Finansowanie

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Cobrettiiii
Posty: 328
Rejestracja: 18 sie 2013, o 16:20
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 345km/475 nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Warszawa/Józefów
Kontakt:

Re: Finansowanie

Post autor: Cobrettiiii »

Greg pisze:Nie orientujecie się jak na chwilę obecną wygląda sprawa leasingu na S2? Brać ten oferowany przez SAP w salonie czy można znaleźć coś lepszego na rynku? Myślę o schemacie wpłata min. 30%, leasing na 36 m-cy.

To zależy...

Bo jak wpierw pójdziesz do salonu to dają droga ofertę...

Osobiście polecam

dwie firmy

ING / i Reinfeinsen ...

Najlepiej do każdego napisać
i czekać na oferty

później przekazujesz niższe oferty między nimi ...

Obydwie firmy kłócą się między sobą

:)

I dostajesz najlepszą ofertę ;)

Ja osobiscie tak robiłem

brałem leasing na 60 miesiecy 45 % wpłaty własnej rata wyniosła mnie 1180 zł :)

kwota 114 700
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Finansowanie

Post autor: Camillinhio »

VW Leasing przy Twoich warunkach i dla kwoty wykupu 1% to koszt ok. 105,5%. Wyższa kwota wykupu to koszt leasingu ok. 107,2%. (sam przerabiam ten temat)

Auto ubezpieczą Ci w Allianz lub Hestii.
Obrazek
Greg
Posty: 41
Rejestracja: 6 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Finansowanie

Post autor: Greg »

Ja rozpatruję różne warunki jak na razie...te które podałem to minimalne jakie wymaga SAP. Gdybym miał brać na kredyt to chyba na mBank bym się zdecydował ale z leasingiem nie miałem nigdy do czynienia....szkoda że nie mają opcji Lease&Drive...odeszłoby trochę problemów pewnie. wiem jednak, że jak człowiek pochodzi koło tematu to jak ze wszystkim uda się trochę taniej coś znaleźć...trzeba pytać i szukać i tyle...Trzeba też zobaczyć czy nie wyjdzie się odrobinę lepiej na większym niż 1% wykupu na koniec...Im dłużej płacisz leasing czy kredyt to wiadomo, że jego koszt ci rośnie bo więcej im oddajesz...Poza tym ważne też ile rabatu uda ci się wytargować w salonie...a przy okazji - nie zna ktoś numerów losowania Lotto z najbliższej kumulacji? :)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Finansowanie

Post autor: szms »

Kredyt jest droższy niż leasing.
Jak brałem SII to skok z 2 lat na 3 lata był dla mnie duży... dlatego zostałem przy leasingu 2-letnim i wpłacie maksymalnej - wyszło 105,9%.
8-)
Awatar użytkownika
Cobrettiiii
Posty: 328
Rejestracja: 18 sie 2013, o 16:20
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 345km/475 nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Warszawa/Józefów
Kontakt:

Re: Finansowanie

Post autor: Cobrettiiii »

Greg pisze:.Im dłużej płacisz leasing czy kredyt to wiadomo, że jego koszt ci rośnie bo więcej im oddajesz...Poza tym ważne też ile rabatu uda ci się wytargować w salonie...a przy okazji - nie zna ktoś numerów losowania Lotto z najbliższej kumulacji? :)

Różnica między 36 miesięcy a 60 miesięcy u mnie była w granicach 1,5 % auta...

czyli 1720,5 zł czyli 71 zł w miesięcznej racie...

Czym masz większą wpłatę to koszt całkowity leasingu jest mniejszy...

Ja wziąłem na 60 miesięcy jednak tak czy tak wykupię go po 2 latach...
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Finansowanie

Post autor: rezon »

szms pisze:Kredyt jest droższy niż leasing.
Jak brałem SII to skok z 2 lat na 3 lata był dla mnie duży... dlatego zostałem przy leasingu 2-letnim i wpłacie maksymalnej - wyszło 105,9%.
8-)
wszystko zależy dla kogo i w jakiej sytuacji finansowej. Kredyt może być tańszy od leasingu. Porównywałem kilka firm leasingowych i "fabryczny" wyszedł najtaniej i najprościej. Chyba też coś ok. 105,9 na 36 miesięcy - wpłata 20%
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Finansowanie

Post autor: Camillinhio »

Cobrettiiii pisze: Osobiście polecam

dwie firmy

ING / i Reinfeinsen ...

Najlepiej do każdego napisać
i czekać na oferty

później przekazujesz niższe oferty między nimi ...

Obydwie firmy kłócą się między sobą

:)

I dostajesz najlepszą ofertę ;)

Ja osobiscie tak robiłem

brałem leasing na 60 miesiecy 45 % wpłaty własnej rata wyniosła mnie 1180 zł :)

kwota 114 700
A jaką miałeś kwotę wykupu auta?

Starałem się policzyć dla jakich warunków wychodziłaby rata 1180 zł (netto?), i wychodzi mi, że dla kwoty wykupu 20% i koszcie leasingu na poziomie 106,95%.

Tak to będzie?

Właśnie doczytałem, że 60 miesięcy...
Obrazek
Awatar użytkownika
Cobrettiiii
Posty: 328
Rejestracja: 18 sie 2013, o 16:20
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 345km/475 nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Warszawa/Józefów
Kontakt:

Re: Finansowanie

Post autor: Cobrettiiii »

Camillinhio pisze:
Cobrettiiii pisze: Osobiście polecam

dwie firmy

ING / i Reinfeinsen ...

Najlepiej do każdego napisać
i czekać na oferty

później przekazujesz niższe oferty między nimi ...

Obydwie firmy kłócą się między sobą

:)

I dostajesz najlepszą ofertę ;)

Ja osobiscie tak robiłem

brałem leasing na 60 miesiecy 45 % wpłaty własnej rata wyniosła mnie 1180 zł :)

kwota 114 700
A jaką miałeś kwotę wykupu auta?

Starałem się policzyć dla jakich warunków wychodziłaby rata 1180 zł (netto?), i wychodzi mi, że dla kwoty wykupu 20% i koszcie leasingu na poziomie 106,95%.

Tak to będzie?

Właśnie doczytałem, że 60 miesięcy...

U mnie wykup 1 % ...

Brałem na 60 miesięcy bo na taki okres mnie interesowało by mieć przez 2 lata jak najniższą ratę...

Po 2 latach tak czy tak zamierzam wykupić samochodu bez żadnych dodatkowych kosztów...
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Cobrettiiii
Posty: 328
Rejestracja: 18 sie 2013, o 16:20
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 345km/475 nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Warszawa/Józefów
Kontakt:

Re: Finansowanie

Post autor: Cobrettiiii »

1180 zł brutto :)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
SKOREK
Posty: 119
Rejestracja: 9 cze 2013, o 07:26
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Finansowanie

Post autor: SKOREK »

A ja ze szczerego serca odradzam leasing i dobrze radzę.... lepiej droższy kredyt niż leasing...
W maju tego roku skończył mi się leasing Octavii i stałem się nareszcie wolnym człowiekiem... i powiem szczerze NIGDY WIĘCEJ...
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Finansowanie

Post autor: Vedius »

SKOREK pisze:A ja ze szczerego serca odradzam leasing i dobrze radzę.... lepiej droższy kredyt niż leasing...
W maju tego roku skończył mi się leasing Octavii i stałem się nareszcie wolnym człowiekiem... i powiem szczerze NIGDY WIĘCEJ...
To się pochwal ile dołożyłeś do ceny zakupu na wyjściu ;)
Awatar użytkownika
SKOREK
Posty: 119
Rejestracja: 9 cze 2013, o 07:26
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Finansowanie

Post autor: SKOREK »

Nic nie dołożyłem i wszystko było do końca zgodnie z ustaleniami tyle tylko, że człowiek po przeanalizowaniu tego wszystkiego dopiero uświadamia sobie czym ryzykuje.
Po pierwsze... decydując się na leasing trzeba wiedzieć, że przedmiot do chwili wykupu nie jest Twój a w zapisach umowy jest wiele kruczków, które mogą spowodować utratę tego przedmiotu. Kiedyś np.zapytałem swojego opiekuna co by się stało gdybym musiał zamknąć działalność.... odpowiedział szczerze, że lepiej o tym nie informować leasingodawcy gdyż w takim przypadku umowa wygasa bo nie istnieje jedna ze stron umowy więc formalnie auto powinien przejąć leasingodawca. Znam kilka osób, które zdecydowały się na taką formę finansowania, a po kilku miesiącach kondycja firmy podupadła i mają problem gdyż nie mogą wcześniej wykupić auta bo jest to związane z potężnymi karami, które są horendalnie wysokie i niewspółmierne do wartości przedmiotu, a nie da się z tym nic zrobić gdyż bank ma weksel in-blanco i może sobie dowolna kwotę rekompensaty zadysponować. Więc płacz i płać człowieku...
Tuż przed wykupem Octavii chciałem się zorientować czy byłaby możliwość wcześniejszego zakończenia umowy (3-4 miesiące) i podpisania nowej na Superba na preferencyjnych warunkach i bez opłat za przedterminowe zakończenie.... Owszem była po dołożeniu jedynie 10000 zł.... Kiedy nie podjąłem tematu leasingodawca przysłał mi fakturę w wysokości 300 zł netto za przygotowanie oferty. Na szczęście niczego nie podpisywałem i uznali mi reklamację robiąc korektę faktury.
Po drugie każdy mandat z fotoradaru to dodatkowe 50-100 zł gdyż trzeba namierzyć leasingobiorcę i bank musi wysłać identyfikację do odpowiednich organów. Nie mówiąc już o ewentualnej kolizji lub kradzieży.... tu też powstają ogromne problemy... Ale to temat rzeka, który pięknie wygląda na samym początku, ale kiedy pojawiają się komplikacje nie jest już tak różowo. Ja mimo oferty na poziomie około 104 % przy 2 latach i wpłacie własnej 45% po przeanalizowaniu i wgryzieniu się w temat nie zdecydowałem się... Ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i każdy ma własny rozum
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Finansowanie

