Superb 3 FL MY2020

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2352
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: siemi1 »

timanfaya pisze:... Columbus nagle zniknie z naszego L&K (inna sprawa, że za nim to by chyba nikt nie płakał, bo Amundsen to jest w zasadzie to samo, tylko nieco mniejsze i bez slotu na kartę SIM...)
No troche z tym przesadziłeś jest sporo rzeczy których nie ma w Amundsenie wiec za barrzo troche uogólniłeś...

Możliwość odtwarzania wideo, wieksza rozdzielczosć, BT premium, obslugabgestami, eszcze kilka innych ...

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: timanfaya »

siemi1 pisze:
timanfaya pisze:... Columbus nagle zniknie z naszego L&K (inna sprawa, że za nim to by chyba nikt nie płakał, bo Amundsen to jest w zasadzie to samo, tylko nieco mniejsze i bez slotu na kartę SIM...)
No troche z tym przesadziłeś jest sporo rzeczy których nie ma w Amundsenie wiec za barrzo troche uogólniłeś...

Możliwość odtwarzania wideo, wieksza rozdzielczosć, BT premium, obslugabgestami, eszcze kilka innych ...

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Tylko czy to się do czegokolwiek przydaje? OK, jak ktoś siedzi w aucie (ja jeżdżę) to może odtwarzanie filmów fajne - ja wolę odpalić coś na YT w telefonie jak np. na kogoś czekam te kilka minut :)
Większa rozdzielczość - ogólnie to plus, ale czy do nawigacji w samochodzie robi jakąś różnicę?
BT premium czyli? Czymś się różni od zwykłego połączenia z możliwością dzwonienia i przesyłania audio? Na co coś więcej? :)

Generalnie jeśli dają Columbusa w L&K to OK. Ale gdybym miał do niego specjalnie dopłacać, to nie widzę sensu.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2352
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: siemi1 »

No kwestia przydatosci to druga sprawa ja pisałem tylko ze za duzo uogólnienie. Ja sam brałem bolero bo mi te bajery nie potrzebne bo i tak AA używam głównie. Musze tylko pobawić sie z rootem kiedys aby mozna bylo miec AA mirror wlasnie do neta i yt czy innych apek.

A @pab567 pewnie by jeszcze kilka bardziej technicznych różnic pokazał napewno to że w Columbusie masz czytnik płyt na przykład co dla niektórych jest ważne.

Tu masz. ZKaroqa ale w innych modelach raxzej jest tsk samo.ObrazekObrazek

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: timanfaya »

Ja CD użyłem w obecnym aucie dokładnie raz, jak żona kupiła płytę CD której chciała słuchać, bo nie mam ani Bluteootha ani CarPlay, a aux jest nieco upierdliwe (kiedy iPhone nie ma wyjścia na jacka...) :)

Ale w 100% zgadzam się, że faktycznie użyłem za dużego uogólnienia (i w 100% zgadzam się, że Columbus w większości przypadków jest zbędny).

Swoją drogą dzięki za te zdjęcia - kiedyś w innym wątku pytałem o różnice między Amundsenem i ciężko było dokładnie doprecyzować, a tu jest czarno na białym :)
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: orlik »

Jak nie bierzesz L&K i nie masz mieć w serii to nie ma sensu dopłacać.
Łącznie dopłata wychodzi bardzo duża, już kiedyś to liczyliśmy i za tyle talarków nie ma to sensu.
Ja mimo, że budżet miałem nieograniczony to tego nie brałem, między innymi dlatego, że wolę mieć pokrętła.

