Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 24 sie 2019, o 21:59

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

1. Temat musi zaczyna膰 si臋 od [S1] lub [S2], a tre艣膰 powinna by膰 taka sama jak ta wyst臋puj膮ca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden w膮tek powinien dotyczy膰 jednej opcji wyposa偶enia dost臋pnej w cenniku lub konfiguratorze.

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 17 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 13 maja 2019, o 08:39 

Do艂膮czy艂(a): 8 lip 2014, o 12:51
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Mam do wyboru dwa takie same egzemplarze, r贸偶ni膮 si臋 tylko kolorem i rodzajem lakieru.

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-sup ... da291df4f9
https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-sup ... da291df4f9

Pytanko czy w samym u偶ytkowaniu jest jaka艣 znacz膮ca r贸偶nica mi臋dzy tymi lakierami? W internecie mo偶na si臋 sporo naczyta膰, ale to jakie艣 artyku艂y, a nie opinie u偶ytkownik贸w.

Sk艂aniam si臋 ku ja艣niejszemu, niemetalizowanemu ale zawsze s艂ysza艂em 偶e "metalik lepszy"

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 13 maja 2019, o 10:16 

Do艂膮czy艂(a): 7 kwi 2012, o 17:20
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Lakiery metaliczne posiadaj膮 dodatkow膮 warstw臋 bezbarwn膮. Dzi臋ki tej warstwie oczywi艣cie uzyskiwany jest po艂ysk, czyli efekt wizualny, ale nie tylko. Warstwa ta dodatkowo zabezpiecza lakier przez dzia艂aniem promieni UV (blakni臋ciem). Powoduje r贸wnie偶 偶e lakier metaliczny jest twardszy ni偶 zwyk艂y lakier.

G贸ra

PostNapisane: 13 maja 2019, o 11:39 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2016, o 23:04
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: Inny
Aktualnie: 272KM
Moim zdaniem i tak te zabezpieczenie s膮 uja warte i te偶 sk艂ania艂bym si臋 ku temu ja艣niejszemu, bo lepiej wygl膮da na sportlajnie :)
Zawsze lakier i tak lepiej dodatkowo zabezpieczy膰 np. woskiem.

G贸ra

PostNapisane: 13 maja 2019, o 11:57 

Fakt obecne lakier s膮 bardzo mi臋kkie, ale zwyk艂y lakier jest du偶o bardziej podatny na zarysowania i blakni臋cie ni偶 metalic z chroni膮c膮 go warstw膮 bezbarwn膮. Wi臋c wcale nie jest to ch.. warte tylko daje faktycznie lepsza ochron臋.
A to 偶e Ka偶dy lakier dobrze jest dodatkowo zabezpieczy膰, to racja. Tyle, 偶e je艣li kto艣 na艂o偶y wosk i pojedzie na bezdotyk贸wke i potraktuje ten wosk proszkiem to sp艂ynie on najdalej po 2-3 myciach w zale偶no艣ci od tego czy by艂 po艂o偶ony na dobrze przygotowan膮 powierzchni臋 czy te偶 nie. O wosk trzeba dba膰 ale to temat na w膮tek o dbaniu o nasze auta.

G贸ra

PostNapisane: 13 maja 2019, o 12:37 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2016, o 23:04
Aktualnie: 272KM
Big jeste艣 pewny, 偶e przy ,,zwyk艂ym" lakierze, obecnie te偶 nie daj膮 jakiej艣 warstwy bezbarwnej?

G贸ra

PostNapisane: 13 maja 2019, o 12:41 

Tak. Zreszt膮 nie obecnie, tylko od zawsze. To w艂a艣nie wyr贸偶nia lakier zwyk艂y od metalika.

G贸ra

PostNapisane: 13 maja 2019, o 13:11 

Do艂膮czy艂(a): 21 mar 2019, o 11:16
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Aktualnie: b臋dzie 272 09.19
Mi w salonie (tak, wiem, mog膮 m贸wi膰 bzdury) te偶 m贸wili, 偶e metalic daje dodatkow膮 warstw臋 ochronn膮 - wi臋c mo偶e co艣 w tym jest.

Sam zreszt膮聽stoj臋 przed podobnym wyborem Sportline, ale zamawiany po FL: steel grey (niemetalizowany, jak w linku), quartz grey (ciemny szary, jak w linku) i business grey (ja艣niejszy szary, ale nie najja艣niejszy). Bior膮c pod uwag臋 wszystkie za i przeciw prawdopodobnie ten ostatni wydaje si臋 najrozs膮dniejszym wyborem - 艂atwiejszy w utrzymaniu czysto艣ci ni偶 ciemny, mniej si臋 nagrzewa, dobrze wygl膮da z ciemnymi dodatkami. Ale to tak troch臋聽offtopicowo, bo tu go nie ma do wyboru...

PS. steel grey polecam te偶 zobaczy膰 na 偶ywo - moim zdaniem wygl膮da gorzej, ni偶 na zdj臋ciach.

G贸ra

PostNapisane: 13 maja 2019, o 13:23 

To prawda, na zdj臋ciach wygl膮da lepiej ni偶 na 偶ywo.
Ale z ciemnymi dodatkami nadal nie藕le :)

G贸ra

PostNapisane: 13 maja 2019, o 13:35 

Swoj膮聽drog膮 podepn臋 si臋 troche do tematu w kwestii quartz grey (tego ciemnego szarego) - kto艣 ma? Poleca, nie poleca? Jak wygl膮da po normalnej je藕dzie? Teraz mam Cappucino Beige wi臋c auto myj臋 raz na p贸艂 roku... po przesiadce mog臋 nieco zwi臋kszy膰聽cz臋stotliwo艣膰 ale wola艂bym niezbyt du偶o :P

G贸ra

PostNapisane: 13 maja 2019, o 13:38 

Ja mam i polecam. S III bardzo 艂adnie si臋 prezentuje w tym kolorze. Oczywi艣cie w por贸wnaniu do be偶 cappuccino brud b臋dzie bardziej widoczny ale i samoch贸d b臋dzie prezentowa艂 si臋 dostojniej.
A jak wygl膮da po normalnej jedzie? U mnie na lakierze le偶y od nowo艣ci pow艂oka ceramiczna Geyon-a wiec wygl膮da bardzo 艂adnie :)

G贸ra

PostNapisane: 13 maja 2019, o 14:17 

Masz Sportline czy "zwyk艂y"? Bo do chrom贸w quartz grey jest super. W sportline troch臋 ucieka kontrast dodatk贸w :(

G贸ra

PostNapisane: 13 maja 2019, o 14:38 

No moim zdaniem tak w艂a艣nie jest. I czarna felga te偶 troch臋 odbiera

G贸ra

PostNapisane: 13 maja 2019, o 17:28 

Dobra, wzi膮艂em ja艣niejszy :)

G贸ra

PostNapisane: 13 maja 2019, o 20:24 

Do艂膮czy艂(a): 12 lip 2013, o 19:31
Silnik: 2.0TSI (280KM)
U mnie w ASO twierdzili 偶e zar贸wno fabrycznie jak i przy naprawie blacharskiej stosuj膮 w Skodzie tyle samo warstw lakieru zar贸wno przy perle, metaliku i 'zwyk艂ym' lakierze, czyli po 3.
W Ma藕dzie np wi臋kszo艣膰 (w tym wiele per艂owych i metalizowanych) lakier贸w jest 2-warstwowa.

G贸ra

PostNapisane: 14 maja 2019, o 06:06 

Z kim ty rozmawia艂e艣 ??? Niech mi kto艣 poka偶e zwyk艂y lakier z po艂o偶ona fabrycznie na nim dodatkow膮 warstw膮 bezbarwn膮 (czyli klarem) . Ciekawe rzeczy opowiadaj膮. A nie m贸wili ci 偶e od dzisiaj s艂once wschodzi na zachodzie, a Zachodzie na wschodzie, a ziemia jest p艂askim dyskiem podpartym na 7 krokodylach ;)
Lakier metaliczny charakteryzuje si臋 w艂asnie tym 偶e posiada dodatkow膮 warstw臋 tzw. klar, kt贸ry powoduje po艂ysk i dodatkowo zabezpiecza warstw臋 bazow膮.

Timanfaya, ja mam wersje L&K.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 17 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: