[S3]Superb 2.0 TDI 190km 4x4 Style-jakie opcje dodatkowe

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
mac82
Posty: 3
Rejestracja: 30 lis 2018, o 22:25
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)

[S3]Superb 2.0 TDI 190km 4x4 Style-jakie opcje dodatkowe

Post autor: mac82 »

Witajcie,
Obecnie jestem przed zamówieniem służbowego Superba kombi w wersji STYLE.
Musi być 2.0 TDI DSG 4x4 lub nie (więcej kasy na dodatki) i pojawia się pytanie co dalej, śledzę forum od kilku miesięcy ale jakoś tak nie poskładałem tego wszystkiego do kupy, pomimo tego że prawie wszystko zostało już napisane.
Liczę że Ci co posiadają Superby trochę mi pomogą.

Auto do zamówienia - Superb 2.0 TDI DSG 4x4 w wersji kombi (skłaniam się ku 4x4 z uwagi na większe bezpieczeństwo, robię około 70 tysięcy km rocznie). Kolor raczej coś z szarości czyli Szaru Business lubSzary quartz

Wyposażenie które chciałbym zamówić do tego auta, pytanie czy warto:
1. Pakiet Fresh (Canton i Amundsen) - cena dobra więc raczej tutaj nie ma co się zastanawiać
2. Uchwyt ISOFIX na fotelu pasażera z przodu - niedługo będę miał trójkę dzieciaków więc na pewno się przyda:)
3. KESSY – bezkluczykowy system obsługi samochodu z alarmem (z funkcją SAFE) - to musi być do leasingu
4. ADAPTIVE CRUISE CONTROL - aktywny tempomat do 160 km/h z ogranicznikiem prędkości - mam obecnie w Octavii III i często wykorzystuje w korkach itp, mam nadzieję że w Superbie będzie działał jeszcze lepiej
5. SMART LIGHT ASSIST - maskowane stałe światło drogowe (automatyczne przysłanianie strumienia świateł drogowych) z LANE ASSIST, BLIND SPOT DETECT i REAR TRAFFIC ALERT - Lane Asist ma tez OIII , przydaje się na ekspresówkach, ogólnie zależy mi na blindspot i maskowaniu świateł wiec chyba warto
6. Niezależny system ogrzewania ze zdalnym sterowaniem - tutaj się zastanawiam czy zamówić webasto czy podgrzewaną przednią szybę, znajomy namawia mnie na webasto, ma w kodiaqu i mówi że podgrzewanej szyby wogóle nie używa, różnica w kosztach dosyć spora (webasto 3400 vs podgrzewana szyba 1200)
7. Dźwiękochłonne szyby boczne z przodu - w OIII wkurza mnie ten szum, jeśli podobnie będzie w Superbie to mam nadzieję ze trochę to go zniweluje, może ktoś ma i powie czy warto
8. Łopatki przy kierownicy do DSG - nie wiem czy nie odpuścić tego, czasami w tego używam w OIII aby przy wyprzedzaniu zredukować o jeden bieg w dół, a nie jak to robi DSG6 że chce mi zrzucić dwa biegi, nie wiem jak pracuje DSG7 w Superbie, bo ta z OIII jest trochę taka "tępa
9. Obręcze kół ze stopów lekkich ZENITH 8J x 18" z oponami 235/45 R18 - nie wiem czy ta 17 nie wygląda za bidnie w Superbie, a na 19 cali to już raczej pracodawca się nie zgodzi:), na zimę i tak planuje śmigać chyba na 16 cali
10. Zapasowe koło stalowe dojazdowe, podnośnik, klucz, bez zestawu naprawczego - po ostatnich kilku kapciach wyposazenie obowiązkowe, z pianką nie chce mi się bawić

Teraz opcje nad którymi się zastanawiam:
1. VIRTUAL COCKPIT - Cyfrowy zestaw wskaźników - nie wiem czy to nie będzie zbędny gadzet, raczej do odpuszczenia, bo strasznie nie podobają mi się te wskazniki paliwa i temp
2. Kamera cofania - nie wiem czy warto, nie miałem nigdy z tym auta i żyję, w sumie czujniki parkowania robią robotę, gdyby to była kamera 360 stopni jak w Kodiaqu to inna bajka, a tak nie wiem czy nie będzie zbędnym gadzetem
3. Bezdotykowe otwieranie i zamykanie elektrycznie sterowanej pokrywy bagażnika - w kodiaqu u znajomego działa za 2-3 razem i dlatego trochę zniechęcony jestem do tego dodatku, aczkolwiek gdy niosę coś ciężkiego i chce wrzucić do bagażnika to wygoda,
4. Pakiet na bezdroża - podniesione zawieszenie o 15mm w połączeniu z napedem 4x4 może być ciekawą opcją, mam to w OIII ale bez 4x4 i jeszcze mi się nie zdarzyło gdzieś otrzeć podwoziem, może na feldze 18 cali nie będzie wyglądał z tym tak źle
5. TRAVEL ASSIST - funkcja rozpoznawania znaków drogowych - nie wiem czy tego nie dokodować, mam obdeleven więc chyba jest tam opcja aby to uaktywnić, zawsze to 300 zł w kieszenie czyli więcej niż kosztowało mnie obd
6. Funkcja SmartLink+ z funkcją Media Command - nie wiem do końca o co z tym chodzi, wydaje mi się że jeśli będę miał jakiś mobilny router w samochodzie to webasto będę mógł sterować przez neta?? czy w ogóle warto się w to bawić
7. Trójramienna skórzana PODGRZEWANA wielofunkcyjna kierownica (radio i telefon) - mam mieszane uczucia i sam nie wiem czy w ogóle warto w momencie gdybym zdecydował się na webasto
8. Pakiet oświetlenia AMBIENTE - taki gadzet który może w nocy doda jakiegoś klimatu, ale czy warto?
9. Siatka oddzielająca przestrzeń bagażową od pasażerskiej - kiedyś miałem whyundaiu i30 ale tam dawali to w standardzie, tutaj przy tej wielkości bagażnika nie wiem czy będzie mi to tak potrzebne a dopłata 700 zł

To by było chyba na tyle, jeśli wezmę napęd 4x4 to za większość dodatków dopłacam ze swojej kieszeni, gdybym został tylko przy napędzie na przód to już jest więcej kasy na opcje, ale chyba jednak 4x4 to będzie mądrzejszy wybór.
Wybaczcie jeśli powielam temat, czytałem forum, dalej mam dylematy więc wolałem napisać aby nie strzelić jakiejś gafy.
Awatar użytkownika
AdamB
Posty: 121
Rejestracja: 25 gru 2016, o 14:01
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3]Superb 2.0 TDI 190km 4x4 Style-jakie opcje dodatkowe

Post autor: AdamB »

mac82 pisze:7. Dźwiękochłonne szyby boczne z przodu - w OIII wkurza mnie ten szum, jeśli podobnie będzie w Superbie to mam nadzieję ze trochę to go zniweluje, może ktoś ma i powie czy warto
Mam te szyby i nie narzekam na szum. Jeżeli już, to hałas słyszę z podłogi.
mac82 pisze:2. Kamera cofania - nie wiem czy warto, nie miałem nigdy z tym auta i żyję, w sumie czujniki parkowania robią robotę, gdyby to była kamera 360 stopni jak w Kodiaqu to inna bajka, a tak nie wiem czy nie będzie zbędnym gadzetem
Przyzwyczaiłem się do kamery tak bardzo, że gdy cofam innym autem, to w pierwszej chwili nie wiem gdzie mam się patrzeć :P
mac82 pisze:3. Bezdotykowe otwieranie i zamykanie elektrycznie sterowanej pokrywy bagażnika - w kodiaqu u znajomego działa za 2-3 razem i dlatego trochę zniechęcony jestem do tego dodatku, aczkolwiek gdy niosę coś ciężkiego i chce wrzucić do bagażnika to wygoda,
Nie rozumiem popularności tego gadżetu. Niezwykle rzadko zdarza się, że chcę otworzyć bagażnik, mając obie ręce zajęte.
mac82 pisze:7. Trójramienna skórzana PODGRZEWANA wielofunkcyjna kierownica (radio i telefon) - mam mieszane uczucia i sam nie wiem czy w ogóle warto w momencie gdybym zdecydował się na webasto
Bardzo przyjemny dodatek. Zwłaszcza, że grzeje całkiem intensywnie i to na całym obwodzie. :)
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: [S3]Superb 2.0 TDI 190km 4x4 Style-jakie opcje dodatkowe

Post autor: siemi1 »

Wyp jakie chcesz:
4. Poczytaj o roznicac 160 vs. 210
6. Bierz webasto olej szybe ew grzanie kiery fajna sprawa chyba ze ci rece nienmarzna tj mi :)
8. Biegi manualnie zawsze galka mozesz zmienic ale w DSG chyba w std sa loparltki ¿ Nie?
9. 17 czy 16 to nie wyglada na superbie.. min 18.
Reszte bym bral.

Opcje dod:
1. Bajer jak starczy kasy bierz inaczyj bym bral inne dodatki
2. Zalezy gdzie mieszkasz do. Czego wykorzystasz. Do miasta siebprzydaje co by na mm parkowac czy cofac.
3. Bezdotyk fajne bo w kombii to tyl szybko sie sufi a przy 3jce dzieci kazda reka wolna na plus:)
4. Bedzie koza jak potrzebujesz gdzies na nierownosciach to ok inaczej miast czy trasa to bez sensu
5. Zakodujesz sobie ale sprawdz czy ACC z 210 nienpotrzebne...
6. Smartlinka masz chyba w std doplacasz do media command co jest bez sensu dzieciki z tego korzystac nie beda przecierz z tylu.
7. Mam webasto bez grzanej szyby i z kiery grzanej korzystam i polecam.
8. Ambiente bralbym jaknstsrfzy i nic innego ciekawego nie bedzie lepsze.
9. Siatka oddzielajaca to koniecznie. Przy 3jce dzieci mozesz zaladowac na wyjazd sie po korek i dzieciaki z tylu bezpieczne.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Kowal
Posty: 322
Rejestracja: 18 kwie 2014, o 19:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Lokalizacja: Kraków

Re: [S3]Superb 2.0 TDI 190km 4x4 Style-jakie opcje dodatkowe

Post autor: Kowal »

Grzana szyba i kierownica rewelacja!!!! Klapa z kopniaka działa mi zawsze. 4x4 polecam.
Awatar użytkownika
twrdxy
Posty: 227
Rejestracja: 21 sty 2018, o 20:38
Samochód: Inny
Rocznik: 2017
Silnik: Inny
Aktualnie: 305/600
Imię: Mateusz
Lokalizacja: WAW

Re: [S3]Superb 2.0 TDI 190km 4x4 Style-jakie opcje dodatkowe

Post autor: twrdxy »

1. Pakiet Fresh (Canton i Amundsen) - wystarczy, przynajmniej są gałki do głośności i przewijania. Canton już jakoś gra, ale trza wygluszyc drzwi dla lepszego efektu. Docenisz podczas długich podróży.
3. KESSY – bezkluczykowy system obsługi samochodu z alarmem (z funkcją SAFE) - must have
4. ADAPTIVE CRUISE CONTROL - wygodne w korku, nie mam, a mogłem brać :cry:
5. SMART LIGHT ASSIST - maskowane stałe światło drogowe (automatyczne przysłanianie strumienia świateł drogowych) z LANE ASSIST, BLIND SPOT DETECT i REAR TRAFFIC ALERT - zajebisty pakiet, polecam. Światła robią robotę, a reszta osobno kosztuje niemało.
6. Niezależny system ogrzewania ze zdalnym sterowaniem -nie mam, a szkoda :)
7. Dźwiękochłonne szyby boczne z przodu - mam, warto. Ale warto też wygluszyc drzwi i słupki matami...
8. Łopatki przy kierownicy do DSG - zawsze możesz redukować wajchą. W moim odczuciu dsg zabiera dieslowi trochę refleksu przy ruszaniu i zmula strasznie przy zmianie z 1 na 2. Jak robisz 70 tys km rocznie to chyba znaczna większość to trasy więc manual nie taki straszny? 4x4 też bym przemyślał, chyba, że drogi śliskie i kręte?
9. Obręcze kół ze stopów lekkich ZENITH 8J x 18" z oponami 235/45 R18 to jest miminum do tego auta.. Niestety na mniejszych traci na wygladzie dość mocno.
10. Zapasowe koło stalowe dojazdowe, podnośnik, klucz, bez zestawu naprawczego - też bym brał, jeden kapeć mnie już kosztował taksówkę na sporym dystansie.

1. VIRTUAL COCKPIT - kwestia gustu. Mapy z widokiem satelity nie wyświetlisz ani obrazu z android auto.
2. Kamera cofania - zbędna rzecz imho. Jak masz w pakiecie z blind spotem kontrolę wyjazdu z miejsca parkingowego to to plus czujniki robią robotę. W S3FL będzie kamera 360 stopni ;)
3. Bezdotykowe otwieranie i zamykanie elektrycznie sterowanej pokrywy bagażnika - trzeba znaleźć to miejsce i zawsze w nie trafiać. Ale czasem może się przydać. Tyle, że bagaj jest tak przepastny, że zakupy chowam zsess|
4. Pakiet na bezdroża - jak lubisz offroad i boisz się o dolne części nadwozia...
5. TRAVEL ASSIST - funkcja rozpoznawania znaków drogowych - niepotrzebne. Na znaki to się patrzy, a nie każde autu zapamiętać ;)
6. Funkcja SmartLink+ z funkcją Media Command - ja mam ale nie wiem po kiego grzyba dokładałem bo nic ciekawego to to nie jest
7. Trójramienna skórzana PODGRZEWANA wielofunkcyjna kierownica (radio i telefon) - polecam, szybko się grzeje.
8. Pakiet oświetlenia AMBIENTE - to te paski ledowe? Mam w sportline'ie i wyglądają super ale..po chwili przestaje się na nie zwracać uwagę :)
jest: V70 Inscription MY16
był: Kur złoty - S3 TSI 280 KM
...i parę innych po drodze
Awatar użytkownika
AdamB
Posty: 121
Rejestracja: 25 gru 2016, o 14:01
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3]Superb 2.0 TDI 190km 4x4 Style-jakie opcje dodatkowe

Post autor: AdamB »

twrdxy pisze:1. VIRTUAL COCKPIT - kwestia gustu. Mapy z widokiem satelity nie wyświetlisz ani obrazu z android auto.
Widok z satelity i tak niedługo przestanie być obsługiwany. Zresztą moim zdaniem zwykła mapa jest lepsza ;)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S3]Superb 2.0 TDI 190km 4x4 Style-jakie opcje dodatkowe

Post autor: rezon »

skłaniam się ku 4x4 z uwagi na większe bezpieczeństwo, robię około 70 tysięcy km rocznie - nie skłaniaj się - po prostu bierz po tym nawet nie pomyślisz o powrocie do ośki. Ja robię ok. 40kkm
1. Pakiet Fresh (Canton i Amundsen) - cena dobra więc raczej tutaj nie ma co się zastanawiać nie ma się co zastanawiać przy dobrej cenie
2. Uchwyt ISOFIX na fotelu pasażera z przodu - niedługo będę miał trójkę dzieciaków więc na pewno się przyda:) pewnie masz rację
3. KESSY – bezkluczykowy system obsługi samochodu z alarmem (z funkcją SAFE) - to musi być do leasingu - można przecież sam alarm. Mimo dużej wygody, to u mnie zepsuły się pod koniec właśnie klamki Kessy. Obecnie mam bez i nie tęsknię.
4. ADAPTIVE CRUISE CONTROL - aktywny tempomat do 160 km/h z ogranicznikiem prędkości - mam obecnie w Octavii III i często wykorzystuje w korkach itp, mam nadzieję że w Superbie będzie działał jeszcze lepiej zdecydowanie tak
5. SMART LIGHT ASSIST - maskowane stałe światło drogowe (automatyczne przysłanianie strumienia świateł drogowych) z LANE ASSIST, BLIND SPOT DETECT i REAR TRAFFIC ALERT - Lane Asist ma tez OIII , przydaje się na ekspresówkach, ogólnie zależy mi na blindspot i maskowaniu świateł wiec chyba warto ja też mam, ale bardzo rzadko korzystam. Ruch jest często taki, że już lepiej na krótkich jechać.
6. Niezależny system ogrzewania ze zdalnym sterowaniem - tutaj się zastanawiam czy zamówić webasto czy podgrzewaną przednią szybę, znajomy namawia mnie na webasto, ma w kodiaqu i mówi że podgrzewanej szyby wogóle nie używa, różnica w kosztach dosyć spora (webasto 3400 vs podgrzewana szyba 1200) albo webasto albo szyba. nie jest specjalnie drogie - chyba zaszalałbym webasto
7. Dźwiękochłonne szyby boczne z przodu - w OIII wkurza mnie ten szum, jeśli podobnie będzie w Superbie to mam nadzieję ze trochę to go zniweluje, może ktoś ma i powie czy warto Nie wiem jak O3 i S3, ale S2 był zdecydowanie cichszy od O2. Szyby laminowane trudniej zbić w razie W
8. Łopatki przy kierownicy do DSG - nie wiem czy nie odpuścić tego, czasami w tego używam w OIII aby przy wyprzedzaniu zredukować o jeden bieg w dół, a nie jak to robi DSG6 że chce mi zrzucić dwa biegi, nie wiem jak pracuje DSG7 w Superbie, bo ta z OIII jest trochę taka "tępa Dla mnie bez sensu - jak trzeba to zawsze można wrzucić ręcznie.
9. Obręcze kół ze stopów lekkich ZENITH 8J x 18" z oponami 235/45 R18 - nie wiem czy ta 17 nie wygląda za bidnie w Superbie, a na 19 cali to już raczej pracodawca się nie zgodzi:), na zimę i tak planuje śmigać chyba na 16 cali kwestie gustu i jakości dróg.
10. Zapasowe koło stalowe dojazdowe, podnośnik, klucz, bez zestawu naprawczego - po ostatnich kilku kapciach wyposazenie obowiązkowe, z pianką nie chce mi się bawić dla mnie też obowiązek

Teraz opcje nad którymi się zastanawiam:
1. VIRTUAL COCKPIT - Cyfrowy zestaw wskaźników - nie wiem czy to nie będzie zbędny gadzet, raczej do odpuszczenia, bo strasznie nie podobają mi się te wskazniki paliwa i temp zawsze ładniej, ale nie must have
2. Kamera cofania - nie wiem czy warto, nie miałem nigdy z tym auta i żyję, w sumie czujniki parkowania robią robotę, gdyby to była kamera 360 stopni jak w Kodiaqu to inna bajka, a tak nie wiem czy nie będzie zbędnym gadzetem warto, można dołożyć później
3. Bezdotykowe otwieranie i zamykanie elektrycznie sterowanej pokrywy bagażnika - w kodiaqu u znajomego działa za 2-3 razem i dlatego trochę zniechęcony jestem do tego dodatku, aczkolwiek gdy niosę coś ciężkiego i chce wrzucić do bagażnika to wygoda, wygoda, ale nie must have
4. Pakiet na bezdroża - podniesione zawieszenie o 15mm w połączeniu z napedem 4x4 może być ciekawą opcją, mam to w OIII ale bez 4x4 i jeszcze mi się nie zdarzyło gdzieś otrzeć podwoziem, może na feldze 18 cali nie będzie wyglądał z tym tak źle 4x4 ma podniesione, dochodzą tylko dodatkowe osłony. Będzie źle wyglądał, ale ma wyglądać czy być wygodniejszy?
5. TRAVEL ASSIST - funkcja rozpoznawania znaków drogowych - nie wiem czy tego nie dokodować, mam obdeleven więc chyba jest tam opcja aby to uaktywnić, zawsze to 300 zł w kieszenie czyli więcej niż kosztowało mnie obd jak można dokodować....
6. Funkcja SmartLink+ z funkcją Media Command - nie wiem do końca o co z tym chodzi, wydaje mi się że jeśli będę miał jakiś mobilny router w samochodzie to webasto będę mógł sterować przez neta?? czy w ogóle warto się w to bawić Nie znam funkcji.
7. Trójramienna skórzana PODGRZEWANA wielofunkcyjna kierownica (radio i telefon) - mam mieszane uczucia i sam nie wiem czy w ogóle warto w momencie gdybym zdecydował się na webasto chyba jak webasto to bez sensu
8. Pakiet oświetlenia AMBIENTE - taki gadzet który może w nocy doda jakiegoś klimatu, ale czy warto?
9. Siatka oddzielająca przestrzeń bagażową od pasażerskiej - kiedyś miałem whyundaiu i30 ale tam dawali to w standardzie, tutaj przy tej wielkości bagażnika nie wiem czy będzie mi to tak potrzebne a dopłata 700 zł korzystałem przy wyjazdach na narty

To by było chyba na tyle, jeśli wezmę napęd 4x4 to za większość dodatków dopłacam ze swojej kieszeni, gdybym został tylko przy napędzie na przód to już jest więcej kasy na opcje, ale chyba jednak 4x4 to będzie mądrzejszy wybór. wg mnie to bezpieczeństwo i wygoda, więc warto
Wybaczcie jeśli powielam temat, czytałem forum, dalej mam dylematy więc wolałem napisać aby nie strzelić jakiejś gafy
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Churchill
Posty: 18
Rejestracja: 7 paź 2018, o 09:56
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Bartek

Re: [S3]Superb 2.0 TDI 190km 4x4 Style-jakie opcje dodatkowe

Post autor: Churchill »

Pakiet na bezdroża: wg info dealera - 15mm wyżej, które tracisz na dodatkowe osłony. Ponoć jeśli chodzi o prześwit, to różnica żadna. No ale masz osłony w razie wilka.

Felgi? Do mnie przyszły 17”. Jakoś wygląda i nie narzekam :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
mac82
Posty: 3
Rejestracja: 30 lis 2018, o 22:25
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Re: [S3]Superb 2.0 TDI 190km 4x4 Style-jakie opcje dodatkowe

Post autor: mac82 »

W takim razie skłaniam się aby konfiguracja była taka:

1. Pakiet Fresh - wiadomo
2. Koło zapasowe - wiadomo
3. isofix na przednim fotelu - 3 dziecko wiadomo:)
4. Kessy z alarmem - musi być, wymóg firmy
5. Smart Light Asist - nigdy nie miałem, większość chwali więc biore
6. Webasto - biorę i jednocześnie rezygnuje z grzanej kierownicy i podgrzewanej szyby (webasto będzie robiło za te dwie opcje robotę)
7. Felgi 18 Zenith - dla lepszego wyglądu, mam nadzieję że komfort tak bardzo nie ucierpi (teraz mam O3 na 17 z profilem 45 i jest w miarę OK)
8. ACC 160km/h - szkoda mi kasy aby dopłacać do 210, a jak mam taki w O3 to nie jezdzę szybciej, a to dla mnie akurat plus, bo jak miałem zwykły to często ustawiony był na 200km/h a to już trochę przesada. Jak będziesz kiedyś za mało to podjade do ASO aby odkodowali 210, bo z tego co wyczytałem to osprzęt taki sami
9. Dzwiekochłonne szyby - biorę aby trochę było ciszej, później pomyślę o wygłuszeniu paru elementów
10. Siatka oddzielająca przestrzeń bagażową - biorę, zawsze się może kiedyś przyda a tego już raczej później nie dam rady dołożyć

Cena takiej konfiguarcji z 4x4 to 169200 zł, pytanie ile będzie można z tego urwać w rabacie:)

Jeszcze się zastanawiam:
1. Pakiet na bezdroża, tutaj mam dylemat, bo czasami te 15mm, może zrobić różnice (500 zł), chyba to można wziąść tez bez osłon i wtedy wyjdzie 200 zł do dopłaty
2. Kamera cofania - żyłem tyle lat bez tego, może będę mógł żyć, a jak będzie trzeba to może kiedyś dołoże jak to nie taki kłopot. (1600 zł)
3. Oświetlenie Ambiente - może dzięki temu Superb będzie bardziej luksusowy:) Sam nie wiem, bo jak ktoś napisał to później nawet nie będę zwracał uwagi:) (700 zł)

Chyba że coś jeszcze warto dołożyć aby było OK, muszę do środy podjąć decyzję, a im mniej czasu tym więcej dylematów:)
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: [S3]Superb 2.0 TDI 190km 4x4 Style-jakie opcje dodatkowe

Post autor: bartekpion »

Nie wiem czy wiesz, ale grzana szyba ma w sobie, a przynajmniej miała w MY2017, powłokę odbijającą promienie słoneczne, dzięki czemu auto mniej się nagrzewa w lecie.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S3]Superb 2.0 TDI 190km 4x4 Style-jakie opcje dodatkowe

Post autor: rezon »

PNB - w S2 to były takie dość solidne osłony z tworzywa. odżałowałbym te 0,5kzl. Wygodniej się też wsiada/wysiada, jak jest trochę wyżej.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
AdamB
Posty: 121
Rejestracja: 25 gru 2016, o 14:01
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3]Superb 2.0 TDI 190km 4x4 Style-jakie opcje dodatkowe

Post autor: AdamB »

mac82 pisze:3. Oświetlenie Ambiente - może dzięki temu Superb będzie bardziej luksusowy:) Sam nie wiem, bo jak ktoś napisał to później nawet nie będę zwracał uwagi:) (700 zł)
Ja bym brał. Wygląda elegancko, a w połączeniu z oświetleniem nóg i najlepiej jasnym wnętrzem powoduje, że w środku nie jest ponuro ;)
Obrazek
siekanamase
Posty: 128
Rejestracja: 1 gru 2018, o 07:57
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Piotr

Re: [S3]Superb 2.0 TDI 190km 4x4 Style-jakie opcje dodatkowe

Post autor: siekanamase »

Kamera cofania ma jedną bardzo fajna opcje. Tryb szerokokątny. Jak wyjeżdżasz tyłem po obu stronach masz auta, elegancko widać czy coś nie jedzie z lewej albo z prawej. Do tego w tym momencie wziął bym zawieszenie sportowe. Jak jedziesz szybciej a na drodze masz fale, to przód potrafi dobić do końca. Fokus mk3 trend sport spokojnie 30 km/h szybciej pokonywal te same trasy.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S3]Superb 2.0 TDI 190km 4x4 Style-jakie opcje dodatkowe

Post autor: rezon »

tylko zawieszenie sportowe to -20mm, a nie plus ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: [S3]Superb 2.0 TDI 190km 4x4 Style-jakie opcje dodatkowe

Post autor: skipper »

bierz kiere podgrzewaną, ambiente i felgi 19"
nie bierz ACC do 210
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
ODPOWIEDZ