Superb 3 FL MY2020

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: timanfaya »

wyder84 pisze:Cenniki będą za 2 tyg. -podobno.
Konfigurowałem dzisiaj samochód u dilera. Mam dostać jutro wycenę ogólną jako suma, bez poszczególnych pozycji. Czekam jeszcze na drugą ofertę od innego dilera i ofertę na Passata R line special edition.
Oceniam, że z początkiem przyszłego tyg. będę zamykał temat. Jak padnie na skodę to napiszę. Według harmonogramu produkcja rozpoczyna się 28 tyg dla silników 2.0 TSI 190 i 272 oraz 2.0 TDI 190.

Na liście życzeń mam kolor z innej palety zobaczymy co z tego będzie i o ile dłużej trzeba będzie czekać.
Konfiguracja czeska odbiega od polskiej. W CZ jest pakiet business, w Polsce jest tylko pakiet Comfort w skład, którego wchodzą: Virtual Cockpit, Podgrzewana szyba przednia i progresywny układ kierowniczy 2900zl. Taka ciekawostka Czesi mają max 5 letnią gwarancję, w PL 4 latka.
Rozumiem, że są w stanie już wszystko wyceniać i znają ceny poszczególnych opcji? Ten pakiet Comfort to do Sportline? Bo jak tak, to pewnie bym go też brał bo chciałem VC+progresywny układ=2500 zł więc zdecydowanie się opłaca dopłacić tyle do szyby... ;)
Nie wiesz może jak ceny innych opcji? Np. ACC? A może masz rozpisaną swoją konfigurację z cenami? Chętnie bym przyjął na pw.
Awatar użytkownika
wyder84
Posty: 118
Rejestracja: 5 lut 2019, o 01:34
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Bartek

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: wyder84 »

Tak jak napisałem powyżej. Dostanę tylko cenę jako suma tego co wybrałem bez rozbicia na poszczególne elementy.
Według moich domysłów to ceny dodatków nie powinny się zmienić jedynie zmiana ceny o 4200 dotyczy wersji bazowej.
Tak pakiet Comfort jest przewidziany dla SL.

Ten Passat jest pokazany na polskiej stronie. Podobnież ma być tylko 300 egzemplarzy limitowany tylko w silnikach 2.0 TDI 240KM i 2.0 TSI 272KM.
Zgadzam się, że ten chrom kompletnie nie wyróżniał go jako sportową odmianę. Natomiast czerń + ten szary kolorek bo tylko w tym ma być - bardzo. Oczywiście będzie też normalny pakiet R-line'a. Podobno we wtorek mają być cenniki Passata.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: timanfaya »

A wiesz za ile będzie opcja na podparcie w fotelach?”
Awatar użytkownika
wyder84
Posty: 118
Rejestracja: 5 lut 2019, o 01:34
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Bartek

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: wyder84 »

No właśnie nie. Bo tak dokładnie na ten moment to jest chyba jedyne wyposażenie dodatkowe, którego do tej pory nie było. Wszystkie inne nowości jak np Matrixy czy Kessy Full są już w standardzie SL więc podwyżka kompensuje ich dołożenie.
Chciałbym wybierać w warunkach większej wiedzy, ale wtedy samochód pewnie dostanę pod koniec września/października. A tak to liczę, że załapię się z Czechami na koniec sierpnia.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: timanfaya »

Dzięki. Do mnie też się dzisiaj odezwał jeden dealer że może zamawiać. Zobaczę co widzi i będę działał w przyszłym tygodniu ;)

edit: a jednak nie - dealer pochwalił się, że wie jakie będą zmiany - te, o których tu mówimy od 2 miesięcy :lol:
Awatar użytkownika
wyder84
Posty: 118
Rejestracja: 5 lut 2019, o 01:34
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Bartek

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: wyder84 »

U mnie mają problem z wyceną bo nie ma ceny wysuwanego podparcia fotela.
Awatar użytkownika
max98
Posty: 20
Rejestracja: 11 cze 2019, o 10:03
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Aktualnie: 190KM
Imię: Marcin

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: max98 »

KW26 - publikacja cennika
KW28 - start produkcji
------------------------
mozna juz rezerwowac tygodnie produkcyjne w ciemno, poniewaz Czesi juz zamawiaja
glemo
Posty: 74
Rejestracja: 21 sie 2018, o 05:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 200KM

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: glemo »

Dla oczekujacych na superba. Polecam wirtualny salon skody. Polaczylem się telefonicznie z konsultantem a video przez komputer. Dzisiaj obejrzałem nowego superba to co chciałem wiedziec prowadzący podszedł z kamera i wszystko omawial. Cenniki nieoficjalnie dzisiaj poszły dealerów. Nie ma nowego systemu inforozrywki:) bo połączenie android auto niestabilny. I parę innych
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: timanfaya »

To jak sprzedawcy mają już cenniki, to chętnie przyjmiemy (może być na priv, zapewniam anonimowość :-))
Awatar użytkownika
wyder84
Posty: 118
Rejestracja: 5 lut 2019, o 01:34
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Bartek

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: wyder84 »

Glemo,dzięki skorzystałem. Bardzo fajnie opowiada ten wirtualny doradca.

Mój SL już zamówiony. Czekam na potwierdzenie terminu produkcji.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: Enriquez »

Też się połączyłem. Generalnie Matrixy w standardzie w każdej wersji od Ambition w górę. A tak to kosmetyka.
Zawias nadal balia, hamulce bez zmian, choć w wersji hybrydowej będą miały lżej ze względu na odzysk energii przy hamowaniu.
Śmieszne są te nowe dziury (jakby skrzela) w zderzaku.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: siemi1 »

A ceny jak, bo jest juz cennik passata B8FL i kosmos cenowy z wyposazeniem jak mam w skodzie wychodzi 240k....

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: Enriquez »

Nie pytałem, bo mnie interesuje hybryda, a będzie dopiero za rok.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: timanfaya »

Lipa z tym (brakiem) bezprzewodowego CarPlay. Rozumiem, że to ciągle będzie system poprzedniej (obecnej) generacji i ew. w przyszłości raczej się tego nie zaktualizuje systemowo? Jedyny plus, że tysiąc w kieszeni, bo nie trzeba brać ładowania indukcyjnego, bo nie ma specjalnie sensu...
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: leszekmw »

Enriquez pisze:Nie pytałem, bo mnie interesuje hybryda, a będzie dopiero za rok.
no ale Ty chyba bardziej po trasie śmigasz więc po co hybryda ?
ODPOWIEDZ