Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 21 wrz 2019, o 01:50

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

1. Temat musi zaczyna膰 si臋 od [S1] lub [S2], a tre艣膰 powinna by膰 taka sama jak ta wyst臋puj膮ca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden w膮tek powinien dotyczy膰 jednej opcji wyposa偶enia dost臋pnej w cenniku lub konfiguratorze.

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 26 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 5 wrz 2019, o 14:47 

Imi臋: Kamil
Do艂膮czy艂(a): 5 wrz 2019, o 14:29
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Witam
trafi艂em na to forum bo przymierzam si臋 do zakupu Superba II. Ze wzgl臋du na ograniczony bud偶et (w okolicach 45tys) w gr臋 wchodz膮 samochody z roku 2011-2012. I przegl膮daj膮c r贸偶ne oferty tak na prawd臋 z tych co by mi pasowa艂o (je艣li chodzi o wyposa偶enie) to zazwyczaj maj膮 silniki 2.0 TSI 200KM lub 2.0 TDI 170KM - interesuje mnie tylko automat.
W tej chwili je偶d偶臋 Vectr膮 C z silnikiem 1.9CDTI 150KM, ale rocznie robi臋 bardzo ma艂e przebiegi (ok. 10-12tys km). W zwi膮zku z tym wszyscy doradzaj膮 benzyn臋, tylko mam w膮tpliwo艣ci czy te 200KM to i tak nie b臋dzie "s艂abiej" ni偶 150KM w obecnym dieslu? Niby moc wi臋ksza, ale moment obrotowy mniejszy, no i wiadomo, 偶e benzyn膮 si臋 inaczej je藕dzi.
Mo偶e si臋 wypowiedzie膰 kto艣 kto ma w艂a艣nie taki silnik (2.0 TSI 200KM) i jak si臋 on sprawuje je艣li chodzi np. o wyprzedzanie?

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 5 wrz 2019, o 19:04 

Do艂膮czy艂(a): 7 kwi 2012, o 17:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Nie martw si臋, nie b臋dzie. Nawet 1.8 TSI 160 KM( a w rzeczywisto艣ci ok. 170-175 KM bo tyle naprawd臋 maja te silniki) b臋dzie jecha艂 lepiej. Diesel ma wi臋kszy moment obrotowy ale uzyskiwany w mniejszym zakresie obrot贸w dlatego jest mniej elastyczny ni偶 turbo benzyna o por贸wnywalnej pojemno艣ci skokowej.
A kupowanie auta z dieslem pod maska gdy rocznie robisz 10-12 tys km kompletnie mija si臋 z celem.
Przy 2.0 TSI 200 KM nasz 280 Nm dost臋pnych pomi臋dzy 1700 a 5000 obr/min. W Vectrze C 1.9 CDTI masz co prawda 320 Nm ale dost臋pnych tylko przez chwil臋 bo pomi臋dzy 2000 a 2750 obr/min. Wi臋c tam gdzie Vectra ju偶 dawno nie jedzie Superb b臋dzie co jeszcze z pe艂n膮 si艂膮 ci膮gn膮艂.

G贸ra

PostNapisane: 5 wrz 2019, o 20:05 

Imi臋: Maro
Do艂膮czy艂(a): 18 sty 2019, o 14:13
Samoch贸d: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Uwa偶aj jaki silnik benzyna... 偶eby by艂 poprawiony... inaczej b臋dziesz 艂a艂 w olej jak do motorynki.
W 100% poprawili w S3... ale inny bud偶et.

Mia艂 ten sam dylemat ale ze wzgl臋du na problem olejowy wzi膮艂em diesla.

Wys艂ane z mojego Redmi 5 przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 5 wrz 2019, o 20:20 

Maureliusz, popatrz jakie roczniki koleg臋 interesuj膮. To ju偶 b臋d膮 auta z poprawionymi silnikami TSI (inne pier艣cienie zgarniaj膮ce) i pozbawione tego problemu.