Post autor: Vedius »

Ja się sparzyłem 2003 na autku w leasingu, mówiąc krótko troszkę mnie naciągnęli mili panowie w krawacikach. Od tego czasu tylko gotówa :mrgreen: Co nie znaczy że w przyszłości nie skorzystam :)
Awatar użytkownika
Cobrettiiii
Posty: 328
Rejestracja: 18 sie 2013, o 16:20
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 345km/475 nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Warszawa/Józefów
Kontakt:

Re: Finansowanie

Post autor: Cobrettiiii »

SKOREK pisze:Nic nie dołożyłem i wszystko było do końca zgodnie z ustaleniami tyle tylko, że człowiek po przeanalizowaniu tego wszystkiego dopiero uświadamia sobie czym ryzykuje.
Po pierwsze... decydując się na leasing trzeba wiedzieć, że przedmiot do chwili wykupu nie jest Twój a w zapisach umowy jest wiele kruczków, które mogą spowodować utratę tego przedmiotu. Kiedyś np.zapytałem swojego opiekuna co by się stało gdybym musiał zamknąć działalność.... odpowiedział szczerze, że lepiej o tym nie informować leasingodawcy gdyż w takim przypadku umowa wygasa bo nie istnieje jedna ze stron umowy więc formalnie auto powinien przejąć leasingodawca. Znam kilka osób, które zdecydowały się na taką formę finansowania, a po kilku miesiącach kondycja firmy podupadła i mają problem gdyż nie mogą wcześniej wykupić auta bo jest to związane z potężnymi karami, które są horendalnie wysokie i niewspółmierne do wartości przedmiotu, a nie da się z tym nic zrobić gdyż bank ma weksel in-blanco i może sobie dowolna kwotę rekompensaty zadysponować. Więc płacz i płać człowieku...
Tuż przed wykupem Octavii chciałem się zorientować czy byłaby możliwość wcześniejszego zakończenia umowy (3-4 miesiące) i podpisania nowej na Superba na preferencyjnych warunkach i bez opłat za przedterminowe zakończenie.... Owszem była po dołożeniu jedynie 10000 zł.... Kiedy nie podjąłem tematu leasingodawca przysłał mi fakturę w wysokości 300 zł netto za przygotowanie oferty. Na szczęście niczego nie podpisywałem i uznali mi reklamację robiąc korektę faktury.
Po drugie każdy mandat z fotoradaru to dodatkowe 50-100 zł gdyż trzeba namierzyć leasingobiorcę i bank musi wysłać identyfikację do odpowiednich organów. Nie mówiąc już o ewentualnej kolizji lub kradzieży.... tu też powstają ogromne problemy... Ale to temat rzeka, który pięknie wygląda na samym początku, ale kiedy pojawiają się komplikacje nie jest już tak różowo. Ja mimo oferty na poziomie około 104 % przy 2 latach i wpłacie własnej 45% po przeanalizowaniu i wgryzieniu się w temat nie zdecydowałem się... Ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i każdy ma własny rozum

Oczywiście masz rację...

Jednak w momencie gdy bierzemy kredy na samochód również kredytobiorca jest wpisany w karte pojazdu i dowód rejestracyjny...

I często oprocentowanie nie jest tak fajne jak w leasingu...

W momencie gdy bierzemy kredyt konsumencki, to jak najbardziej...

Gdyż nie zabiorę Ci samochodu gdy firma ma problemy...

Jednak przy takich kredytach jest potrzebny dobry BIK dla osoby jeśli prowadzi działalność gospodarczą.

Co innego jeśli weźmiemy kredy w rachunku bieżącym na firmę...

Tutaj oprocentowanie jest bardzo fajne.

Jednak często chcą duże zabezpieczenia w takich sytuacjach...
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Finansowanie

Post autor: Camillinhio »

Każda sytuacja jest inna. Z jednej strony gotówka jest najlepsza, ale w danym momencie może wcale nie być optymalnym rozwiązaniem. Np. szukając kosztu na koniec roku kupno auta za gotówkę nie pozwoli uniknąć zapłacenia podatku Vincentowi. W takiej sytuacji tylko leasing może poratować :lol:

Cobrettiiii i już chyba wyczaiłem na czym polega Twój myk z wcześniejszym wykupieniem auta. Można na tym ugrać 1-2% procenty wartości auta. Sprawdzę to ze swoim leasingodawcą.
Obrazek
ODPOWIEDZ