AA działa bardzo dobrze. Co do płyt to też mam masę, ale odpalasz TINDALa i masz wszystko w jednym miejscu, o karcie pamięci z muzyką w schowku nie wspominając ;)
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: timanfaya »

Kolejne info:

W L&K pakiet comfort to ponoć ACC210, Travel Assist, Progresywny układ, podgrzewana przednia szyba za 3300 zł

W Sportline Wirtualny Kokpit, Progresywny układ, podgrzewana szyba za prawdopodobnie 2900 zł, ale to jeszcze potwierdzę
Awatar użytkownika
wyder84
Posty: 118
Rejestracja: 5 lut 2019, o 01:34
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Bartek

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: wyder84 »

timanfaya pisze:Kolejne info:

W L&K pakiet comfort to ponoć ACC210, Travel Assist, Progresywny układ, podgrzewana przednia szyba za 3300 zł

W Sportline Wirtualny Kokpit, Progresywny układ, podgrzewana szyba za prawdopodobnie 2900 zł, ale to jeszcze potwierdzę

Zobaczysz jak oczy wychodzą jak usłyszysz cenę za ten pakiet:

LANE ASSIST, BLIND SPOT DETECT i REAR TRAFFIC
ALERT+EMERGENCY ASSIST

Do tej pory był to pakiet ze SMART LIGHT ASSIST, ale bez EMERGENCY i był tańszy, a teraz SLA jest w standardzie w Matrixach.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: timanfaya »

No właśnie coś słyszałem o zmianach, ale nie wiem do końca co trzeba dołożyć a co jest, bo do tej pory był pakiet więc nie zwracałem uwagę na to co w środku. Masz konkretne dane co ile?
zaczo
Posty: 95
Rejestracja: 15 lip 2015, o 14:42
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 2.0 TSI 190KM DSG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: zaczo »

A tak jeszcze co do zmian lub ich braku w Superbie FL. Nie wiem jakie jest Wasze zdanie, ale ja miałem cichą nadzieję, że coś zmienią w kierownicy tzn. że będzie wyglądała bardziej nowocześniej. Oczywiście jej obecna klasyka jest ponadczasowa i wielu z Was powie, że taka ma być w klasowej "limuzynie" ale nie ukrywam że kierownica z nowego passka bardziej mi się podoba. A co Wy myślicie?
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: into »

Limuzyna mi sie kojarzy z innymi autami, nie przesadzajmy to klasa D i nawet nie premium. I tak Superb oferuje wiele za relatywnie male pieniadze.
I'm the man on the silver mountain
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13600
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: Enriquez »

Może i ta kierownica jest ładniejsza, ale mniej wygodna niż w Superbie. Przykład pierwszy z brzegu - brak rolek, są tylko przyciski ciszej / głośniej. Co gorsza po lewej jest głośność, po prawej zmiana stacji. Więc jest niemożliwym obsługiwać radio jedną - lewą ręką. Jak mam zmienić stację to jest mi już bliżej do ekranu radia niż do kierownicy - tak się akurat przyzwyczaiłem jeździć - lewa ręka kierownica, prawa podłokietnik i dłoń na lewarku. Kolejna sprawa - włączenie i wyłączenie chociażby lane assist. W superbie wciskam guzik, obracam rolkę, naciskam i już. W Passacie lewą ręką wybór menu, prawą strzałki góra/dół i dopiero prawą OK. Bez sensu. Więc nie psioczyłbym na to, co jest dobre.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: Big »

Enriquez, ma rację. To jest właśnie to za co wolę Superba od Passata. Superb jest dużo bardziej logiczny i intuicyjny w obsłudze. Dobrym przykładem są własnie te przyciski na kierownicy. Pamiętam, że mając jeszcze S II, dostałem do testów Passata (był to 2015 r.) i strasznie denerwowały mnie te nielogicznie porozrzucane po kierownicy przyciski w pasku, gdy w Superbie było wszystko tam gdzie się tego spodziewasz.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: Camillinhio »

Działanie zamierzone. Po to, żeby obie łapki trzymać na kierownicy, a nie jakieś zimne łokcie ;) Wszystko dla Naszego bezpieczeństwa :P
Obrazek
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2352
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: siemi1 »

No ciekawe czy ta kierownics pojemnosciowa wymaga aby 2 rece byly czy jedna na kierownicy any nie wolal co chwile ACC zeby "przejac kontrole"

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: Big »

Kierownica pojemnościowa wymaga, aby tylko dotknąć ją co jakiś czas aby samochód zorientował się, że kierowca jest przytomny i wie co się dzieje.
Do tej pory trzeba było, tak ja w naszych SIII, wykonać delikatny ruch kierownicą. Teraz wystarczy tylko jej delikatne dotknięcie.
ODPOWIEDZ