[S2] Zakup Superb

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: CLO27 »

Ooo to ciekawe czyli jednak coś się sprzedaje :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
haesbe
Posty: 125
Rejestracja: 3 wrz 2018, o 21:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Gdańsk (Południe)

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: haesbe »

Panowie, pewnie że się sprzedaje.
Wszystkie inne s2, które miałem upatrzone w necie poszły szybko.

Zostały tylko te zajebiscie drogie, lub te z których obejrzenia zrezygnowałem już po rozmowie telefonicznej.

Jak szukalem to aktualna s2 była wystawiona w sobotę wieczorem, a w poniedziałek była moja.

Nie dziwcie się, że ciężko znalezc kupca skoro s2 z 2014 roku mają rozrzut od 40 do 60+ tyś złotych. A większość sprzedawanych tutaj nie należy do najtańszych:)

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
jstoki
Posty: 13
Rejestracja: 19 sty 2019, o 18:33
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: jstoki »

Ja po wystawieniu swojego (parę postów wyżej) sprzedałem w dwa dni za 62tys.. Jak wcześniej pisał Orlik, dobrze utrzymany samochód znajdzie świadomego nabywcę, który później będzie zadowolony.
P3nnywise
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2019, o 17:11
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Tomek

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: P3nnywise »

Witam. Jako świeży i niopierzony forumowicze mam do Was pytanie odnośnie pewnego ogłoszenia.

https://www.olx.pl/oferta/skoda-superb- ... yU8Ck.html

Pytanie czy w tym modelu sławny silnik 1.8tsi wolny jest już od bolączek wieku dziecięcego? Sprzedający zapewnia, że pojazd był cały czas serwisowany w ASO co napewno sprawdzę jeśli się wybiorę. Cena również wydaje się atrakcyjna. Czy ta wymiana rozrządu przy 100k to norma? Dzięki za ew wskazówki.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: rezon »

Powinien już być bez problemu olejowego - usunięty w kwietniu 2012. Jak będziesz sprawdzał stan w jakimś serwisie, to poproś o wykręcenie jednej ze świec - powinna być lekko brązowa, bez czarnego tłustego nalotu. Najlepiej któraś środkowa. Jadąc na sprawdzenie poproś o pokazanie przyspieszeń - zużyta turbina powinna rzygnąć olejem do dolotu i wtedy znajdziesz go na świecy. Oczywiście podpięcie pod kompa i sprawdzenie błędów.
Ja przelatałem podobnym 205kkm z wymianami co 24-29kkm bez wymiany rozrządu i bez problemów - dlatego tutaj wymiana łańcucha przy 104kkm jest co najmniej dziwna. Może to kwestia tego cud oleju Castrol zmienianego co 10kkm :) . Jeśli olej był również kupowany w ASO, to mogło być zalecenie "profilaktycznej" wymiany w serwisie - zdiagnozowali klienta i "zalecili" mu wymianę łańcucha, napinacza, ślizgaczy, kół zębatych.
Sprawdź stan hamulców - jeśli nie były zmieniane tarcze przód, to będą do zmiany. Klocki przód powinien być trzeci komplet lub do zmiany. Tył powinien być po wymianie klocków, tarcze jeszcze ori.
W moim oprócz klamek Kessy nic się nie działo, więc i ten powinien być w dobrym stanie - bez błędów, stuków, luzów. Napęd działa bardzo fajnie - jest praktycznie neutralny, nie ma gwałtownych załączeń, po śliskich zakrętach prowadzi się bardzo pewnie.
IMHO cena za bidę wersję Active jest dość wysoka. Samochód ma dość duży przebieg jak na tę cenę.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: CLO27 »

Ja wymieniałem przy 105 rozrząd/łancuch profilaktycznie zeby nie było niespodzianek moglem czekac do 120 ale sszed stage3 i chciałem mieć wszystko igła..nie czekałbym dłużej niż do 150 tyś...mozna ale ja wole mieć wcześniej niż za późno...ze świecami i nalotem prawda można jeszcze sprawdzić ciśnienie na cylindrach...nie ma co się bać trzeba po prostu dbać...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: rezon »

podwajanie mocy to wystarczający powód do zmiany rozrządu :D nawet nowego :D Były jakieś oznaki zużycia czy to tylko profilaktyka? Był kilka cm dłuższy od nowego czy nie sprawdzałeś? bo nie pamiętam, abyś napisał coś. U mnie ani nie było go słychać, ani na VCDS nie wychodziło.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: CLO27 »

Nie było nic żadnych objawów, ale chciałem dla spokoju zrobić jeszcze w aso przed tuningiem mieć nufkje :) ...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: rezon »

porównywałeś ze starym czy nie było okazji?
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: CLO27 »

Nie po prostu profilaktyka...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: whity »

CLO27 pisze:Nie było nic żadnych objawów, ale chciałem dla spokoju zrobić jeszcze w aso przed tuningiem mieć nufkje :) ...
chciales spokoju i oddałeś do aso ?
Jeżeli dobrze pamietam to przecież aso coś z rozrządem ci spieprzyl ?
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: CLO27 »

No tak...tylko że wtedy nie wiedziałem że tam partacze...spieprzyli niby poprawili ale nie ufajac sprawdziłem jeszcze raz na Śląsku i dopiero mody...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Adek89
Posty: 31
Rejestracja: 23 mar 2019, o 06:12
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Adrian
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: Adek89 »

Witajcie, znalezlismy z zona takie o to ogłoszenie i jestesmy ciekawi waszej opinii... Czy auto wart jest tej ceny? I czy ta opcja wyposazeniowa jest miare ok?

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-sup ... BSMIU.html
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: orlik »

Opcja i cena OK, ale nie liczyłbym, że auto nie było robione blacharsko. Nie masz szans kupić auta taniej niż z rynku krajowego, jeżeli nie było nic robione w nim.
Adek89
Posty: 31
Rejestracja: 23 mar 2019, o 06:12
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Adrian
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: Adek89 »

Bylem ogladac te auto jeszcze przed wrzuceniem przez goscia na otomoto i mial mala przygode z sarną... Tzn pokazywal mi zdjecia po uderzeniu, uszkodzona byla maska, zderzak i blotnik. Wszystko zrobione bardzo ladnie. Moim zdaniem uszkodzenia nie byly zbyt duze
ODPOWIEDZ