G贸ra

PostNapisane: 5 wrz 2019, o 20:24 

2011-2012...okres przej艣ciowy. Trzeba uwa偶a膰.
Ale wed艂ug mnie S3 jest naprawd臋 wolne od problemu
Moje zdanie i nie zamierzam si臋 spiera膰.

G贸ra

PostNapisane: 5 wrz 2019, o 22:04 

Do艂膮czy艂(a): 12 sie 2015, o 20:00
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Mam 2.0TSI z 2012r, dla mnie silnik jest klasa. 140 (kt贸re mia艂em) czy 150km w dislu sie nie umywa. Co do oleju podobno poprawione byly od 2012r. Ja mam obecnie poni偶ej 160 tys km i robi臋 dolewke raz miedzy przegl膮dami. Czy to du偶o czy ma艂o ocen sam, ja uwa偶am 偶e nie. Poza tym 偶adnych problem贸w.

Wys艂ane z mojego BLA-L29 przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 5 wrz 2019, o 22:27 

No w艂a艣nie znam problem z braniem oleju w TSI, ale jak to na 100% zweryfikowa膰 czy w danym silniku ten problem wyst臋puje czy nie?
Obecnie rozwa偶am kupno konkretnego auta z roku 2012, ale jak dok艂adnie sprawdzi膰 czy ten konkretny silnik jest ju偶 pozbawiony tej wady?

Je艣li chodzi o moc to chyba jednak faktycznie nie powinienem odczu膰, 偶e jest gorzej ni偶 w obecnym dieslu (ale na pewno b臋dzie inaczej - kwestia przyzwyczajenia).

S3 ch臋tnie bym kupi艂, ale to w艂a艣nie inny bud偶etu - mo偶e kiedy艣:)

G贸ra

PostNapisane: 6 wrz 2019, o 07:58 

Je艣li rozwa偶asz zakup auta wyprodukowanego w 2012 r. (sam mia艂em wcze艣niej S II w艂asnie z 2012 r. z 1.8 TSI pod mask膮) to nie musisz si臋 obawia膰. Auta z tego rocznika NIE maj膮 ju偶 problemu z braniem oleju.

Maureliusz, oczywi艣cie to Twoje zdanie, tyle tylko 偶e z faktami nie ma co dyskutowa膰. Producent wyeliminowa艂 ten problem od rocznika modelowego 2012 (czyli auta z silnikami TSI pod mask膮 wyprodukowane od drugiej po艂owy 2011 r. s膮 ju偶 poprawione).

G贸ra

PostNapisane: 8 wrz 2019, o 22:16 

Po rozmowach z wieloma osobami, lekturze r贸偶nych stron w necie (w tym tego forum) jest decyzja, 偶e jednak wola艂by benzyn臋. Niestety patrz膮c na obecne og艂oszenia sprzeda偶y SS2 to tych z silnikiem benzynowym jest niewiele. A dodaj膮c do tego, 偶e wola艂bym wersj臋 2.0 200KM i rok minimum 2012 (bo rozumiem, 偶e to mi daje gwarancj臋, 偶e silnik nie ma "wady" brania oleju) to ju偶 w og贸le ci臋偶ko co艣 trafi膰. No ale nie pozostaje nic innego jak czeka膰 na wymarzony egzemplarz:)

G贸ra

PostNapisane: 9 wrz 2019, o 05:27 

Dobra decyzja. Najgorszy po艣piech.
Przed zakupem zadzwo艅 do ASO z numerem VIN... jak trafisz na 偶yczliwego powiedz膮 czy to silnik z przed cz po... problemie.

G贸ra

PostNapisane: 9 wrz 2019, o 13:21 

Jest tylko jeden problem: samochod贸w z silnikiem benzynowym w sprzeda偶y jest niewiele, a do tego jak jeszcze dorzuc臋 moje wymagania dotycz膮ce tapicerki (tylko i wy艂膮cznie alcantara) to nie ma co kupi膰:)

A je艣li chodzi o silnik benzynowy: nastawiam si臋 na 2.0 200KM, ale jakby si臋 trafi艂 jaki艣 fajny samoch贸d z silnikiem 1.8 (on ma chyba 160KM?) to warto?

G贸ra

PostNapisane: 9 wrz 2019, o 16:39 

Do艂膮czy艂(a): 9 wrz 2019, o 16:28
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Ja szczerze polecam 1.8 TSI. I to nie dlatego, 偶e akurat swoj膮 S II sprzedaj臋 :-). Co prawda mam rocznik 2014, ale m贸j nigdy nie wzi膮艂 ani grama oleju. Nie by艂o te偶 z nim 偶adnych problem贸w.
Gdy kupowa艂em je藕dzi艂em testowo prawie wszystkim w tej klasie (opr贸cz francuz贸w i premium), benzyna i diesle.
Subiektywnie ten silnik dawa艂 najwi臋cej frajdy z jazdy, g艂贸wnie dzi臋ki du偶ej elastyczno艣ci, a ekonomi臋 te偶 ma nie najgorsz膮.
Oczywi艣cie 200KM pewnie dawa艂by wi臋ksz膮 rado艣膰, ale wtedy by艂 poza zasi臋giem cenowym.
Ostatecznie do zakupu przekona艂 mnie kumpel kt贸ry we flocie w firmie mia艂 A4 z tym silnikiem i bez problemu robi艂y po 250k kilometr贸w. (cho膰 nie wiem co by艂o p贸藕niej) :)

G贸ra

PostNapisane: 9 wrz 2019, o 17:32 

Je艣li masz do sprzedania kombi z alcantar膮 w 艣rodku to pisz bo w艂a艣nie czego艣 takiego poszukuj臋:)

G贸ra

PostNapisane: 9 wrz 2019, o 18:09 

Do艂膮czy艂(a): 12 sie 2015, o 20:00
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Nie s膮dz臋, 偶e powiniene艣 si臋 obawia膰 TDI. Co prawda auto trzeba co jaki艣 czas przegonic ale uwa偶am, 偶e ka偶de auto trzeba, a wyb贸r masz duzo wi臋kszy. Ze swojego TSI jestem bardzo zadowolony i jedyne czego mi brakuje to nap臋d 4x4 (no i po przeprowadzce na wie艣 wyzszego zawieszenia:)) ale z perspektywy czasu uwa偶am, 偶e gdybym znalaz艂 tak samo wyposa偶one TDI to te偶 powinienem by艂 si臋 zdecydowa膰. No i spalanie te偶 mo偶e by膰 argumentem. Wiem, 偶e co poniektorzy na forum maja spalanie ni偶sze ni偶 dane fabryczne, ale ja poni偶ej 8.7l/100km nie potrafi臋 zej艣膰, a sporo pokonuj臋 obecnie z pr臋dko艣ci膮 80-90 km/h. Inna sprawa, ze jak sie ma 200KM pod mask膮 to ci臋偶ko je藕dzi膰 spokojnie, nawet je艣li to od 艣wiate艂 do 艣wiate艂 ;)

Wys艂ane z mojego BLA-L29 przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 9 wrz 2019, o 21:35 

Od prawie 10 lat je偶d偶臋 dieslem, ale nie mam u siebie DPFa wi臋c jest inaczej. Ja robi臋 ma艂e przebiegi, ok. 10-12tys rocznie. 艢rednio raz w miesi膮cu trasa 2x150km, dwa-trzy razy w roku jaki艣 dalszy wyjazd (2x500km), a na co dzie艅 to raczej wyjazd na zakupy itd, wi臋c odleg艂o艣ci kilku km. Pytanie, jak przy takim u偶ytkowaniu b臋dzie si臋 spisywa艂 diesel.

Poniewa偶 tak jak ju偶 pisa艂em, zale偶y mi na tym, aby w 艣rodku by艂a alcantara to czy w og贸le w wersjach po liftowych takie tapicerki by艂y mo偶liwe do wyboru?

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 26 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: