Superb 3 FL MY2020

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
jakimoto
Posty: 25
Rejestracja: 28 sie 2019, o 08:05
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: jakimoto »

Orientujecie się jak w nowym modelu wygląda to: Dekor BEIGE BRUSHED 3D
Nie do końca jestem przekonany do Piano, a generalnie mój dealer nie do końca wie jak to wygląda.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

jakimoto pisze:Orientujecie się jak w nowym modelu wygląda to: Dekor BEIGE BRUSHED 3D
Nie do końca jestem przekonany do Piano, a generalnie mój dealer nie do końca wie jak to wygląda.
tak: https://cdn.skoda-storyboard.com/2019/0 ... ERB_LK.jpg

można wziąć piano black i okleić folią a la sportline, który wygląda najlepiej: https://cdn.skoda-storyboard.com/2019/0 ... RTLINE.jpg
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2349
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: siemi1 »

https://youtu.be/MkH-HK_cd3w
Na filmiku to trochę widać.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
leszekwolski
Posty: 11
Rejestracja: 27 lip 2019, o 12:29
Samochód: Superb III combi
Silnik: 0.8 SOHC

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: leszekwolski »

jakimoto pisze:Orientujecie się jak w nowym modelu wygląda to: Dekor BEIGE BRUSHED 3D
Nie do końca jestem przekonany do Piano, a generalnie mój dealer nie do końca wie jak to wygląda.
Nazz kolega Mirek w dziale nasze samochody umieścił zdjęcia swojego combi z takim decorem
Obrazek
Jest to co prawda style ale decor ten sam
West
Posty: 186
Rejestracja: 30 lis 2016, o 11:03
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Wawa

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: West »

Wg mnie to ten dekor przy drążku zmiany biegów wygląda jak tandeta z ali.... Choć fanem piano też nie jestem... :-)
Awatar użytkownika
max98
Posty: 20
Rejestracja: 11 cze 2019, o 10:03
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Aktualnie: 190KM
Imię: Marcin

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: max98 »

krzysn pisze:
max98 pisze:Skoda 3 FL 2.0 TSI 190KM na wakacjach we Włoszech (Lago di Iseo) pod namiotem:
Obrazek
Napisz kilka słów na temat silnika. Jak jeździ, ile pali
Jezdzi spoko. Na razie jezdze bardzo spokojnie. Ucze sie automatu
2.0 TSI 190KM 7DSG Ambition

Dane spalania:
Spalanie na autostradzie. Ingolstadt - Gryfice
Obrazek

Spalanie poranne do pracy:
Obrazek
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

Rozumiem, że długoterminowe głównie z trasy do Włoch, pewnie zgodnie z przepisami (120-140)? Jeśli tak to wynik rewelacja. W Octavii 1.4 TSI miałem niewiele mniej na tego typu trasie.
Awatar użytkownika
max98
Posty: 20
Rejestracja: 11 cze 2019, o 10:03
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Aktualnie: 190KM
Imię: Marcin

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: max98 »

timanfaya pisze:Rozumiem, że długoterminowe głównie z trasy do Włoch, pewnie zgodnie z przepisami (120-140)? Jeśli tak to wynik rewelacja. W Octavii 1.4 TSI miałem niewiele mniej na tego typu trasie.
Długoterminowy wynik to Włochy 3500km i trasa w PL 400km. Po miescie to 10 do 12 litrow na krotkich odcinkach.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: leszekmw »

ten beżowy dekor to raczej do jaśniejszej tapicerki..przy czarnej to tak jakby niekoniecznie..
generalnie kolor taki nieokreślony jakby..
choć mając alternatywnie piano do wyboru to sam nie wiem co bym zrobił..
aa..wybrał bym jasną tapicerkę przede wszystkim.. :D
zaczo
Posty: 90
Rejestracja: 15 lip 2015, o 14:42
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 2.0 TSI 190KM DSG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: zaczo »

Ja do ciemnej tapicerki (a raczej ciemno szarej bo taka jest teraz w wersji Style) wybrałem dekor Argenzo ZEBRANO. Moim zdaniem nieco lepiej pasujący do ciemnej tapicerki. Nie pamiętam, czy przed liftem w Style był dekor piano Black (bo w L&K na pewno) ale cieszę się, że teraz nie ma :) A tak w kwestii odbioru aut. Moja kura już wyprodukowana i dzisiaj wyjeżdża z fabryki. Mam cichą nadzieję że na początku przyszłego tygodnia, będę się mógł już ją nacieszyć w domu (i oczywiście udostępnić zdjęcia na forum;)
krzysn
Posty: 277
Rejestracja: 6 lis 2011, o 11:32
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Krzysiek

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: krzysn »

Panowie,
Powoli przymierzam się do złożenia zamówienia, Planuję zrobić to pod koniec roku, zależy mi na aucie z rocznika 2020 i odbiorze na wiosnę. Może uda mi się wyrwać więcej od dealera pod koniec roku ;)
Zastanawiam się, czy w przypadku superba producent również kombinuje oszczędzając na materiałach wykończeniowych wersji np. ambition i style. Chodzi mi o ewentualne różnice w przypadku, gdy załóżmy doposażę ambition do poziomu style tak jak w poniższych konfiguracjach:

http://cc-cloud.skoda-auto.com/CarCard/152131523
http://cc-cloud.skoda-auto.com/CarCard/152131855

Czyli w obu przypadkach alcantara, w ambition brak kamery cofania i cantona. Kamera imo zbędna, na jeździe próbnej bezproblemowo parkowało mi się na czujnikach jak w mojej octavii.

Z doświadczenia ze skodą wiem, że diabeł tkwi w szczegółach, np. w tańszych wersjach brak wytłumienia schowka czy lampka ostrzegawcza tylnych drzwi w L&K. W mojej octavii II elegance mam np. gumowane od środka wewnętrzne klamki czego chyba w tańszych wersjach nie było. Nie chcę się wkurzać np. brakiem zamykanych schowków w bagażniku czy innymi pierdołami których się spodziewałem a których nie ma w ambition.

Za ambition przemawia kessy go. Samochód kupowany prywatnie więc teksty o dobrym AC mnie nie dotyczą. Auto 2-3 letnie w moim przekonaniu jest nadal prawie nowe, a wartość ubezpieczenia spada o kilkadziesiąt procent.

Jest jeszcze sportline ale nie odpowiada mi niższe zawieszenie (panicznie boję się krawężników :) ) i sportowe fotele. Imo 50+ latek w sportowo wyglądającym aucie wygląda tak sobie ;)

Może celować w L&K? Z moimi dodatkami wychodzi 173k (w tym wentylacja foteli). Co sądzicie o konfiguracjach? Melomanem nie jestem, jazda dookoła komina, auto na (mam nadzieję) długo, ok 10 lat.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

krzysn pisze:Za ambition przemawia kessy go. Samochód kupowany prywatnie więc teksty o dobrym AC mnie nie dotyczą. Auto 2-3 letnie w moim przekonaniu jest nadal prawie nowe, a wartość ubezpieczenia spada o kilkadziesiąt procent.
Tzn? Czemu przemawia kessy go? Przecież to "gorsze" kessy bo tylko zdaje się przednich drzwi, gdzie full ma też tylne. Czy coś miaszam?
Jest jeszcze sportline ale nie odpowiada mi niższe zawieszenie (panicznie boję się krawężników :) ) i sportowe fotele. Imo 50+ latek w sportowo wyglądającym aucie wygląda tak sobie ;)
Błąd. Sportline ma -15mm w stosunku od standardowego Superba. Ale jeśli bierzesz DCC to masz automatycznie -10mm w stosunku od standardowego Superba - niezależnie czy to Sportline czy zwykły. DCC de facto eliminuje standardowe (lub sportowe) obniżenie - ze standardowego prześwitu 149mm (134mm) robi się 139mm (versus 140mm w O3). Także jesli bierzesz DCC to o tym argumencie w Sportline i tak możesz zapomnieć :)
Może celować w L&K? Z moimi dodatkami wychodzi 173k (w tym wentylacja foteli). Co sądzicie o konfiguracjach? Melomanem nie jestem, jazda dookoła komina, auto na (mam nadzieję) długo, ok 10 lat.
L&K daje najlepszą wartość jeśli faktycznie chcesz dobrze doposażyć samochód. W standardzie dostajesz mnóstwo bajerów, za które normalnie grubo dopłacasz (m.in. DCC, Canton, Line Assist, ładowarka indukcyjna itd). Sprawdź sobie co będziesz miał więcej w wyposażeniu standardowym i czy to potrzebujesz. No i skóra - z wentylacją, ale nie każdy ją lubi. Ja miałem dylemat między L&K i SL, miałem brać L&K ale w ostatniej chwili (czekając u dealera na siedzeniach L&K przez 30 min) się rozmyśliłem i zmieniłem na SL. Nie pasowały mi. No ale jestem młodszy, więc mi jeszcze "wypada" jeździć SL :)
krzysn
Posty: 277
Rejestracja: 6 lis 2011, o 11:32
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Krzysiek

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: krzysn »

Dzięki za odpowiedź.Co do kessy go to tak, mieszasz ;-) - jest to zwykłe otwieranie z pilota + bezprzewodowa stacyjka.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

krzysn pisze:Dzięki za odpowiedź.Co do kessy go to tak, mieszasz ;-) - jest to zwykłe otwieranie z pilota + bezprzewodowa stacyjka.
Aaa no to co kto lubi. Też cieszyłem się z braku kessy w Octavii a teraz nie mogę się doczekac, aż będę miał to rozwiązanie, bo jest po prostu wygodne. A ponoć najnowsze Skody mają już zabezpieczenie przed kradzieżą na walizkę - po 15 min braku ruchu pilot przestaje wysyłać sygnał.
West
Posty: 186
Rejestracja: 30 lis 2016, o 11:03
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Wawa

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: West »

co to znaczy że 50+ do SL nie przystoi?
Przecież to druga młodość...
Mój ojciec zawsze powtarza, " głowa siwieje dupa szaleje" i tego się trzymam :-)
Mi osobiście brakuje foteli ze SL i nie uważam że bym dziwnie wyglądał, a swoje lata mam... Reasumując... To nie argument :-)
ODPOWIEDZ