Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 21 wrz 2019, o 01:31

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

1. Temat musi zaczyna膰 si臋 od [S1] lub [S2], a tre艣膰 powinna by膰 taka sama jak ta wyst臋puj膮ca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden w膮tek powinien dotyczy膰 jednej opcji wyposa偶enia dost臋pnej w cenniku lub konfiguratorze.

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 568 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 9 wrz 2019, o 12:02 

Do艂膮czy艂(a): 21 mar 2019, o 11:16
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: Inny
Aktualnie: SL 272
jakimoto napisa艂(a):
艁adnie wyglada. Nawet felga o kt贸rej my艣l臋. Bo mimo 2 ty艣 to wygl膮da ona pi臋knie.

Do Laurina tylko ta felga. Wygl膮da 艣wietnie z chromami.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 9 wrz 2019, o 16:11 

Z ciekawostek - troch臋 taki polifto-przedlift, czyli zagraniczny Style... bez chromowanego paska z ty艂u: https://www.autoscout24.com/offers/skod ... ?cldtidx=8

O tyle dziwne, 偶e u nas Active (kt贸ry zdaje si臋 nie ma paska) z przodu r贸wnie偶 nie ma chromu wok贸艂 przeciwmg艂owych.

Obrazek
Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 9 wrz 2019, o 16:20 

Do艂膮czy艂(a): 30 lis 2016, o 12:03
Silnik: 2.0TSI (280KM)
No ciekawe, lampy z ty艂u przedliftowe, a prz贸d poliftowy... Wygl膮da jak sk艂adak :-)

G贸ra

PostNapisane: 9 wrz 2019, o 19:25 

Do艂膮czy艂(a): 13 cze 2010, o 09:41
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
To nie sk艂adak. Wygl膮d lamp tylnych i obecno艣膰 chromowanej listwy na klapie jest 艣ci艣le zwi膮zana z lampami przednimi. Jak s膮 Matrixy, to s膮 nowe tylne lampy oraz listwa, a jak zwyk艂e 艣wiat艂a (po lifcie s膮 to te偶 ledy, ale na odb艂y艣nikach - wida膰 to na zdj臋ciach tego egzemplarza), to wyst臋puj膮 stare lampy tylne bez listwy. Na zachodnich rynkach, nawet w wysokich wersjach, Matrixy nie s膮 standardem, wi臋c s膮 mo偶liwe takie twory jak ten z og艂oszenia.

Wys艂ane z mojego SM-G975F przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 9 wrz 2019, o 19:31 

Do艂膮czy艂(a): 30 lis 2016, o 12:03
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Zwracam honor... :-)

G贸ra

PostNapisane: 9 wrz 2019, o 20:01 

rowerek napisa艂(a):
To nie sk艂adak. Wygl膮d lamp tylnych i obecno艣膰 chromowanej listwy na klapie jest 艣ci艣le zwi膮zana z lampami przednimi. Jak s膮 Matrixy, to s膮 nowe tylne lampy oraz listwa, a jak zwyk艂e 艣wiat艂a (po lifcie s膮 to te偶 ledy, ale na odb艂y艣nikach - wida膰 to na zdj臋ciach tego egzemplarza), to wyst臋puj膮 stare lampy tylne bez listwy. Na zachodnich rynkach, nawet w wysokich wersjach, Matrixy nie s膮 standardem, wi臋c s膮 mo偶liwe takie twory jak ten z og艂oszenia.

Dok艂adnie tak, cho膰 wydawa艂o mi si臋, 偶e tylna listwa chromowana = chromy na przeciwmg艂owych. A tu mamy brak chromu z ty艂u, ale jest chrom z przodu. No dziwne, ale co rynek to inaczej, jak wida膰. U nas prawie ka偶dy Superb jest z automatu premium ;-)

G贸ra

PostNapisane: 9 wrz 2019, o 20:32 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2016, o 23:04
Samoch贸d: Superb III 4x4
Aktualnie: 272KM
Czyli 艣wiadczy to o tym, 偶e tylne lampy z ledami podejd膮 P&P.

G贸ra

PostNapisane: 9 wrz 2019, o 21:15 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
By艂bym daleki od takiego stwierdzenia.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 10 wrz 2019, o 07:49 

Imi臋: Micha艂
Do艂膮czy艂(a): 30 cze 2018, o 18:37
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Jak nie ma matrix ledow to jakie inne swiatla montuja? Nie ma juz h4 ? Ledy na odblysnikach hmm ciekawe jak to sie sprawdza.

G贸ra

PostNapisane: 10 wrz 2019, o 08:53 

H4 tam chyba nigdy nie by艂o, raczej H7. W ka偶dym razie po lifcie nie ma ju偶 tradycyjnych 偶ar贸wek w podstawowych reflektorach. S膮 w艂a艣nie ledy z odb艂y艣nikiem. Konstrukcja tak jak w Passacie by艂o przed liftem, gdzie mog艂e艣 mie膰 w艂a艣nie 2 rodzaje led贸w - podstawowe (odb艂y艣nik) i Top Led z soczewkami.

R贸偶nica w stosunku do zwyk艂ej 偶ar贸wki jest g艂贸wnie w barwie 艣wiat艂a, jakiego艣 przeskoku w jako艣ci 艣wiecenia nie ma. Ot taki trend przechodzenia na inn膮 technologi臋 藕r贸d艂a 艣wiat艂a. Nowa Scala te偶 ma w standardzie podstawowe ledy.

G贸ra

PostNapisane: 10 wrz 2019, o 15:23 

Nie wiem czy ja czego艣 nie ogarnia艂em ale zgodnie z cennikiem go艂y Sportline ma jedno USB. Je艣li we藕miemy dodatkowo pakiet Simply Clever to dok艂adamy, zgodnie z cennikiem:
Cytuj:
Gniazdo 230 V, dodatkowy port USB w pod艂okietniku JUMBO BOX, 2x USB w tylnej cz臋艣ci pod艂okietnika JUMBO BOX

Czyli razem 4 gniazda USB. Tymczasem dzi艣聽ogl膮da艂em wyprodukowanego 2 dni temu (swojego) Sportlina i... mia艂 2 USB - pod radiem + w pod艂okietniku. Tak偶e je艣li kto艣 nie ma bardzo du偶ego ci艣nienia na 230V to, moim zdaniem, p艂acenie tysiaka za dodatkowe 2 USB nie ma sensu, skoro w cenie i tak s膮 dwa, a nie jeden. Chyba, 偶e mi do艂o偶yli gratis, ale nie s膮dz臋 :)

Dodam, 偶e zam贸wi艂em te偶 Amundsena, kt贸ry w swoim opisie ma:
Cytuj:
System nawigacji AMUNDSEN 8'' z map膮 Europy, wej艣cie SD, USB, obs艂uga g艂osowa, ICC, us艂uga Infotainment Online na 1 rok

Ale zak艂adam, 偶e to chodzi o to samo USB, co w standardzie (nie ma nic, 偶e ma by膰 w pod艂okietniku). Przecie偶 po do艂o偶eniu pakietu Simply Clever nie mia艂bym 1 + 1 + 3 = 5 port贸w tylko 4.

Kto艣聽te偶 pyta艂 o baga偶nik i listw臋, wi臋c informacyjnie - w Sportlinie bez dobieranych dodatk贸w w baga偶niku nic wi臋cej nie ma opr贸cz standardowych ogranicznik贸w przyczepianych do pod艂ogi na rzepy.

PS. Wygl膮da na to, 偶e nied艂ugo b臋dzie si臋 da艂o zam贸wi膰聽czarne napisy:
Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 10 wrz 2019, o 17:51 

Do艂膮czy艂(a): 12 sty 2014, o 20:22
Silnik: 1.4TSI (150KM)
rowerek napisa艂(a):
H4 tam chyba nigdy nie by艂o, raczej H7. W ka偶dym razie po lifcie nie ma ju偶 tradycyjnych 偶ar贸wek w podstawowych reflektorach. S膮 w艂a艣nie ledy z odb艂y艣nikiem. Konstrukcja tak jak w Passacie by艂o przed liftem, gdzie mog艂e艣 mie膰 w艂a艣nie 2 rodzaje led贸w - podstawowe (odb艂y艣nik) i Top Led z soczewkami.

R贸偶nica w stosunku do zwyk艂ej 偶ar贸wki jest g艂贸wnie w barwie 艣wiat艂a, jakiego艣 przeskoku w jako艣ci 艣wiecenia nie ma. Ot taki trend przechodzenia na inn膮 technologi臋 藕r贸d艂a 艣wiat艂a. Nowa Scala te偶 ma w standardzie podstawowe ledy.

No w Passacie FL teraz te偶 nie ma Top led w dro偶szych wersjach w std. Normalnie s膮 ledy ale w wersji ubogiej. Troch臋 takich aut si臋 pojawi艂o na otomoto nawet w wersji elegance. Wygl膮daj膮 przez to biedniej ni偶 wersja Comfortline przed liftem.

G贸ra

PostNapisane: 10 wrz 2019, o 18:30 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2016, o 23:04
Samoch贸d: Superb III 4x4
Aktualnie: 272KM
Tylne lampy ledowe kosztuj膮 bez rabat贸w ok. 900 za sztuk臋 zewn臋trznych i 1100 za sztuk臋 wewn臋trznych. Czyli ok. 4 tysi膮ce komplet, czy podejd膮 dalej nikt nie wie :D A ja z kolei nie wiem czego zewn臋trze ta艅sze od wewn臋trznych. Tak czy siak jak podejd膮 to trzeba b臋dzie szuka膰 na rynku wt贸rnym za rok ;)

G贸ra

PostNapisane: 11 wrz 2019, o 18:32 

Imi臋: Micha艂
Do艂膮czy艂(a): 30 cze 2018, o 18:37
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
rowerek napisa艂(a):

Jestem pewny ze Passat b8 w obu przypadkach ma soczewke w wersji z led. Wersja zwykla od top rozni sie dziennymi i brakiem opcji wycinania.
Az jestem ciekaw jak ten wynalazek w Superbie swieci.

G贸ra

PostNapisane: 11 wrz 2019, o 19:12 

Nie, w zupe艂nie podstawowych ledach by艂 odb艂y艣nik. U Nas takich aut je藕dzi bardzo ma艂o, bo od comfortline by艂y w pakiecie ledy Top, ale np. w trendline dostawa艂e艣 ledy Basic.
Tu masz link do zdj臋cia jak wygl膮da Led Basic na odb艂y艣nikach.
https://1.allegroimg.com/original/0c5b41/521c279b4ae49b12df08b3415ef1

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 568 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: