Superb 3 FL MY2020

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Bastrzol
Posty: 24
Rejestracja: 16 lis 2018, o 10:31
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: Bastrzol »

Mój Superb Sportline wczoraj dotarł do importera, zamówiony był 3 grudnia, wyprodukowany w poniedziałek więc raczej FL jeszcze nie robią. Obyś nie czekal tyle co ja..Obrazek
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: timanfaya »

Co tam miałeś takiego wybrane, że tyle zajęło?
zaczo
Posty: 95
Rejestracja: 15 lip 2015, o 14:42
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 2.0 TSI 190KM DSG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: zaczo »

Ja pracuję w Kvasinach więc widzę co zjeżdża z taśmy. Oczywiście nie jest to jeszcze produkcja masowa ale pojedyncze sztuki już są produkowane (część będzie do pokazów, część to już demówki dilerów). W lipcu ma już ruszyć produkcja dla klientów.
A Twój przypadek to faktycznie wyjątkowy. Co zamówiłeś, że aż to tyle trwało?
glemo
Posty: 74
Rejestracja: 21 sie 2018, o 05:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 200KM

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: glemo »

Hej jesli to nie tajemnica w którym salonie zamówiłes??? Bo w Warszawie żaden salon nie otrzymał od importera cenników i konfiguracji pakietów???
zaczo
Posty: 95
Rejestracja: 15 lip 2015, o 14:42
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 2.0 TSI 190KM DSG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: zaczo »

Z tego co się orientuję to wszyscy dilerzy otrzymali już w zeszłym tygodniu "nieoficjalne" cenniki poszczególnych wersji i silników a także niektórych pakietów wraz z informacjami które silniki są później produkowane (m.in. 1.5 TSI 150KM będzie nieco później robiony). Fakt jest taki, że nie ma jeszcze cenników szczegółowych tzn pełnej specyfikacji w danej wersji i ewentualnych dodatków (z ich cenami). Też na nie czekam, ale już niby mają być w tym tygodniu, więc lada dzień, lada moment;) :D :lol:
zaczo
Posty: 95
Rejestracja: 15 lip 2015, o 14:42
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 2.0 TSI 190KM DSG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: zaczo »

Myślę, że ciekawa informacja. Dzisiaj na czeskiej stronie Skody ukazał się już szczegółowy cennik nowego Superba. Więc u Nas też powinien być "za chwilę". I tak jak pisałem wcześniej...nie ujęte są w nim silniki 1.5 TSI. Oczywiście czeskie cenniki są raczej dla maniaków do popatrzenia dla rozrywki, gdyż u Nas będzie zupełnie inna specyfikacja poszczególnych wersji.
Awatar użytkownika
wyder84
Posty: 118
Rejestracja: 5 lut 2019, o 01:34
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Bartek

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: wyder84 »

Glemo: w Warszawie

Basztol: chyba powielam pytanie, co w wyposażeniu dodatkowym zamówiłeś i jaki silnik, że to trwało tak długo?
Zamawialiśmy 30 grudnia samochód w połowie lutego był wyprodukowany i odbieraliśmy ok 20 marca. Był całkiem dobrze doposażony.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: timanfaya »

zaczo pisze:Myślę, że ciekawa informacja. Dzisiaj na czeskiej stronie Skody ukazał się już szczegółowy cennik nowego Superba. Więc u Nas też powinien być "za chwilę". I tak jak pisałem wcześniej...nie ujęte są w nim silniki 1.5 TSI. Oczywiście czeskie cenniki są raczej dla maniaków do popatrzenia dla rozrywki, gdyż u Nas będzie zupełnie inna specyfikacja poszczególnych wersji.
a gdzie jest ten cennik? Z tego co widzę na: https://www.skoda-auto.cz/nabidka/ceniky-katalogy to nic nowego nie ma. Jedynie są ceny opcji w konfiguratorze, ale to już od bodajże 2 tyg ;)
JerzyM73
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2019, o 21:19
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Jerzy

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: JerzyM73 »

timanfaya pisze:
zaczo pisze:Myślę, że ciekawa informacja. Dzisiaj na czeskiej stronie Skody ukazał się już szczegółowy cennik nowego Superba. Więc u Nas też powinien być "za chwilę". I tak jak pisałem wcześniej...nie ujęte są w nim silniki 1.5 TSI. Oczywiście czeskie cenniki są raczej dla maniaków do popatrzenia dla rozrywki, gdyż u Nas będzie zupełnie inna specyfikacja poszczególnych wersji.
a gdzie jest ten cennik? Z tego co widzę na: https://www.skoda-auto.cz/nabidka/ceniky-katalogy to nic nowego nie ma. Jedynie są ceny opcji w konfiguratorze, ale to już od bodajże 2 tyg ;)
https://az749841.vo.msecnd.net/sitescsc ... 3732b0.pdf
Awatar użytkownika
wyder84
Posty: 118
Rejestracja: 5 lut 2019, o 01:34
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Bartek

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: wyder84 »

Faktycznie tylko o tyle, że z ciekawości można prześledzić. To co rzuciło mi się w oczy to, że Scout nie ma w standardzie Matrixa, a L&K nie ma już Columbusa. Początkowo Scout był też przedstawiany jako najdroższa podstawowa wersja.
Bastrzol
Posty: 24
Rejestracja: 16 lis 2018, o 10:31
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: Bastrzol »

wyder84 pisze:Glemo: w Warszawie

Basztol: chyba powielam pytanie, co w wyposażeniu dodatkowym zamówiłeś i jaki silnik, że to trwało tak długo?
Zamawialiśmy 30 grudnia samochód w połowie lutego był wyprodukowany i odbieraliśmy ok 20 marca. Był całkiem dobrze doposażony.
Wydaje mi się że nic wielkiego nie wymyslalem
Lista poniżej.
Jak myślicie, jest szansa wyrwać coś extra od dealera za taką zwłokę?
Cenę miałem bardzo dobra, ale czekam już prawie 7 miesięcy...Obrazek
Awatar użytkownika
wyder84
Posty: 118
Rejestracja: 5 lut 2019, o 01:34
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Bartek

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: wyder84 »

Fajna:) Wydaje mi się jakbym był w podobnej sytuacji w grudniu co ty:

Mieliśmy kupić w grudniu w tym samym momencie do firmy dwa Superby, to była szala: kupić wtedy i mieć już za 3 miesiące, czy poczekać dłużej czyli ok 9-10 miesięcy i mieć już nowszy model. Finał był taki, że zamówiliśmy jednego wtedy, drugiego teraz.

Jaki termin Ci wtedy obiecywał diler? Możesz zrezygnować z zamówienia? Lada moment miałbyś już wersję po FL - oczywiście pytanie czy Ci na nim zależy, domyślam się, że chciałbyś mieć to z głowy i odpada perspektywa kolejnych miesięcy czekania zwłaszcza, że są wakacje.
Bastrzol
Posty: 24
Rejestracja: 16 lis 2018, o 10:31
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: Bastrzol »

Teoretycznie miał być do końca marca ale niestety w zamówieniu nie jest to nigdzie napisane...
On też jest na firmę - w leasingu, papiery są podpisane i wkład własny wpłacony więc pewnie byłoby z tym sporo bujania.
Oprócz tego już tak długo niego czekam, że wolę mieć to z glowy. ;)
Nowy pewnie by wyszedł sporo więcej bo przy tym dostałem spory rabat i praktycznie wyposażenie wyszło w gratisie.
krzysn
Posty: 278
Rejestracja: 6 lis 2011, o 11:32
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Krzysiek

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: krzysn »

Panowie, sprawdzałem nowego passata i tam piszą, że 2.0 tsi 140kw jest z ACT. Wiadomo jak będzie w superbie? W wirtualnym salonie nie wiedzieli :-)
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: timanfaya »

wyder84 pisze:Faktycznie tylko o tyle, że z ciekawości można prześledzić. To co rzuciło mi się w oczy to, że Scout nie ma w standardzie Matrixa, a L&K nie ma już Columbusa. Początkowo Scout był też przedstawiany jako najdroższa podstawowa wersja.
Tylko, z tego co zauważyłem, nie można tak porównywać. Oni mają wersje na swój rynek, my na swój. Przykładowo u nas będą Matrix LEDy od Ambition, u mnich są tylko w SL i L&K. Różnic jest dużo więcej, także raczej bym się nie obawiał tego, że Columbus nagle zniknie z naszego L&K (inna sprawa, że za nim to by chyba nikt nie płakał, bo Amundsen to jest w zasadzie to samo, tylko nieco mniejsze i bez slotu na kartę SIM...)
ODPOWIEDZ