Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 16 sie 2018, o 13:01

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

1. Temat musi zaczyna膰 si臋 od [S1] lub [S2], a tre艣膰 powinna by膰 taka sama jak ta wyst臋puj膮ca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden w膮tek powinien dotyczy膰 jednej opcji wyposa偶enia dost臋pnej w cenniku lub konfiguratorze.

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 24 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 6 sie 2018, o 20:04 

Do艂膮czy艂(a): 6 sie 2018, o 19:44
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Witam,

Zamierzam zam贸wi膰 S3 SL 1.5TSI DSG. Auto dla rodziny z dw贸jk膮 ma艂ych dzieci plus docelowo trzecie. Jazda g艂贸wnie w mie艣cie (dwa razy w roku wypad do tysi膮ca km)

dodatkowo i tu pytanie czy warto bra膰 te opcje.
* cyfrowe zegary -> czy musze brac nawigacje aby mi wysletlalo? czy smartlink wystarczy?
* crew protect asist + boczne poduszki z tylu -> czy ta opcja mo偶e by膰 przy fotelikach dzieci臋cych na isofix?
* wielofunkcyjna podloga bagaznika -> czy warto ??
* kamera cofania -> warte czy bajer raczej ?
* rolety w tylnych drzwaich -> czy to jest potrzebne jak szyba i tak beda przyciemnione ?

* tylna klapa "na kopa"
* isofix z przodu
* folia ochronna na zderzak
* acc160 + blind spot/lane assist
* automatyczna roleta bagaznika

Pytanie czy cos jeszcze warto dodac dla auta rodzinnego?
Jaki艣 sprawdzowny salon z dobr膮 ofert膮 (bez miliona godzin targowania?) ?

Z gory wielkie dzieki za pomoc!

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 6 sie 2018, o 20:59 

Do艂膮czy艂(a): 4 lis 2011, o 12:57
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Z tego wszystkiego to ja bym wzi膮艂 na 100% kamer臋 cofania, a reszta to ju偶 kwestia gustu. Ja wzi膮艂em te偶 boczne poduszki z ty艂u, ale moje dzieci to ju偶 nastolatki. Nie wiem czy przy fotelikach s膮 wskazane.

> Pytanie czy cos jeszcze warto dodac dla auta rodzinnego?

Lepszy silnik :)

G贸ra

PostNapisane: 6 sie 2018, o 22:01 

Do艂膮czy艂(a): 28 maja 2018, o 10:10
Tylne poduszki boczne przy fotelikach odpadaja. Tego akurat nie bierz.
Sam posiadam dwoje malych dzieci 2 lata i 5 mcy. Rozpoznawalem temat i wybuch poduszki moze wypchnac fotelik.

Wys艂ane z mojego SM-G950F przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 6 sie 2018, o 22:06 

Silnik przy tej wielkosci aucie, hm... 1.5 dla mnie to silnik od kosiarki.
Jesli budzet pozwala to 2.0 190KM.

Jakis czas temu rozmawialem z kolega, ktory pracuje w VW Poznan i on ma kolegow gdzie niektorzy maja w Passacie 1.5, a niektorzy wycofany 1.8 w manualu. Posiadacze 1.5 juz by nie wzieli tego silnika, natomiast posiadacze 1.8 sa zadowoleni.

G贸ra

PostNapisane: 7 sie 2018, o 08:31 

Do艂膮czy艂(a): 30 wrz 2015, o 16:06
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
longmanpl napisa艂(a):

Nie wiem jak膮 masz kosiark臋, ale moja ma 161cm3 pojemno艣ci a jest do艣膰 spora, wi臋c do 1.5 to troch臋 daleko :)

longmanpl napisa艂(a):
Jakis czas temu rozmawialem z kolega, ktory pracuje w VW Poznan i on ma kolegow gdzie niektorzy maja w Passacie 1.5, a niektorzy wycofany 1.8 w manualu. Posiadacze 1.5 juz by nie wzieli tego silnika, natomiast posiadacze 1.8 sa zadowoleni.

Jak mog膮 by膰 niezadowoleni z Passat贸w 1.5 jak ich jeszcze nie ma? Nawet w cennikach si臋 nie pojawi艂y (przynajmniej na necie, nie wiem mo偶e w salonach s膮).

huba napisa艂(a):
* wielofunkcyjna podloga bagaznika -> czy warto ??

Przy dzieciakach moim zdaniem to wada, masz wtedy pod艂og臋 r贸wn膮 z progiem, ale tracisz pare cm g艂臋boko艣ci baga偶nika, bez tego masz baga偶nik g艂臋bszy po prostu i jest to istotne przy wk艂adaniu np. w贸zka.

huba napisa艂(a):
* automatyczna roleta bagaznika

automatyczna roleta jest zawsze, jedynie automatyczna roleta ze schowkiem pod ni膮 jest za dop艂at膮, IMO zupe艂nie zb臋dne i r贸wnie偶 zabiera Ci cenne cm.

huba napisa艂(a):
Auto dla rodziny z dw贸jk膮 ma艂ych dzieci plus docelowo trzecie.

Z tr贸jk膮 dzieci lekko nie b臋dzie w ka偶dym "normalnym" aucie. Zastan贸w si臋 jaka tam og贸lnie konfiguracja fotelikowa by by艂a, 3 foteliki mog膮 nie wej艣膰 na szeroko艣膰 (ale zale偶y jakie to, je艣li np. 2 foteliki klasyczne + 1 podk艂adka to mo偶liwe 偶e ju偶 OK), dodatkowo ISOFIX贸w nie ma 3 z ty艂u, raczej tylko vany maj膮 3

G贸ra

PostNapisane: 7 sie 2018, o 08:50 

Imi臋: Pawe艂
Do艂膮czy艂(a): 18 kwi 2014, o 19:17
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Grzania przednia szyba i kierownica.

G贸ra

PostNapisane: 7 sie 2018, o 09:31 

Do艂膮czy艂(a): 15 wrz 2014, o 14:11
longmanpl napisa艂(a):
Jesli budzet pozwala to 2.0 190KM.

Diesle w Skodach s膮 g艂o艣ne i maj膮 nisk膮 kultur臋 pracy (odczuwalnie gorzej pracuj膮 ni偶 montowane cho膰by w VW), wi臋c mamy kosiark臋 vs klekot - ja wol臋 kosiark臋.
Do tego proponowany przez Ciebie 1.9 wcale nie b艂yszczy osi膮gami i r贸偶nice mi臋dzy nim a 1.5 s膮 ma艂e. Jak komu艣 bardzo brakuje osi膮g贸w w TSI 150KM to zmiana na diesla 190KM nie wiele da.

Co do pytania z 1go postu, pakiet simply clever proponuj臋 jeszcze, kilka dodatkowych gniazd w tym 220v z ty艂u bardzo si臋 przydaje.

G贸ra

PostNapisane: 7 sie 2018, o 09:36 

2.0 190 KM to nowa benzyna, ktora zastapila motor 1.8.
Niepisalbym o dieslu - sam jestem za benzyna.

W ub. tygodniu pozbylem sie swojego klekota ;) i nie mam ochoty wracac pomimo dobrych rabatow.

G贸ra

PostNapisane: 7 sie 2018, o 10:02 

Do艂膮czy艂(a): 1 gru 2015, o 14:36
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Bierz roletki na szyby w drzwiach. Przydaja sie jak malo co podro偶uj膮c z dziecmi. Ciemna szyba przed sloncem swiecacym w oczy nie chroni.

G贸ra

PostNapisane: 7 sie 2018, o 10:13 

longmanpl napisa艂(a):
2.0 190 KM to nowa benzyna, ktora zastapila motor 1.8.
Niepisalbym o dieslu - sam jestem za benzyna.

W ub. tygodniu pozbylem sie swojego klekota ;) i nie mam ochoty wracac pomimo dobrych rabatow.

Mea culpa ;) , rano bez kawy s艂abo widz臋.

G贸ra

PostNapisane: 7 sie 2018, o 10:48 

brylek napisa艂(a):
Bierz roletki na szyby w drzwiach. Przydaja sie jak malo co podro偶uj膮c z dziecmi. Ciemna szyba przed sloncem swiecacym w oczy nie chroni.
Niestety ciemne szyby od producenta bardziej tylko 'wygladaja' a nie chronia.
Z zewnatrz widac tez co jest w srodku.
W Passeratti znajomego jest to samo.

Dlatego ja zamierzam dokleic dodatkowa folie jezeli tylko bedzie to mozliwe. Wg wstepnej informacji od speca, ktory mi oklejal dwa auta (szyby) i srodkowa konsole, wstepnie da sie, ale musi najpierw obejrzec oryginalne przyciemnienie i boczki drzwi - nie zawsze jest konieczne zdejmowanie.

G贸ra

PostNapisane: 7 sie 2018, o 11:52 

Odno艣nie rolet, ja 偶a艂owa艂em 偶e nie wzia艂em przy konfigurowaniu auta, ale znalaz艂em p贸藕niej to : http://epc.net.pl/cortinillas/skoda/195 ... -2015.html

Mam, dzia艂a, jestem zadowolony. Wprawdzie nie s膮 sk艂adane/zwijane, ale zupe艂nie mi to nie przeszkadza, s膮 zamontowane ca艂y czas.

G贸ra

PostNapisane: 7 sie 2018, o 14:01 

Imi臋: Wito
Do艂膮czy艂(a): 13 gru 2013, o 21:10
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Odno艣nie mocy silnika, je艣li nie oczekujesz sportowych emocji i ma to by膰 typowy dupow贸z, to Ci wystarczy. Sam mam 1.4, zawalidrog膮 nie jest. Minus Twojej konfiguracji: skrzynia DSG. Nie wiem jaka jest z tym silnikiem sparowana skrzynia, w 1.4 i w 1.8 by艂a sucha. Mia艂em tak膮 wcze艣niej przy 1.8 w SII, sprz臋g艂a zacz臋艂y si臋 lekko 艣lizga膰 przy ~85kkm. nie wiem jak by艂o dalej, bo dalej nim nie je藕dzi艂em. Wg mnie dynamika 1.4 w SIII vs. 1.8 w SII jest bardzo podobna, wielkich r贸偶nic nie ma. Dodatkowo w 1.4 jest irytuj膮cy tryb 2 cylindrowy, 1.5 ma chyba ten sam patent.

G贸ra

PostNapisane: 7 sie 2018, o 17:38 

Imi臋: Pawe艂
Do艂膮czy艂(a): 18 kwi 2014, o 19:17
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
automatyczna roleta jest zawsze, jedynie automatyczna roleta ze schowkiem pod ni膮 jest za dop艂at膮, IMO zupe艂nie zb臋dne i r贸wnie偶 zabiera Ci cenne cm.

A mo偶e kto艣 wrzuci膰 zdj臋cie jak ten schowek pod rolet膮 wygl膮da. Z g贸ry dzi臋kuj臋.

G贸ra

PostNapisane: 7 sie 2018, o 18:47 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
zwyk艂a siatka przyczepiona do p贸艂ki.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 24 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: