Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 24 wrz 2018, o 10:26

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

1. Temat musi zaczyna膰 si臋 od [S1] lub [S2], a tre艣膰 powinna by膰 taka sama jak ta wyst臋puj膮ca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden w膮tek powinien dotyczy膰 jednej opcji wyposa偶enia dost臋pnej w cenniku lub konfiguratorze.

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 765 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
 Tytu艂: Re: Finansowanie
PostNapisane: 13 cze 2018, o 12:45 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 350 KM/435NM
Oczywi艣cie 偶e na S艂owacji firm臋 trzeba za艂o偶y膰 to jest pewne, lepiej by by艂o w Polsce, ale po co ....policz sobie wszystkie koszty, zastan贸w si臋 nad tym i dopiero co艣 pisz...Jak tak dalej p贸jdzie to te偶 b臋dziesz 'wypiepsza膰" ale z firmy w kt贸rej jeste艣 zatrudniony bo ten wielki "pan" nie b臋dzie mia艂 dla ciebie pracy i wtedy ty si臋 stukniesz w 艂eb...
Nie chce mi si臋 tu wchodzi膰 w polemik臋 z kim艣 kto jest zale偶ny od tego przys艂owiowego "pana", sam chce mie膰 jak najwi臋cej, ale 偶eby 艂uuuunnnnnn nie mio艂 :D
We藕 zak艂adaj dzia艂alno艣膰 i odliczaj wszystko co chcesz przecie偶 to takie korzystne wi臋c...co nie chce si臋, trzeba za tym si臋 nachodzi膰, potem co艣 na tej dzia艂alno艣ci robi膰, ksci臋gowo艣膰 i inne koszty, po 8-10 godzinach nie mo偶na spierd do domu i nic nie robi膰...no skoro to takie proste i tak si臋 zazdro艣ci temu "panu" to si臋 pytam dlaczego jeszcze jeste艣 na etacie :D

PS. Przypomina mi si臋 taki kolega z osiedla, m贸wi艂 oni to maj膮 dobrze studia sko艅czyli, prace maj膮...te偶 jak bym chcia艂 to bym sko艅czy艂 i wtedy nawet pracy by mi si臋 chcia艂o zacz膮膰 szuka膰 :lol: :lol: :lol: taki w艂a艣nie podobny chyba do ciebie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Aha 偶eby nie by艂o ja jestem te偶 na etacie :lol: :lol: :lol:

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 13 cze 2018, o 13:12 

Do艂膮czy艂(a): 17 wrz 2015, o 21:17
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
xtremesystems napisa艂(a):
no i bedzie limit 150 zebys nie jezdzi艂 sluzbowo majbachem.no bo jak cie bedzie juz stac na majbacha to chyba te troche podatku bedziesz mogl doplacic :P

No pewnie, jeste艣 zaradny, to jeszcze ci podatki dowalimy. Kolejny Janosik鈥

G贸ra

PostNapisane: 13 cze 2018, o 13:20 

Do艂膮czy艂(a): 11 lut 2016, o 14:12
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Xtremesystems,
reprezentujesz biuro rachunkowe, gdzie masz sta艂ych klient贸w, sta艂y dop艂yw kasy, wyceniasz swoj膮 prac臋 na podstawie prostych rzeczy i wiesz ile zarobisz za miesi膮c i mo偶esz co艣 zaplanowa膰 w d艂u偶szej perspektywie. Ja np. musz臋 pozyska膰 klienta, przekona膰 nisk膮 cen膮 i wysokimi kwalifikacjami, 偶e jestem lepszy od konkurencji, cen臋 skalkulowa膰 przy wielu niewiadomych i zmiennych, w艂asnymi r臋kami zrobi膰 swoje, w mi臋dzyczasie dojecha膰 gdzie trzeba, i p贸藕niej wykaza膰 doch贸d 偶eby ca艂y ten majdan utrzyma膰, i oczywi艣cie mie膰 co do gara w艂o偶y膰. Jak 藕le wyceni臋, to musz臋 szuka膰 koszt贸w, typu karma dla psa, 偶eby by艂o za co prze偶y膰. I w艣ciekam si臋, 偶e samoch贸d u偶ywany g贸wnie do dzia艂alno艣ci nie mog臋 odliczy膰 w 100%, albo chocia偶by w 80%, a utrzymanie 2 samochodu nie ma sensu, bo i tak wi臋kszo艣膰 czasu siedz臋 przed komputerem. A przy sprzeda偶y tego samochodu "s艂u偶bowego" zakupionego od osoby fizycznej na umow臋 kupna-sprzeda偶y (w tym przypadku nie mam mo偶liwo艣ci odliczenia VATu) mam do oddania kup臋 VATu. Taki to biznes.

G贸ra

PostNapisane: 13 cze 2018, o 13:48 

Do艂膮czy艂(a): 17 sie 2011, o 06:19
Samoch贸d: Inny
z tym doplywem to bym nie przesadzal bo jakos dawno z zon膮 nie zaczelismy.

ale ja to nie musze pozyskac klienta. (broszury , ulotki, reklama) . nie musze do niego dojechac z umow膮 , nie musz臋 co miesiac pojechac do niego po dokumenty ( teraz wiele biur to ma w gratisie)
a wlasnie najwieksza bolaczk膮 jest to ze do biura sie idzie z polecenia i napradwe trzeba sie nagimnastykowac zeby pozyskac nowego klienta

tylko ja mam ogl膮d jak ludzie 偶ydza i kombinuj膮 . st膮d wiem ze przedsiebiorca swiety nie jest.dodam tylko ze zona , ksiegowa z ponad 10 letnim doswiadczeniem (bo procz firmy etat ) nie miala jeszcze pracodawcy (szczegolnie spolki) gdzie nie by艂o by czysto wszystko z kosztami i z vatem. po prostu u nas jest czym normalnym i pochwalanym przekrecic panstwo na podatku.

G贸ra

PostNapisane: 13 cze 2018, o 13:59 

piecu napisa艂(a):
no i bedzie limit 150 zebys nie jezdzi艂 sluzbowo majbachem.no bo jak cie bedzie juz stac na majbacha to chyba te troche podatku bedziesz mogl doplacic :P

to ze jestes zaradny to kup sobie jak poz膮dne czlowiek auto a nie rob farsy ze masz s艂uzobowo bmw m5 za pareset tysiecy do "celow reprezentacyjnych".
ja wiem ze jak wprowadzaja ulge to wszyscy brawo, jak zabieraja to wycie.
wiadomo ze Pisowi chodzi o pieniadze ale akurat ten przepis logicznie nie jest zly.

przeciez nikt nikomu auta za po艂 banki nie broni kupowac. tylko nie roby farsy ze to auto do pracy.
pozatym jak pisalem wyzej wykazesz ze uzywasz auta do pracy to bedziesz mogl wliczyc 100%

G贸ra

PostNapisane: 13 cze 2018, o 14:01 

Jak si臋 op艂aca to przekrecaja proste...czyli wniosek upro艣ci膰 i doprowadzi膰 do tego aby nie op艂aca艂o si臋 kombinowa膰....ale nie lepiej k艂ody pod nogi i utrudnia膰, wiadomo 偶e wtedy jeszcze bardziej op艂aca si臋 kombinowa膰...
Aha jak 偶ona jest ksi臋gowa to na miliard procent sama podpowiada "przekr臋ty" :lol: a ty tu pitolisz o innych :lol:

G贸ra

PostNapisane: 13 cze 2018, o 14:05 

piecu napisa艂(a):

to ze jestes zaradny to kup sobie jak poz膮dne czlowiek auto a nie rob farsy ze masz s艂uzobowo bmw m5 za pareset tysiecy do "celow reprezentacyjnych".
ja wiem ze jak wprowadzaja ulge to wszyscy brawo, jak zabieraja to wycie.
wiadomo ze Pisowi chodzi o pieniadze ale akurat ten przepis logicznie nie jest zly.

przeciez nikt nikomu auta za po艂 banki nie broni kupowac. tylko nie roby farsy ze to auto do pracy.
pozatym jak pisalem wyzej wykazesz ze uzywasz auta do pracy to bedziesz mogl wliczyc 100%

Ale czemu cie to tak boli? Zawi艣膰 czy o co chodzi? Chce bo ma taki kaprys to mo偶e je藕dzi膰 takim autem, kogo to obchodzi jego kasa....

G贸ra

PostNapisane: 13 cze 2018, o 14:08 

CLO27 napisa艂(a):
Jak si臋 op艂aca to przekrecaja proste...czyli wniosek upro艣ci膰 i doprowadzi膰 do tego aby nie op艂aca艂o si臋 kombinowa膰....ale nie lepiej k艂ody pod nogi i utrudnia膰, wiadomo 偶e wtedy jeszcze bardziej op艂aca si臋 kombinowa膰...
Aha jak 偶ona jest ksi臋gowa to na miliard procent sama podpowiada "przekr臋ty" :lol: a ty tu pitolisz o innych :lol:

To teraz sie nie bedzie oplacac , to nie bedzie kupowania aut na firme

wlasnie nie podpowiada bo nie musi robic u burasow co robia przekrety. mozna miec taka wiedze i renome ze nie trzeba . a nie podpowiada z prostej przyczyny. za to idzie sie za kratki a nie placi kary.

cos sie nie zgadza to nie podpisuje i spier$ala膰

masz racje uproscic.zliwidowac ulgi prosciej sie nie da.
co jeszcze. pomyslec ogolnie nad koncepcj膮 spo艂ki zoo. bo w obecnej formie majac kilka sp zoo i kilku ukraincow mozna robic wa艂y i za nic sie nie odpowiada

zrobili odwr贸cony vat w budownictwie to teraz piszcza podwykonawcy jak ma艂e kundelki. a patent szczelny i prosty

Pamietam tesc zatwardzia艂y pisowiec jak sie cieszyl z morawieckiego teraz "kurwy"leca bo skarbowka "mu vat trzymo"

Ostatnio edytowano 13 cze 2018, o 14:13 przez xtremesystems, 艂膮cznie edytowano 2 razy

G贸ra

PostNapisane: 13 cze 2018, o 14:10 

CLO27 napisa艂(a):
Ale czemu cie to tak boli? Zawi艣膰 czy o co chodzi? Chce bo ma taki kaprys to mo偶e je藕dzi膰 takim autem, kogo to obchodzi jego kasa....

ale mnie to nie boli. podoba mi sie co wpowadzaja bo z mojego punktu widzenia obecne odliczanie 100% od aut "firmowch" to farsa. ktos moze miec inne zdanie

akurat ten jeden przepis jest z punktu widzenia podatkowego logiczny

w ca艂ej reszcie robi膮 burdel niemi艂osierny

CLO
ja rozumiem o co ci chodzi . koszty prowadzenia dzialalnosci w polsce sa wysokie.
i tu zgoda.
ale rozwiazaniem tego jest obnizenie podatku (vat i dochodowego) a nie zastanawianie sie jak zrobic panstwo w ch#ja. ot i wszystko ja wiem ze prosciej jest wizac od 10 kolegow faktury na paliwo niz zeby rzadz膮cy obnizyli podatek . no ale...

G贸ra

PostNapisane: 13 cze 2018, o 14:37 

Przecie nie m贸wi臋 偶e podpowiada jak zrobi膰 panstwo w ch wbrew prawu, tylko zgodnie z prawem...jak by tego nie robi艂a pracy by nie mia艂a nigdzie...no ale bie zabraniam ci wierzy膰 w idealny 艣wiat :)
Ja mam z d czym przyjedzie do mnie hydraulik byle zrobi艂 robot臋, nawet jak po drodze tym autem stanie pod sklepem i kupi mleko do domu...no mi to nie przeszkadza...
Podatek odwr贸cony to kredytowanie 500+ ty wszystko musisz kupic brutto i ludzia tez w taki spos贸b zaplacic....ciekawe jak by艣 si臋 czu艂 jakby kto艣 z twoich pieniedzy sobie bra艂 20% i mowi艂 偶e za niedlugo ci odda bo niektorzy oszukuj....nagle ceny mieszka艅 sta艂y si臋 chore a 偶eby zrobi膰 remont do fachowca trzeba si臋 w kolejce ustawi...dla mnie ograniczenia i inwigilacja jest z艂a, jak s膮 nadu偶ycia to powinny by膰 mechanizmy je wychowuj膮ce, a nie kufa wszyscy pod sciane i na kolana bo mo偶e kto艣 by膰 oszustem....
Zobaczymy ile m5-tek bedzie teraz nagle na pe艂nym vacie i ilu prezes贸w bedzie mia艂o spotkania w niedziel臋 w kawiarniach pod ko艣cio艂em...skutek bedzie odwrotny!

G贸ra

PostNapisane: 13 cze 2018, o 15:33 

Do艂膮czy艂(a): 8 wrz 2013, o 09:56
Silnik: 2.0TDi SCW (240KM)
Sam pomys艂 opisany w artykule jest bardzo z艂y, bo opiera si臋 g艂贸wnie na zawi艣ci i przede wszystkim nieuzasadnionej ch臋ci wyci膮gni臋cia kasy. On ma M5 / mietka / superba, to pewnie ukrad艂. Skoro kto艣 jest zaradny i zarobi艂 te pieni膮dze, dlaczego nie mo偶e je藕dzi膰 w firmie lepszym autem? Niekiedy nawet posiadanie lepszego auta jest wymagane, by m贸c cokolwiek komu艣 sprzeda膰, czy do siebie przekona膰.

Efekt zapewne b臋dzie odwrotny od zamierzonego, bo przedsi臋biorcy pewnie b臋d膮 ostro偶niej podchodzi膰 do zakupu aut, korzystaj膮c z obecnych d艂u偶ej, przez co wp艂ywy z np. Vat-u / akcyzy spadn膮.

A jak rz膮d chce wi臋cej pieni膮偶k贸w, niech nie komplikuje 偶ycia tam gdzie nie trzeba, a pomy艣li o uproszczeniu ca艂ego systemu. Tzw. "kombinowanie" nie bierze si臋 z ch臋ci okradania kogokolwiek, a jedynie z prawnych mo偶liwo艣ci. Skoro przepisy nie s膮 jasne i daj膮 mo偶liwo艣ci r贸偶nych interpretacji, zak艂adania miliarda dziwnych sp贸艂ek, i innych takich, ludzie z tego korzystaj膮. Sami ksi臋gowi maj膮 g艂owy pe艂ne pomys艂贸w, jak zgodnie z liter膮 prawa odda膰 mniej pa艅stwu.

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 13 cze 2018, o 15:34 

+1

G贸ra

PostNapisane: 13 cze 2018, o 16:29 

Cytuj:
Sam pomys艂 opisany w artykule jest bardzo z艂y, bo opiera si臋 g艂贸wnie na zawi艣ci i przede wszystkim nieuzasadnionej ch臋ci wyci膮gni臋cia kasy. On ma M5 / mietka / superba, to pewnie ukrad艂. Skoro kto艣 jest zaradny i zarobi艂 te pieni膮dze, dlaczego nie mo偶e je藕dzi膰 w firmie lepszym autem?

mozesz . po prostu nadwyzki nie odliczysz bo to dobro luksusowe

Cytuj:
Sam pomys艂 opisany w artykule jest bardzo z艂y, bo opiera si臋 g艂贸wnie na zawi艣ci i przede wszystkim nieuzasadnionej ch臋ci wyci膮gni臋cia kasy

no wlasnie nie.

osoba fizyczna (bez dzialalnosci kupuje auto.) nie wazne czy dojezdza nim do pracy czy nie nie moze od podatku dochochodowego odliczyc sobie raty za to auto.

jednoosobowa firma t膮 sama rate moze odliczyc

jest to nierowne traktowanie obywatela.

zgoda ze jesli auto uzywane jest tylko do paracy to jest to koszt. natomiast jesli jezdzisz nim prywatnie jak pracownik fizyczny to jaki to jest dla ciebie koszt. to jest dochod (bo masz dobro) a ty chcesz sobie to wrzucic w koszty

wlasnie byla sytuacja chora ze osoba fizyczna miala samochod traktowany jako dobro a firma jako koszt mimo ze by艂 tak samo wykorzystywany jak u osoby fizycznej.

jak wiem ze ludzie na swoim, kazd膮 oplate uznaja jako atak na nich i zawisc ludzi biednieszych (choc niekoniecznie bo pracujacy na etacie informatyk ma niekiedy wiekszy dochod niz te "firmy") ale tak nie koniecznie musi byc.
taki informatyk bedacy na etacie majacy super autko za 200-300k nie moze sobie odliczyc raty kredytu od przychodu ani paliwka w koszty wciagnac. a jezdzi nim do pracy , na szkolenia. a jesli ma stanowisko kierownicze to i pewnie jezdzi nim na rozne spotkania biznesowe . oczywiscie moze miec slozbowke ale moze chcec jezdzic swoim wypasionym mietkiem. (znam takie osoby)

ze wzgledu na dzialalnosc jaka prowadze patrze na to z obu stron na raz . i to wg mnie jest najbardziej obiektywne spojzenie. a nie stac z jednej strony barykady i obrzucac sie gownem " ze chca mi zabrac" albo z drugiej strony "ma m5 to na pewno ukradl"

G贸ra

PostNapisane: 13 cze 2018, o 16:50 

Do艂膮czy艂(a): 8 wrz 2013, o 09:56
Silnik: 2.0TDi SCW (240KM)
O jakim nier贸wnym traktowaniu obywatela tu piszesz? JDG to podmiot prowadz膮cy dzia艂alno艣膰, nie obywatel ;) I to raczej JDG ma pod g贸rk臋 w por贸wnaniu z etatowcem (brak urlopu, brak chorobowego, brak zabezpieczenie w formie okresu wypowiedzenia, itp. Przyk艂ady w sumie mo偶na by mno偶y膰.) Generalnie wy偶sze ryzyko jest po stronie JDG, wiem z w艂asnego do艣wiadczenia, by艂em i na etacie, jestem na dzia艂alno艣ci.

Pomys艂 ten nie ma dobrych stron, a w艂a艣ciwie przyniesie (o ile zostanie wprowadzony), negatywne konsekwencje.

I powt贸rz臋, nie t臋dy droga do normalno艣ci. Zmiana przepis贸w, ujednolicenie ich, uproszczenie, a nie wprowadzanie kolejnych komplikacji. Ten pomys艂 z odliczaniem cz臋艣ci Vat-u, koszt贸w, itp. to taki jednynie polski wynalazek. W innych krajach jako艣 potrafi膮 ogarn膮膰 to w prosty spos贸b. Cho膰by nasi zachodni s膮siedzi: auto w firmie jest kosztem netto, u偶ytkownik p艂aci 1% podatku warto艣ci katalogowej za mo偶liwo艣膰 korzystania z auta w celach innych, ni偶 s艂u偶bowe. I ka偶dy jest szcz臋艣liwy. A u nas limity i dzielenie.

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 13 cze 2018, o 16:59 

okres wypowiedzenia umowy mozesz w normalnej umowie miedzy podmiotami zawrze膰 .albo niewiedza albo pracodawca ktory dziala z pozycji sily

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 765 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: