Finansowanie

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Finansowanie

Post autor: Łuki_ssuperb »

Generalnie dobrze:)
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Finansowanie

Post autor: CLO27 »

Masakra...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
kleofas
Posty: 356
Rejestracja: 22 lis 2016, o 23:12
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Finansowanie

Post autor: kleofas »

kamrat, nie wliczaj ubezpieczenia w ratę bo tak się nie robi, może jeszcze paliwo wliczysz? to normalny koszt użytkowania samochodu
jak weźmiesz kredyt gotówkowy to też ubezpieczenia potrzebujesz
GAP to tak, ale OC+AC nie
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Finansowanie

Post autor: Łuki_ssuperb »

kleofas ale jakby nie było to ubezpieczenie w okolicach 5tys to na nowy samochód wysoka stawka
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Finansowanie

Post autor: kamracik »

Z ciekawości sobie policzyłem dokładnie mój kredyt (samochodowy, przy założeniu nie nadpłacania rat i maksymalnym rozciągnięciu na 60 rat) z ubezpieczeniem (indeksując rocznie o 3%) i łącznie wyszło mi 126%, gdzie wszystko jest moje (banku nie ma w dowodzie nawet), nie mam dodatkowych opłat - żadnych, możliwość wcześniej spłaty, zbycia auta bez problemów z cesjami, wyboru ubezpieczyciela itd. Więc gdzie zaleta leasingu.

No kurcze.. bez przesady, jak by tego nie kalkulować to nie jest dobra oferta i nawet wyjęcie ubezpieczenia z tego daje 110%.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Finansowanie

Post autor: szms »

Jarek104 pisze:tam jest 60 rat czy ja mam problemy ze wzrokiem?
Nie powinno byc przypadkiem 59?
Sa wlasnie leasingi, ktore jedna rate dodatkowo wliczaja w tym samym miesiacu co wykup. Nikt nie sumuje rat, patrzyntylko na ich wysokosc

Jak mozna ubezpieczenia nir wliczac w leasing? Mozna kupic ubezpieczenie na caly okres leasingu np. Za 6 tys, albo co roku placic 5-4-3, co sie barfziej oplaca? Ja mam za 2 lata leasingu w pzu za 5000 zl, uwazam, ze bardzo dobra oferta.
A u innego leasingodawcy ubezpieczenie duzo drozsze. Wszystko trzeba liczyc. Sorry pisze z tel.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Finansowanie

Post autor: kamracik »

kamracik pisze:Z ciekawości sobie policzyłem dokładnie mój kredyt (samochodowy, przy założeniu nie nadpłacania rat i maksymalnym rozciągnięciu na 60 rat) z ubezpieczeniem (indeksując rocznie o 3%) i łącznie wyszło mi 126%, gdzie wszystko jest moje (banku nie ma w dowodzie nawet), nie mam dodatkowych opłat - żadnych, możliwość wcześniej spłaty, zbycia auta bez problemów z cesjami, wyboru ubezpieczyciela itd. Więc gdzie zaleta leasingu.

No kurcze.. bez przesady, jak by tego nie kalkulować to nie jest dobra oferta i nawet wyjęcie ubezpieczenia z tego daje 110%.
A dodam, że ubezpieczenia nie brałem najtańszego na rynku na rynku (miałem nieznacznie lepsze oferty), ale najwygodniejsze (0 formalności, bez wychodzenia z domu :) ).
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Finansowanie

Post autor: szms »

Nie wlicza sie do leasingu, ale do calkowitego kosztu wyboru leasingu. Biorac to ubezpieczenie na tle innych leasing stal sie jeszcze bardziej korzystny.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Finansowanie

Post autor: kamracik »

s-e-b-e-b pisze:do wyliczenie kosztu % leasingu nie wlicza się ubezpieczenia AC+OC...wg mnie.
Masz rację, ale tutaj jak jest 5000 za rok, to aż się prosi, aby to uwzględnić i pokazać, że to nie jest opcja, a na pewno nie zaleta dla leasingobiorcy, dawcy jak najbardziej :D
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Finansowanie

Post autor: bartekpion »

kamracik pisze:Z ciekawości sobie policzyłem dokładnie mój kredyt (samochodowy, przy założeniu nie nadpłacania rat i maksymalnym rozciągnięciu na 60 rat) z ubezpieczeniem (indeksując rocznie o 3%) i łącznie wyszło mi 126%, gdzie wszystko jest moje (banku nie ma w dowodzie nawet), nie mam dodatkowych opłat - żadnych, możliwość wcześniej spłaty, zbycia auta bez problemów z cesjami, wyboru ubezpieczyciela itd. Więc gdzie zaleta leasingu.

No kurcze.. bez przesady, jak by tego nie kalkulować to nie jest dobra oferta i nawet wyjęcie ubezpieczenia z tego daje 110%.

leasing musisz wziąć jak chcesz na firmę, chcesz cały samochód odliczyć i wartość jest sporo ponad 20k EUR - do takiej kwoty możesz odliczyć samochód osobowy w firmie.
co do ubezpieczenia - jak bierzesz z leasingu doliczony do rat, to doliczą Ci do niego VAT, a Vatu można odliczyć połowę. więc z miejsca mamy 11.5% drożej plus odsetki od tego przez cały okres, bo pierwsze ubezpieczenie, przynajmniej mi, chcieli doliczyć do wartości samochodu. ubezpieczenie zapłaciłem przy odbiorze, bez vatu, jak u agenta.
wg mnie leasing nie ma zalet, oprócz jednej, że możesz drogi samochód odliczyć w całości. poza tym same wady i koszty.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Finansowanie

Post autor: kamracik »

No teraz może i masz rację, ale do tej pory jak można było tylko 6kVAT odliczyć to ciut inaczej to wszystko wyglądało.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Finansowanie

Post autor: CLO27 »

s-e-b-e-b pisze:czasem ubezpieczenie warto wziąć od leasingodawcy, czasem dilerskie, a czasem trzeba szukać na rynku samemu i płacić leasingodawcy za zgode na ubezpieczenie zewnętrzne...wszystko zależy od ceny / warunków / wygody....
+10000

Właśnie czesto w vw bylo leasing 103% tylko plus dodatkowa 1 ukryta rata + przymusowe ubezpieczenie o 2% wartosci samochodu droższe od rynkowego i + gap 2-3razy droższy niż gdzieś indziej....wtedy okazywało się ze normalny leasing na poziomie 105-107% (takie stawki sa na rynku osiągalne) wychodził lepiej niż w vw za ich 103%...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Finansowanie

Post autor: szms »

s-e-b-e-b pisze:czasem ubezpieczenie warto wziąć od leasingodawcy, czasem dilerskie, a czasem trzeba szukać na rynku samemu i płacić leasingodawcy za zgode na ubezpieczenie zewnętrzne...wszystko zależy od ceny / warunków / wygody....

nigdy coś co jest wygodne nie jest do końca tanie :mrgreen:

Mając co roku w leasingu różnicę na ubezpieczeniu 1000-1500 zł... to jest 3000 przy 2-letnim, 4000-4500 zł przy 3-letnim, to wręcz potrafi sporo przedrożyć. Ja od kilk lat ubezpieczałem u dealera, ale od zeszłego roku u leasingodawcy wychodzi najtaniej. Obdzwaniam zawsze dilerów (2) + 2 znajomych ubezpieczycieli + oferta od leasingodawcy, od jakiegoś czasu cięzko ich przebić.

Alior ma tą przewagę, że PZU jest chyba ogromnym akcjonariuszem i pewnie jest jakaś współpraca między nimi, dzięki czemu mogą zejść z marży, przez co jest dużo korzystniej. :roll:
Awatar użytkownika
zamperini
Posty: 139
Rejestracja: 27 lut 2017, o 22:47
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Grzegorz Piotr
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Finansowanie

Post autor: zamperini »

szms pisze:
s-e-b-e-b pisze:czasem ubezpieczenie warto wziąć od leasingodawcy, czasem dilerskie, a czasem trzeba szukać na rynku samemu i płacić leasingodawcy za zgode na ubezpieczenie zewnętrzne...wszystko zależy od ceny / warunków / wygody....

nigdy coś co jest wygodne nie jest do końca tanie :mrgreen:

Mając co roku w leasingu różnicę na ubezpieczeniu 1000-1500 zł... to jest 3000 przy 2-letnim, 4000-4500 zł przy 3-letnim, to wręcz potrafi sporo przedrożyć. Ja od kilk lat ubezpieczałem u dealera, ale od zeszłego roku u leasingodawcy wychodzi najtaniej. Obdzwaniam zawsze dilerów (2) + 2 znajomych ubezpieczycieli + oferta od leasingodawcy, od jakiegoś czasu cięzko ich przebić.

Alior ma tą przewagę, że PZU jest chyba ogromnym akcjonariuszem i pewnie jest jakaś współpraca między nimi, dzięki czemu mogą zejść z marży, przez co jest dużo korzystniej. :roll:
w ofercie, która pokazałem jest stała (zamrożona na cały okres) stawka ubezpieczenia
Awatar użytkownika
zamperini
Posty: 139
Rejestracja: 27 lut 2017, o 22:47
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Grzegorz Piotr
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Finansowanie

Post autor: zamperini »

s-e-b-e-b pisze:Sprawdz Alior Leasing, Millenium i mleasing...prawie 109% to raczej drogo
przy okresie 5letnim wszyscy dają powyżej 108% , różnica jest tylko minimalna (max. Kilkaset złotych na cały okres), bardziej moim zdaniem maja znaczenie stawki ubezpieczeń?
ODPOWIEDZ