{S3}Kupno Skody Superb 3 lub Peugeot 508 , dylemat

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Jacek51
Posty: 3
Rejestracja: 6 paź 2019, o 12:25
Samochód: Inny
Silnik: 2.0 AZM (115KM)
Imię: Jacek

{S3}Kupno Skody Superb 3 lub Peugeot 508 , dylemat

Post autor: Jacek51 »

Witam
Zamierzam kupic Skode Superb 3 w leasingu , z tym że nie mogę sobie pozwolić na auto nowe , tylko 3 lub 4 letnie
Chciałbym aby była dobrze wyposażona , zależy mi bardzo na aktywnym tempomacie , ale nasuwa się pytanie czy aktywny tempomat montowany jest tylko w Laurin & Klement ? czy w innych wersjach też , jak to jest z tym tempomatem. Skoda Superb Laurin & Klement jest dużo droższa niż inne wersje , dlatego pytam jak to z tym jest.
Cena auta na jaką będę mógł sobie pozwolić to max 80000 . Czy jest szansa na dobrze wyposażonego Superba 3 w takich pieniądzach?
Z kim mam rozmawiać , gdzie szukac , macie jakies sugestie?
Mam możliwość wziąć auto na firmę , w której pracuje , szef to mój sąsiad , wiec za auto będę płacił kwotę netto , dlatego mogę sobie pozwolić na auto , którego cena brutto będzie 80000 zł.
Ostatnie pytanie , bo tak jak w temacie mam dylemat czy ma to być Skoda Supeb czy peugeot 508 ,
Auto oczywiście w dieslu
Macie jakies sugestie co powinienem wg Was wybrać , oraz co przemawia za tym , ze powinienem właśnie ten samochód wybrać z tych dwóch
Pozdrawiam i dziękuje z góry
Jacek
Ostatnio zmieniony 6 paź 2019, o 14:49 przez Jacek51, łącznie zmieniany 1 raz.
j4r3k
Posty: 92
Rejestracja: 2 lis 2011, o 19:57
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kupno Skody Superb 3 lub Peugeot 508 , dylemat

Post autor: j4r3k »

Za tą kwotę znajdziesz L&K diesel krajowy. Aktywny tempomat rozpoznasz na zdjęciach po dodatkowej manetce z lewej strony kolumny.
Jacek51
Posty: 3
Rejestracja: 6 paź 2019, o 12:25
Samochód: Inny
Silnik: 2.0 AZM (115KM)
Imię: Jacek

Re: Kupno Skody Superb 3 lub Peugeot 508 , dylemat

Post autor: Jacek51 »

j4r3k pisze:Za tą kwotę znajdziesz L&K diesel krajowy. Aktywny tempomat rozpoznasz na zdjęciach po dodatkowej manetce z lewej strony kolumny.
Dziękuje za odpowiedź
Ale czy aktywny tempomat wystepuje tez w innych wersjach , czy tylko w L&K?
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Re: {S3}Kupno Skody Superb 3 lub Peugeot 508 , dylemat

Post autor: karas2002 »

Jacek51 pisze:
j4r3k pisze:Za tą kwotę znajdziesz L&K diesel krajowy. Aktywny tempomat rozpoznasz na zdjęciach po dodatkowej manetce z lewej strony kolumny.
Dziękuje za odpowiedź
Ale czy aktywny tempomat wystepuje tez w innych wersjach , czy tylko w L&K?
W innych jako wyposażenie dodatkowe również.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jacek51
Posty: 3
Rejestracja: 6 paź 2019, o 12:25
Samochód: Inny
Silnik: 2.0 AZM (115KM)
Imię: Jacek

Re: {S3}Kupno Skody Superb 3 lub Peugeot 508 , dylemat

Post autor: Jacek51 »

karas2002 Dziękuję za odpowiedź

Ktoś może napisze cos jak superb ma się do 508-ki?
j4r3k
Posty: 92
Rejestracja: 2 lis 2011, o 19:57
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Śląsk

Re: {S3}Kupno Skody Superb 3 lub Peugeot 508 , dylemat

Post autor: j4r3k »

Nie siedziałem, nie jeździłem 508, ale i tak wiem, że nigdy bym go nie wybrał zamiast Superb, chyba że tego nowego ;D
Jedrula
Posty: 91
Rejestracja: 3 sty 2016, o 17:47
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: {S3}Kupno Skody Superb 3 lub Peugeot 508 , dylemat

Post autor: Jedrula »

Zobacz sobie zakup kontrolowany jest Superb III i Peugeot 508

https://player.pl/playerplus/programy-o ... 383,150633
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: {S3}Kupno Skody Superb 3 lub Peugeot 508 , dylemat

Post autor: Big »

Jacek tempomat aktywny masz dostępny w każdej wersji jako dodatkowo płatne wyposażenie dodatkowe (sugeruję po prostu zajrzeć na stronę skody, otworzyć sobie cennik z wyposażeniem poszczególnych wersji Superba i masz wszystko jak na dłoni, bez pytania na forum i czekania na odpowiedzi).
Co do porównania z 508. To zależy na czym ci w samochodzie zależy i co cenisz. Superb na pewno bezie większy w środku, będzie miał większy bagażnik, będzie się bardziej precyzyjnie prowadził, a jego układ kierowniczy będzie bardziej bezpośredni.
508 (mówimy o poprzednim modelu tego auta), będzie bardziej miękki, może mieć lepsze wyposażenie i niższe ceny gdyż mocniej traci na wartości.
ODPOWIEDZ