[S3]Superb 2.0 TDI 190km 4x4 Style-jakie opcje dodatkowe

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
mac82
Posty: 3
Rejestracja: 30 lis 2018, o 22:25
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Re: [S3]Superb 2.0 TDI 190km 4x4 Style-jakie opcje dodatkowe

Post autor: mac82 »

Dzięki za podpowiedzi:)

Jeśli chodzi o kamerę to nawet nie wiedziałem że jest tam tryb szerokokątny, faktycznie jeśli wyjeżdzam z miejsca parkingowego i zasłania mi auto to wyjeżdzam trochę na czuja, poszukam może jest jakiś filmik na youtubie który to pokazuje... temat do przemyślenia.

Zawieszenie sportowe niestety odpada, pracodawca na to nie pójdzie, podobnie jak z felgami 19, niby mogę dobrać co chcę, jeśli budżet będzie przekroczony to dopłacam z własnej kieszeni (i tak po końcu użytkowania chcę wykupić tego Superba) ale niestety są pewne ograniczenia, wydaje mi się że felga 18 już będzie w miarę i z tych wszystkich 18 najbardziej do gustu przypadł mi Zenith.

Grzana kierownica fajny gadzet ale wydaje mi się, że webasto zrobi robotę, pytanie czy latem ma to jakąś funkcę wentylacji czy coś w tym rodzaju, może wtedy będę mógł odpuścić grzaną szybę z tą powłoką odbijającą promienie.

Ambiente to mam rozumieć że całe oświetlenie jest na Ledzie(pytanie czy te lampki w bagażniku również), bo i tak planowałem wymianę żarówek zaraz po zakupie , zrobiłem to w Octavii i jestem mega zadowolony, jasno jak w dzień.

ACC tak jak wcześniej pisałem, biorę 160, 210 jest dla mnie zbędnę i dzięki temu będę jeździł trochę wolniej, już jakiś czas temu zauważyłem że jadąc 150km/h jest ciszej w aucie, przyjemniej się jedzie a oszczedność w czasie w stosunku do jazdy 190 km/h znikoma.

Pakiet na bezdroża mam w Octavii, wygląda faktycznie trochę "inaczej" ale myślałem że w połączeniu z 4x4 będzie spoko, chociaż skłaniam się ku temu aby to odpuścic.
Awatar użytkownika
AdamB
Posty: 121
Rejestracja: 25 gru 2016, o 14:01
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3]Superb 2.0 TDI 190km 4x4 Style-jakie opcje dodatkowe

Post autor: AdamB »

mac82 pisze:Jeśli chodzi o kamerę to nawet nie wiedziałem że jest tam tryb szerokokątny, faktycznie jeśli wyjeżdzam z miejsca parkingowego i zasłania mi auto to wyjeżdzam trochę na czuja, poszukam może jest jakiś filmik na youtubie który to pokazuje... temat do przemyślenia.
Tryb szerokokątny działa w porządku, ale nie chce mi się go przełączać, więc zamiast niego korzystam z Rear Traffic Alert (asystent wyjazdu z miejsca parkingowego). Ostrzega akustycznie i wyświetla z której strony nadjeżdża samochód, a jeżeli zignorujesz ostrzeżenia, uruchomi hamowanie antykolizyjne.
Czasem korzystam za to z trybu służącego do podłączania przyczepy (widok pionowo w dół). Mogę w ten sposób sprawdzić, czy schowałem się tyłem samochodu za linię. ;)
mac82 pisze:Ambiente to mam rozumieć że całe oświetlenie jest na Ledzie(pytanie czy te lampki w bagażniku również), bo i tak planowałem wymianę żarówek zaraz po zakupie , zrobiłem to w Octavii i jestem mega zadowolony, jasno jak w dzień.
Z tego co kojarzę, w bagażniku lampki są niestety zwykłe. Jedynie latarka jest chyba LED-owa (czyli trzecia lampka, którą możesz wyciągnąć i przyczepić gdzieś indziej, bo ma magnes).
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2347
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: [S3]Superb 2.0 TDI 190km 4x4 Style-jakie opcje dodatkowe

Post autor: siemi1 »

A przypadkiem to latarka nie jest tylko w L&K a oswietlenie dupowe zwykle jest w klapie? Ja zamowilem ledy z aliexpress zeby to wymienic.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
AdamB
Posty: 121
Rejestracja: 25 gru 2016, o 14:01
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3]Superb 2.0 TDI 190km 4x4 Style-jakie opcje dodatkowe

Post autor: AdamB »

No tak. Jeżeli mówimy o kombi i nie L&K, to będą tylko dwie lampki w klapie (nie ledowe) i bez latarki.
Awatar użytkownika
CrocodileReggae
Posty: 67
Rejestracja: 6 lip 2017, o 07:10
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: [S3]Superb 2.0 TDI 190km 4x4 Style-jakie opcje dodatkowe

Post autor: CrocodileReggae »

Kiera z grzaniem koniecznie musi być. Bo jak wchodzisz ze zgrabiałymi od mrozu palcami to szybko przynosi ulgę.

Sportowe zawieszenie kosztuje grosze a daje bezpieczeństwo na krętych drogach i na silnym wietrze. Będzie stabilnej. Przy dcc tylko tryb sport ma sens nawet jak droga jest fatalnie nierówna.

19 to również pewniejsze prowadzenie. Mniej się gną w zakrętach. W kryzysowej sytuacji masz większe szanse. Różnica w cenie opon praktycznie nie istnieje.

Progresywny układ kierowniczy też warto.

Kamera cofania bo ma szeroki kąt i przy wyjeździe zza dostawczaka ratuje sytuację. I widok na zderzak jak wpasowywujesz się w kopertę albo masz wysoki krawężnik.

Polecam też regulację prawego fotela od strony kierowcy... jak jadę sam to go równam ze słupkiem.
Awatar użytkownika
rydzio2001
Posty: 205
Rejestracja: 3 cze 2018, o 06:27
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: 3city

Re: [S3]Superb 2.0 TDI 190km 4x4 Style-jakie opcje dodatkowe

Post autor: rydzio2001 »

Co do VIRTUAL COCKPIT to powiem szczerze, że to jest to czego mi brakowało w mojej poprzedniej Octavii. I tutaj nie chodzi o wyświetlanie mapy na nim, bo i tak brałem Bolero zamiast Amundsena (jeżdżę na Android Auto), największą korzyścią z tego rozwiązania jak dla mnie jest większa możliwość rozłożenia informacji, które chcesz mieć na pierwszy rzut oka na desce rozdzielczej i radiu.
Teraz zimą bardzo często sobie mam tak ustawione, że na zegarach mam chwilowe spalanie, średnie spalanie i zasięg a na wyświetlaczu radia albo android auto albo widok sportowy żeby sobie podejrzeć kiedy się oliwa nagrzeje aby móc już wyżej kręcić silnik.
nothing is perfect ... besides whiskey
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: [S3]Superb 2.0 TDI 190km 4x4 Style-jakie opcje dodatkowe

Post autor: CLO27 »

rydzio2001 pisze:Co do VIRTUAL COCKPIT to powiem szczerze, że to jest to czego mi brakowało w mojej poprzedniej Octavii. I tutaj nie chodzi o wyświetlanie mapy na nim, bo i tak brałem Bolero zamiast Amundsena (jeżdżę na Android Auto), największą korzyścią z tego rozwiązania jak dla mnie jest większa możliwość rozłożenia informacji, które chcesz mieć na pierwszy rzut oka na desce rozdzielczej i radiu.
Teraz zimą bardzo często sobie mam tak ustawione, że na zegarach mam chwilowe spalanie, średnie spalanie i zasięg a na wyświetlaczu radia albo android auto albo widok sportowy żeby sobie podejrzeć kiedy się oliwa nagrzeje aby móc już wyżej kręcić silnik.
srednie spalanie :mrgreen:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
rydzio2001
Posty: 205
Rejestracja: 3 cze 2018, o 06:27
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: 3city

Re: [S3]Superb 2.0 TDI 190km 4x4 Style-jakie opcje dodatkowe

Post autor: rydzio2001 »

CLO27 pisze: srednie spalanie :mrgreen:
I to w gnojówce :) odpowiem na Twoje niezadane pytanie ... tak jest mi wstyd :roll: :lol:
nothing is perfect ... besides whiskey
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: [S3]Superb 2.0 TDI 190km 4x4 Style-jakie opcje dodatkowe

Post autor: CLO27 »

No i dobrze bo to jest wstyd...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: [S3]Superb 2.0 TDI 190km 4x4 Style-jakie opcje dodatkowe

Post autor: yaro_1 »

mi się udaje osiągnąć średnie spalanie w traktorze powyżej 7 litrów, to już coś, przejazd długości 25km
ODPOWIEDZ