym autem dłużej niż 3 lata, a już po tym okresie dokładam do niego 20 tys. odsetek a do spłaty zostaje rata balonowa... może ktoś mi wytłumaczy sens takiego kredytowania bo nie ogarniam o co chodzi.
Zanim wybiorę się do salonu na rozmowę chciałbym się dowiedzieć co składa się na ratę? Prowizja + ubezpieczenie OC/AC + ubezpieczenie kredytu + ..... ?? Patrzyłem na kredyt 50% wpłaty i reszta na 3 lata. Miało być 0% a wychodzi mi z kalkulacji 10%.
Może jest ktoś kto ostatnio borykał się z wyborem finansowania i podpowie na co zwrócić uwagę albo który produkt jest w tej chwili najkorzystniejszy?
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Finansowanie

Post autor: CLO27 »

Leasing niskich rat z ratą balonową jest dla firm które nie chcą się potem borykać z problemem jakim jest stare auto. Można powiedzieć, uprościć, że jest to taki wynajem długoterminowy z możliwością wykupu. Można to ująć, że w tym sposobie finasowania spłacasz stratę wartości samochodu w przeciągu 3 lat.
Kupując nowe auto za gotówkę ono w przeciągu tych 3 lat traci na wartości i na przykład, po tym okresie auto jest warte połowe tego co zapłaciłeś za nowe, w przypadku tego finansowania leasingoawca zakłada za Ciebie ile to auto straci, a ty wyrównujesz tą stratę ratą leasingową, a że wykup auta jest za jakąś kwotę, spłacasz tak na prawdę w leasingu (kwota zakupu + parę procent - kwota wykupu) dlatego rata jest często dwukrotnie niższa. Wiąże się to z pewnymi ograniczeniami jak np. limit kilometrów, odbiór auta po leasingu - ocena stopnia zużycia (jak nie zdecydujesz się na wykup), często również narzucany i obowiązkowy pakiet ubezpieczenia. Trzeba to policzyć.
Kredyt jak kredyt trzeba uważać na dodatkowe koszty, ale generalnie teraz muszą wedle prawa podać wszystkie składowe więc powiedzmy, że do przeanalizowania.
Leasing z wpłatą najpopularniej 10% (10-30%) i symbolicznym wykupem (1-10%) trzeba po prostu zestawić z propozycją leasingu niskich rat, plus jest taki że możesz ubezpieczenie negocjować z firmami ubez. zewnętrznymi akceptowalnymi dla danej marki (korzystniejsze warunki), nie masz limitów kilometrów, po symbolicznym wykupie auto zostaje u ciebie, nie ma limitu kilometrów, ale rata leasingowa będzie powiedzmy 2 razy wyższa niż w leasingu niskich rat.

Oczywiście aby myśleć o leasingu musisz mieć działalność :) Kredyt zazwyczaj wychodzi drożej, ale zdarzają się też różne okazje.
Przy leasingu jest jeszcze kwestia amortyzacji....ale to chyba ktoś bardziej wykwalifikowany musi ten aspekt poruszyć. Ja starałem się bardziej zobrazować różnice w samym finansowaniu, z tego oczywiście co wiem :)

Trzeba policzyć wszystko czyli rata leasingu + ubezpieczenie (ac+oc+ gap fakturowy - warto mieć) + wykup i zobaczyć co wychodzi korzystniej :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 424
Rejestracja: 6 mar 2016, o 12:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Finansowanie

Post autor: Jarek104 »

Rolnik pisze: Patrzyłem na kredyt 50% wpłaty i reszta na 3 lata. Miało być 0% a wychodzi mi z kalkulacji 10%.
?
Odlicz od sumy rat ubezpieczenie LIFE, ubezpieczenie OC+AC i 5% prowizji.
Kredyt ma oprocentowanie 0.
Awatar użytkownika
Rolnik
Posty: 263
Rejestracja: 18 wrz 2015, o 20:13
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Finansowanie

Post autor: Rolnik »

Dziękuje za odpowiedzi.
Czyli jest tak: Liczę prowizje od udzielenia: w tym przypadku 5% + ubezpieczenie OC+AC (pewnie gdzieś na poziomie 2% wartości auta) + ubezpieczenie kredytu LIFE którego oprocentowania nie znam na tę chwilę.
Jarek104 siedzisz w tym na co dzień więc powiedz mi jeszcze czy wysokość składki OC+AC proponowanego przez salon jest uzależniona od wyboru sposobu kredytowania?
CLO27 pisze: Oczywiście aby myśleć o leasingu musisz mieć działalność :)
Jako gospodarstwo rolne mogę z niego skorzystać ale nie odliczę sobie rat od dochodu bo puki co nie muszę się z niego rozliczać. ;) Z tych kalkulacji całkiem nieźle wychodzi też 3 letni leasing 102%.

No i wracając jeszcze do kredytu niskich rat to jest też leasing niskich rat gdzie wartość raty końcowej to 52,50% [nie znam w sumie szczegółów bo kalkulacja jest dość okrojona a jestem przed rozmowami z moim ulubionym sprzedawcą] który to leasing bardziej się opłaca ale to tylko w przypadku kiedy zdecydujemy się zostawić "stare" redło po 3 latach za 50 % wartości nowego auta. I dalej wygląda to tak, że jak rzeczoznawca nie będzie miał uwag do auta to da mi kaskę a ja idę do skody i biorę nowego superba? Zagalopowałem się... nie daje mi kaski bo przecież nie jest to moje auto tylko banku. Czyli zostaje bez auta i traktuje przygodę z samochodem jako wynajem?
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Finansowanie

Post autor: piramida »

Rolnik, leasing się opłaca przy wartości samochodu powyżej 20kzł euro bo wtedy jest to najem który w całości wrzucasz w koszty, powyżej tej kwoty kupując w kredyt czy za gotówkę odliczasz koszty tylko do kwoty około 80kzł
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Finansowanie

Post autor: whity »

20.000PLN € :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Finansowanie

Post autor: CLO27 »

Rolnik pisze:Dziękuje za odpowiedzi.
Czyli jest tak: Liczę prowizje od udzielenia: w tym przypadku 5% + ubezpieczenie OC+AC (pewnie gdzieś na poziomie 2% wartości auta) + ubezpieczenie kredytu LIFE którego oprocentowania nie znam na tę chwilę.
Jarek104 siedzisz w tym na co dzień więc powiedz mi jeszcze czy wysokość składki OC+AC proponowanego przez salon jest uzależniona od wyboru sposobu kredytowania?
CLO27 pisze: Oczywiście aby myśleć o leasingu musisz mieć działalność :)
Jako gospodarstwo rolne mogę z niego skorzystać ale nie odliczę sobie rat od dochodu bo puki co nie muszę się z niego rozliczać. ;) Z tych kalkulacji całkiem nieźle wychodzi też 3 letni leasing 102%.

No i wracając jeszcze do kredytu niskich rat to jest też leasing niskich rat gdzie wartość raty końcowej to 52,50% [nie znam w sumie szczegółów bo kalkulacja jest dość okrojona a jestem przed rozmowami z moim ulubionym sprzedawcą] który to leasing bardziej się opłaca ale to tylko w przypadku kiedy zdecydujemy się zostawić "stare" redło po 3 latach za 50 % wartości nowego auta. I dalej wygląda to tak, że jak rzeczoznawca nie będzie miał uwag do auta to da mi kaskę a ja idę do skody i biorę nowego superba? Zagalopowałem się... nie daje mi kaski bo przecież nie jest to moje auto tylko banku. Czyli zostaje bez auta i traktuje przygodę z samochodem jako wynajem?
No mniej więcej tak to wygląda, ale masz możliwość jak to nazwałeś stare redło ;) wykupić za kwotę wykupu (będziesz miał ją określoną w umowie leasingu) i można powiedzieć, że to jest na zasadzie wynajmu długoterminowego z możliwością wykupu. Ale masz ograniczenia przebiegu do max 40k km rocznie i ubezpieczenie wynosi ponad 3 %. Oczywiście warunki leasingu można negocjować niezależnie od rabatu jaki udało ci się uzyskać więc nie przyjmuj pierwszej oferty, ale ponegocjuj :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
ODPOWIEDZ