Superb 3 FL MY2020

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

wyder84 pisze:Czarne napisy dla SL to będzie opcjonalne czy obligatoryjne?
Wszystkie modele usportowione miały na targach czarne napisy, handlowiec wspominał że czarne napisy, więc strzelam, że obligatoryjnie. Zresztą raczej by już była opcja w konfiguratorze do wyboru, że chcesz takie lub takie, skoro mają być względnie niedługo.

W sumie dziwię się, że nie wrzucili tego jako opcji za np. 300 zł (tak ma Porsche chyba i Audi, tylko kwoty są "nieco" wyższe). Czysty zysk :)
Awatar użytkownika
wyder84
Posty: 118
Rejestracja: 5 lut 2019, o 01:34
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Bartek

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: wyder84 »

To nadal Skoda czyli Czesi pod wodzą Niemców....:)

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
piotr26
Posty: 296
Rejestracja: 25 paź 2018, o 21:43
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 350/494
Imię: Piotr

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: piotr26 »

Tył superba FL w L&K bardzo zyskał. Ta chromowana listwa z napisem, którą była tu ogólnie krytykowana moim zdaniem dodaje szyku i dojrzałości szczególnie na ciemnych lakierach. Wcześniej tył był bardzo zachowawczy, teraz jest więcej elegancji. W Sportline czarna listwa i napis wyglądają spokojniej, dyskretniej.
Milamberek
Posty: 6
Rejestracja: 2 wrz 2019, o 13:49
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Milamberek »

Milamberek pisze:Cześć.

1. Czy ktoś ma może informację odnośnie liczby modułów w lampach matrycowych? Krotoski tego nie wie... Zastanawiam się czy to ta sama lampa co w Passacie czy mniej.
Chcę kupić Superba i matrtixy to jeden z głównych powodów (drugi to Columbus) ... Chcę uniknąć sytuacji jak było z Mazdą 6 gdzie rocznik 2018 miał "matrycowe światła" złożone z ...8 modułów a dopiero po moderce za 2019 modułów zrobiło się 24.
2. Czy wiecie może ile będzie miał bagażnik w Superbie kombi plug -in?

pozdrowienia
Odpowiem sam sobie na pytanie nr 1. Modułów jest podobno 10 lub 12.
W porównaniu do Passata, który ma 42... Ot taka porównywalność podzespołów w jednej grupie VAG...
rajtur
Posty: 22
Rejestracja: 21 sie 2019, o 21:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Artur
Lokalizacja: WWA

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: rajtur »

[UPDATE KONFIGURATORA] Doszły silniki EVO (ON) oraz podsufitka z alcantary jako opcja.
glemo
Posty: 74
Rejestracja: 21 sie 2018, o 05:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 200KM

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: glemo »

Odbieram trochę od tematu ale myślę że ważne dla wszystkich odbierajacych nowy samochód. Male pytanie Czy skoda ma stronę odpowiednika etis ford gdzie podajemy vin pojazdu i wyskakuje nam pelna konfiguracja pojazdu?? Niektóre opcję są wirtualne np CREW PROTECT ASSIST itd. I jak sprawdzic czy te opcję są w konfiguracji
Munio
Posty: 28
Rejestracja: 4 maja 2019, o 16:54
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Mateusz

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Munio »

To ja trochę z innej beczki. Może ktoś z Was słyszał o przyduszeniu silnika 2.0 272 km, przy zamówieniach na 2020 rok? Nie wiem ile w tym prawdy. Jeżeli ktoś coś wie, dajcie znać. Planuje zamowienie za 2 miesiące i mocno bym się zdziwił, że znowu podwyższają normy.
Dzięki
Awatar użytkownika
saintLSC
Posty: 28
Rejestracja: 2 lip 2016, o 20:45
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: saintLSC »

glemo pisze:Odbieram trochę od tematu ale myślę że ważne dla wszystkich odbierajacych nowy samochód. Male pytanie Czy skoda ma stronę odpowiednika etis ford gdzie podajemy vin pojazdu i wyskakuje nam pelna konfiguracja pojazdu?? Niektóre opcję są wirtualne np CREW PROTECT ASSIST itd. I jak sprawdzic czy te opcję są w konfiguracji
Możesz poprosić w salonie żeby Ci wydrukowali całą konfigurację ze wszystkimi opcjami dostępnymi w aucie dla danego nr VIN
daro
Posty: 519
Rejestracja: 20 sie 2015, o 19:56
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: daro »

Munio pisze:To ja trochę z innej beczki. Może ktoś z Was słyszał o przyduszeniu silnika 2.0 272 km, przy zamówieniach na 2020 rok? Nie wiem ile w tym prawdy. Jeżeli ktoś coś wie, dajcie znać. Planuje zamowienie za 2 miesiące i mocno bym się zdziwił, że znowu podwyższają normy.
Dzięki
W cenniku jest 0.1 s gorzej do 100 km/h niz w MY2019 wiec cos tam pewnie dodali
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: orlik »

i tak będziesz chciał oddusić, więc się nie przejmuj ;)
zuz9
Posty: 48
Rejestracja: 24 lip 2019, o 07:51
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: Inny
Imię: Adrian

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: zuz9 »

Panowie, też macie tylko jedną parasolkę? W swojej nie mam w drzwiach pasażera, będąc w salonie zwróciłem uwagę, to sprzedawca sprawdził i w każdym poliftowym nie było. :x
ZenekPL
Posty: 28
Rejestracja: 12 lip 2019, o 07:53
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: ZenekPL »

zuz9 pisze:Panowie, też macie tylko jedną parasolkę? W swojej nie mam w drzwiach pasażera, będąc w salonie zwróciłem uwagę, to sprzedawca sprawdził i w każdym poliftowym nie było. :x
Ale nie ma samej parasolki, czy nie ma w ogóle miejsca na parasolkę?
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

zuz9 pisze:Panowie, też macie tylko jedną parasolkę? W swojej nie mam w drzwiach pasażera, będąc w salonie zwróciłem uwagę, to sprzedawca sprawdził i w każdym poliftowym nie było. :x
U mnie na 100% jest po stronie pasażera (w SL). W sumie od strony kierowcy nie sprawdzałem - rzucę okiem później.

A może w niższych wersjach daja teraz jedną?
daro
Posty: 519
Rejestracja: 20 sie 2015, o 19:56
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: daro »

timanfaya pisze:
zuz9 pisze:Panowie, też macie tylko jedną parasolkę? W swojej nie mam w drzwiach pasażera, będąc w salonie zwróciłem uwagę, to sprzedawca sprawdził i w każdym poliftowym nie było. :x
U mnie na 100% jest po stronie pasażera (w SL). W sumie od strony kierowcy nie sprawdzałem - rzucę okiem później.

A może w niższych wersjach daja teraz jedną?
Ktoś pewnie sobie pożyczył :)
zuz9
Posty: 48
Rejestracja: 24 lip 2019, o 07:51
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: Inny
Imię: Adrian

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: zuz9 »

Nie ma samej parasolki, miejsce jest. Tez wersja SL. Byłem reklamować fotele przednie, podbitka pod alcantara jakby nie była podklejona. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
ODPOWIEDZ