Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 19 pa藕 2018, o 00:15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

1. Temat musi zaczyna膰 si臋 od [S1] lub [S2], a tre艣膰 powinna by膰 taka sama jak ta wyst臋puj膮ca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden w膮tek powinien dotyczy膰 jednej opcji wyposa偶enia dost臋pnej w cenniku lub konfiguratorze.

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 122 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 19 pa藕 2016, o 07:25 

Do艂膮czy艂(a): 18 pa藕 2016, o 07:20
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
DOPISA艁EM ZDOBYTE ODPOWIEDZI NA FORUM I POZA:

Witam.
Sporo informacji znalaz艂em na forum rozwiewaj膮cych moje w膮tpliwo艣ci ws. wyposa偶enia , ale jeszcze mam pare znak贸w zapytania. Niestety takie tematy jak si臋 okazuje s膮 bardzo ci臋偶kie do wyja艣nienia dla sprzedawcy w salonie :(

Rozwa偶am albo L&K albo Sportline.

1. Wymiary foteli przednich sportline vs L&K. Chodzi g艂贸wnie o d艂ugo艣膰 siedziska ile cm ma ka偶de z nich. W L&K jest troch臋 kr贸tkie i nie regulowane na d艂ugo艣膰 jak to si臋 ma do sportline, kto艣 por贸wnywa艂?
TAKIE SAME D艁UGO艢CI SIEDZISKA, W OBU BRAK WYSUWANEJ CZE艢CI PRZEDNIEJ

2. Jak si臋 ma dok艂adnie zawieszenie w wersji sportline i L&K? Je艣li w obu mamy DCC to fizycznie zawieszenie jest takie samo czy si臋 r贸偶ni? Je艣li r贸偶ni czym dok艂adnie, wysoko艣ci膮, ile mm itd? Ze znalezionych informacji wynika raz 偶e sportline ma obni偶one 15mm tylko czy od wersji standard czy od wersji DCC, bo w wielu miejscach jest informacja 偶e w konfiguracji z DCC zawieszenie jest fizycznie co艣 obni偶one.
WG INFORMACJI Z FORUM 9 DANYCH W NIEMIECKIM KATALOGU) SPORTLINE MA -15MM, L&K Z DCC -10MM

3. 鈥瀌odatkowy schowek w pod艂odze baga偶nika (3GN)鈥 w kombi. Czy to jest tak 偶e z t膮 opcj膮 pod艂oga jest wy偶ej i poj. baga偶nika si臋 zmniejsza czy tylko jest to zagospodarowanie miejsca pod pod艂og膮, kt贸ra zostaje na tej samej wysoko艣ci? Czy pod艂og臋 mo偶na wyj膮膰 i w贸wczas pod艂og膮 baga偶nika jest dno schowka?
MO呕NA WYJ膭膯 W CA艁O艢CI POD艁OG臉 NAD SCHOWKIEM. ZOSTAJ膭 TYLKO PO BOKACH MOCOWANIA.

4. Czy ogrzewanie postojowe jest tylko ustawiane on/off czy mo偶na programowa膰 na konkretn膮 godzin臋 i/lub dat臋?
MO呕NA PROGRAMOWA膯

5. Kt贸ry zestaw bluetooth potrzebuje do: odtwarzania muzyki ze smartfona, pobierania kontakt贸w i rozm贸w przez zestaw g艂o艣nom贸wi膮cy, przesy艂anie aplikacji ze smartfona (to chyba i tak po kablu) na ekran auta. Wystarczy ten BT IV?
DLA MNIE WYSTARCZY :)

6. Do czego wykorzystywana jest karta sim? Aktualizacje map? Pobieranie jaki艣 informacji o korkach dla nawigacji? Je艣li do aktualizacji map to jak s膮 one pobierane w wersji bez karty sim?
KARTA SIM WYKORZYSTYWANA TYLKO DO ROZSY艁膭NIA INTERENETU PO AUCIE. NIE S艁U呕Y DO POBIERANIA 呕ADNYCH BIE呕ACYCH DANYCH NP. DO MAPY

Ostatnio edytowano 28 pa藕 2016, o 11:16 przez michals, 艂膮cznie edytowano 1 raz

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 19 pa藕 2016, o 07:34 

Do艂膮czy艂(a): 8 lip 2014, o 12:51
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Ja si臋 wypowiem bo si臋 nie znam ;). Ale je艣li ogrzewanie postojowe jest takie jak u mnie w Active to jest to jedynie opcja, 偶eby nawiew dzia艂a艂 po wy艂膮czeniu silnika.

