[K] Skoda Superb III Active

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Milord
Posty: 30
Rejestracja: 8 mar 2015, o 19:26
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Niepołomice

[K] Skoda Superb III Active

Post autor: Milord »

Hej,

Mój Staruszek rozważa zakup Superba.
Budżet pozwala mu na 1.8 Active lub 1.4 Ambition.
Pokonuje rocznie około 30 tysięcy kilometrów, z czego 2/3 po mieście i okolicach plus trzy wyjazdy do Chorwacji w roku.
On sam bardziej skłania się ku 1.8(czy 2.0 190 jak się nie da 1.8) ze względu na moc.
Czy Active jest w ogóle wart rozważenia czy braki w wyposażeniu dyskwalifikują zakup tej wersji? :)
Czym poza elementami wyposażenia różnią się te dwie wersje? Inne hamulce/fotele/wyciszenie?
Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam
Rafał
skodydwie
Posty: 66
Rejestracja: 29 paź 2017, o 12:47
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: [K] Skoda Superb III Active

Post autor: skodydwie »

Active to straszliwa bieda w porównaniu do Ambition. Stalówki, najgorsze fotele, bez ledow, etc. Mnóstwo braków. Dodatkowo do Ambition dobierzcie pakiet za 200 zł i macie przyjemne auto. Najlepiej porównaj w cenniku obie wersje wyposażenia.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: [K] Skoda Superb III Active

Post autor: Big »

Zależy kto czego z wyposażenia potrzebuje. Ostatnio kolega odebrał O III 1.4 TSI Active i nie dlatego ze nie stać go na bogatszą wersję (stać go spokojnie na S III L&K) ale po prostu uznał że O III Active z pakietem ma wszystko czego on potrzebuje.
Poza wyposażeniem te wersje nie różnią się niczym. Hamulce definiuje silnik, a nie wersja wyposażenia.
Co do silnika to niestety ale 1.8 TSI już od pewnego czasu nie można zamawiać. Pozostaje więc nowy 2.0 TSI (190 KM).
Jeśli miałbym dylemat: mocniejszy silnik, czy lepsza wersja wyposażenia, zawsze wybrałbym mocniejszy silnik.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: [K] Skoda Superb III Active

Post autor: CLO27 »

Activ nie ms xenona dzisiaj to chujnia...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
polrob
Posty: 306
Rejestracja: 12 sty 2014, o 19:22
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Lokalizacja: War-Maz

Re: [K] Skoda Superb III Active

Post autor: polrob »

Moim zdaniem trzeba spojrzeć pod kątem czy jest mu potrzebne aż 180KM. Ja mam 1.4 150 i teraz bym brał 180kM ale lubię dynamiczną jazdę i dlatego, a pewnie1.8 by mi tez za jakiś czas wydawał się zbyt słaby. Jednak musze przyznać że ten 1.4 150km jest całkiem ok jak na taką budę. Nie będzie to pocisk jak 2.0 ale do bardzo sprawnego poruszania się w zupełności wystarczy i nawet na autostradach. Podejrzewam że twój ojciec nie potrzebuje fury która z pod świateł musi być zawsze pierwsza.
Ja dzisiaj dosyć dynamicznie pokonałem trasę Elblag- Zakopane (700km) i z przestankiem wystarczyło ok 6,5h gdzie na autostradzie spokojnie auto sobie radziło przy prędkościach 160-170 a miejscami nawet ponad 200 (pełen bagażnik i 4 osoby). Dodatkowo spalanie z tego odcinka wyszło 7,7 także jak na te prędkości i wagę auta to uważam że całkiem nieźle.
viewtopic.php?f=18&t=7254 - SIII 1.4TSI Szary business
Marco0
Posty: 87
Rejestracja: 5 gru 2017, o 19:09
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marco0
Lokalizacja: Zamość

Re: [K] Skoda Superb III Active

Post autor: Marco0 »

Szkoda kupować superba bez ledowego oświetlenia led w kabinie kierowcy ( pasek w dowolnym kolorze). Po mieście 1,4 się zda, ale tylko po mieście. Superb wymaga trochę siły aby go ruszyć.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: [K] Skoda Superb III Active

Post autor: Camillinhio »

W aucie najważniejszy jest pasek LED z disco efektami? :O
Obrazek
Foton

Re: [K] Skoda Superb III Active

Post autor: Foton »

polrob pisze:Moim zdaniem trzeba spojrzeć pod kątem czy jest mu potrzebne aż 180KM. Ja mam 1.4 150 i teraz bym brał 180kM ale lubię dynamiczną jazdę i dlatego, a pewnie1.8 by mi tez za jakiś czas wydawał się zbyt słaby. Jednak musze przyznać że ten 1.4 150km jest całkiem ok jak na taką budę. Nie będzie to pocisk jak 2.0 ale do bardzo sprawnego poruszania się w zupełności wystarczy i nawet na autostradach. Podejrzewam że twój ojciec nie potrzebuje fury która z pod świateł musi być zawsze pierwsza.
Ja dzisiaj dosyć dynamicznie pokonałem trasę Elblag- Zakopane (700km) i z przestankiem wystarczyło ok 6,5h gdzie na autostradzie spokojnie auto sobie radziło przy prędkościach 160-170 a miejscami nawet ponad 200 (pełen bagażnik i 4 osoby). Dodatkowo spalanie z tego odcinka wyszło 7,7 także jak na te prędkości i wagę auta to uważam że całkiem nieźle.
Tylko 1.4... toz to chyba już ustalone było?
Foton

Re: [K] Skoda Superb III Active

Post autor: Foton »

Camillinhio pisze:W aucie najważniejszy jest pasek LED z disco efektami? :O
:-D.
Kowal
Posty: 322
Rejestracja: 18 kwie 2014, o 19:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Lokalizacja: Kraków

Re: [K] Skoda Superb III Active

Post autor: Kowal »

Jak tata jeździ 3x w roku do Chorwacji to pewnie trochę bagaży zabiera. Załadowane auto plus np. bagażnik dachowy i 1.4 może być słabe.
polrob
Posty: 306
Rejestracja: 12 sty 2014, o 19:22
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Lokalizacja: War-Maz

Re: [K] Skoda Superb III Active

Post autor: polrob »

No dobra Panowie wiem że 1.8 w SIII będzie się bardziej zbierał, ale pytanie teraz do Was czy Wasze SII z silnikiem 1.8 160-152kM są zawalidrogami i przy obciążeniu nie nadają się do jazdy w trasie?. Bo parametry mają takie same jak 1.4 w SIII i a przecież macie jeszcze większe masy z uwagi na czterołapa.
viewtopic.php?f=18&t=7254 - SIII 1.4TSI Szary business
Foton

Re: [K] Skoda Superb III Active

Post autor: Foton »

Nie są.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: [K] Skoda Superb III Active

Post autor: Big »

Miałem S II 1.8 TSI mam S III 1.8 TSI. Różnica jest dość wyczuwalna na korzyć zmodernizowanego 1.8 TSI w S III.
Ale jest jeszcze jedna sprawa. Mianowicie praktycznie każdy silnik z turbiną z koncernu VAG ma gratisy mocy i momentu obrotowego. Na przykład mój 1.8 TSI z SII Family powinien mieć 152 KN 250 Nm a na hamowni wypluł 178 KM i 272 Nm i nie był to odosobniony przypadek bo chłopaki z forum Octavii którzy hamowali te silniki też mieli gratisy mocy i momentu.
Swojego 1.8 TSI w SIII nie hamowałem ale podejrzewam że tez ma gratisy.
Z tym że tak jak pisałem wcześniej Twój tato SIII z 1.8 TSI już nie zamówi, bo nie ma już takiej możliwości.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: [K] Skoda Superb III Active

Post autor: Camillinhio »

Czasy gratisów się raczej skończyły, na pewno w silnikach diesla.
Obrazek
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: [K] Skoda Superb III Active

Post autor: whity »

To ze ty nie masz, nie znaczy ze wszyscy nie maja :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
ODPOWIEDZ