Superb 3 FL MY2020

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: JacekRS »

Ja u siebie to wywaliłem zaraz po wyjeździe z ASO - a konkretnie przy nakładaniu powłoki ochronnej. Potem taki jeden 30`letni koksik z Wronek za mną jechał jak go pod firmę prowadziłem i pytał na miejscu: " Co to za octavia?" :D
glemo
Posty: 74
Rejestracja: 21 sie 2018, o 05:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 200KM

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: glemo »

Nowy superb robi wrażenie

https://zapodaj.net/9e1c037cd6a03.jpg.html

Ciekawe jak sportline bedzie wyglądał bo L&K wow
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: orlik »

X
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2023, o 22:39 przez orlik, łącznie zmieniany 1 raz.
zaczo
Posty: 90
Rejestracja: 15 lip 2015, o 14:42
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 2.0 TSI 190KM DSG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: zaczo »

orlik pisze:Obrazek

Obrazek
Widziałem już FL na żywo i moim zdaniem ten faceliftingu wyszedł Skodzie znakomicie. Auto nabrało zadziorności, elegancji i jakby wskoczyło szczebel wyżej w "prestiżu" :shock:
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

zaczo pisze: Widziałem już FL na żywo i moim zdaniem ten faceliftingu wyszedł Skodzie znakomicie. Auto nabrało zadziorności, elegancji i jakby wskoczyło szczebel wyżej w "prestiżu" :shock:
Laurin w quartz greyu wygląda świetnie. Mam nadzieję, że nie będę żałował swojego Sportlina :P
zaczo
Posty: 90
Rejestracja: 15 lip 2015, o 14:42
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 2.0 TSI 190KM DSG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: zaczo »

timanfaya pisze:
zaczo pisze: Widziałem już FL na żywo i moim zdaniem ten faceliftingu wyszedł Skodzie znakomicie. Auto nabrało zadziorności, elegancji i jakby wskoczyło szczebel wyżej w "prestiżu" :shock:
Laurin w quartz greyu wygląda świetnie. Mam nadzieję, że nie będę żałował swojego Sportlina :P
Ja także wybrałem quartz tylko że wersję Style. W sumie oprócz felg (ja będę miał "jedynie" 17'') od L&K z zewnątrz większych różnic nie będzie. Powiem wam szczerze, że w pewnym momencie byłem lekko niepewny co do słuszności wyboru tego koloru, bo ostatnimi czasy niemal co 3 auto jakie wychodzi od nas z fabryki jest w tym kolorze (mówię tu nie tylko o Superbie ale i Kodiaqu, Karoqu i Seacie Ateca, bo też go składamy w Kvasinach). Ale teraz jestem pewien że to dobry wybór bo wygląda wspaniale...a że będzie takich podobnych setki ...no cóż, przynajmniej nie będę się wyróżnił w tłumie i sąsiad nie będzie zazdrościł :lol: ;)
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

zaczo pisze:
timanfaya pisze:
zaczo pisze: Widziałem już FL na żywo i moim zdaniem ten faceliftingu wyszedł Skodzie znakomicie. Auto nabrało zadziorności, elegancji i jakby wskoczyło szczebel wyżej w "prestiżu" :shock:
Laurin w quartz greyu wygląda świetnie. Mam nadzieję, że nie będę żałował swojego Sportlina :P
Ja także wybrałem quartz tylko że wersję Style. W sumie oprócz felg (ja będę miał "jedynie" 17'') od L&K z zewnątrz większych różnic nie będzie. Powiem wam szczerze, że w pewnym momencie byłem lekko niepewny co do słuszności wyboru tego koloru, bo ostatnimi czasy niemal co 3 auto jakie wychodzi od nas z fabryki jest w tym kolorze (mówię tu nie tylko o Superbie ale i Kodiaqu, Karoqu i Seacie Ateca, bo też go składamy w Kvasinach). Ale teraz jestem pewien że to dobry wybór bo wygląda wspaniale...a że będzie takich podobnych setki ...no cóż, przynajmniej nie będę się wyróżnił w tłumie i sąsiad nie będzie zazdrościł :lol: ;)
Jeśli ktoś nie chce się wyróżniać to bardzo fajny kolor do chromów. Ja bym osobiście wziął brąz (mi się podoba, choć wiem że nie każdemu).

...no ale do sportline trzeba coś bardziej wyróżniającego dodatki. Dalej żałuję, że nie ma pomarańczowego w SL :(
krzysn
Posty: 277
Rejestracja: 6 lis 2011, o 11:32
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Krzysiek

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: krzysn »

Szukam porady:
1) Czy jest sens dopłacać do bluetooth premium? Bez tego pakietu chyba jest wbudowany zestaw głośnomówiący? Czy da się bez tego pakietu udostępniać muzykę z telefonu? Radio amundsen.
2) Pakiet ambiente - jakieś zalety poza bajeranckim wyglądem auta w nocy?
3) Nie miałem okazji pomacać tapicerki materiałowej w style. Jak ją oceniacie? W mojej Octavii 2 elegance oceniam jako tragiczną, nie przystającą do auta za ok. 90tys w chwili zakupu.

Samochód z konfiguratora przekracza 160tys (2.0 TSI 140kw). Imo trzeba w pewnym momencie powiedzieć stop, to tylko auto :-)
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

krzysn pisze:Szukam porady:
1) Czy jest sens dopłacać do bluetooth premium? Bez tego pakietu chyba jest wbudowany zestaw głośnomówiący? Czy da się bez tego pakietu udostępniać muzykę z telefonu? Radio amundsen.
2) Pakiet ambiente - jakieś zalety poza bajeranckim wyglądem auta w nocy?
3) Nie miałem okazji pomacać tapicerki materiałowej w style. Jak ją oceniacie? W mojej Octavii 2 elegance oceniam jako tragiczną, nie przystającą do auta za ok. 90tys w chwili zakupu.

Samochód z konfiguratora przekracza 160tys (2.0 TSI 140kw). Imo trzeba w pewnym momencie powiedzieć stop, to tylko auto :-)
1. Bluetooth masz w standardzie. Bluetooth Premium to zdaje się ładowarka indukcyjna ze wzmocnionym sygnałem i ew. rSIM w Columbusie. Jak dla mnie nie ma sensu (za takie pieniądze) skoro i tak będę miał telefon cały czas podpięty na kablu (CarPlay). Przy czym nie jestem handlowcem i nie wiszę cały czas na telefonie, więc kwestia ew. lepszego zasięgu jest dla mnie pomijalna.
2. U mnie jest to w standardzie (sportline) ale osobiście bym tego nie brał gdybym miał płacić (za swoje) :)

PS. Columbusa też nie ma (IMO) większego sensu brać jak masz za niego dopłacać kilka tysięcy więcej, niż za Amundsena (który jest w pakiecie dla Style).
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Big »

Ad. 1
Ja mam w L&K zwykły bluetooth i nic mi więcej do szczęścia, w tym zakresie, nie potrzeba.
Ad. 2
Oczywiście, że nie zbędne to nie jest, ale wnętrze po zmroku, prezentuje się naprawdę ładnie dzięki tym paskom ledowym. Jak dla mnie do zastanowienia.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: orlik »

2. Kwesia gustu, nie miałem teraz mam i wolę jednak mieć.
3. Rozważ dopłacenie do alcantary o ile jest jeszcze dostępna.
krzysn
Posty: 277
Rejestracja: 6 lis 2011, o 11:32
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Krzysiek

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: krzysn »

Alcantara to 5500, zbliżam się do 170 :-( Kupuję auto prywatnie, nawet nie wyobrażacie sobie, jak musiałem urabiać żonę ;-)
Ma ktoś style ze standardową tapicerką? Jakie wrażenia, jak obicie foteli spisuje się po dłuższym czasie?
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Camillinhio »

Jak się budżet nie spina, zapraszamy do salonu forda lub opla ;)

Kombinuj, żeby dorzucić alcantarę, warto.
Obrazek
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: siemi1 »

Negocjuj moze w ramahc rsbaty Alcantare dostsniesz inny komfort siedzienia.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: whity »

Nawet ja muszę się przyznać ze fajnie to auto wyglada po lifcie .
Niby minimalne zmiany ale pozytywne
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
ODPOWIEDZ