Finansowanie

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 424
Rejestracja: 6 mar 2016, o 12:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Finansowanie

Post autor: Jarek104 »

i 60 rat zamiast 59 :-)
Awatar użytkownika
zamperini
Posty: 139
Rejestracja: 27 lut 2017, o 22:47
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Grzegorz Piotr
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Finansowanie

Post autor: zamperini »

Jarek104 pisze:tam jest 60 rat czy ja mam problemy ze wzrokiem?
Nie powinno byc przypadkiem 59?
mozna i tak i tak, ale juz zrozumiałem, ze 59 jest lepiej, wiec zaktualizowali mi ofertę i % wyszło minimalnie lepiej, ale stawka miesięczna kilkadziesiat złotych brutto w górę poszła
Awatar użytkownika
zamperini
Posty: 139
Rejestracja: 27 lut 2017, o 22:47
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Grzegorz Piotr
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Finansowanie

Post autor: zamperini »

kleofas pisze:kamrat, nie wliczaj ubezpieczenia w ratę bo tak się nie robi, może jeszcze paliwo wliczysz? to normalny koszt użytkowania samochodu
jak weźmiesz kredyt gotówkowy to też ubezpieczenia potrzebujesz
GAP to tak, ale OC+AC nie
zgadzam sie
Awatar użytkownika
zamperini
Posty: 139
Rejestracja: 27 lut 2017, o 22:47
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Grzegorz Piotr
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Finansowanie

Post autor: zamperini »

kamracik pisze:
s-e-b-e-b pisze:do wyliczenie kosztu % leasingu nie wlicza się ubezpieczenia AC+OC...wg mnie.
Masz rację, ale tutaj jak jest 5000 za rok, to aż się prosi, aby to uwzględnić i pokazać, że to nie jest opcja, a na pewno nie zaleta dla leasingobiorcy, dawcy jak najbardziej :D
po ile i gdzie można wyjąc taniej ubezpieczenie?
Awatar użytkownika
zamperini
Posty: 139
Rejestracja: 27 lut 2017, o 22:47
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Grzegorz Piotr
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Finansowanie

Post autor: zamperini »

s-e-b-e-b pisze:Jak Go stać na leasing prawie 109% to pewnie ma też 5000 na ubezpieczenie ;)
obawiam się przy rym okresie nie da rady niżej 108%...
Awatar użytkownika
zamperini
Posty: 139
Rejestracja: 27 lut 2017, o 22:47
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Grzegorz Piotr
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Finansowanie

Post autor: zamperini »

kamracik pisze:Z ciekawości sobie policzyłem dokładnie mój kredyt (samochodowy, przy założeniu nie nadpłacania rat i maksymalnym rozciągnięciu na 60 rat) z ubezpieczeniem (indeksując rocznie o 3%) i łącznie wyszło mi 126%, gdzie wszystko jest moje (banku nie ma w dowodzie nawet), nie mam dodatkowych opłat - żadnych, możliwość wcześniej spłaty, zbycia auta bez problemów z cesjami, wyboru ubezpieczyciela itd. Więc gdzie zaleta leasingu.

No kurcze.. bez przesady, jak by tego nie kalkulować to nie jest dobra oferta i nawet wyjęcie ubezpieczenia z tego daje 110%.
ciekawe to, co piszesz..., nie rozpatrywałem opcji kredytu, a moze powinienem w tym układzie
Awatar użytkownika
zamperini
Posty: 139
Rejestracja: 27 lut 2017, o 22:47
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Grzegorz Piotr
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Finansowanie

Post autor: zamperini »

szms pisze:
Jarek104 pisze:tam jest 60 rat czy ja mam problemy ze wzrokiem?
Nie powinno byc przypadkiem 59?
Sa wlasnie leasingi, ktore jedna rate dodatkowo wliczaja w tym samym miesiacu co wykup. Nikt nie sumuje rat, patrzyntylko na ich wysokosc

Jak mozna ubezpieczenia nir wliczac w leasing? Mozna kupic ubezpieczenie na caly okres leasingu np. Za 6 tys, albo co roku placic 5-4-3, co sie barfziej oplaca? Ja mam za 2 lata leasingu w pzu za 5000 zl, uwazam, ze bardzo dobra oferta.
A u innego leasingodawcy ubezpieczenie duzo drozsze. Wszystko trzeba liczyc. Sorry pisze z tel.
NO MOJE WŁAŚNIE UBEZPIECZENIE JEST W TEJ KWOCIE ZA CAŁY OKRES LEASINGU, A WIEC 5LAT(!), to chyba nie jest złe???? Bo juz zwątpiłem przez te fale krytyki :)
Awatar użytkownika
zamperini
Posty: 139
Rejestracja: 27 lut 2017, o 22:47
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Grzegorz Piotr
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Finansowanie

Post autor: zamperini »

Łuki_ssuperb pisze:kleofas ale jakby nie było to ubezpieczenie w okolicach 5tys to na nowy samochód wysoka stawka
nawet jeśli jest to stałe przez 5 lat?
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Finansowanie

Post autor: kamracik »

zamperini pisze:NO MOJE WŁAŚNIE UBEZPIECZENIE JEST W TEJ KWOCIE ZA CAŁY OKRES LEASINGU, A WIEC 5LAT(!), to chyba nie jest złe???? Bo juz zwątpiłem przez te fale krytyki :)
Tylko jest różnica 6kPLN za 2 lata, a 25kPLN za 5 lat :roll:
Awatar użytkownika
zamperini
Posty: 139
Rejestracja: 27 lut 2017, o 22:47
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Grzegorz Piotr
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Finansowanie

Post autor: zamperini »

kamracik pisze:
s-e-b-e-b pisze:do wyliczenie kosztu % leasingu nie wlicza się ubezpieczenia AC+OC...wg mnie.
Masz rację, ale tutaj jak jest 5000 za rok, to aż się prosi, aby to uwzględnić i pokazać, że to nie jest opcja, a na pewno nie zaleta dla leasingobiorcy, dawcy jak najbardziej :D
na 5 lat jest a nie na rok
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Finansowanie

Post autor: kamracik »

417,90PLN to rata miesięczna, mnożąc to przez 60 wychodzi mi 25074PLN. Więc ni uja mi nie wychodzi 5kPLN na 5 lat, a jedynie na rok :roll:
Awatar użytkownika
zamperini
Posty: 139
Rejestracja: 27 lut 2017, o 22:47
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Grzegorz Piotr
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Finansowanie

Post autor: zamperini »

bartekpion pisze:
kamracik pisze:Z ciekawości sobie policzyłem dokładnie mój kredyt (samochodowy, przy założeniu nie nadpłacania rat i maksymalnym rozciągnięciu na 60 rat) z ubezpieczeniem (indeksując rocznie o 3%) i łącznie wyszło mi 126%, gdzie wszystko jest moje (banku nie ma w dowodzie nawet), nie mam dodatkowych opłat - żadnych, możliwość wcześniej spłaty, zbycia auta bez problemów z cesjami, wyboru ubezpieczyciela itd. Więc gdzie zaleta leasingu.

No kurcze.. bez przesady, jak by tego nie kalkulować to nie jest dobra oferta i nawet wyjęcie ubezpieczenia z tego daje 110%.

leasing musisz wziąć jak chcesz na firmę, chcesz cały samochód odliczyć i wartość jest sporo ponad 20k EUR - do takiej kwoty możesz odliczyć samochód osobowy w firmie.

A powyżej tej kwoty juz nie moge? Dlaczego?

co do ubezpieczenia - jak bierzesz z leasingu doliczony do rat, to doliczą Ci do niego VAT, a Vatu można odliczyć połowę. więc z miejsca mamy 11.5% drożej plus odsetki od tego przez cały okres, bo pierwsze ubezpieczenie, przynajmniej mi, chcieli doliczyć do wartości samochodu. ubezpieczenie zapłaciłem przy odbiorze, bez vatu, jak u agenta.

Jeden leasing mi dawał opcje zapłaty z góry bez Vatu...

wg mnie leasing nie ma zalet, oprócz jednej, że możesz drogi samochód odliczyć w całości. poza tym same wady i koszty.
b
Awatar użytkownika
zamperini
Posty: 139
Rejestracja: 27 lut 2017, o 22:47
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Grzegorz Piotr
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Finansowanie

Post autor: zamperini »

CLO27 pisze:
s-e-b-e-b pisze:czasem ubezpieczenie warto wziąć od leasingodawcy, czasem dilerskie, a czasem trzeba szukać na rynku samemu i płacić leasingodawcy za zgode na ubezpieczenie zewnętrzne...wszystko zależy od ceny / warunków / wygody....
+10000

Właśnie czesto w vw bylo leasing 103% tylko plus dodatkowa 1 ukryta rata + przymusowe ubezpieczenie o 2% wartosci samochodu droższe od rynkowego i + gap 2-3razy droższy niż gdzieś indziej....wtedy okazywało się ze normalny leasing na poziomie 105-107% (takie stawki sa na rynku osiągalne) wychodził lepiej niż w vw za ich 103%...
105-107% na 5 lat? Nie ma opcji!
Awatar użytkownika
zamperini
Posty: 139
Rejestracja: 27 lut 2017, o 22:47
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Grzegorz Piotr
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Finansowanie

Post autor: zamperini »

s-e-b-e-b pisze:
kamracik pisze:417,90PLN to rata miesięczna, mnożąc to przez 60 wychodzi mi 25074PLN. Więc ni uja mi nie wychodzi 5kPLN na 5 lat, a jedynie na rok :roll:
Mnozenie bylo chyba w 1 lub 2 klasie podstawówki...jak ktoś dorosly kupujący auto za 164k brutto tego nie ogarnia to dla mnie EOT....zadowolenia z jazdy życzę
panowie, nie rozumiemy się, miałem na myśli, ze stawka jest stała przez 5 lat, czyli po roku nikt nie ma mi jej prawa podwyższyć, bo jest to zablokowane umownie. Rozumiem, ze normalnie jest co rok jakby aktualizacja i mogą "dowalić " wyższa szczególnie jak auto było kupione po dobrym rabacie, jak mój akurat
Awatar użytkownika
zamperini
Posty: 139
Rejestracja: 27 lut 2017, o 22:47
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Grzegorz Piotr
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Finansowanie

Post autor: zamperini »

s-e-b-e-b pisze:
zamperini pisze:po ile i gdzie można wyjąc taniej ubezpieczenie?
musisz poszukać...wszystkiego za Ciebie nie zrobimy
spoko, widziałem niższe oferty, ale nie na 5LAT
ODPOWIEDZ