Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 25 wrz 2018, o 19:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

1. Temat musi zaczyna膰 si臋 od [S1] lub [S2], a tre艣膰 powinna by膰 taka sama jak ta wyst臋puj膮ca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden w膮tek powinien dotyczy膰 jednej opcji wyposa偶enia dost臋pnej w cenniku lub konfiguratorze.

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 765 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
 Tytu艂: Re: Finansowanie
PostNapisane: 13 kwi 2018, o 18:52 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 25 mar 2013, o 15:13
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Koledzy kto艣 ma Leasing w firmie/korporacji z ALD?

Dzis dosta艂em info ze u nas w firmie zmieniaj膮 z VW Leasing na ALD om maja :/ a w listopadzie moj sie konczy zastanawim sie jakie warunkiALD oferuje wxgl臋dem VW...

Sprzedam:
Oferty na OLX

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 13 kwi 2018, o 18:58 

Do艂膮czy艂(a): 23 sty 2015, o 17:53
Aktualnie: 333km / 703nm
Warunki sa podyktowane warunkami umowa ramowa, warto艣ci膮 rezydualna i d艂ugo艣ci wynajmu ... ald= jeden z wielu firm, ni lepsza ni gorsza

#stayPremium :)

G贸ra

PostNapisane: 13 kwi 2018, o 19:49 

Strzelam ze zakres ten sam.

120k 4lata opony i serwis, obsluga kart flotowych oraz assistance, auto zastepcze.

Wys艂ane z mojego SM-G930F przy u偶yciu Tapatalka

Sprzedam:
Oferty na OLX

G贸ra

PostNapisane: 13 kwi 2018, o 20:20 

Do艂膮czy艂(a): 23 sty 2015, o 17:53
Aktualnie: 333km / 703nm
Nie moze by膰 wielkich r贸偶nic... Przeciez firmy by wtedy popada艂y

#stayPremium :)

G贸ra

PostNapisane: 13 kwi 2018, o 21:05 

whity napisa艂(a):
Nie moze by膰 wielkich r贸偶nic... Przeciez firmy by wtedy popada艂y
Cholera to wie na globalnych umowach dla korpo to ciule niestety pracuj膮 a potem lokalnie kwiatki wychodza ...

Ma kto艣 jakiegos handlowca/opiekuna z ALD do polecenia?

Wys艂ane z mojego SM-G930F przy u偶yciu Tapatalka

Sprzedam:
Oferty na OLX

G贸ra

PostNapisane: 24 kwi 2018, o 15:12 

@Whity moze i r贸偶nic nie bedzie ale wla艣nie nam zmienili polityk臋 firmy i napewno b臋dzie ALD oraz rata spad艂a z 2300 na 1600 bez ubezpieczenia co jest naprawde spora r贸偶nic膮 ...wi臋c co艣 czuje , 偶e z wybranej konfiguracji lipa b臋dzie bo i CO2 limit ustawili na 120... to mi sie 150KM DSG 艂apie albo 190KM Manual.. nie m贸wi膮c , 偶e nie widz臋 dodatkowego wyposa偶enia w tej kwocie... chyba ze b臋d膮 donbre rabaty po wakacjach na wyprzeda偶 modelu...na to teraz tylko licz臋.

Sprzedam:
Oferty na OLX

G贸ra

PostNapisane: 24 kwi 2018, o 16:37 

Imi臋: Jacek
Do艂膮czy艂(a): 18 gru 2016, o 17:24
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 424PS/525Nm
Mnie licz膮 w艂a艣nie najem Giulii Veloce 280PS, 4x4, automat - (Konfig 177kPLN netto) - w Athlon`ie. 0% wp艂aty w艂asnej, na 2 lata, limit 20kkm/rok - ~1700PLN netto/mc, z przegl膮dami, bez ubezpieczenia. Ubezpieczenie ~5kPLN/rok.

Jak b臋dzie to wygl膮da艂o w rzeczywisto艣ci to si臋 zobaczy.

G贸ra

PostNapisane: 25 kwi 2018, o 09:56 

u mnie wym贸g 4 lata/120.000km, finansowanie, serwis,:
serwis:
- serwis ogumienia:
- samoch贸d zast臋pczy:
- assistance:
- karta paliwowa:
- zarz膮dzanie szkodami komunikacyjnymi:
- abonament RTV:
- door to door

kolegi superb LK 190KM DSG 4x4 Kombi z duz膮 iloscia dodatk贸w z oferty dealera 142k PLN (174k brutto)

Rata finalnie przy powy偶szym wychodzi: 2300 netto

Sprzedam:
Oferty na OLX

G贸ra

PostNapisane: 13 cze 2018, o 09:31 

Do艂膮czy艂(a): 18 lis 2010, o 15:21
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 150/250 Golf Variant
Widzieli kufa, co szykuje nam w PISdu?
http://forsal.pl/artykuly/1134659,leasing-aut-stanie-sie-nieoplacalny.html

G贸ra

PostNapisane: 13 cze 2018, o 10:14 

Do艂膮czy艂(a): 17 sie 2011, o 06:19
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
w sumie bardzo dobrze. zanim sie rzucicie. skonczmy z fikcja ze firma kilko osobowa musi miec ca艂膮 armie osobowek w leasingu . .. znaczy inaczej ze np mietek gla zony "prezesa" jest kosztem dla firmy i bez tego auta firma sie zawali.

jest stworzona fikcja z ktorej kazdy kto jest na dzialalnosci korzysta .unikajac dochodowego i czesciowo vat-u.

pobudka pisu pewnie jest zla (bo szukaja kasy) ale sama idea jest dobra. jak auto rzeczywiscie sluzbowe to rozliczyc (bylem na spotkaniu tu i tu ).

ale jak "prezes" chce jezdzic mietkiem to niech go kupi i zaplaci podatek normalnie.

G贸ra

PostNapisane: 13 cze 2018, o 10:40 

Do艂膮czy艂(a): 18 lis 2010, o 15:21
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 150/250 Golf Variant
Ja tylko to zostawi臋:
"Eksperci zgodnie twierdz膮, 偶e propozycje resortu s膮 przejawem fiskalizmu. 鈥 Limit dotycz膮cy amortyzacji obci膮偶a przecie偶 firm臋 leasingow膮, a nie korzystaj膮cego z pojazdu 鈥 podkre艣la Marta Szafarowska, doradca podatkowy i partner w Gekko Taxens Doradztwo Podatkowe. Jej zdaniem MF zarobi dwa razy: najpierw na finansuj膮cym (bo firma leasingowa zaliczy amortyzacj臋 do koszt贸w tylko do 150 tys. z艂), a nast臋pnie na korzystaj膮cym (bo ten odliczy raty r贸wnie偶 do wysoko艣ci limitu, i by膰 mo偶e tylko ich po艂ow臋)."
Odnosz膮c si臋 do tego co napisa艂e艣 xtremesystems, to ja nie kupuj臋 mesia a zwyk艂e auto, nie wo偶臋 si臋 nie wiadomo czym i nie zamierzam dop贸ki dochody si臋 nie poprawi膮 na tyle, abym m贸g艂 ; -)
Idea nie jest dobra, nie w tym kszta艂cie w jakim go wprowadzaj膮.

G贸ra

PostNapisane: 13 cze 2018, o 11:16 

Do艂膮czy艂(a): 11 lut 2016, o 14:12
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
nie ka偶dy wozi pustaki ci臋偶ar贸wk膮, 偶eby m贸c odliczy膰 co trzeba i 偶eby to mia艂o sens. niekt贸rzy s膮 jednoosobowi, musz膮 si臋 przemieszcza膰 czym艣 i oni najbardziej ucierpi膮, bo rzadko kogo sta膰 na 2 samochody jeden do pracy, a drugi do przys艂owiowego sklepu. Owszem, cz臋sto jest to wykorzystywane, jak w przypadku mesia dla 偶ony prezesa, i tu maj膮 popis s艂u偶by fiskalne, by to wytropi膰, udowodni膰, ukara膰, a nie wszystkich od g贸ry do do艂u wrzuca膰 do jednego worka jako z艂odziei.
P.S. nie mam 偶ony. i do sklepu je偶d偶臋 g艂贸wnie rowerem. ale co jaki艣 czas i w zim臋 musz臋 samochodem, oraz raz na rok-dwa na wakacje. i przez to nie mog臋 mie膰 samochodu tylko do firmy na 100%vat.

G贸ra

PostNapisane: 13 cze 2018, o 11:32 

bogge. chodzi o przys艂owiowego mesia. moze byc citigo dla zony (na firme ) jak mietek za drogi ;)

pozatym z tego co wiem ( a biuro rach prowadzimy z kobitka ) to bedziesz mogl odliczyc calosc jak bedzie to auto tylko do celow sluzbowych czyli jak z vatem.

no i bedzie limit 150 zebys nie jezdzi艂 sluzbowo majbachem.no bo jak cie bedzie juz stac na majbacha to chyba te troche podatku bedziesz mogl doplacic :P

Cytuj:
Owszem, cz臋sto jest to wykorzystywane, jak w przypadku mesia dla 偶ony prezesa, i tu maj膮 popis s艂u偶by fiskalne, by to wytropi膰, udowodni膰, ukara膰, a nie wszystkich od g贸ry do do艂u wrzuca膰 do jednego worka jako z艂odziei.

koszt tropienia udowadniania karania. niejednokrotnie jest wyzszy niz to co ma byc sciagniete. dlatego to fikcja .

lepiej ulge zlikwidowac ewentualnie nalozyc obowiazek ewidencjonowania na uzytkownika. "chcesz placic mniej udowodnij ze uzywasz tylko do pracy"

i to akurat jest ok. natomiast z punktu widzenia ksiegowosci to straszny burdel sie zrobil po '15roku

G贸ra

PostNapisane: 13 cze 2018, o 11:46 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 350 KM/435NM
xtremesystems napisa艂(a):
w sumie bardzo dobrze. zanim sie rzucicie. skonczmy z fikcja ze firma kilko osobowa musi miec ca艂膮 armie osobowek w leasingu . .. znaczy inaczej ze np mietek gla zony "prezesa" jest kosztem dla firmy i bez tego auta firma sie zawali.

jest stworzona fikcja z ktorej kazdy kto jest na dzialalnosci korzysta .unikajac dochodowego i czesciowo vat-u.

pobudka pisu pewnie jest zla (bo szukaja kasy) ale sama idea jest dobra. jak auto rzeczywiscie sluzbowe to rozliczyc (bylem na spotkaniu tu i tu ).

ale jak "prezes" chce jezdzic mietkiem to niech go kupi i zaplaci podatek normalnie.

Piwrdolisz i tyle...boli d zakladasz firme i sobie jezdzisz gdzie chcesz i kupujesz dla 偶ony srony kochanki itp auto...gdzoe ty zyjesz 偶e my艣lisz, 偶e jak kto艣 odlicza cz臋艣膰 z kwoty to co go nie kosztuje??? To jest kolejny debilny pomys艂 kt贸ry utwierdza w przekonaniu coraz wi臋ksz膮 liczbe przedsi臋biorc贸w 偶eby wypierd za granic....ludzi boli 偶e ten czy tamten je藕dzi jakim艣 tam autem, ja mam to w dupie, jak zarabia i go sta膰 niech sobie cala jego rodzina je藕dzi autami firmowymi i co mnie to. Na Slowacji do kt贸rej mam 35km jak masz auto firmowe to mo偶esz nim do ko艣cio艂a babcie wozi膰 i to w ka偶dy dzie艅 inn膮 fur膮, byle by艣 p艂aci艂 za niego wszystkie op艂aty...ale polaki zawistny kufa nar贸d jeszcze, 偶e zazdroszcz膮 to jedno, ale jeszcze tak 偶al d 艣ci艣nie 偶e podpierdol膮...potem etatowe zazwyczaj ludziki m贸wi膮, ale ma艂e premie w tym miesi膮cu, a sraj膮 we wlasne gniazdo, a szefu za i tak "ich" kas臋 偶onie auto sponsoruje....
Jakby nie zawi艣膰 w tym durnym kraju 偶y艂o by si臋 zdecydowanie przyjemniej...Ale jak najmniejszy przyk艂ad daje taki bo mu bozia wzrostu i urody nie dala, to stado baran贸w bierze przyklad :)

G贸ra

PostNapisane: 13 cze 2018, o 12:33 

zylo by sie lepiej gdyby nie kazdy cebulak przedsiebiorca wszystko robi艂 zeby zachachm臋ci膰 . Prezentujesz pogl膮d jak kilku moich klientow . jakby ku#wa mogl to by zasran膮 pieluche dzieciaka w koszty se wrzucil.
przytlaczaja cie oplaty wypiepszaj na slowacje lub czechy tam cie z otwartymi rekami przyjm膮 ot i wszystko. a nie myslenie jak zrobic tylko w chuja panstwo.

co do dysponowania pieniedzmi przez panstwo to oddzielny temat. ale takie janusze tylko kobinuja jak nie zaplacic dochodowego albo vat wyciagnac.

typowe myslenie dwie sp贸艂ki (jedna na ukranica ) i jestem kr贸lem wsi

cz艂owiek na etacie kupuje auto do celow prywatnych to nie ma przywilej贸w a wielki pan jednoosobowy przedsiebiorca wozi dupe do kosciola to juz mu trzeba ulzyc podatkiem. stuknij sie w 艂eb

dostajesz pomniejszenie podatku bo auto wykorzystujesz DO PRACY. chcesz jezdzic po wsi do koscio艂膮 czy z kochanka plac jak kazdy

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 765 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: