Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 22 pa藕 2019, o 14:57

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

1. Temat musi zaczyna膰 si臋 od [S1] lub [S2], a tre艣膰 powinna by膰 taka sama jak ta wyst臋puj膮ca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden w膮tek powinien dotyczy膰 jednej opcji wyposa偶enia dost臋pnej w cenniku lub konfiguratorze.

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 641 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 29 wrz 2019, o 20:53 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Jakbym swojego pasata widzia艂 :)

Obrazek

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 30 wrz 2019, o 08:42 

Do艂膮czy艂(a): 7 kwi 2012, o 17:20
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Oczywi艣cie kwestia gustu, ale mi si臋 on kompletnie nie podoba.

G贸ra

PostNapisane: 30 wrz 2019, o 11:46 

Imi臋: Micha艂
Do艂膮czy艂(a): 23 lip 2019, o 14:33
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Andrzeju napisa艂(a):
Hej Micha艂, jak Twoje wra偶enia po kilku dniach u偶ytkowania? Z czego si臋 przesiada艂e艣?

Hej, najlepiej b臋dzie mi por贸wnywa膰 do poprzedniej fury s艂u偶bowej, Passata 2.0 TDI 240 km 4x4

Skoda du偶o szybsza, launch control wgniata w fotel. Bajer do pokazania kumplom i na drodze w normalnym ruchu si臋 tego nie wykorzystuje.

Spalanie mam na poziomie 16-20 litr贸w, zobaczymy czy spadnie czy mam za ci臋偶ka nog臋. Darmowe paliwo te偶 robi swoje.

Fotele wygodniejsze ni偶 Passat. Kierownica w SL jest dziwna w dotyku, to sp艂aszczenie mnie jakby boli na r臋ku. Mo偶e przejdzie z czasem.

Trzymanie linii Lane Assist dzia艂a ale trzeba ca艂y czas kontrolowa膰 czy jednak pojedzie prawid艂owo. W praktyce nie da si臋 jecha膰 tylko na tym, chyba 偶e ma艂e pr臋dko艣ci ale jako pomocnik daj膮cy sygna艂y w kt贸r膮 stron臋 kr臋ci膰 kierownica ujdzie.

Auto zwraca na siebie uwag臋. Z ty艂u ludzie my艣l膮 偶e Volvo przez ten napis i brak znaczka (tak mi kto艣 powiedzia艂).

Skrzybia bieg贸w ok ale moim zdaniem jest op贸藕nienie w reakcji na naci艣ni臋cie gazu.

Passat polecia艂 255 licznikowe a Super a nie sprawdza艂em jeszcze.

Wibruje mi co艣 pod autem od strony kierowcy, musz臋 do ASO z tym pojecha膰. Podczas hamowania silnikiem na wszystkich biegach s艂ycha膰 jak jaki艣 metal rezonuje. Nie powinno tak by膰 w nowym aucie za 150k netto.

Nie wiem co jeszcze - co艣 dok艂adnie Ci臋 interesuje? Standardowo mn贸stwo miejsca w 艣rodku i w baga偶niku.

G贸ra

PostNapisane: 30 wrz 2019, o 11:54 

Do艂膮czy艂(a): 21 mar 2019, o 11:16
Samoch贸d: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Michal Jazdrzyk napisa艂(a):
Trzymanie linii Lane Assist dzia艂a ale trzeba ca艂y czas kontrolowa膰 czy jednak pojedzie prawid艂owo. W praktyce nie da si臋 jecha膰 tylko na tym, chyba 偶e ma艂e pr臋dko艣ci ale jako pomocnik daj膮cy sygna艂y w kt贸r膮 stron臋 kr臋ci膰 kierownica ujdzie.

Dla mnie Line Assist jest o tyle fajny, 偶e auto samo si臋 prowadzi i system ogranicza moje ruchy kierownic膮. I zgadzam si臋, 偶e pilnowa膰 trzeba, zw艂aszcza w mie艣cie. Ale dzi臋ki systemowi jazda jest przyjemniejsza ;)

Skrzybia bieg贸w ok ale moim zdaniem jest op贸藕nienie w reakcji na naci艣ni臋cie gazu.

Moim zdaniem skrzynia w trybie D to nieporozumienie (zw艂aszcza w mie艣cie, gdzie jedziesz 40 kmph a on ju偶 na 6 biegu :||||). Po mie艣cie da si臋 je藕dzi膰 tylko na S - i jakkolwiek to zabrzmi m贸wi臋聽o 艂agodnym i p艂ynnym je偶d偶eniu - na S nie ma problemu 偶e auto si臋聽meczy pr贸buj膮c delikatnie przy艣pieszy膰 (1100 obrot贸w -> 1500 obrot贸w tak jak w D bo tu sobie siedzi ko艂o 2000). Dwumasa pewnie te偶 przez to mniej dostaje...

No i 艂opatki si臋 przydaj膮 do ew. szybszej zmiany biegu (zw艂aszcza, 偶e mo偶emy to zrobi膰 chwil臋 przed manewrem wyprzedzania, w przeciwie艅stwie do wciskania gazu). Tak samo przy wyje藕dzie z gara偶u podziemnego (mam relatywnie du偶y k膮t) auto ju偶 jedzie na dw贸jce wi臋c go zrzucam manualnie na jedynk臋聽bo s艂ysz臋, jak sie meczy...

G贸ra

PostNapisane: 30 wrz 2019, o 12:28 

Imi臋: Adam
Do艂膮czy艂(a): 2 lip 2016, o 20:45
Samoch贸d: Inny
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Jest na to patent. Nie m贸j, ale wiem od znajomego, 偶e si臋 sprawdza ;)

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 30 wrz 2019, o 12:36 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 25 mar 2013, o 15:13
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
To co pokazujesz to patent aby nie pikalo ze przejmij kierownice i ze trzeba wykonac ruch kierownica, przed FL trzeba bylo ruszyc teraz chyab jak w Pasacie jest dotykowa/pojemnowciowa czy jakos tak i wystatczy palcem dotknac? Czy jednak dalej trzeba wykonac ruch kierownic膮 co 15 sek?

Wys艂ane z mojego ONEPLUS A6003 przy u偶yciu Tapatalka

S3 Sportline White Moon 2.0TDI Kombi 190KM DSG7 4x4

G贸ra

PostNapisane: 30 wrz 2019, o 12:48 

Imi臋: Adam
Do艂膮czy艂(a): 2 lip 2016, o 20:45
Silnik: 1.4TSI (150KM)
siemi1 napisa艂(a):
To co pokazujesz to patent aby nie pikalo ze przejmij kierownice i ze trzeba wykonac ruch kierownica, przed FL trzeba bylo ruszyc teraz chyab jak w Pasacie jest dotykowa/pojemnowciowa czy jakos tak i wystatczy palcem dotknac? Czy jednak dalej trzeba wykonac ruch kierownic膮 co 15 sek?

Wys艂ane z mojego ONEPLUS A6003 przy u偶yciu Tapatalka

To jest Superb przed FL, i na tym patencie przejecha艂 ponad 50 km tras膮 S8 bez dotykania kierownicy.

Kto艣 na forum wrzuca艂 taki film jeszcze:

G贸ra

PostNapisane: 30 wrz 2019, o 13:49 

Do艂膮czy艂(a): 21 mar 2019, o 11:16
Samoch贸d: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
siemi1 napisa艂(a):

Niestety nie ma pojemno艣ciowej kierownicy... Pewnie wprowadz膮 w S4 ;) Passat musi by膰 jednak do przodu :)

G贸ra

PostNapisane: 30 wrz 2019, o 22:22 

Imi臋: Bartek
Do艂膮czy艂(a): 5 lut 2019, o 02:34
Silnik: Inny
Andrzeju napisa艂(a):
Hej Micha艂, jak Twoje wra偶enia po kilku dniach u偶ytkowania? Z czego si臋 przesiada艂e艣?

Wibruje mi co艣 pod autem od strony kierowcy, musz臋 do ASO z tym pojecha膰. Podczas hamowania silnikiem na wszystkich biegach s艂ycha膰 jak jaki艣 metal rezonuje. Nie powinno tak by膰 w nowym aucie za 150k netto.

Nie wiem co jeszcze - co艣 dok艂adnie Ci臋 interesuje? Standardowo mn贸stwo miejsca w 艣rodku i w baga偶niku.

Przewody paliwowe. W ci膮gu tygodnia od odbioru aut by艂em zar贸wno z wersj膮 przed FL i po FL w ASO z tym. (a s膮dzi艂em, 偶e po FL wyeliminuj膮 problem). Ka偶de ASO ma na to sw贸j partyzancki spos贸b: podklejenie, podpi臋cie jak chcesz to dowiem si臋 jak to zrobili. Podobnie偶 problem jest znany w VGP.

W kt贸rym salonie odbiera艂e艣 samoch贸d?

G贸ra

PostNapisane: 30 wrz 2019, o 22:46 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 12 sie 2012, o 12:21
Aktualnie: 444PS/567Nm
Dlatego te偶 po kilku miesi膮cach zrobi艂em soft silnika i skrzyni bo mnie ju偶 szlag trafia艂 jak ten silnik i skrzynia razem wsp贸艂pracuj膮, teraz na VI biegu poni偶ej 70km/h nie pojedzie jak i poni偶ej 1400 obrot贸w skrzynia nie schodzi pomijaj膮c pierwszy i drugi bieg natomiast od drugiego biegu w g贸r臋 skrzynia kr臋ci do 2750 i ju偶 nie musze u偶ywa膰 trybu sportowego co by sprawnie si臋 porusza膰. Zmie艅 sobie obd11 potencjometr peda艂u gazu na linowy, wtedy samoch贸d znacznie lepiej reaguje na dotkni臋cie gazu!

G贸ra

PostNapisane: 1 pa藕 2019, o 18:50 

wyder84 napisa艂(a):
Przewody paliwowe. W ci膮gu tygodnia od odbioru aut by艂em zar贸wno z wersj膮 przed FL i po FL w ASO z tym. (a s膮dzi艂em, 偶e po FL wyeliminuj膮 problem). Ka偶de ASO ma na to sw贸j partyzancki spos贸b: podklejenie, podpi臋cie jak chcesz to dowiem si臋 jak to zrobili. Podobnie偶 problem jest znany w VGP.

W kt贸rym salonie odbiera艂e艣 samoch贸d?

Nie wiem, dosta艂em je ju偶 od mojego flotowego. Podpytam w ASO jak tam w ko艅cu zawitam. Narazie ma艂o jezdz臋 bo do pracy mam 4 km wi臋c 艣migam rowerem i mi to nie przeszkadza codziennie.

G贸ra

PostNapisane: 1 pa藕 2019, o 18:51 

piramida napisa艂(a):
Zmie艅 sobie obd11 potencjometr peda艂u gazu na linowy, wtedy samoch贸d znacznie lepiej reaguje na dotkni臋cie gazu!

To jest super pomys艂 ale auto s艂u偶bowe i nie chce mi si臋 w to bawi膰. Prywatne bym zmienia艂 i pewnie jeszcze kilka innych temat贸w a tak to luz... B臋dzie ospa艂y na D jak jad臋 z rodzin膮. Na S jest ok.

G贸ra

PostNapisane: 4 pa藕 2019, o 14:00 

Do艂膮czy艂(a): 12 lip 2019, o 07:53
timanfaya napisa艂(a):
Marek102 napisa艂(a):
Pytanie do Koleg贸w co ju偶 odebrali samochody ze 艣wiat艂ami matrix - czy mog膮 potwierdzi膰 dzia艂anie 艣wiate艂 jak w filmiku z linku https://www.youtube.com/watch?v=idZhPo4iax8 mi臋dzy 15-22 minut膮 jest test 艣wiate艂 matrix gdzie po w艂膮czeniu drogowych 艣wiec膮 one ponad mijania i tworz膮 widoczn膮 granic臋 mi臋dzy sob膮. Drogowe nie wspomagaj膮 艣wiat艂em mijania tylko 艣wiec膮 daleko ponad nimi. Co ciekawe to te 艣wiat艂a to najwi臋ksza nowo艣膰 w Skodzie a od premiery znalaz艂em dopiero jeden film z ich testu.
A jakie s膮 Wasze odczucia z u偶ytkowania tych 艣wiate艂, mo偶e nagracie i udost臋pnicie jakie艣 filmiki z nocnych jazd.

Jecha艂em dopiero tylko raz i chwil臋, ale faktycznie pierwsze co rzuci艂o mi sie聽w oczy to dziwna granica mi臋dzy do艂em a g贸r膮 - przez co w 艣rodku powstaje jakby cie艅 / niedo艣wietlenie. Faktycznie wida膰 to na filmie.

Zachar dosta艂 S3FL do test贸w, i co prawda filmik zupe艂nie nie o nim, ale bardzo dobrze wida膰 ten ciemny pasek na granicy led贸w: https://youtu.be/UngAlyLpQQk?t=327 (5:27)
Faktycznie nie wygl膮da to za dobrze, ciekawe czy da si臋 wyregulowa膰 jako艣 te matrixy aby zniwelowa膰 te granic臋 艣wiat艂a

G贸ra

PostNapisane: 5 pa藕 2019, o 21:01 

Imi臋: kamil
Do艂膮czy艂(a): 16 lip 2019, o 20:06
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Matryca jest na sta艂e, g贸ra d贸艂 mijania mo偶e si臋 przesuwa膰. Mi nie przeszkadza, mam wra偶enie 偶e jest widoczny raczej przy niewielkich pr臋dko艣ciach, gdzie zmienia si臋 pozycja/ogniskowa "bulwy" mijania.

G贸ra

PostNapisane: 5 pa藕 2019, o 21:06 

Do艂膮czy艂(a): 21 sie 2018, o 05:16
Silnik: Inny
Aktualnie: 200KM
Byle do 艣rody. pozdrawiamObrazekObrazekObrazek

Wys艂ane z mojego SM-G975F przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 641 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: