[S3] SL 1.5TSI DSG kilka pytań przed zakupem

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
huba
Posty: 3
Rejestracja: 6 sie 2018, o 19:44
Samochód: Inny
Silnik: Inny

[S3] SL 1.5TSI DSG kilka pytań przed zakupem

Post autor: huba »

Witam,

Zamierzam zamówić S3 SL 1.5TSI DSG. Auto dla rodziny z dwójką małych dzieci plus docelowo trzecie. Jazda głównie w mieście (dwa razy w roku wypad do tysiąca km)

dodatkowo i tu pytanie czy warto brać te opcje.
* cyfrowe zegary -> czy musze brac nawigacje aby mi wysletlalo? czy smartlink wystarczy?
* crew protect asist + boczne poduszki z tylu -> czy ta opcja może być przy fotelikach dziecięcych na isofix?
* wielofunkcyjna podloga bagaznika -> czy warto ??
* kamera cofania -> warte czy bajer raczej ?
* rolety w tylnych drzwaich -> czy to jest potrzebne jak szyba i tak beda przyciemnione ?

* tylna klapa "na kopa"
* isofix z przodu
* folia ochronna na zderzak
* acc160 + blind spot/lane assist
* automatyczna roleta bagaznika

Pytanie czy cos jeszcze warto dodac dla auta rodzinnego?
Jakiś sprawdzowny salon z dobrą ofertą (bez miliona godzin targowania?) ?

Z gory wielkie dzieki za pomoc!
Awatar użytkownika
_tm_
Posty: 151
Rejestracja: 4 lis 2011, o 11:57
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] SL 1.5TSI DSG kilka pytań przed zakupem

Post autor: _tm_ »

Z tego wszystkiego to ja bym wziął na 100% kamerę cofania, a reszta to już kwestia gustu. Ja wziąłem też boczne poduszki z tyłu, ale moje dzieci to już nastolatki. Nie wiem czy przy fotelikach są wskazane.

> Pytanie czy cos jeszcze warto dodac dla auta rodzinnego?

Lepszy silnik :)
Superb 3 Sportline 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm]
Alfa Romeo Stelvio 2.0 AT8 Q4 [280KM@470Nm]
longmanpl
Posty: 24
Rejestracja: 28 maja 2018, o 10:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S3] SL 1.5TSI DSG kilka pytań przed zakupem

Post autor: longmanpl »

Tylne poduszki boczne przy fotelikach odpadaja. Tego akurat nie bierz.
Sam posiadam dwoje malych dzieci 2 lata i 5 mcy. Rozpoznawalem temat i wybuch poduszki moze wypchnac fotelik.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
longmanpl
Posty: 24
Rejestracja: 28 maja 2018, o 10:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S3] SL 1.5TSI DSG kilka pytań przed zakupem

Post autor: longmanpl »

Silnik przy tej wielkosci aucie, hm... 1.5 dla mnie to silnik od kosiarki.
Jesli budzet pozwala to 2.0 190KM.

Jakis czas temu rozmawialem z kolega, ktory pracuje w VW Poznan i on ma kolegow gdzie niektorzy maja w Passacie 1.5, a niektorzy wycofany 1.8 w manualu. Posiadacze 1.5 juz by nie wzieli tego silnika, natomiast posiadacze 1.8 sa zadowoleni.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
golob
Posty: 68
Rejestracja: 30 wrz 2015, o 16:06
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: [S3] SL 1.5TSI DSG kilka pytań przed zakupem

Post autor: golob »

longmanpl pisze:Silnik przy tej wielkosci aucie, hm... 1.5 dla mnie to silnik od kosiarki.
Nie wiem jaką masz kosiarkę, ale moja ma 161cm3 pojemności a jest dość spora, więc do 1.5 to trochę daleko :)
longmanpl pisze:Jakis czas temu rozmawialem z kolega, ktory pracuje w VW Poznan i on ma kolegow gdzie niektorzy maja w Passacie 1.5, a niektorzy wycofany 1.8 w manualu. Posiadacze 1.5 juz by nie wzieli tego silnika, natomiast posiadacze 1.8 sa zadowoleni.
Jak mogą być niezadowoleni z Passatów 1.5 jak ich jeszcze nie ma? Nawet w cennikach się nie pojawiły (przynajmniej na necie, nie wiem może w salonach są).
huba pisze:* wielofunkcyjna podloga bagaznika -> czy warto ??
Przy dzieciakach moim zdaniem to wada, masz wtedy podłogę równą z progiem, ale tracisz pare cm głębokości bagażnika, bez tego masz bagażnik głębszy po prostu i jest to istotne przy wkładaniu np. wózka.
huba pisze:* automatyczna roleta bagaznika
automatyczna roleta jest zawsze, jedynie automatyczna roleta ze schowkiem pod nią jest za dopłatą, IMO zupełnie zbędne i również zabiera Ci cenne cm.
huba pisze:Auto dla rodziny z dwójką małych dzieci plus docelowo trzecie.
Z trójką dzieci lekko nie będzie w każdym "normalnym" aucie. Zastanów się jaka tam ogólnie konfiguracja fotelikowa by była, 3 foteliki mogą nie wejść na szerokość (ale zależy jakie to, jeśli np. 2 foteliki klasyczne + 1 podkładka to możliwe że już OK), dodatkowo ISOFIXów nie ma 3 z tyłu, raczej tylko vany mają 3
Kowal
Posty: 322
Rejestracja: 18 kwie 2014, o 19:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Lokalizacja: Kraków

Re: [S3] SL 1.5TSI DSG kilka pytań przed zakupem

Post autor: Kowal »

Grzania przednia szyba i kierownica.
feels3
Posty: 217
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: [S3] SL 1.5TSI DSG kilka pytań przed zakupem

Post autor: feels3 »

longmanpl pisze:Silnik przy tej wielkosci aucie, hm... 1.5 dla mnie to silnik od kosiarki.
Jesli budzet pozwala to 2.0 190KM.

Jakis czas temu rozmawialem z kolega, ktory pracuje w VW Poznan i on ma kolegow gdzie niektorzy maja w Passacie 1.5, a niektorzy wycofany 1.8 w manualu. Posiadacze 1.5 juz by nie wzieli tego silnika, natomiast posiadacze 1.8 sa zadowoleni.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Diesle w Skodach są głośne i mają niską kulturę pracy (odczuwalnie gorzej pracują niż montowane choćby w VW), więc mamy kosiarkę vs klekot - ja wolę kosiarkę.
Do tego proponowany przez Ciebie 1.9 wcale nie błyszczy osiągami i różnice między nim a 1.5 są małe. Jak komuś bardzo brakuje osiągów w TSI 150KM to zmiana na diesla 190KM nie wiele da.

Co do pytania z 1go postu, pakiet simply clever proponuję jeszcze, kilka dodatkowych gniazd w tym 220v z tyłu bardzo się przydaje.
longmanpl
Posty: 24
Rejestracja: 28 maja 2018, o 10:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S3] SL 1.5TSI DSG kilka pytań przed zakupem

Post autor: longmanpl »

2.0 190 KM to nowa benzyna, ktora zastapila motor 1.8.
Niepisalbym o dieslu - sam jestem za benzyna.

W ub. tygodniu pozbylem sie swojego klekota ;) i nie mam ochoty wracac pomimo dobrych rabatow.
brylek
Posty: 91
Rejestracja: 1 gru 2015, o 13:36
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: [S3] SL 1.5TSI DSG kilka pytań przed zakupem

Post autor: brylek »

Bierz roletki na szyby w drzwiach. Przydaja sie jak malo co podrożując z dziecmi. Ciemna szyba przed sloncem swiecacym w oczy nie chroni.
feels3
Posty: 217
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: [S3] SL 1.5TSI DSG kilka pytań przed zakupem

Post autor: feels3 »

longmanpl pisze:2.0 190 KM to nowa benzyna, ktora zastapila motor 1.8.
Niepisalbym o dieslu - sam jestem za benzyna.

W ub. tygodniu pozbylem sie swojego klekota ;) i nie mam ochoty wracac pomimo dobrych rabatow.

Mea culpa ;) , rano bez kawy słabo widzę.
longmanpl
Posty: 24
Rejestracja: 28 maja 2018, o 10:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S3] SL 1.5TSI DSG kilka pytań przed zakupem

Post autor: longmanpl »

brylek pisze:Bierz roletki na szyby w drzwiach. Przydaja sie jak malo co podrożując z dziecmi. Ciemna szyba przed sloncem swiecacym w oczy nie chroni.
Niestety ciemne szyby od producenta bardziej tylko 'wygladaja' a nie chronia.
Z zewnatrz widac tez co jest w srodku.
W Passeratti znajomego jest to samo.

Dlatego ja zamierzam dokleic dodatkowa folie jezeli tylko bedzie to mozliwe. Wg wstepnej informacji od speca, ktory mi oklejal dwa auta (szyby) i srodkowa konsole, wstepnie da sie, ale musi najpierw obejrzec oryginalne przyciemnienie i boczki drzwi - nie zawsze jest konieczne zdejmowanie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
feels3
Posty: 217
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: [S3] SL 1.5TSI DSG kilka pytań przed zakupem

Post autor: feels3 »

Odnośnie rolet, ja żałowałem że nie wziałem przy konfigurowaniu auta, ale znalazłem później to : http://epc.net.pl/cortinillas/skoda/195 ... -2015.html

Mam, działa, jestem zadowolony. Wprawdzie nie są składane/zwijane, ale zupełnie mi to nie przeszkadza, są zamontowane cały czas.
pastihno
Posty: 34
Rejestracja: 13 gru 2013, o 20:10
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Wito
Lokalizacja: SO

Re: [S3] SL 1.5TSI DSG kilka pytań przed zakupem

Post autor: pastihno »

Odnośnie mocy silnika, jeśli nie oczekujesz sportowych emocji i ma to być typowy dupowóz, to Ci wystarczy. Sam mam 1.4, zawalidrogą nie jest. Minus Twojej konfiguracji: skrzynia DSG. Nie wiem jaka jest z tym silnikiem sparowana skrzynia, w 1.4 i w 1.8 była sucha. Miałem taką wcześniej przy 1.8 w SII, sprzęgła zaczęły się lekko ślizgać przy ~85kkm. nie wiem jak było dalej, bo dalej nim nie jeździłem. Wg mnie dynamika 1.4 w SIII vs. 1.8 w SII jest bardzo podobna, wielkich różnic nie ma. Dodatkowo w 1.4 jest irytujący tryb 2 cylindrowy, 1.5 ma chyba ten sam patent.
Kowal
Posty: 322
Rejestracja: 18 kwie 2014, o 19:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Lokalizacja: Kraków

Re: [S3] SL 1.5TSI DSG kilka pytań przed zakupem

Post autor: Kowal »

automatyczna roleta jest zawsze, jedynie automatyczna roleta ze schowkiem pod nią jest za dopłatą, IMO zupełnie zbędne i również zabiera Ci cenne cm.

A może ktoś wrzucić zdjęcie jak ten schowek pod roletą wygląda. Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S3] SL 1.5TSI DSG kilka pytań przed zakupem

Post autor: Enriquez »

zwykła siatka przyczepiona do półki.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