Superb 3 FL MY2020

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Superb 3 FL MY2020

Post autor: karas2002 »

W temacie matrixów.
https://youtu.be/B1Rcqs4jb6U

A tu chyba pierwszy polski test iV. I jest pakiet komfortowego snu pokazany.

https://youtu.be/Y0PwWsbDvvk

I słynny Pan Pertyn też swój test iV zrobił.
https://youtu.be/HSEJvW0qSuk
Awatar użytkownika
saintLSC
Posty: 28
Rejestracja: 2 lip 2016, o 20:45
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: saintLSC »

Na stronie Skody pojawił też się cennik dla iV -> PDF

Porównanie cen (katalogowych bez żadnych rabatów) dla wersji limo:
Obrazek
Powyższe silniki to oczywiście tsi z dsg.
Nie można porównywać 1:1, bo w iV standardzie dla wszystkich wersji ma np. DCC czy Amundsena z e-SIM, ale tanio nie jest ;)


Z ciekawostek w cenniku to:

- Kamera AREA VIEW 360°,
- ŠKODA SOUND SYSTEM (11 głośników, cyfrowy equalizer, bez subwoofera) zamiast SOUND SYSTEM CANTON (12 głośników, moc 610 W) dla zwykłych wersji,
- Dwa gniazda USB w konsoli centralnej (jedno gniazdo typu A, jedno gniazdo typu C),
- "Funkcja SmartLink+ (dla urządzeń Apple łączność bezprzewodowa, dla urządzeń z systemem Android przewodowa)",
- Elektrycznie sterowane przednie fotele z regulacją długości siedziska (Zawierają funkcję pamięci ustawień oraz funkcję masażu dla fotela kierowcy, Wymaga: Tapicerka skórzana lub Alcantara) dla Style i L&K w opcji.
Ostatnio zmieniony 6 gru 2019, o 17:15 przez saintLSC, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

Co do iV warto oglądać Pertyna - po zużyciu energii ten silnik wyglada słabo i cieszę się ze wziąłem 272. Natomiast na plus zmiany w wyposażeniu - choć szkoda ze nie dali od razu MIB3 z bezprzewodowym CarPlay. Chyba, ze coś się zmieniło? Ale wtedy raczej byłyby same USB-C
Awatar użytkownika
saintLSC
Posty: 28
Rejestracja: 2 lip 2016, o 20:45
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: saintLSC »

Teraz dojrzałem dopiero jak o tym wspomniałeś:

"Funkcja SmartLink+ (dla urządzeń Apple łączność bezprzewodowa, dla urządzeń z systemem Android przewodowa)"
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

Szkoda, że nie wprowadzili od razu w lifcie. Trochę zazdroszczę tym, którzy dostaną auto w 2020 - choć zobaczymy czy to czasem nie jest póki co nowość dla modeli hybrydowych.
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: karas2002 »

Cześć. To może ja opiszę swoje wrażenia po 24h z superbrem FL L&K 2.0 TSI 190.
Zrobiłem w sumie 20 km po Warszawie i 270 km autostrady.
Przyspieszenie ok, spalanie w mieście 16-17l, w trasie przy 140-150 km/h 7.4l. Średnie 12l.
Silnik bardzo sprawny, trochę zaskoczyło mnie jego lekko dieslowe brzmienie.
Matrixy rewelacja. Jak się jeździ na halogenach to jak dzień do nocy.
Z systemów: aktywny tempomat działa dobrze, ale często za długo się zastanawia. Ja już bym hamował a on dalej próbuje wjechać komuś w dupę i hamuje później gwałtownie. Ustawiając większy odstęp oczywiście wszyscy wiszą na zderzaku i wyprzedzają prawą stroną wciskając się i zmuszając system do ponownego hamowania. Gdy auto przed nami zjedzie z pasa, auto musi się chwilę zastanowić zanim zacznie przyspieszać.
Utrzymanie na pasie ruchu bardzo mnie denerwowało szarpiąc mi kierownicą.
Działania systemu start-stop nie rozumiem. Raz działa, raz nie. Wyświetla komunikaty o za dużym poborze prądu itp.
Generalnie auto bardzo nastawione na komfort i łykanie kilometrów.

Pewnie jest jeszcze milion szczegółów do opisania, ale to pytajcie jak coś.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

Zgadzam się oprócz asystenta pasa ruchu - dla mnie bajka bo auto samo jedzie. Może nie miałeś włączonej w opcjach funkcji prowadzenia po pasie? Wiem ze kiedyś mi się to wyłączyło.
ACC tak jak piszesz.
Start stop nie używam przez 99% czasu, ale z tego co zauważyłem to nie odpala się jak ma za mało prądu i silnik musi chodzić. W sumie logiczne.
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: karas2002 »

timanfaya pisze:Zgadzam się oprócz asystenta pasa ruchu - dla mnie bajka bo auto samo jedzie. Może nie miałeś włączonej w opcjach funkcji prowadzenia po pasie? Wiem ze kiedyś mi się to wyłączyło.
ACC tak jak piszesz.
Start stop nie używam przez 99% czasu, ale z tego co zauważyłem to nie odpala się jak ma za mało prądu i silnik musi chodzić. W sumie logiczne.
Było włączone bo mogłem puścić w korku kierownicę, natomiast jadąc po łuku, bez tempomatu też starał się mnie sprowadzić na środek pasa. Czasem zjeżdżał do lewej krawędzi jakby się bał ciężarówek. Nie znalazłem opcji od asystenta jazdy w korku, więc nie wiem czy auto było w nią wyposażone, ale testówki zazwyczaj są full opcją.
Reez
Posty: 54
Rejestracja: 24 mar 2017, o 20:27
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Reez »

ACC + LA najlepiej sobie radzi w korku, bo trzeba tylko co jakiś czas ruszyć. Na trasie jest słabe bo głupieje na żółtych liniach remontów, nie wyprzedza prawym pasem, trzyma bardzo duży dystans. Ja tam świadomie tego nie brałem i nie żałuję.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

A z moich doświadczeń jest jeszcze inaczej: najlepiej radzi sobie na krajówkach jak jedziesz jednostajnie jeden za drugim 50-100 kmph. Na autostradzie tak jak piszecie - nieco zbyt późno hamuje (choć mam ustawienia na najbardziej komfortowe) albo czasem lekko głupieje na zakrętach. Zmniejszenie odległości od poprzedzającego samochodu powoduje nieco większy stres przy hamowaniu, a zwiększenie sprawia, że ludzie siedzący na dupie się denerwują i chcą ominąć prawym. Natomiast w korkach strasznie upierdliwie dojeżdża do poprzedzającego samochodu (żeby stanąć co do milimetra tak jak ma ustawione...) choć w sumie lepiej tak, niż jak go nie ma wcale i trzeba samemu jechać (choć w automacie nie jest to już takie upierdliwe jak w manualu). Ogólnie szału nie ma.

LA brałbym ponownie na 100% bo mi się z tym świetnie jeździ, ACC za taką cenę (coś ponad 3000) - zastanawiałbym się.
jorgus
Posty: 100
Rejestracja: 5 paź 2019, o 13:10
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: jorgus »

Teraz miałbyś mniej zastanawiania bo ACC kosztuje 2100 a nie 3100 :-) Mi to ułatwiło decyzję.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

Na briskoda pojawiła się wrzuta Sportline po zmianach z końca roku. O ile na tym kolorze czarny napis nie wyglada IMO przekonująco, to na jaśniejszym białym będzie chyba świetnie i warto w to iść ;)

Zmienili też przeszycia na środkowej części fotela - tu akurat nie powiedziałbym, że jest lepiej niż wcześniej. Wolę swoje (przeszycia tylko na czarnych, skórzanych boczkach) ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
johnyPL
Posty: 67
Rejestracja: 3 gru 2019, o 18:39
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: johnyPL »

W moim przypadku napisy zniknęły

Obrazek
SIII FL SportLine
anastazyy
Posty: 396
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: anastazyy »

timanfaya pisze:Na briskoda pojawiła się wrzuta Sportline po zmianach z końca roku. O ile na tym kolorze czarny napis nie wyglada IMO przekonująco, to na jaśniejszym białym będzie chyba świetnie i warto w to iść ;)

Zmienili też przeszycia na środkowej części fotela - tu akurat nie powiedziałbym, że jest lepiej niż wcześniej. Wolę swoje (przeszycia tylko na czarnych, skórzanych boczkach) ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Fajne te fotele. Były już do zamówienia w wersji przed liftem. Chodzi mi o regulację długości siedziska.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

anastazyy pisze: 26 gru 2019, o 13:32
Obrazek
Fajne te fotele. Były już do zamówienia w wersji przed liftem. Chodzi mi o regulację długości siedziska.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Nie były. Od modelu 2020 weszły do wyboru fotele z regulacja siedziska czyli od liftu. A od grudnia wychodzą z białym przeszyciem jak na zdjęciu na alcantarze.
ODPOWIEDZ