Superb 3 FL MY2020

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
adam26760
Posty: 24
Rejestracja: 14 lip 2018, o 18:52
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Adam

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: adam26760 »

Nie rozumiem gdzie niby wcześniej kogoś oszukałem? Dzielę się informacjami które przekazuje mi dealer i po to chyba jest te forum i ten dział stworzony. Co niby mylę? Jeśli masz jakieś inne, lepsze informacje to pochwal się. Ja czekam na wprowadzenie tych zmian liftingowych już od 2 miesiecy. Łatwo jest pisać obraźliwe komentarze jak robisz to ty i przy czym sam nie wnosisz niczego nowego do dyskusji-typowy polaczek.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: timanfaya »

Od Ambition matrix led i chromowana listwa z tylu. Sportline dostanie w cenie podgrzewanie przednich foteli i dźwiękoszczelne szyby. L&K kamerę cofania. Reszta w Sportline to pierdoły które mnie zbytnio nie interesują (bodajże m.in. lepszy Blind Spot) wiec nie zwracałem uwagi.

Dojdzie nowy kolor (nie pamietam czy tylko dla sportline czy wszyscy) niebieski „sportowy” (nie pamietam nazwy, bodajże race blue). Pomarańczowy dla wersji uterenowionej (wiec widocznie się pojawi). Zgodnie z przewidywaniami pojawi się słabszy 2.0 tsi 190 km. Obecny 2.0 272km będzie droższy w Sportline o wspominane już 4200 zł.

ACC tylko do 210. Jeśli zostanie obecna cena to trochę słabo, bo sam chciałem brać 160...

O drastycznej zmianie wnętrza nic nie słyszałem (jedynie o podsufitce z alcantary dla S/L&K w przyszłości)
glemo
Posty: 74
Rejestracja: 21 sie 2018, o 05:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 200KM

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: glemo »

Nie wiem skąd macie takie informacje. Żaden salon w Polsce nie otrzymał cennika a nawet nikt nie widział bez kamuflażu .Macie kryształową kulę. Czekam na superba od października i takich gdybań od sprzedawców i infolinii skoda Polska to sie nasluchalem. Narazie nic się nie sprawdziło. Miała być genewa potem shanghaj ...A na pewno
Będzie drożej np dojdzie kamera 360 co widać na przecikach nowy system inforozrywki:) lady itd. Podajcie źródło ... który salon podaje ceny. W salonach nie mieli nawet szkoleń produktowych dziwne
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: timanfaya »

Był już wymieniony co najmniej jeden. Salony dostały PDFa z informacjami nt liftu, póki co z zastrzeżeniem, że ceny się mogą zmienić.
360 będzie w nowej/trzeciej zdaje się wersji infotainment ale ta niekoniecznie będzie od razu.
adam26760
Posty: 24
Rejestracja: 14 lip 2018, o 18:52
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Adam

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: adam26760 »

Z informacjami nieoficjalnymi jest tak że sprzedawcy dostają je bez możliwości dalszej publikacji. Więc jeżeli nie masz znajomego w salonie to trzeba czekać na oficjalne dane. Tak czy inaczej gdzieś około czerwca będzie już wszystko wiadomo i się okaże na ile te informacje były prawdziwe. Sam oczekuje na 2.0 TSI 190KM i waham się pomiędzy 2.0 TDI 190KM. Przykładowo od wtorku w VW nie można już zamawiać Arteona z tym silnikiem i nie wiadomo kiedy w Skodzie ten silnik zniknie z produkcji, chodzi o WLTP.
glemo
Posty: 74
Rejestracja: 21 sie 2018, o 05:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 200KM

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: glemo »

Panowie dziwna sprawa. Byłem w dwoch salonach skody. W jednym
Otrzymalem informację że już nie przyjmują zamówień na obecnego
Superba a w maju beda nowe cenniki z kolei w drugim salonie przyjmują
Zamowienia i nie otrzymali żadnych informacji na temat liftu
Infolinia skody również nic nie wie . ????????? Każdy wie coś innego.
Bastrzol
Posty: 24
Rejestracja: 16 lis 2018, o 10:31
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: Bastrzol »

Potwierdzone u dwóch różnych dealerów oficjalna premiera FL to 23.05.2019 a produkcja zaczyna się od 31 tygodnia 2019..
Z zamówieniami to może być róźnie, mój sportline z końca 2018 jeszcze nie został wyprodukowany...
glemo
Posty: 74
Rejestracja: 21 sie 2018, o 05:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 200KM

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: glemo »

:)
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: timanfaya »

glemo pisze:Panowie dziwna sprawa. Byłem w dwoch salonach skody. W jednym
Otrzymalem informację że już nie przyjmują zamówień na obecnego
Superba a w maju beda nowe cenniki z kolei w drugim salonie przyjmują
Zamowienia i nie otrzymali żadnych informacji na temat liftu
Infolinia skody również nic nie wie . ????????? Każdy wie coś innego.
Bo niewiadomo co wyjdzie z takiego zamówienia, dlatego niektórzy nie przyjmują, bo nie chcą eksperymentować na klientach. Niektórzy (wszyscy?) dealerzy mają już listę zmian, ale nie jest to jeszcze w 100% ostateczna lista.
Co jak np. klient zamówi jakąś opcję, a po lifcie jej nie wyprodukują, bo już nie będzie dostępna? ;)
SuperbFL
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwie 2019, o 20:24
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: SuperbFL »

Panowie według rozpiski trochę zmian: część uzna, że mało istotne, inni stwierdzą, że ciekawe. Według zapowiedzianych zmian część wchodzi teraz a druga w maju 2020r....

Z tego co jest wypisane w wątku przez Was potwierdzam:
-światła "Full Top Matrix Led" nie ma szczegółów czy będzie dynamiczny kierunek z przodu i ile diod będzie w nim
-blue race nowy kolor
-wersja Scout pomaranczowa
-alcantara na podsufitce, ale dopiero od maja 2020
-dodam od siebie z tyłu znika logo będzie napis. Po resztę szcegółów dotyczących FL zapraszam na PW z pytaniami.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: timanfaya »

Czyli dokładnie to, co pisałem :) Generalnie oprócz matrix led więcej się może zadziać w środku (i w pakietach, opcjach). Masz może cennik opcji? Zastanawiam się np. czy wykluczenie ACC160 na rzecz tylko AC210 spowoduje, że ten drugi nieco potanieje - nie wiem, czy warto do niego dokładać tyle, ile obecnie sobie za niego życzą...
Bastrzol
Posty: 24
Rejestracja: 16 lis 2018, o 10:31
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: Bastrzol »

A co ze Sportline-em będzie od początku dostępny? Co w środku zmieniają?
R90
Posty: 15
Rejestracja: 23 gru 2018, o 14:09
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Radosław

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: R90 »

Czyli będą takie same światła przednie ledowe jak w Pasku?
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: timanfaya »

Bastrzol pisze:A co ze Sportline-em będzie od początku dostępny? Co w środku zmieniają?
a czemu miałoby nie być? :)

Obrazek

Co do zmian - pisałem o tym kilka postów wyżej.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: timanfaya »

Cenniki 23. tydzień
ODPOWIEDZ