Finansowanie

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Finansowanie

Post autor: piramida »

Co do mafii, jak by nie konkordat i czarnuchy rozdające karty to w Polsce byłby dobrobyt pod każdym względem ale dopóki cały rząd klęka przed nimi i całuje po rękach to jak ma być normalnie w tym kraju?
xtremesystems
Posty: 350
Rejestracja: 17 sie 2011, o 06:19
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: EL

Re: Finansowanie

Post autor: xtremesystems »

Camillinhio pisze:Przyznam, że nie rozumiem Twojego toku rozumowania. Od samego początku z Twoich wypowiedzi wypływa swego rodzaju satysfakcja z tego, że w końcu się prywaciarzom dostanie. Jakby Cię bolało, że klienci biura Twojej żony mają świetne auta ze swoich biznesów. Przytaczamy Ci tu argumenty, że pomysł jest zły, będzie kolejnym utrudnieniem dla prowadzących firmy, wprowadzi kolejne obostrzenia, a niektórych zachęci do kombinowania, że efekt finansowy dla państwa będzie gorszy od zamierzonego, a Twoim jedynym argumentem jest jakaś szeroko pojęta sprawiedliwość społeczna. Nie kumam tego.

Wprowadzanie tego typu limitów, to właściwie ograniczenie swobód i możliwości prowadzenia działalności gospodarczej. Rząd próbuje nam powiedzieć, że prowadząc firmy możemy jeździć tylko dacią, kto chce więcej niż dacia, ten płaci ekstra. Na jakiej podstawie?
ale kolego ja sam nie jezdze zlym autem i nie uwazam ze mam zle. mowie z perspektywy ksiegowej ze to rozwiazanie jest sprawiedliwe a to co bylo jest patologią . gdyz jezdzac prywatnie autem sluzbowym auto bylo traktowane jak koszt a nie jak dobro.


spójrz na to z drugiej strony (bo jak wiekszosc tu patrzysz ze strony przedsiebiorcy gdyz , przewaznie posiadacz auta klasy superb, passat itp z salonu juz statystycznie nie ma problemu z dobiciem do sredniej krajowej)
byla niesprawiedliwosc ze osoba fizyczna nie mogla odliczyc auta od podatku uzywajac do celow zarobkowych natomiast przedsiebiorca mogl (nawet używając do celow prywatnych)
teraz bedzie to bardziej sprawiedliwe.

ja wiem ze Wy , jak i ja wolabym zeby i osoba fizyczna jak i przedsiebiorca mogli odliczac auta od przychodu. no ale panstwo raczej wszystkim zabiera a nie daje.

Czyli tez kombinujecie. Jest na etacie i jeszcze firma No jak to???
na głowe ci padło . jakie kombiujecie. od kiedy nie mozna miec etatu i firmy . no chłopie ...
piramida pisze: Przykładowo 5000zł netto miesięcznie dla pracownika to około 42000 rocznie myta dla fiskusa i zusu, to ja się pytam kto tu kurwa jest złodziejem?!
i tu jest pies pogrzebany a ujadacie o drobne jakim jest odliczenie auta od przychodu
piramida pisze:Co do mafii, jak by nie konkordat i czarnuchy rozdające karty to w Polsce byłby dobrobyt pod każdym względem ale dopóki cały rząd klęka przed nimi i całuje po rękach to jak ma być normalnie w tym kraju?
tu akurat najwiecej pretesji mozna miec do braci z Twojego (regionu) . w małopolsce i podkarpaciu pis ma 110% a przeciez tam sami przedsiebiorcy. no i emigranci zarobkowi

szms pisze: Mysle, ze i tak szybko sie z tego pomyslu wycofaja.
akurat mysle ze nie bo nie jestes ich docelowym elektoratem. a ich elektorat wlasnie mysli "dojebac złodziejowi kapitaliscie" (o takie wlasnie argumenty mnie posadzacie, a mam zgola inna przyczyne jak juz pisalem -ksiegowo sie to niekleiło)
Ostatnio zmieniony 14 cze 2018, o 06:21 przez xtremesystems, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Finansowanie

Post autor: piramida »

Pretensję można mieć jedynie do osób które nie poszły na wybory bo PIS finalnie miał niewielkie poparcie bo elektorat PIS i tak jest za nimi więc pretensji o to do nich mieć nie mozna
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Finansowanie

Post autor: piramida »

Co do ujadania, ja odliczam 50% bo korzystam też prywatnie i uważam to za zdrowe podejście do tematu
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Finansowanie

Post autor: Łuki_ssuperb »

O jakiej perspektywie księgowej Ty mówisz? Zachęcam do zajrzenia na Wikipedię ;-)
Księgowa nie jest od oceniania przepisów a o prowadzenie księgowości zgodnie z nią i tyle w temacie
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Finansowanie

Post autor: Łuki_ssuperb »

piramida pisze:Co do ujadania, ja odliczam 50% bo korzystam też prywatnie i uważam to za zdrowe podejście do tematu
przynajmniej nie trzeba kombinować i jakichś książek prowadzić
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Finansowanie

Post autor: szms »

piramida pisze:To że nie zarobisz to pół biedy, nie zarabiając od razu tracisz, chociażby biorąc obowiazkowe wpłaty do ZUS mimo braku dochodu

Albo placisz podatek od faktury za ktora nikt Ci nie zaplacil. Wystawiasz 10 kzl brutto to wiesz doskonale ile vatu i dochodowego musisz od razu zabulić, a kiedy ktoś Ci nie zapłaci jest fajnie. Na etacie czy sie stoi czy sie leży... :mrgreen:
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Finansowanie

Post autor: piramida »

Czekaj jak za chwilę VAT otrzymasz na odrębny rachunek i będziesz się mógł jedynie na niego popatrzeć :lol:

Ja dochodowy płacę raz na rok po zamknięciu roku :mrgreen:
xtremesystems
Posty: 350
Rejestracja: 17 sie 2011, o 06:19
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: EL

Re: Finansowanie

Post autor: xtremesystems »

w budownictwie tak jest. mozna wystapic na pismie do urzędu o zwrot. ale zwrot tez wydłużyli [musial bym kobity zapytac do ilu. wiem ze mozna sie chyba z tym nawet pol roku bujac]

sam pomysl nie jest zly tylko wlasnie odzyskanie [czas i procedura] juz typowo polska. czyli defacto dajesz państwu bezprocentowa pozyczke :D

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 14 cze 2018, o 06:30 przez xtremesystems, łącznie zmieniany 1 raz.
xtremesystems
Posty: 350
Rejestracja: 17 sie 2011, o 06:19
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: EL

Re: Finansowanie

Post autor: xtremesystems »

Łuki_ssuperb pisze:O jakiej perspektywie księgowej Ty mówisz? Zachęcam do zajrzenia na Wikipedię ;-)
Księgowa nie jest od oceniania przepisów a o prowadzenie księgowości zgodnie z nią i tyle w temacie
no tez pisalem ci ze trzy razy. zreszta kiedys jeszcze dawno za peło ktos podnosił czemu osoba fizyczna jezdzac autem do pracy nie ponosi "kosztu" tak jak dzialanosc gospodarcza

no to teraz zamiast fizycznemu dac odliczenia to przywalili przedsiebiorcy [akurat z punktu widzenia księgowego slusznie]


tak jak mowie nie biore tego z kosmosu bo bylo kiedys to podnosz9ne chyba u RPO. tylko jak pisze od drugiej strony tj. osoby fizycznej

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Finansowanie

Post autor: bogge »

Enriquez pisze:Wcale się nie dziwię prywaciarzom że dymają fiskusa gdzie się da. Jak patrzę na swój pit to mnie chuj strzela co roku.
PIT to tylko wqrw na koniec roku, ale zgadzam się w 100%, mam to samo. Patrząc na podatki i wszelkiego rodzaju obciążenia w postaci choćby ZUS, to największym złodziejem i tym kto dyma jest niestety nasze państwo, przykładem choćby jest ostatnia sytuacja jaka mnie spotkała czyli brak uregulowania faktury przez kontrahenta, ale konieczność zapłaty podatku od wystawionej faktury oczywiście musi być wyegzekwowana i musiałem bulić. To z logiką nie ma nic wspólnego. Te kolejne pomysły sięgania do kieszeni (vide post o leasingu) tylko tę smutną prawdę niestety potwierdzają. Ciężko jest w tym kraju być patriotą.
Wosho
Posty: 118
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 15:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Finansowanie

Post autor: Wosho »

Zawsze mozesz sobie uruchomic faktoring ;)
Aczkolwiek jak patrzylem to troche droga impreza.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Finansowanie

Post autor: leszekmw »

czy mogę prosić o przypomnienie , namiary na te sprawdzone osoby od lisingu ?
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Finansowanie

Post autor: piecu »

Ja mogę polecić z Millennium Leasing. Chcesz mieć stałe oprocentowanie, czy Cię to nie interesuje?
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Finansowanie

Post autor: leszekmw »

już mam info którego szukałem . dzięki.
ODPOWIEDZ