Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 24 sie 2019, o 22:01

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

1. Temat musi zaczyna膰 si臋 od [S1] lub [S2], a tre艣膰 powinna by膰 taka sama jak ta wyst臋puj膮ca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden w膮tek powinien dotyczy膰 jednej opcji wyposa偶enia dost臋pnej w cenniku lub konfiguratorze.

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 16 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 17 lip 2019, o 17:26 

Imi臋: Leszek
Do艂膮czy艂(a): 10 lip 2019, o 16:06
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Witam, moja dro偶sza po艂贸wka potrzebuje wi臋ksze auto bo musi zmie艣ci膰 w nim dwa foteliki RWF, rozgl膮da艂a si臋 za audi a6, Passatem b6 a偶 trafi艂a na Superb, mia艂a by膰 Superb I ale upiera si臋 przy II

Znalaz艂a sobie nawet egzemplarz kt贸ry jej si臋 spodoba艂 https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-sup ... BLD2G.html?

Troszk臋 poczyta艂em o tym silniku i wed艂ug r贸偶nych autoswiat贸w i innych wp, generalnie to kiepski jest. A co wy powiecie o nim ?
Auto mia艂o by je藕dzi膰 w wi臋kszo艣ci po 30 tysi臋cznym mie艣cie, raz w mc jaka艣 trasa 300-600 km, jest sens si臋 w to pakowa膰 ? bud偶et na auto to oko艂o 30 ty艣.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 17 lip 2019, o 20:01 

Imi臋: Maro
Do艂膮czy艂(a): 18 sty 2019, o 14:13
Samoch贸d: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Absolutnie nie!
Jedynie po 2011.
Wiem co zaraz napisz膮 niekt贸rzy...

Prosty test:
1. Okopcona srebrna ko艅c贸wka?
2. W艂贸偶 paluchy do ko艅c贸wki...mokro?

Uciekaj!

Wys艂ane z mojego Redmi 5 przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 17 lip 2019, o 20:16 

Do艂膮czy艂(a): 13 cze 2010, o 09:41
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
maureliusz napisa艂(a):
Absolutnie nie!
Jedynie po 2011.

Niekoniecznie. Jak 2009 rok, to jeszcze jest szansa na 1.8 tsi o oznaczeniu BZB i norma emisji spalin Euro 4. Te silniki by艂y ca艂kiem dobre (mia艂em SII w艂a艣nie 1.8 tsi BZB i do momentu sprzeda偶y przy ~175 tys. km w og贸le nie dolewa艂em oleju mi臋dzy wymianami i z rozrz膮dem te偶 absolutnie 偶adnych problem贸w). Dopiero od 2010 i wej艣cia silnika o oznaczeniu CDAA zacz臋艂y si臋 masowe fuckupy. 呕eby spe艂ni膰 norm臋 Euro 5 przeprojektowali dolot, zmienili troch臋 uk艂ad smarowania i zmniejszyli troch臋 ci艣nienie oleju w silniku. Wystarczy艂o, 偶eby zacz臋艂y si臋 problemy z napinaczami (gorzej pracowa艂y pod zmniejszonym ci艣nieniem), czy braniem oleju.
Sprawd藕 naklejk臋 na s艂upku B, tam jest napisane oznaczenie silnika.

Wys艂ane z mojego SM-G975F przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 17 lip 2019, o 20:45 

Ok...chyba 偶e trafi tego... ale chyba pr臋dzej... totka:-)

G贸ra

PostNapisane: 18 lip 2019, o 04:38 

Imi臋: Krzysiek
Do艂膮czy艂(a): 10 lip 2012, o 10:17
Aktualnie: 220KM 440Nm
rowerek napisa艂(a):
maureliusz napisa艂(a):
Absolutnie nie!
Jedynie po 2011.

Niekoniecznie. Jak 2009 rok, to jeszcze jest szansa na 1.8 tsi o oznaczeniu BZB i norma emisji spalin Euro 4. Te silniki by艂y ca艂kiem dobre (mia艂em SII w艂a艣nie 1.8 tsi BZB i do momentu sprzeda偶y przy ~175 tys. km w og贸le nie dolewa艂em oleju mi臋dzy wymianami i z rozrz膮dem te偶 absolutnie 偶adnych problem贸w). Dopiero od 2010 i wej艣cia silnika o oznaczeniu CDAA zacz臋艂y si臋 masowe fuckupy. 呕eby spe艂ni膰 norm臋 Euro 5 przeprojektowali dolot, zmienili troch臋 uk艂ad smarowania i zmniejszyli troch臋 ci艣nienie oleju w silniku. Wystarczy艂o, 偶eby zacz臋艂y si臋 problemy z napinaczami (gorzej pracowa艂y pod zmniejszonym ci艣nieniem), czy braniem oleju.
Sprawd藕 naklejk臋 na s艂upku B, tam jest napisane oznaczenie silnika.
Wys艂ane z mojego SM-G975F przy u偶yciu Tapatalka
Do BZB te偶 potrafili hektolitry oleju dolewa膰 - na forum OCP by艂o do艣膰 du偶o wpis贸w. By膰 mo偶e to Euro 4/5 jest odpowiedzi膮, a mo偶e te偶 kwestia docierania po zakupie? Na pewno super hiper oleje z wymianami co 8kkm nie leczy艂y tych silnik贸w. By艂 jeden fachowiec lecz膮cy olejami, ale przesta艂 dolewa膰 jak wymieni艂 t艂oki.
elmander je艣li mo偶esz, to we藕 ten samoch贸d na test. Zalej olej do kreski, zr贸b kilkaset km i zobaczysz. Znajomy napali艂 si臋 na Seata 1.8TSI 2010 z przebiegiem 70kkm, bo podoba艂 mu si臋 m贸j silnik w Superbie. La艂 nawet ponad 1l oleju, sprzedawca wymieni艂 mu turbin臋, bo "przepuszcza olej" . Dopiero jak w艂o偶y艂 prawie 10kz艂 w remont silnika - przer贸bka t艂ok贸w, pier艣cienie, a przy okazji rozrz膮d to sko艅czy艂 dolewa膰 mi臋dzy wymianami. Do kwietnia 2012 to loteria. Ja te偶 nie dolewa艂em w CDAB i EURO5

G贸ra

PostNapisane: 18 lip 2019, o 18:51 

Imi臋: Leszek
Do艂膮czy艂(a): 10 lip 2019, o 16:06
no i wpis @maureliusz wyja艣ni艂 temat :-)
@rezon nie no raczej sprzedaj膮cy nie zgodzi si臋 na tak膮 "jazd臋 pr贸bn膮 " ;-)

Wiedz臋 偶e ponad 3 litrowy silnik w benzynie jest dobry, ale kurcze ekonomicznie to mi si臋 nie kalkuluje :-)

A podpowiedzcie, je艣li by ise upar艂a przy SII to jaki silnik w "dizlu" wart uwagi na maxx 600- 1000 km miesi臋cznie ? czy lepiej odpu艣ci膰 sobie "dizla" ?

G贸ra

PostNapisane: 19 lip 2019, o 05:36 
Moderator

Imi臋: Pawe艂
Do艂膮czy艂(a): 12 lis 2012, o 15:54
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 277 KM / 347 Nm
Na takie przebiegi diesel nie ma moim zdaniem sensu.

G贸ra

PostNapisane: 19 lip 2019, o 06:27 

Imi臋: Krzysiek
Do艂膮czy艂(a): 10 lip 2012, o 10:17
Aktualnie: 220KM 440Nm
elmander napisa艂(a):
no i wpis @maureliusz wyja艣ni艂 temat :-)
@rezon nie no raczej sprzedaj膮cy nie zgodzi si臋 na tak膮 "jazd臋 pr贸bn膮 " ;-)

Wiedz臋 偶e ponad 3 litrowy silnik w benzynie jest dobry, ale kurcze ekonomicznie to mi si臋 nie kalkuluje :-)

A podpowiedzcie, je艣li by ise upar艂a przy SII to jaki silnik w "dizlu" wart uwagi na maxx 600- 1000 km miesi臋cznie ? czy lepiej odpu艣ci膰 sobie "dizla" ?
nie zgodzi si臋? to sobie odpu艣膰 ten samoch贸d i szukaj egzemplarza po kwietniu 2012 w benzynie. Diesel wcale nie b臋dzie oszcz臋dniejszy przy takich "trasach", zw艂aszcza zim膮, a tylko potencjalne problemy z DPF i EGR. Kultura pracy TSI jest lepsza ni偶 TDI.
A tak btw to 偶ona wie, 偶e do fotelika w S2 jest bardzo trudno dosi臋gn膮膰 z przednich foteli? I z tego powodu to nie jest super samoch贸d do wo偶enia dzieci w fotelikach? Plus jest taki, 偶e nie ma si艂y, aby kopa艂y w fotel kierowcy, a baga偶nik to jest klas膮 sam dla siebie.
Co do testu rury wydechowej - j膮 te偶 mo偶na 艂adnie wyczy艣ci膰 przed sprzeda偶膮. Znajomy z Seatem na co dzie艅 je藕dzi TIR'em, czasami co艣 tam naprawia i niby te偶 wiedzia艂, co sprawdza膰 przy zakupie TSI, a jednak dolewa膰 olej bardzo szybko zacz膮艂. Prawdopodobnie co艣 by艂o wlane dla uszczelnienia silnika i po kilkuset km przesta艂o dzia艂a膰.

G贸ra

PostNapisane: 21 lip 2019, o 13:23 

Do艂膮czy艂(a): 7 kwi 2012, o 17:20
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Rezon, a znasz sprzedaj膮cego kt贸ry zgodzi si臋 na KILKUSETKILOMETROWY test?? Bo ja takiego sprzedaj膮cego r贸wnie偶 nie znam. Odda艂by艣 swoje auto nieznajomej osobie na ca艂y dzie艅 偶eby w ramach testu przed ewentualnym zakupem przejecha艂a si臋 z Rzeszowa do Lublina i z powrotem (w sumie jakie艣 360 km)?

G贸ra

PostNapisane: 21 lip 2019, o 14:26 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 350 KM/435NM
Ja bym odda艂 tylko wp艂ata ca艂ej kwoty pod zastaw :)

G贸ra

PostNapisane: 21 lip 2019, o 20:41 

Ju偶 pisa艂em....
Jeden szwagier mia艂 1.8TSI SUPERB .... zlopal olej.... remont.... ci膮g艂y problem ze zmienn膮 faz膮 rozrz膮du po...
Drugi mia艂 2.0 ,TSI A5 ...te偶 bra艂...remont... p贸艂 roku po te偶 bra艂 ale mniej...

Ostatnio by艂 test passata 2015 chyba 2.0TSI i po 150kkm wszystko ok. Pono膰 te nowe silniki ju偶 naprawili...

G贸ra

PostNapisane: 21 lip 2019, o 21:44 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
ano nie naprawili tylko w kolejnej generacji wozu jest kolejna generacja silnika

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 22 lip 2019, o 00:00 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 350 KM/435NM
Co艣 w tym jest...albo masz farta albo nie, raczej ze wskazaniem na nie...

G贸ra

PostNapisane: 22 lip 2019, o 20:22 

Do艂膮czy艂(a): 2 wrz 2013, o 12:42
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Jak chcesz mojego, S2 2014, 1,8TSI+DSG Elegance dopasionego, to si臋 odezwij na priv. Pewnie na jesie艅 b臋d臋 sprzedawa艂.
Olej wymieniam co 15kkm i nie bierze. Auto mam od nowo艣ci, przejechane mam 124kkm, wszystkie serwisy w ASO.

PS: sorry i dzi臋kuj臋 za reklam臋 :mrgreen:

G贸ra

PostNapisane: 22 lip 2019, o 21:21 

Imi臋: Micha艂
Do艂膮czy艂(a): 30 cze 2018, o 18:37
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Chyba nie ten budzet.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 16 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: