Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 17 gru 2018, o 16:43

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

1. Temat musi zaczyna膰 si臋 od [S1] lub [S2], a tre艣膰 powinna by膰 taka sama jak ta wyst臋puj膮ca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden w膮tek powinien dotyczy膰 jednej opcji wyposa偶enia dost臋pnej w cenniku lub konfiguratorze.

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 765 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 47, 48, 49, 50, 51  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
 Tytu艂: Re: Finansowanie
PostNapisane: 13 cze 2018, o 17:43 

Do艂膮czy艂(a): 8 wrz 2013, o 09:56
Samoch贸d: Inny
Silnik: 2.0TDi SCW (240KM)
O ile Twoja JDG wsp贸艂pracuje na zasadzie B2B, i charakter tej pracy pozwala na tego typu zapisy. Gro os贸b mo偶e tylko pomarzy膰 o takim rozwi膮zaniu.

Obrazek

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 13 cze 2018, o 18:14 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 350 KM/435NM
Pomys艂 jest generalnie po prostu krety艅ski bo tworzy kolejny raz utrudnienie i b臋dzie wi臋cej aut na pe艂nym vacie, trudno bedzie trzeba prowadzi膰 kilometr贸wki i tyle...dopiero to zach臋ci do kombinowania...a tak jak m贸wi臋 je偶eli kto艣 si臋 czuje dyskryminowany zawsze mo偶e jdg za艂o偶y膰 to zajmuje naprawd臋 niewiele...my艣l臋 偶e wi臋kszo艣膰 pracodawc贸w nawet wola艂oby mie膰 "u siebie" w ten spos贸b zatrudnionych ludzi, zarabialiby zdecydowanie wi臋cej teoretycznie, mogli by mie膰 auto "s艂u偶bowe" i korzysta膰 z niego....tylko poci膮ga to za sob膮 wszystkie konsekwencje o kt贸rych kamil ju偶 pisa艂....nagle korzy艣膰 posiadania auta przy wszystkich minusach jakie za sob膮 taka dzia艂alno艣膰 poci膮ga wydaje si臋 艣mieszna...po prostu sami sobie robi膮 problemy bo wbrew pozorom wp艂ywy b臋d膮 ni偶sze...

G贸ra

PostNapisane: 13 cze 2018, o 18:15 

Do艂膮czy艂(a): 17 sie 2011, o 06:19
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
wrqcajac do tematu. podales kilka przygladow przewagi zatrudnienia nad jdg. ja natomiast pisze o tym kokretnym przypadku gdzie jdg czy jaka kolwiek inna firma ma przwage na osoba fizyczna

Wys艂ane z mojego Redmi Note 3 przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 13 cze 2018, o 18:30 

Patrz, a ja my艣la艂em, 偶e tematem jest nowy pomys艂 rz膮du na rozliczanie aut w firmach, a nie por贸wnywanie prowadzenia dzia艂alno艣ci do pracy na etacie ;)

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 13 cze 2018, o 18:42 

no wiadomo jak ktos chce kupic na firme bedzie ujada艂 jak na odwrotne ovatowanie itp.

G贸ra

PostNapisane: 13 cze 2018, o 18:52 

Przyznam, 偶e nie rozumiem Twojego toku rozumowania. Od samego pocz膮tku z Twoich wypowiedzi wyp艂ywa swego rodzaju satysfakcja z tego, 偶e w ko艅cu si臋 prywaciarzom dostanie. Jakby Ci臋 bola艂o, 偶e klienci biura Twojej 偶ony maj膮 艣wietne auta ze swoich biznes贸w. Przytaczamy Ci tu argumenty, 偶e pomys艂 jest z艂y, b臋dzie kolejnym utrudnieniem dla prowadz膮cych firmy, wprowadzi kolejne obostrzenia, a niekt贸rych zach臋ci do kombinowania, 偶e efekt finansowy dla pa艅stwa b臋dzie gorszy od zamierzonego, a Twoim jedynym argumentem jest jaka艣 szeroko poj臋ta sprawiedliwo艣膰 spo艂eczna. Nie kumam tego.

Wprowadzanie tego typu limit贸w, to w艂a艣ciwie ograniczenie swob贸d i mo偶liwo艣ci prowadzenia dzia艂alno艣ci gospodarczej. Rz膮d pr贸buje nam powiedzie膰, 偶e prowadz膮c firmy mo偶emy je藕dzi膰 tylko daci膮, kto chce wi臋cej ni偶 dacia, ten p艂aci ekstra. Na jakiej podstawie?

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 13 cze 2018, o 19:19 

Do艂膮czy艂(a): 9 gru 2015, o 14:56
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzi膰...
xtremesystems napisa艂(a):
st膮d wiem ze przedsiebiorca swiety nie jest.dodam tylko ze zona , ksiegowa z ponad 10 letnim doswiadczeniem (bo procz firmy etat ) nie miala jeszcze pracodawcy (szczegolnie spolki) gdzie nie by艂o by czysto wszystko z kosztami i z vatem. po prostu u nas jest czym normalnym i pochwalanym przekrecic panstwo na podatku.

Czyli tez kombinujecie. Jest na etacie i jeszcze firma No jak to???

G贸ra

PostNapisane: 13 cze 2018, o 19:22 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Wcale si臋 nie dziwi臋 prywaciarzom 偶e dymaj膮 fiskusa gdzie si臋 da. Jak patrz臋 na sw贸j pit to mnie chuj strzela co roku.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 13 cze 2018, o 20:14 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 12 sie 2012, o 12:21
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 444PS/567Nm
Marcin pozamiata艂, dzi臋kuje dobranoc :mrgreen:
P.S. etat to jest dopiero robienie w chuja pracownika, blisko 70% kwoty netto oddaje pa艅stwu pracodawca za ka偶dego pracownika, czy to nie jest wyzysk ze strony pa艅stwa? Ca艂e szcze艣cie 偶e ludzie maj膮 troch臋 instynktu zachowawczego i nie daj膮 si臋 dyma膰 na kazdym kroku...

Koszty zatrudnienia pracownika wraz ze stworzeniem miejsca pracy i ca艂膮 jego otoczk膮 to jest jakie艣 nieporozumienie a p贸藕niej dziwi膰 si臋 偶e pracownikowi pozostaj膮 och艂apy bo to przecie偶 prywaciarz taki chuj bo je藕dzi nowym audi a na podwy偶ki 偶a艂uje.

Przyk艂adowo 5000z艂 netto miesi臋cznie dla pracownika to oko艂o 42000 rocznie myta dla fiskusa i zusu, to ja si臋 pytam kto tu kurwa jest z艂odziejem?!

Ostatnio edytowano 13 cze 2018, o 20:18 przez piramida, 艂膮cznie edytowano 1 raz

G贸ra

PostNapisane: 13 cze 2018, o 20:17 

Do艂膮czy艂(a): 23 sty 2015, o 17:53
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Dokladnie :)

#stayPremium :)

G贸ra

PostNapisane: 13 cze 2018, o 20:32 

Do艂膮czy艂(a): 11 lut 2016, o 14:12
Pa艅stwo, m贸wi膮c wprost, jest jak mafia, a dok艂adniej szef wszystkich szef贸w, i mo偶e robi膰 co chce, i nikt mu nic nie zrobi. Otw贸rz swoj膮 mafi臋 - to b臋d膮 chcieli Ci臋 wyeliminowa膰 jako konkurencj臋, a oficjalnie z powodu nielegalnej dzia艂alno艣ci z prawem (nikt nie lubi konkurencji). Prawem, kt贸re ta mafia sama tworzy pod siebie i przeciw innym. Jakie mamy wyj艣cia z tej sytuacji? Znale藕膰 sobie tak膮 mafi臋, kt贸ra b臋dzie nas 艂upi膰 na akceptowalnym przez nas poziomie i sobie tam mieszka膰 i 艂o偶y膰 na ni膮 haracze w postaci wszelkiego rodzaju podatk贸w, albo zmieni膰 zarz膮d mafii, co nic nie wniesie rewolucyjnego do tematu, bo odejd膮 jedni, przyjd膮 nast臋pni tacy sami albo gorsi. W tej chwili niestety trafili艣my na gorszych.

G贸ra

PostNapisane: 13 cze 2018, o 20:56 
Moderator

Imi臋: Szymek
Do艂膮czy艂(a): 13 maja 2012, o 10:59
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Przedsiebiorcow mozna walic z kazdej strony za to i za tamto, ale to oni dostarczaja najwiecej kasy do wspolnego worka, a maja zawsze najgorsze swiadczenia, poza tym ja tez np. Nie wiem czy bede mial klientow za 2 miesiace. A podobnie jak Kamil, jesli miesiac bede chory to przez miesiac nie zarobie ani jednej zlotowki.

Mysle, ze i tak szybko sie z tego pomyslu wycofaja.

Mondeo MK5 2.0 TDCI Hatch
OIII 1.6 TDI DSG Kombi
Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 13 cze 2018, o 21:15 

To 偶e nie zarobisz to p贸艂 biedy, nie zarabiaj膮c od razu tracisz, chocia偶by bior膮c obowiazkowe wp艂aty do ZUS mimo braku dochodu

G贸ra

PostNapisane: 13 cze 2018, o 21:17 

Co do mafii, jak by nie konkordat i czarnuchy rozdaj膮ce karty to w Polsce by艂by dobrobyt pod ka偶dym wzgl臋dem ale dop贸ki ca艂y rz膮d kl臋ka przed nimi i ca艂uje po r臋kach to jak ma by膰 normalnie w tym kraju?

G贸ra

PostNapisane: 13 cze 2018, o 21:28 

Camillinhio napisa艂(a):
Przyznam, 偶e nie rozumiem Twojego toku rozumowania. Od samego pocz膮tku z Twoich wypowiedzi wyp艂ywa swego rodzaju satysfakcja z tego, 偶e w ko艅cu si臋 prywaciarzom dostanie. Jakby Ci臋 bola艂o, 偶e klienci biura Twojej 偶ony maj膮 艣wietne auta ze swoich biznes贸w. Przytaczamy Ci tu argumenty, 偶e pomys艂 jest z艂y, b臋dzie kolejnym utrudnieniem dla prowadz膮cych firmy, wprowadzi kolejne obostrzenia, a niekt贸rych zach臋ci do kombinowania, 偶e efekt finansowy dla pa艅stwa b臋dzie gorszy od zamierzonego, a Twoim jedynym argumentem jest jaka艣 szeroko poj臋ta sprawiedliwo艣膰 spo艂eczna. Nie kumam tego.

Wprowadzanie tego typu limit贸w, to w艂a艣ciwie ograniczenie swob贸d i mo偶liwo艣ci prowadzenia dzia艂alno艣ci gospodarczej. Rz膮d pr贸buje nam powiedzie膰, 偶e prowadz膮c firmy mo偶emy je藕dzi膰 tylko daci膮, kto chce wi臋cej ni偶 dacia, ten p艂aci ekstra. Na jakiej podstawie?

ale kolego ja sam nie jezdze zlym autem i nie uwazam ze mam zle. mowie z perspektywy ksiegowej ze to rozwiazanie jest sprawiedliwe a to co bylo jest patologi膮 . gdyz jezdzac prywatnie autem sluzbowym auto bylo traktowane jak koszt a nie jak dobro.

sp贸jrz na to z drugiej strony (bo jak wiekszosc tu patrzysz ze strony przedsiebiorcy gdyz , przewaznie posiadacz auta klasy superb, passat itp z salonu juz statystycznie nie ma problemu z dobiciem do sredniej krajowej)
byla niesprawiedliwosc ze osoba fizyczna nie mogla odliczyc auta od podatku uzywajac do celow zarobkowych natomiast przedsiebiorca mogl (nawet u偶ywaj膮c do celow prywatnych)
teraz bedzie to bardziej sprawiedliwe.

ja wiem ze Wy , jak i ja wolabym zeby i osoba fizyczna jak i przedsiebiorca mogli odliczac auta od przychodu. no ale panstwo raczej wszystkim zabiera a nie daje.

Cytuj:

Czyli tez kombinujecie. Jest na etacie i jeszcze firma No jak to???

na g艂owe ci pad艂o . jakie kombiujecie. od kiedy nie mozna miec etatu i firmy . no ch艂opie ...

piramida napisa艂(a):
Przyk艂adowo 5000z艂 netto miesi臋cznie dla pracownika to oko艂o 42000 rocznie myta dla fiskusa i zusu, to ja si臋 pytam kto tu kurwa jest z艂odziejem?!

i tu jest pies pogrzebany a ujadacie o drobne jakim jest odliczenie auta od przychodu

piramida napisa艂(a):
Co do mafii, jak by nie konkordat i czarnuchy rozdaj膮ce karty to w Polsce by艂by dobrobyt pod ka偶dym wzgl臋dem ale dop贸ki ca艂y rz膮d kl臋ka przed nimi i ca艂uje po r臋kach to jak ma by膰 normalnie w tym kraju?

tu akurat najwiecej pretesji mozna miec do braci z Twojego (regionu) . w ma艂opolsce i podkarpaciu pis ma 110% a przeciez tam sami przedsiebiorcy. no i emigranci zarobkowi

szms napisa艂(a):
Mysle, ze i tak szybko sie z tego pomyslu wycofaja.

akurat mysle ze nie bo nie jestes ich docelowym elektoratem. a ich elektorat wlasnie mysli "dojebac z艂odziejowi kapitaliscie" (o takie wlasnie argumenty mnie posadzacie, a mam zgola inna przyczyne jak juz pisalem -ksiegowo sie to nieklei艂o)

Ostatnio edytowano 14 cze 2018, o 06:21 przez xtremesystems, 艂膮cznie edytowano 1 raz

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 765 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 47, 48, 49, 50, 51  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: