Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 17 pa藕 2019, o 16:14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

1. Temat musi zaczyna膰 si臋 od [S1] lub [S2], a tre艣膰 powinna by膰 taka sama jak ta wyst臋puj膮ca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden w膮tek powinien dotyczy膰 jednej opcji wyposa偶enia dost臋pnej w cenniku lub konfiguratorze.

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 23 maja 2019, o 15:54 

Do艂膮czy艂(a): 31 mar 2016, o 12:22
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Cze艣膰,

czy kto艣 ju偶 przechodzi艂 zwrot pojazdu do dealera po Leasingu Niskich Rat\Kredycie Niskich Rat? Jak to praktycznie wygl膮da?
Du偶o jest problem贸w przy zwrocie (no i koszt贸w przy okazji)?

Op艂aca si臋 odda膰 auto w miar臋 nied艂ugo przed oddaniem do profesjonalnego serwisu zajmuj膮cego si臋 od艣wie偶eniem lakieru i wn臋trza pojazdu?

Z g贸ry dzi臋ki za pomoc.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 24 maja 2019, o 11:57 

Imi臋: Adam
Do艂膮czy艂(a): 2 lip 2016, o 20:45
Samoch贸d: Inny
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Mo偶e te dwa linki Ci troch臋 rozja艣ni膮 spraw臋:

https://www.vwleasing.pl/strefa-uzytkownika/zwrot-pojazdu.html
Przewodnik zwrotu samochod贸w osobowych - PDF - 6,50 MB

G贸ra

PostNapisane: 24 maja 2019, o 13:54 

Do艂膮czy艂(a): 8 mar 2016, o 14:22
Silnik: Inny
Jak masz w Kredycie Niskich Rat, to nieoficjalnie mo偶esz sobie sprzeda膰 przed sp艂at膮 za wy偶sz膮 kwot臋, sp艂aci膰 kredyt do ko艅ca i gwarantuj臋 Ci, 偶e jeszcze troch臋 Ci zostanie :D

G贸ra

PostNapisane: 24 maja 2019, o 17:19 

meesioo napisa艂(a):
Jak masz w Kredycie Niskich Rat, to nieoficjalnie mo偶esz sobie sprzeda膰 przed sp艂at膮 za wy偶sz膮 kwot臋, sp艂aci膰 kredyt do ko艅ca i gwarantuj臋 Ci, 偶e jeszcze troch臋 Ci zostanie :D

No niestety - tutaj leasing. Sprzedawa膰 musia艂bym za kwot臋 (kt贸ra dla mnie zamkn臋艂aby leasing na 0) + VAT, a tu ju偶 ograniczone pole manewru.

G贸ra

PostNapisane: 27 cze 2019, o 15:21 

Jestem ju偶 po procedurze zwrotu pojazdu. Mo偶e komu艣 si臋 przyda na przysz艂o艣膰.
Polecam odwiedzi膰 salon detalingowy przed zwrotem pojazdu - bardzo du偶o rys zostaje usuni臋tych, co realnie przek艂ada si臋 na koszt dop艂at do samochodu. Eksperci Dekry przyczepi膮 si臋 do najmniejszej nawet niezauwa偶alnej dla nas pierdo艂y (nie mam za z艂e - taka ich rola).
Auto zwr贸ci艂em w naprawd臋 b. dobrym stanie technicznym z przebiegiem du偶o mniejszym ni偶 deklarowany na koniec umowy. My艣licie, 偶e da艂o si臋 negocjowa膰 kwot臋 dop艂aty? Nieee. Nie by艂o nawet rozmowy, nie bo nie i tyle.
Leasing oceniam negatywnie i na pewno ju偶 nie wr贸c臋 do takiej formy finansowania pojazdu (Leasing Niskich Rat/Kredyt Niskich Rat). To jest z艂udne prze艣wiadczenie, 偶e stosunkowo ma艂o wydajemy na nowy pojazd. Niestety z regu艂y na koniec umowy czeka nas nieprzyjemna niespodzianka w postaci faktury za napraw臋 "uszkodze艅". Niestety maj膮c 艣wiadomo艣膰, 偶e je藕dzimy pojazdem, kt贸ry nale偶y zwr贸ci膰 do dostawcy powoduje, 偶e zawsze gdzie艣 z ty艂u g艂owy jest strach przed otarciami na parkingach itp - to nie jest komfortowa sytuacja, bo wiadomo, 偶e za cz臋艣膰 zarysowa艅 odpowiadaj膮 inny u偶ytkownicy dr贸g.

G贸ra

PostNapisane: 27 cze 2019, o 17:28 

Do艂膮czy艂(a): 8 wrz 2013, o 09:56
To jaka by艂a ta faktura, i czego si臋 czepiali? Bo niby napisa艂e艣 du偶o, ale w sumie jakby nic ;)

A leasing / kredyt niskich rat mo偶e i ma niskie raty, ale ca艂y koszt wcale nie jest niski. W ko艅cu to firma finansuj膮ca bierze na siebie wi臋kszo艣膰 koszt贸w, a to ostatecznie swoje musi kosztowa膰.

G贸ra

PostNapisane: 27 cze 2019, o 17:48 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
W tej ksi膮偶ce co daj膮 na pocz膮tku niskich rat jest wszystko opisane. Jak dla mnie tragedii to tam nie ma.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 27 cze 2019, o 19:37 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2016, o 23:04
Samoch贸d: Superb III 4x4
Aktualnie: 272KM
Nie lepiej by艂o wykupi膰 i sprzeda膰? Albo ju偶 szuka膰 kupca 3msc wcze艣niej i si臋 dogada膰, 偶e poczeka?
Przecie偶 Ty im odda艂e艣, a dorzuc膮 sobie sporo i sprzedadz膮 dalej (pomijam, 偶e zrobi艂e艣 im regeneracj臋 lakieru + jeszcze jakie艣 dop艂aty).

G贸ra

PostNapisane: 27 cze 2019, o 19:52 

Do艂膮czy艂(a): 8 wrz 2013, o 09:56
Mo偶e i lepiej, ale nie po to si臋 bierze auto w najmie, 偶eby si臋 na ko艅cu bawi膰 w sprzeda偶 ;)

Ja teraz te偶 mam w najmie, ale mam ju偶 szkody :P, i raczej na pewno przekrocz臋 limit km, wi臋c z mojego punktu widzenia wykup mo偶e okaza膰 si臋 ta艅szy. Jednak generalnie w samym najmie nie mamy wykupowa膰 auta.

G贸ra

PostNapisane: 27 cze 2019, o 20:29 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2016, o 23:04
Samoch贸d: Superb III 4x4
Aktualnie: 272KM
Tylko ten najem niskich rat to taki najem nie najem. Bo nie masz w tym ubezpieczenia, opon, klock贸w itp.
Dla mnie to jest po prostu leasing z du偶ym %, tylko pi臋knie marketingowo ubrane w mo偶liwo艣膰 zwrotu - maj膮 do doskonale wykalkulowane, 偶e nie do艣膰, 偶e p艂acisz wi臋cej to jeszcze sprzedadz膮 dro偶ej, plus nadziej臋, 偶e przekroczysz przebieg, b臋dziesz mia艂 rysk臋 itp. A jak si臋 nie chce pierdzieli膰 ze sprzeda偶膮 za kilka 艂adnych tysi臋cy z艂 do przodu pewnego auta - no c贸偶 kto bogatemu zabroni :)

Ja ju偶 ten temat przerabia艂em na poprzednim aucie, wybra艂em drog臋 kupna i sprzeda偶y, bo mia艂em du偶y wk艂ad w艂asny, wi臋c by艂bym w plecy. Teraz zdecydowa艂em si臋 na leasing z banku, bo minimum 5% ni偶sze oprocentowanie od ca艂o艣ci auta, kt贸re zostanie w kieszeni.

G贸ra

PostNapisane: 27 cze 2019, o 20:51 

Do艂膮czy艂(a): 21 mar 2019, o 11:16
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Liczy艂em ostatnio leasing niskich rat dla Superba. Totalnie si臋 nie op艂aca przy za艂o偶eniu, 偶e kogo艣 sta膰 na dane auto. I ma dzia艂alno艣膰聽gospodarcz膮.

Generalnie leasing np. 101% w VW jest rewelacyjny - przy pierwszej wp艂acie 45% (wi臋cej si臋 nie da) i wykupie po 3 latach za 1% odsetki s膮 bardzo symboliczne, a dzi臋ki specyficznej konstrukcji prawa auto mo偶esz wykupi膰 na siebie i po p贸艂 roku sprzeda膰... bez podatk贸w (zar贸wno PIT, jak i VAT). Oznacza to mniej wi臋cej tyle, 偶e sprzedajesz auto za ok. 50% warto艣ci pocz膮tkowej, wcze艣niej odliczy艂e艣 po艂ow臋 VATu i PIT od podatk贸w (razem ok. 30% warto艣ci auta) wi臋c je藕dzi艂e艣 przez 3-3,5 roku za jakie艣 20% warto艣ci samochodu. Czyli 7% rocznie. 呕aden leasing niskich rat tego nie przebije, ani nawet si臋 do tego nie zbli偶y.

Oczywi艣cie mo偶na oszcz臋dza膰 te偶 sw贸j czas i nie bawi膰 si臋 w p贸藕niejsz膮 odsprzeda偶 (cho膰 ja np. zostawie pewnie stare auto w rozliczeniu, je艣li zaproponuj膮聽rynkow膮聽cen臋, wi臋c niespecjalnie ten czas strac臋... a troch臋 monet w portfelu zosta艂o ;)).

G贸ra

PostNapisane: 29 cze 2019, o 23:32 

Do艂膮czy艂(a): 2 wrz 2013, o 12:42
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
W zesz艂ym roku liczy艂em leasing na 3 lata, vs. najem (czy jak si臋 to nazywa leasing niskich rat), ale z za艂o偶eniem, 偶e auto by膰 mo偶e wykupi臋. Tak, wiem, 偶e jest to po偶yczenie kasy, niewielkie sp艂aty miesi臋czne, a na ko艅cu balon.
Nawet przy za艂o偶eniu, 偶e auto b臋dziemy od razu po leasingu (ok, ok, wiem - za pe艂ne 6 miesi臋cy po sko艅czeniu leasingu) sprzedawa膰, to koszt by艂 wi臋kszy o jakie艣 12%.
I tak, jak wspominacie, poszukiwanie ka偶dej ryski.

Dla mnie, bez sensu. Poprosz臋 leasing operacyjny, z 45% wp艂at膮 i reszt臋 na symbolicznie oprocentowane raty :).

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: