Finansowanie

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Finansowanie

Post autor: szms »

Najlepsza opcja to kupno za gotówę i odliczenie 23% vatu, czego u nas nie ma... :roll:
No chyba, że potrzebujesz taczkę, to taką możesz sobie kupić.

Jasne, to zależy kto co potrzebuje, ale jedna opcja finalnie opłaca się lepiej, druga gorzej...
Znowu zależy ile chcesz trzymać auto, jak masz lease na 2-3 lata i od razu chcesz sprzedawać to też tracisz, bo przy sprzedaży nie będziesz zwolniony z vatu, a znowu w kredycie od razu jesteś właścicielem i możesz opchnąć auto po 3 latach, bo już vat zejdzie i koło się zamyka, blablabla...
Michacy
Posty: 122
Rejestracja: 16 sie 2013, o 14:37
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335KM @430Nm
Imię: Michał
Lokalizacja: Poznań

Re: Finansowanie

Post autor: Michacy »

Dokładnie ;)
Czy ktoś się orientuje może na temat zmian o jakich wcześniej coś tam rządzący wspominali.
Chodziło chyba o zmianę od przyszłego roku, że np. w przypadku leasingu można odliczyć 50%, ale nie więcej niż 6k zł.
W dodatku od napraw/części miała być też możliwość odliczenia tylko 50%, ale za to VAT od paliwa można byłoby odliczać.
Pomysł przeszedł? Jak to wygląda?
Awatar użytkownika
Przemo_c
Posty: 226
Rejestracja: 1 gru 2013, o 23:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wawa

Re: Finansowanie

Post autor: Przemo_c »

Witam,

pierwszy post na forum, jeszcze nie zdążyłem się przedstawić, ale obiecuję poprawę.

Dowiesz się w okolicach 1 stycznia, jako że nasze MF będzie zapewne walczyło do upadłego.

P.
...nie ma ludzi normalnych, są tylko tacy, co się jeszcze nie badali...
Awatar użytkownika
Herer
Posty: 184
Rejestracja: 4 sie 2013, o 12:21
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Finansowanie

Post autor: Herer »

czy możecie luknąć na moją kalkulację z WBK na poprzedniej stronie? czy 110% opłat leasingowych i 1% wykupu to dobre warunki? nie brałem wcześniej w leasing ale zacząłem googlować i widzę, że są oferty na poziomie 105%..
Czarna perła 2.0 TDI / 170KM Elegance DSG
od 21.12.2013.
zubrzyk
Posty: 427
Rejestracja: 21 lip 2012, o 05:01
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Finansowanie

Post autor: zubrzyk »

zależy na ile lat bierzesz i od 1 wpłaty. realnie: 30% wpłaty, 1% wykup to ok. 106% w leasingu fura powinna kosztować.
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Finansowanie

Post autor: szms »

Ja miałem VB leasing i miałem 45% wpłaty (maks?), 2 lata i wykup 19% i miałem 105,4 % chyba.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Finansowanie

Post autor: Camillinhio »

Herer pisze:czy możecie luknąć na moją kalkulację z WBK na poprzedniej stronie? czy 110% opłat leasingowych i 1% wykupu to dobre warunki? nie brałem wcześniej w leasing ale zacząłem googlować i widzę, że są oferty na poziomie 105%..
Ja w VW Leasing 45% wpłata, 2 lata, 25% wykup - koszt 104,79% - Twoje 110% to chyba na znacznie dłuższy okres jest.
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Finansowanie

Post autor: szms »

Na dwa lata można mieć wykup 1%? Chyba od 3 lat dopiero, no chyba, że cos mieszam... :lol:
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Finansowanie

Post autor: Camillinhio »

Na dwa lata można mieć 1%, bynajmniej mi takie oferty proponowali. Ale to się mija z celem, bo z 1% dużego kolejnego zwrotu Vat-u nie będzie ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Herer
Posty: 184
Rejestracja: 4 sie 2013, o 12:21
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Finansowanie

Post autor: Herer »

nie kumam. ja biorę leasing na 4 lata. To czy 1% jest OK czy nie?
Czarna perła 2.0 TDI / 170KM Elegance DSG
od 21.12.2013.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Finansowanie

Post autor: szms »

Im na dłużej bierzesz tym mniejszy wykup... jakąś ratę musisz mieć :mrgreen:
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Finansowanie

Post autor: Camillinhio »

Herer pisze:nie kumam. ja biorę leasing na 4 lata. To czy 1% jest OK czy nie?
To jest tak:

Biorąc auto w leasing możesz odliczyć dwa razy VAT (za każdym razem max. 6.000 PLN). Żeby przy wykupie mieć taki zwrot kwota wykupu musi stanowić spory procent wartości auta. Ale czym dłuższy okres leasingu, tym mniejsza możliwa kwota wykupu (Leasingodawca pozwalając na wysoki wykup bierze na siebie większe ryzyko).

Przy okresie 4 lat 1% może być jedyną opcją. Nawet gdybyś mógł wykupić auto za więcej, koszt leasingu wzrósłby zbyt wysoko. Ale żeby to wiedzieć na 100%, musisz mieć kalkulację dla wykupu 1% i innego. Wtedy porównasz, policzysz, rzucisz w powietrze i co na biurko to wygrało, itp. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
miqsh
Posty: 36
Rejestracja: 11 gru 2013, o 12:24
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Finansowanie

Post autor: miqsh »

whity pisze:Odliczam pelen vat z wszystkich faktur


Sent from my iPhone using Tapatalk
teach me!

Wypożyczalnia w PKD?

Moja księgowa uparcie powtarza, że odliczyć VAT od paliwa i zakupu (czy też raty) da się przez pierwsze miesiące od uchylenia derogacji - czyli dopóki rząd nie wywalczy kolejnej derogacji. Wtedy czy samochód będzie miał kratkę, homologację czy cokolwiek innego, nie będzie można odliczać VAT.

Trzy lata temu, rząd uznał, że po zarejestrowani umowy leasingowej w US, będzie można VAT od leasingu odliczać przez cały czas obowiązywania umowy.

A co nam teraz raczą zgotować, to chyba tylko sam Szczurek wie.

Na dobrą sprawę mnie to paliwo interesuje, wykup mam na 20% (chcieli nawet 30% dać w Raiffeisenie)
Awatar użytkownika
Przemo_c
Posty: 226
Rejestracja: 1 gru 2013, o 23:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wawa

Re: Finansowanie

Post autor: Przemo_c »

miqsh pisze:
whity pisze:Odliczam pelen vat z wszystkich faktur


Sent from my iPhone using Tapatalk
teach me!

Wypożyczalnia w PKD?
Według naszej księgowej jest to (wynajem) jakiś sposób, co prawda my nie stosujemy bo mamy wielkie nadpłaty VAT, ale jak ktoś chce odliczać. Jeden 'minus' to według niej (księgowej) samochód przez conajmniej 6 miesięcy w ciągu roku musi być wynajęty. No i masz wtedy przychód i kolejny obowiązek podatkowy powstaje ;)
...nie ma ludzi normalnych, są tylko tacy, co się jeszcze nie badali...
whity

Re: Finansowanie

Post autor: whity »

Pracuje i leasinguje w niemczech....tu prawo podatkowe tez nie jest latwe, lecz pestka w porownaniu do Polski ;););)
ODPOWIEDZ