[S3] Zwrot pojazdu do dealera po leasingu.

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
mpiotrek
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)

[S3] Zwrot pojazdu do dealera po leasingu.

Post autor: mpiotrek » 23 maja 2019, o 15:54

Cześć,

czy ktoś już przechodził zwrot pojazdu do dealera po Leasingu Niskich Rat\Kredycie Niskich Rat? Jak to praktycznie wygląda?
Dużo jest problemów przy zwrocie (no i kosztów przy okazji)?

Opłaca się oddać auto w miarę niedługo przed oddaniem do profesjonalnego serwisu zajmującego się odświeżeniem lakieru i wnętrza pojazdu?

Z góry dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
saintLSC
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Adam
Kontakt:

Re: [S3] Zwrot pojazdu do dealera po leasingu.

Post autor: saintLSC » 24 maja 2019, o 11:57

meesioo
Silnik: Inny

Post autor: meesioo » 24 maja 2019, o 13:54

Jak masz w Kredycie Niskich Rat, to nieoficjalnie możesz sobie sprzedać przed spłatą za wyższą kwotę, spłacić kredyt do końca i gwarantuję Ci, że jeszcze trochę Ci zostanie :D

mpiotrek

Post autor: mpiotrek » 24 maja 2019, o 17:19

meesioo pisze:Jak masz w Kredycie Niskich Rat, to nieoficjalnie możesz sobie sprzedać przed spłatą za wyższą kwotę, spłacić kredyt do końca i gwarantuję Ci, że jeszcze trochę Ci zostanie :D
No niestety - tutaj leasing. Sprzedawać musiałbym za kwotę (która dla mnie zamknęłaby leasing na 0) + VAT, a tu już ograniczone pole manewru.

mpiotrek

Post autor: mpiotrek » 27 cze 2019, o 15:21

Jestem już po procedurze zwrotu pojazdu. Może komuś się przyda na przyszłość.
Polecam odwiedzić salon detalingowy przed zwrotem pojazdu - bardzo dużo rys zostaje usuniętych, co realnie przekłada się na koszt dopłat do samochodu. Eksperci Dekry przyczepią się do najmniejszej nawet niezauważalnej dla nas pierdoły (nie mam za złe - taka ich rola).
Auto zwróciłem w naprawdę b. dobrym stanie technicznym z przebiegiem dużo mniejszym niż deklarowany na koniec umowy. Myślicie, że dało się negocjować kwotę dopłaty? Nieee. Nie było nawet rozmowy, nie bo nie i tyle.
Leasing oceniam negatywnie i na pewno już nie wrócę do takiej formy finansowania pojazdu (Leasing Niskich Rat/Kredyt Niskich Rat). To jest złudne przeświadczenie, że stosunkowo mało wydajemy na nowy pojazd. Niestety z reguły na koniec umowy czeka nas nieprzyjemna niespodzianka w postaci faktury za naprawę "uszkodzeń". Niestety mając świadomość, że jeździmy pojazdem, który należy zwrócić do dostawcy powoduje, że zawsze gdzieś z tyłu głowy jest strach przed otarciami na parkingach itp - to nie jest komfortowa sytuacja, bo wiadomo, że za część zarysowań odpowiadają inny użytkownicy dróg.

Awatar użytkownika
Camillinhio

Post autor: Camillinhio » 27 cze 2019, o 17:28

To jaka była ta faktura, i czego się czepiali? Bo niby napisałeś dużo, ale w sumie jakby nic ;)

A leasing / kredyt niskich rat może i ma niskie raty, ale cały koszt wcale nie jest niski. W końcu to firma finansująca bierze na siebie większość kosztów, a to ostatecznie swoje musi kosztować.
Obrazek

Awatar użytkownika
Enriquez
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Imię: Marcin

Post autor: Enriquez » 27 cze 2019, o 17:48

W tej książce co dają na początku niskich rat jest wszystko opisane. Jak dla mnie tragedii to tam nie ma.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.

Awatar użytkownika
orlik
Samochód: Superb III 4x4
Aktualnie: 272KM

Post autor: orlik » 27 cze 2019, o 19:37

Nie lepiej było wykupić i sprzedać? Albo już szukać kupca 3msc wcześniej i się dogadać, że poczeka?
Przecież Ty im oddałeś, a dorzucą sobie sporo i sprzedadzą dalej (pomijam, że zrobiłeś im regenerację lakieru + jeszcze jakieś dopłaty).

Awatar użytkownika
Camillinhio

Post autor: Camillinhio » 27 cze 2019, o 19:52

Może i lepiej, ale nie po to się bierze auto w najmie, żeby się na końcu bawić w sprzedaż ;)

Ja teraz też mam w najmie, ale mam już szkody :P, i raczej na pewno przekroczę limit km, więc z mojego punktu widzenia wykup może okazać się tańszy. Jednak generalnie w samym najmie nie mamy wykupować auta.
Obrazek

Awatar użytkownika
orlik
Samochód: Superb III 4x4
Aktualnie: 272KM

Post autor: orlik » 27 cze 2019, o 20:29

Tylko ten najem niskich rat to taki najem nie najem. Bo nie masz w tym ubezpieczenia, opon, klocków itp.
Dla mnie to jest po prostu leasing z dużym %, tylko pięknie marketingowo ubrane w możliwość zwrotu - mają do doskonale wykalkulowane, że nie dość, że płacisz więcej to jeszcze sprzedadzą drożej, plus nadzieję, że przekroczysz przebieg, będziesz miał ryskę itp. A jak się nie chce pierdzielić ze sprzedażą za kilka ładnych tysięcy zł do przodu pewnego auta - no cóż kto bogatemu zabroni :)

Ja już ten temat przerabiałem na poprzednim aucie, wybrałem drogę kupna i sprzedaży, bo miałem duży wkład własny, więc byłbym w plecy. Teraz zdecydowałem się na leasing z banku, bo minimum 5% niższe oprocentowanie od całości auta, które zostanie w kieszeni.

Awatar użytkownika
timanfaya
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Post autor: timanfaya » 27 cze 2019, o 20:51

Liczyłem ostatnio leasing niskich rat dla Superba. Totalnie się nie opłaca przy założeniu, że kogoś stać na dane auto. I ma działalność gospodarczą.

Generalnie leasing np. 101% w VW jest rewelacyjny - przy pierwszej wpłacie 45% (więcej się nie da) i wykupie po 3 latach za 1% odsetki są bardzo symboliczne, a dzięki specyficznej konstrukcji prawa auto możesz wykupić na siebie i po pół roku sprzedać... bez podatków (zarówno PIT, jak i VAT). Oznacza to mniej więcej tyle, że sprzedajesz auto za ok. 50% wartości początkowej, wcześniej odliczyłeś połowę VATu i PIT od podatków (razem ok. 30% wartości auta) więc jeździłeś przez 3-3,5 roku za jakieś 20% wartości samochodu. Czyli 7% rocznie. Żaden leasing niskich rat tego nie przebije, ani nawet się do tego nie zbliży.

Oczywiście można oszczędzać też swój czas i nie bawić się w późniejszą odsprzedaż (choć ja np. zostawie pewnie stare auto w rozliczeniu, jeśli zaproponują rynkową cenę, więc niespecjalnie ten czas stracę... a trochę monet w portfelu zostało ;)).

MILeq
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Post autor: MILeq » 29 cze 2019, o 23:32

W zeszłym roku liczyłem leasing na 3 lata, vs. najem (czy jak się to nazywa leasing niskich rat), ale z założeniem, że auto być może wykupię. Tak, wiem, że jest to pożyczenie kasy, niewielkie spłaty miesięczne, a na końcu balon.
Nawet przy założeniu, że auto będziemy od razu po leasingu (ok, ok, wiem - za pełne 6 miesięcy po skończeniu leasingu) sprzedawać, to koszt był większy o jakieś 12%.
I tak, jak wspominacie, poszukiwanie każdej ryski.

Dla mnie, bez sensu. Poproszę leasing operacyjny, z 45% wpłatą i resztę na symbolicznie oprocentowane raty :).

ODPOWIEDZ