Finansowanie

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Finansowanie

Post autor: sjak »

Czy można gdzieś podpiąć wątek o finansowaniu (leasingach, kredytach). Chciałem to założyć w dziale "handel i usługi", ale nie chcę podpinać go do konkretnego województwa, a inaczej mi nie bangla
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: finansowanie

Post autor: Misiektt »

Daj mi linka podepnę.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: finansowanie

Post autor: dato »

WBK na S2 fajna prosta procedura, ładna umowa i raczej bez kruczków: 108,6% na 48 m-cy przy 40% wpłaty
Raiff na Leon procedura bardziej upierdliwa z bilansem, rozsądna umowa: 108,9% na 48 m-cy przy 40% wpłaty

Własny ubezpieczyciel w WBK +200 "obsługi prawnej". Oba fotoradary za 50 zł. Fotoradary w VW widziałem za 200 zł - za każdym razem :!: :!: :!:
Dostanę jakiś punkt "pomogłem" ? ;)
Idę spać, miłej pracy.
kadex
Posty: 27
Rejestracja: 4 sie 2012, o 15:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Przemyśl

Re: finansowanie

Post autor: kadex »

VW Leasing Polska daje 105,53% przy wpłacie 45% na 36 miesięcy z wykupem 1% Tak w każdym razie ja otrzymałem. Bez wykazywania źródła dochodów szybko i bezproblemowo . Tylko przy nowym aucie
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: finansowanie

Post autor: Big »

A co myslicie o kredycie 50/50?
kadex
Posty: 27
Rejestracja: 4 sie 2012, o 15:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Przemyśl

Re: finansowanie

Post autor: kadex »

Big pisze:A co myslicie o kredycie 50/50?
Kredyt praktycznie w każdym przypadku będzie droższy od leasingu. 50/50 to praktycznie na rok i musisz zapłacić prowizje chyba 3% ale nie jestem pewien- zadzwoń do salonu o szczegółowe informacje
Qbek
Posty: 64
Rejestracja: 26 cze 2012, o 23:03
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)

Re: finansowanie

Post autor: Qbek »

Finansowanie to nie wszystko. Są jeszcze koszty eksploatacyjne (nie tylko paliwo). Ja po analizie swoich potrzeb, priorytetów, a przede wszystkim tabelce w Excelu, wybrałem wynajem długoterminowy. Najbardziej mi potrzeba tzw. świętego spokoju :)
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: finansowanie

Post autor: dato »

Podaj szczegóły z tej tabelki, bo tego nie rozpatrywałem.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: finansowanie

Post autor: Misiek Fisiek »

Qbek pisze:Finansowanie to nie wszystko. Są jeszcze koszty eksploatacyjne (nie tylko paliwo). Ja po analizie swoich potrzeb, priorytetów, a przede wszystkim tabelce w Excelu, wybrałem wynajem długoterminowy. Najbardziej mi potrzeba tzw. świętego spokoju :)
Wadą tego rozwiązania jest to, że ogranicza/uniemożliwia Ci dokonywanie modyfikacji w aucie, na co sam wskazywałeś w innym wątku.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: finansowanie

Post autor: Big »

Kadex, ale ja kupuje Superba jako osoba fizyczne wiec dla mnie leasing raczej odpada. Zostaje albo zwykły kredyt (nie bardzo chciałbym się w to pchać) albo własnie 50/50 który mi się wydaje najrozsądniejszymi wyjściem, bo wpłacam 50% wartyości auta, a kolejne 50% (powiekszkone o chyba 5% prowizji) po roku i sprawa z głowy. Chicałbym jednak poznać opinie osób, które z taką formą finansowania zakupu auta miału już wcześniej do czynienia.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: finansowanie

Post autor: rezon »

5% prowizji to zdzierstwo, a raczej ukryte odsetki. Płacisz z góry, więc koszty zupełnie porównywalne do normalnego kredytu na rok. Leasing jest również dla osób fizycznych, ale nie widzę większego sensu. Zapytaj w kilku bankach, niech Ci napiszą wszystkie opłaty i prowizje i będziesz miał aktualne porównanie. Zwróć uwagę na koszty ustanowienia i zwolnienia zabezpieczenia.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: finansowanie

Post autor: Misiek Fisiek »

Ja kupowałem 50/50 w VW Bank Polska. Warunków dokładnie nie pamiętam ale nie było to nic szczególnie korzystnego. Spłaciłem szybko bo odsetki były dość wysokie, przysłali kartę pojazdu z podziękowaniami i tyle.

Warunki porównałbym do tradycyjnego kredytu, tyle że załatwisz w salonie.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
zubrzyk
Posty: 427
Rejestracja: 21 lip 2012, o 05:01
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Finansowanie

Post autor: zubrzyk »

Chciałem odświeżyć temat, BZ WBK - 36 mcy / 30% wpłaty własnej - koszt ok. 107%, 48mcy / 30% daje 109%. Jest to różnica ok 2% na plus w stosunku do VW Leasing.
Obrazek
Greg
Posty: 41
Rejestracja: 6 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Finansowanie

Post autor: Greg »

Nie orientujecie się jak na chwilę obecną wygląda sprawa leasingu na S2? Brać ten oferowany przez SAP w salonie czy można znaleźć coś lepszego na rynku? Myślę o schemacie wpłata min. 30%, leasing na 36 m-cy.
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: Odp: Finansowanie

Post autor: noso »

Greg pisze:Nie orientujecie się jak na chwilę obecną wygląda sprawa leasingu na S2? Brać ten oferowany przez SAP w salonie czy można znaleźć coś lepszego na rynku? Myślę o schemacie wpłata min. 30%, leasing na 36 m-cy.
Spokojnie taniej jest poza

Wysyłane z mojego GT-S7560 za pomocą Tapatalk 2
ODPOWIEDZ