G贸ra

PostNapisane: 19 pa藕 2016, o 07:44 

Do艂膮czy艂(a): 16 wrz 2015, o 14:21
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Ad 2. Z tego co kiedy艣 'Bia艂y' mi t艂umaczy艂 to mi臋dzy DCC L&K a DCC SportLine jest 15mm
Ad 4. Mo偶esz ustawi膰 w aucie godzin臋 i dzien lub przez pilota. Grzeje przez 30min
Ad 6. Karta sim jest tylko do wifi bodaj偶e bo navi w superbie nie ma info TMC czyli wiadomo艣ci online o utrudnieniach na drodze. Aktualizacje map przez kart臋 SD 艣ci膮gana z netu

G贸ra

PostNapisane: 19 pa藕 2016, o 07:48 

Do艂膮czy艂(a): 23 sty 2015, o 17:53
Aktualnie: 333km / 703nm
Jezeli chodzi o mnie cienki... to wg mnie sportline i L&K z DCC sa takie same... 10mm ni偶sze ni偶 standard

#stayPremium :)

G贸ra

PostNapisane: 19 pa藕 2016, o 07:49 

Do艂膮czy艂(a): 24 lip 2016, o 10:29
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: jeszcze 280 KM
Ad.5.
Podobno wystarcza BT IV. Ale 偶eby apki z telefonu by艂y na ekranie navi to musisz skorzysta膰 z Android Auto albo Apple CarPlay. I to zadzia艂a tylko po kablu - bezprzewodowo nie zadzia艂a.

Ad.6.
Sam jestem ciekaw. W Columbusie na pewno zrobi si臋 udost臋pnianie netu, bo tam jest wbudowany Access Point. Ale czy tak samo jest w Amundsenie to nie wiem. Natomiast na pewno nie ma 偶adnej interakcji z sam膮 map膮 w infotainmencie. A szkoda. Bo jak ju偶 jest slot na kart臋 SIM to navi powinno korzysta膰 z map Google'a, 艣ci膮ga膰 informacj臋 o korkach, Spotify/TuneIn, itp. A na razie to chyba tylko do udost臋pnienia netu dla innych urz膮dze艅.

G贸ra

PostNapisane: 19 pa藕 2016, o 07:51 

Bardzo dzi臋kuje za odpowiedzi.

Cienki221 napisa艂(a):
Ad 2. Z tego co kiedy艣 'Bia艂y' mi t艂umaczy艂 to mi臋dzy DCC L&K a DCC SportLine jest 15mm

Od razu nasuwa si臋 pytanie a jaka jest r贸偶nica mi臋dzy DCC L&K a Sportline ze "sportowym zawieszeniem" zaznaczonym ale bez DCC? Tak samo -15mm? Powiem tak gdyby Sportline z takim zawieszneiem bez DCC jedzil jak L&K z DCC w trybie Sport (a nawet i Normal) to spokojnie mo偶na by te 4ty艣 zaoszczedzi膰 i nie bra膰 DCC do sportlinea.... do tego d膮偶臋

G贸ra

PostNapisane: 19 pa藕 2016, o 07:52 
Moderator

Imi臋: Szymek
Do艂膮czy艂(a): 13 maja 2012, o 10:59
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
aha :lol:

Mondeo MK5 2.0 TDCI Hatch
OIII 1.6 TDI DSG Kombi
Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 19 pa藕 2016, o 07:55 

przemoka napisa艂(a):
Ad.5.
Podobno wystarcza BT IV. Ale 偶eby apki z telefonu by艂y na ekranie navi to musisz skorzysta膰 z Android Auto albo Apple CarPlay. I to zadzia艂a tylko po kablu - bezprzewodowo nie zadzia艂a.

Ad.6.
Sam jestem ciekaw. W Columbusie na pewno zrobi si臋 udost臋pnianie netu, bo tam jest wbudowany Access Point. Ale czy tak samo jest w Amundsenie to nie wiem. Natomiast na pewno nie ma 偶adnej interakcji z sam膮 map膮 w infotainmencie. A szkoda. Bo jak ju偶 jest slot na kart臋 SIM to navi powinno korzysta膰 z map Google'a, 艣ci膮ga膰 informacj臋 o korkach, Spotify/TuneIn, itp. A na razie to chyba tylko do udost臋pnienia netu dla innych urz膮dze艅.

dzi臋ki. no to mamy jasne 偶e miejsce na sim to do niczego nie potrzebne jak si臋 ma swoje pakiety w telefonie, tablecie i nie potrzebuje si臋 "routera z netem" w aucie.

G贸ra

PostNapisane: 19 pa藕 2016, o 07:56 
Moderator

Imi臋: Szymek
Do艂膮czy艂(a): 13 maja 2012, o 10:59
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Jak Ty chcesz michals zaoszcz臋dzi膰 4 klocki na jakim艣 zawieszeniu, to w og贸le daruj sobie Sportline czy L&K, bo tam du偶o rzeczy jest, kt贸re Ci si臋 nie przydadz膮 i poza wygl膮dem te偶 nic nie daj膮... w przeciwie艅stwie do zawieszenia, kt贸re mo偶e si臋 przyda膰 bardziej ni偶 kolorowe naklejki :D

Mondeo MK5 2.0 TDCI Hatch
OIII 1.6 TDI DSG Kombi
Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 19 pa藕 2016, o 07:57 

Do艂膮czy艂(a): 23 sty 2015, o 17:53
Aktualnie: 333km / 703nm
Zawieszenie sportowe (tylko w ambition i style) jest -15mm od standardowego

#stayPremium :)

Ostatnio edytowano 19 pa藕 2016, o 08:00 przez whity, 艂膮cznie edytowano 1 raz

G贸ra

PostNapisane: 19 pa藕 2016, o 07:59 

Do艂膮czy艂(a): 9 gru 2015, o 14:56
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzi膰...
Forumowy G艂os Rozs膮dku ;-)

G贸ra

PostNapisane: 19 pa藕 2016, o 08:13 

Do艂膮czy艂(a): 16 wrz 2015, o 14:21
Silnik: 2.0TDI (190KM)
whity napisa艂(a):
Jezeli chodzi o mnie cienki... to wg mnie sportline i L&K z DCC sa takie same... 10mm ni偶sze ni偶 standard

To nie skuma艂em tego co pisali艣my w mojej galeri sorki ;)

G贸ra

PostNapisane: 19 pa藕 2016, o 08:17 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 350 KM/435NM
Ad1. D艂ugo艣膰 podobna, sportline lepsze fotele.
Ad2. W SL i L&K takie same jest dcc.
Ad3. Na kij ci kombi.....
Ad4. By艂a odpowied藕
Ad5. By艂a odpowied藕
Ad6. Do niczego bezsensu....

G贸ra

PostNapisane: 19 pa藕 2016, o 08:42 

szms napisa艂(a):
Jak Ty chcesz michals zaoszcz臋dzi膰 4 klocki na jakim艣 zawieszeniu, to w og贸le daruj sobie Sportline czy L&K, bo tam du偶o rzeczy jest, kt贸re Ci si臋 nie przydadz膮 i poza wygl膮dem te偶 nic nie daj膮... w przeciwie艅stwie do zawieszenia, kt贸re mo偶e si臋 przyda膰 bardziej ni偶 kolorowe naklejki :D

wszytsko zale偶y kto co chce nawet jak sie wydaje zbyteczne. Jakbym nie konfigurowa艂 L&K mi pasuje. W sportline z zewnatrz to wcale mi jako艣 nie robi, ale za te fotele, kierownic臋 i zawieszenie jesli jest roznica na plus (mniej bujania) bym pare ty艣 dop艂aci艂...

G贸ra

PostNapisane: 19 pa藕 2016, o 08:56 

whity napisa艂(a):
Zawieszenie sportowe (tylko w ambition i style) jest -15mm od standardowego

G艂upieje :)

czyli w Sportline opcja: "Zawieszenie sportowe z progresywnym uk艂adem kierowniczym" za 0z艂 to co innego ni偶 w Style "Zawieszenie sportowe z progresywnym uk艂adem kierowniczym" za 0z艂 + "zawieszenie sportowe" za 900z艂 (tu jest r贸偶nica wzg SL)?

Czyli Style z "Zawieszenie sportowe" b臋dzie ni偶szy od ka偶dego L&K i SL?

DCC samo w sobie przek艂ada si臋 na fizycznie obni偶one zawieszenie?

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 122 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: