Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 24 sie 2019, o 22:03

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

1. Temat musi zaczyna膰 si臋 od [S1] lub [S2], a tre艣膰 powinna by膰 taka sama jak ta wyst臋puj膮ca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden w膮tek powinien dotyczy膰 jednej opcji wyposa偶enia dost臋pnej w cenniku lub konfiguratorze.

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 19 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 24 lip 2019, o 08:59 

Do艂膮czy艂(a): 24 lip 2019, o 08:51
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Cze艣膰 :) Czytam forum od dobrych kilku tygodni - postanowi艂em do艂膮czy膰 ;)

Jestem zdecydowany na Superba - wersja wyposa偶enia Ambition, pytajniki zar贸wno przy wersji nadwozia jak i silniku.

Nadwozie:
Superb jest wielki - wiadomo. Czy Waszym zdaniem liftback jest wystaczaj膮cy przy posiadaniu dzieciaka. Plus budowa domu za pasem. Zale偶y mi te偶 na mo偶liwo艣ci przewiezienia dw贸ch rower贸w we wn臋trzu. Ta sztuka udaje si臋 nawet w obecnym Ceedzie (po zdj臋ciu przednich k贸艂). Pytanie czy kto艣 robi艂 takie 膰wiczenie w Superbie i jak bardzo trzeba roz艂o偶y膰 rower?

Silnik:
90% moich przebieg贸w to trasy. P贸艂 na p贸艂 eksres贸wki/autostrady vs drogi krajowej. Bez szale艅stw - na og贸艂 max +10-15km/h wzgl臋dem ogranicze艅. Rocznie oko艂o 35 tysi臋cy.
Diesel (2.0 TDI 150, Manual) - cena zakupu (ofertowa) oko艂o 16,5k wy偶sza ni偶 1.5 TSI (cho膰 diesel pewnie b臋dzie bardziej rabatowany ni偶 benzyna?). Patrz膮c na statystyki ze sprint motor, r贸偶nica w spalaniu to ko艂o 0,9 litra (cho膰 zak艂adam, 偶e przy 150 km/h to bardziej z 2 litry?). W ka偶dym razie - przy r贸偶nicy na poziomie 1 litra, doadtkowe 15-16 tysi臋cy na zakup zwraca si臋 po jakich艣 .... 300 tysi膮cach

Co dla takich cel贸w braliby艣cie Wy? benzyna czy diesel? W 艣wietle te偶 skomplikowania wci膮偶 wy偶szego diesla, lepszego trzymania ceny przy odsprzeda偶y (i te偶 postrzegania diesli obecnie)?

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 24 lip 2019, o 09:03 

Imi臋: leszek
Do艂膮czy艂(a): 18 wrz 2013, o 14:13
Aktualnie: 213KM
dieslem b臋dzie sie milej wyprzedza艂o ...
w benzynie jednak ciszej..

G贸ra

PostNapisane: 24 lip 2019, o 09:18 

Do艂膮czy艂(a): 1 gru 2015, o 14:36
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
PiotrPiotrPiotr napisa艂(a):
Cze艣膰 :)

Nadwozie:
Superb jest wielki - wiadomo. Czy Waszym zdaniem liftback jest wystaczaj膮cy przy posiadaniu dzieciaka. Plus budowa domu za pasem. Zale偶y mi te偶 na mo偶liwo艣ci przewiezienia dw贸ch rower贸w we wn臋trzu. Ta sztuka udaje si臋 nawet w obecnym Ceedzie (po zdj臋ciu przednich k贸艂). Pytanie czy kto艣 robi艂 takie 膰wiczenie w Superbie i jak bardzo trzeba roz艂o偶y膰 rower?

Mia艂em Liftback, teraz mam Combi. Praktycznosc Kombi bez por贸wnania wieksza ni偶 liftbacka. Jezeli masz zamiar budowac i czasem cos przewie偶c to tylko combi. W liftbacku bedziesz ciagle wyci膮ga艂 p贸艂ke i denerwowal ze szyba przeszkadza przy zamykaniu klapy jak cos wyzszego sie w艂o偶y. Moim zdaniem nie ma sie nad czym zastanawia膰 je偶eli praktyczno艣c jest dla Ciebie wa偶na

G贸ra

PostNapisane: 24 lip 2019, o 09:27 

Do艂膮czy艂(a): 21 mar 2019, o 11:16
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Aktualnie: b臋dzie 272 09.19
Troch臋 nie na temat, ale moze si臋聽przyda...

Obecnie je偶d偶臋 O3 1.4 TSI 140 KM. Zak艂adam jednak, 偶e s膮 to do艣膰聽podobne jednostki i moje do艣wiadczenia mog膮聽si臋聽przyda膰 (widywa艂em na forach podobne warto艣ci dla Superba 1.5 TSI)

M贸j 1.4 jest mega oszcz臋dny przy niskich pr臋dko艣ciach (drogi krajowe, potrafi zej艣膰 do 4,5-5,5 litr贸w). Spokojna autostrada - 6-6,5 litr贸w. Ale przy 150 km/h robi si臋 spalanie ko艂o 7-7,5 litr贸w, a raz gna艂em noc膮聽autostrad膮聽ko艂o 160 km/h i wysz艂o ponad 8 litr贸w.

W mie艣cie wiadomo - zale偶y od kork贸w i dystans贸w. Mo偶e by膰 6 a mo偶e by膰 12 ;)

Przy du偶ych pr臋dko艣ciach i przy takich przebiegach diesel si臋聽pewnie zwr贸ci. Przy ni偶szych - trzeba policzy膰.

G贸ra

PostNapisane: 24 lip 2019, o 10:13 

Do艂膮czy艂(a): 24 lip 2019, o 08:51
Dzi臋kuj臋 za opinie. Kombi wygrywa przestronno艣ci膮, liftback z kolei podobno jest istotnie cichszy (ni偶sze szumy powietrza) - niestety nie mam por贸wnania (jazda pr贸bna tylko liftbackiem). Kto艣 ma por贸wnanie?

G贸ra

PostNapisane: 24 lip 2019, o 10:53 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Spr贸buj te rowery za艂adowa膰 do kombi i do liftbacka. Mo偶e i w kombi wi臋cej miejsca, ale dost臋p do baga偶nika masz wygodniejszy w liftbacku, bo po prostu klapa jest wi臋ksza. Fakt, 偶e jak zamierzasz co艣 du偶ego wozi膰 to kombi pod wieloma aspektami jest praktyczniejsze. Jednak偶e na budow臋 klamoty wozi si臋 raczej jakim艣 busem a nie nowym samochodem.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 24 lip 2019, o 11:11 

Do艂膮czy艂(a): 21 mar 2019, o 11:16
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Aktualnie: b臋dzie 272 09.19
U mnie 偶ona zadecydowa艂a 偶e b臋dzie kombi, bo linia dachu idzie poziomo wi臋c pro艣ciej wsadza sie聽dzieci do ty艂u + drzwi s膮 kr贸tsze (nie ma p艂etwy jak w liftbacku) wi臋c mo偶e by膰聽lepiej na parkingach. No i obecnie mamy kombi, wi臋c jako艣 tak z przyzwyczajenia.

Ale IMO szczerze to w przypadku superba s膮 totalne szczeg贸艂y, we藕 to co ci sie bardziej podoba, a rowery sobie sprawd藕 w salonie ;)

G贸ra

PostNapisane: 24 lip 2019, o 15:25 

Do艂膮czy艂(a): 1 gru 2015, o 14:36
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Enriquez napisa艂(a):
Spr贸buj te rowery za艂adowa膰 do kombi i do liftbacka. Mo偶e i w kombi wi臋cej miejsca, ale dost臋p do baga偶nika masz wygodniejszy w liftbacku, bo po prostu klapa jest wi臋ksza. .

Ja do kombi wrzucam rowerek dziecinny, wozek i pare klamotow. Do liftbacka nie ma szans. Kalapa sie nie zamknie

G贸ra

PostNapisane: 24 lip 2019, o 20:18 

Imi臋: Maro
Do艂膮czy艂(a): 18 sty 2019, o 14:13
Samoch贸d: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Jak kongurowanie Ci nie przeszkadza... bierz benzyn臋 1,5 :-))))

Wys艂ane z mojego Redmi 5 przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 25 lip 2019, o 09:31 

Imi臋: leszek
Do艂膮czy艂(a): 18 wrz 2013, o 14:13
Aktualnie: 213KM
co to jest kongurowanie ja si臋 pytam :?:
:D

G贸ra

PostNapisane: 26 lip 2019, o 04:58 

Do艂膮czy艂(a): 26 sty 2017, o 18:56
Co do wyprzedzania diesel benzyna, testowalismy ostatnio octqvie 2.0 tdi 150 koni automat oraz 1,4 tsi 150 koni manual. Do 140 km/h na prowadzeniu by艂 1,4, od tej pr臋dko艣ci delikatnie na prowadzenie zacz膮艂 wychodzi膰 diesel. Wyprzedzanie w 1,4 jest bardzo przyjemne, wysoki moment obrotowy jest dost臋pny w szerokim zakresie i naprawd臋 fajnie si臋 nim je藕dzi. Jest bardzo cichy w por贸wnaniu do 2.0 tdi, w Octavii przy pr臋dko艣ci 150 silnik tdi zwyczajnie buczy. Silnik 1,4 przy tej pr臋dko艣ci jest znacznie cichszy. Co do spalania, oko艂o 1,5 litra wy偶sze w por贸wnaniu do 2,0 tdi, przy deptaniu, przy spokojnej je藕dzie oko艂o 1l r贸偶nicy. Z trasy mieszanej 40%autostrady, reszta kraj贸wki, 1,4 tsi wyszed艂 mi 7,4 L/100km. Autostrada z pr臋dko艣ci膮 160-180, a i czasami 190. Przelicz ile lat planujesz je藕dzi膰 i zobacz jaka r贸偶nica Ci wyjdzie. Do tego koniecznie we藕 superba 1,5 na weekend do test贸w. Zobaczysz jak wychodzi spalanie przy Twojej je藕dzie.

G贸ra

PostNapisane: 26 lip 2019, o 08:16 

Imi臋: Krzysiek
Do艂膮czy艂(a): 10 lip 2012, o 10:17
Aktualnie: 220KM 440Nm
PiotrPiotrPiotr napisa艂(a):
Cze艣膰 :)
Co dla takich cel贸w braliby艣cie Wy? benzyna czy diesel? W 艣wietle te偶 skomplikowania wci膮偶 wy偶szego diesla, lepszego trzymania ceny przy odsprzeda偶y (i te偶 postrzegania diesli obecnie)?

Poziom skomplikowania silnik贸w benzynowych jest niemal taki sam jak diesli. Wtrysk bezpo艣redni, GPF i tylko uk艂adu add blue nie ma. Do wcze艣niejszych argument贸w - diesel jest zdecydowanie mniej wra偶liwy na obci膮偶enie. Z t膮 lekko艣ci膮 wyprzedzania benzynowego silnika to tak do 100-120 prawda, ale na prostej drodze bez obci膮偶enia. Pod g贸rki, w kilka os贸b czy przy wi臋kszych pr臋dko艣ciach to ju偶 jednak zaczyna brakowa膰 prawdziwej mocy (z cm3, a nie z programu). Je藕dzi艂em 155kkm 2.0TDI 140KM manual z delikatnym wirusem, p贸藕niej 200kkm 1,8TSI 152KM manual i teraz 60kkm 2.4D 190KM automat z wirusem na 220. Wyra藕nie wida膰 r贸偶nic臋 na autostradach w Alpach - pe艂ny samoch贸d i niezbyt ostre, ale d艂ugie podjazdy. Diesle rules ;)
W kwestii rzeczywistego spalania to polecam spritmonitor.de czy motostat.pl, przy czym na niemieckiej stronie 艂atwiej odfiltrowa膰 rodzaj skrzyni czy moc silnika. Opowie艣ci o spalaniach na poziomie 7l przy pr臋dko艣ciach 160-180km/h mo偶na w艂o偶y膰 mi臋dzy bajki, zw艂aszcza w benzynowych silnikach. Superb z uwagi na swoj膮 mas臋 jest bardzo wra偶liwy nie tyle na pr臋dko艣膰, co jej zmiany. Jak jest p艂ynny ruch bez przyspiesze艅 to spalanie mo偶e by膰 ni偶sze o ponad 1l przy wy偶szej 艣redniej pr臋dko艣ci. Ale nawet przy p艂ynnej je藕dzie benzyna to jednak min. 1l wi臋cej. O poziomie ha艂asu i kulturze pracy ju偶 pisano - benzyna jest zdecydowanie przyjemniejsza. Przy przebiegach 35kkm rocznie nie zawraca艂bym sobie g艂owy ekonomi膮, tylko wybra艂 si臋 na jazd臋 testow膮 jednym i drugim silnikiem, a nast臋pnie wybra艂 bardziej odpowiedni samoch贸d do swoich potrzeb i preferencji. Ja obecny silnik wybiera艂em z uwagi na zasi臋g - w wybranym modelu mia艂em do wyboru 245KM benzyn臋 i 190KM diesel. Benzyna to 600km z trudem, diesel 750km bez problem贸w - sprawdzi艂em przed zakupem. Potrzebuj臋 660km. Wyb贸r by艂 prosty.

G贸ra

PostNapisane: 26 lip 2019, o 08:49 
Moderator

2.0 TDI 150 KM mam w Pasacie. Zrobione 9000 km, g艂贸wnie autostrada do roboty. Je偶d偶臋 140 - 160 km/h, czasem pop臋dz臋 troch臋 wi臋cej. Z tego dystansu 艣rednia 5,8 l/100. Przy ostrym pa艂owaniu (艁贸d藕 - Wroc艂aw w 1:15) przy pe艂nym za艂adowaniu spali艂 9,8. Wi臋c 10 si臋 w tym silniku nie osi膮gnie nigdy. Poni偶ej 4 litr贸w nie uda艂o ni si臋 nigdy zej艣膰, a pr贸bowa艂em bo cz臋sto mam wynik do roboty 4,2 wi臋c czasem mam challenge na 3,9. Ale to raczej na autostradzie niemo偶liwe - jecha艂em kiedy艣 60 km za ci臋偶ar贸wk膮 na tempomacie - wynik 4,1 ... Prawda, 偶e jest to mu艂 pasisty bo mocy ma zero, klekocze jak stado bocian贸w na 艂膮ce, no ale realny zasi臋g na baku 1200 km. Do roboty polecam. Prywatnie - katastrofa.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 26 lip 2019, o 22:01 

Do艂膮czy艂(a): 23 pa藕 2017, o 12:11
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
mam s3 kombi z 2,0 tdi 150 kucy w manualu, na spalanie szczeg贸lnie przy kr贸tszych trasach ma wp艂yw przy艣pieszanie/wyprzedzanie. przy trasach typu 艂osice-warszawa-艂osice, po drogach lokalnych do 120, od siedlec 90 bo t艂ok i wyprzedzanie jak si臋 da, a na jedynym kawa艂ku autostrady na wschodzie 160-170 (obwodnica mi艅ska) spalanie wychodzi ko艂o 6, a w nocy mo偶e by膰 i mniej bo mniej wyprzedzania tylko lecisz 130-140, na kr贸tkiej trasie do pracy bez wyprzedzania idzie zej艣膰 poni偶ej 5 (wg komputera, w realu 0,3 wi臋cej), raz jeden widzia艂em spalanie 4,0 wg komputera, ale prawie ca艂膮 drog臋 wlok艂em si臋 80 za tirem, ale od takiej jazdy to zwariowa膰 mo偶na

G贸ra

PostNapisane: 26 lip 2019, o 23:13 
Moderator

Odpalasz netflixa i jedziesz :)

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 19 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: