Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: piramida »

Różne ludzie mają priorytety w życiu, jeden kupi skodę bo woli wydać drugie tyle na remont domu lub zainwestuje w ziemię a drugi mieszka w bloku i bierze kredyt na 8lat aby pokazać się przed sąsiadami i ledwo wiąże koniec z końcem, znałem kiedyś takiego gościa co kupował fury na wypasie a na paliwo i zimówki nie miał ;-) Kolejna kwestia, większość wypasionych fur jest kosztem we firmie i aby w danym gronie pływać to trzeba nadawać na podobnych falach stąd ktoś nie kupi na wypasie superba tylko A6 czy A8. Ale tm masz rację, skoro ktoś kupuje skodę za 150k nie kupi audi za 400k
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: Enriquez »

Te same gatki mam z iPhone - po co Ci iPhone jak możesz sobie kupić samsunga... A bo mam taki kaprys.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: orlik »

Camillinhio pisze:Orlik, że raz na jakiś czas objedziesz auto, na które Cię nie stać?

Dziwne mają ludzie formy czerpania przyjemności :P
No mają, tak samo kupując passata :D
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: Tom-Tdi »

Nieeeee, tylko nie samsung, szmelc na potęgę.....
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: whity »

s-e-b-e-b pisze:Dokładnie, jeden ma Samsunga i jest happy, a drugi iPhona i ...
... i mu się yebie :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: piramida »

co jak co ale srajfon to jedyny mój telefon który mnie nie wkurwia i nie latał po ścianach, jest ze mną już 3 lata i ma się dobrze tylko bateria już siada :mrgreen:
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: CLO27 »

a ja kupiłem srajmsunga s7 bo ma wszystko co ma mieć i już jest rozjeb...czy byłby to ip czy sramsung9 tez by był rozjeb...wiec wybieram tansze co spelnia me oczekiwania...
ps tak mam jeszcze piniondze cobym iphona kupić mógł.... :lol: :lol: :lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: Big »

Ludzie, ale macie spinę na to Audi. Cos mi się wydaje że niektórzy na siłę próbują uzasadniać renomę marki i trochę lepsze materiały oraz wykończenie duuuuuużo wyższą ceną. Nie będę mówił o sobie, ale z pewnością na tym forum jest sporo ludzi których spokojnie stać na zakup A6 z mocnym silnikiem i bogatej wersji tylko ... nie chcą na to wydawać pieniędzy.
I wcale nie oznacza to że kogoś na cos nie stać. Po prostu ktoś może nie widzieć potrzeby wydawania większych pieniędzy na cos, co w jego oczach zachowuje się tak samo i spełnia te same kryteria co rzecz tańsza. Odnosząc to do wspomnianych wyżej telefonów. Mi jest naprawdę totalnie obojętnie jaki mam telefon. Mam na to wywalone (ostatnio prze z6 lat miałem jakiegoś Samsunga). Teraz mam Huawei bo takiego wybrała mi córka mojej kobiety (jak to nastolatka się na tym zna i tym pasjonuje). Oczywiście mógłbym kupić I-phone i nie miałbym z tego tytułu w najmniejszy sposób rozwalanego budżetu, tylko ja NIE POTRZEBUJĘ czegoś co jest 3 razy droższe a ma to samo i działa tak samo.
To samo z Audi.
Bawię się w testowanie aut. Rok temu miałem okazje testować Audi A4 2.0 TSI Sport Line 190 KM. Owszem samochód jest bardzo przyjemny. Świetnie wykonany i ma bardzo dobry układ jezdny. Tylko że to auto wenątrz było zatrważająco małe. Bagażnik również niewielki bo tylko 480 l. I teraz pytane czy to wszystko warte było aż 230 tys zł ?? Za auto które nie było super wyposażone (nie miało np. świateł typu matrix). Przecież za te same pieniądze można mieć np. Kiię Stinger z 370 konnym silnikiem lub ...2 Skody Superb III 1.8 TSI (180 KM) Style - bo z takim wyposażeniem w S III można by porównać to A4.
Teraz pytanie kto co woli. Ja osobiście uważam że zakup takiego Audi to przepłacanie. Bo choć to A4 to faktycznie bardzo dobre auto (ale nie pozbawione wad), to nie warte aż tak dużych pieniędzy. Tym bardziej, że jak podkreślam to w każdym swoim teście auta klasy premium, nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem, dlaczego auto klasy premium dostaje się gołe, a każdy jeden dodatek kosztuje 3 x tyle co w markach budżetowych. Audi jest tu świetnym przykładam, bo za te same co np. w Skodzie czy Seacie czujniki cofania płaci się w tej marce premium 2 razy tyle co w markach budżetowych tego samego koncernu (za ten sam produkt!!!).
Podsumowując. Ja naprawdę nie widzę sensu w kupowaniu czegoś co jest lepsze o 1/3 ale jednocześnie 2 razy droższe. Owszem można kupić Jeansy za 3 tys zł tylko czy one są 10 razy bardziej wytrzymałe i lepsze od tych za 300 zł? Szczerze wątpię. Ale jeśli ktoś ma taki a nie inny kaprys, to proszę bardzo. Mi nic do tego. Tylko nie ma po co dorabiać do tego teorii o budżetowym badziewiu i super jakości premium.
Wosho
Posty: 118
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 15:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: Wosho »

Nie wiedziałem że iphone to audi a samsung to skoda..
Moj note 4 ma 3 lata prawie i rozne rzeczy mu sie przydarzyły a żadnej rysy na ekranie i wszystko działa super.
No ale nie ma co porównywać serii note z jakimis a, j czy innym budzetowym badziewiem.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: leszekmw »

Big to odpowiedz proszę na takie pytanie..
kupujesz właśnie nowe auto , masz na to przeznaczone do 300tś zł bo tyle sobie na to wygospodarowałeś i to jest luźna kasa tylko na to .
- dalej byś kupował auto za np. 120tys czy jednak byś se fundnął coś za np 250 ? marka auta obojętna.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: Big »

Leszku, sam sobie w swoim pytaniu na nie odpowiedziałeś. Myślę, że powinieneś po prostu przeanalizować moją wypowiedz (dla ułatwienia podpowiem - 2 akapit), a następnie swoje pytanie do mnie i znajdziesz odpowiedz.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: leszekmw »

ok rozumiem. czyli po prostu Tobie nie są potrzebne lepsze auta .
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: Camillinhio »

orlik pisze:
Camillinhio pisze:Orlik, że raz na jakiś czas objedziesz auto, na które Cię nie stać?

Dziwne mają ludzie formy czerpania przyjemności :P
No mają, tak samo kupując passata :D
No nie miałem wyjścia ;) Z szacunku do swoich pieniędzy nie mogłem kupić superba :P
Obrazek
Awatar użytkownika
kmink
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2018, o 14:10
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Poznań

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: kmink »

leszekmw pisze:Big to odpowiedz proszę na takie pytanie..
kupujesz właśnie nowe auto , masz na to przeznaczone do 300tś zł bo tyle sobie na to wygospodarowałeś i to jest luźna kasa tylko na to .
- dalej byś kupował auto za np. 120tys czy jednak byś se fundnął coś za np 250 ? marka auta obojętna.
Ja nie robię czegoś takiego, że wyznaczam sobie kwotę za która kupuje auto.
Określam co mniej więcej potrzebuję, potem sprawdzam co mniej więcej jest dostępnego, co spełnia w jakimś stopniu moje założenia.
Na koniec jeżdżę wybranymi samochodami spełniającymi kryteria i kalkuluję co wg mojej oceny będzie złotym środkiem.
Gdyby wyszło, że najlepsze dla mnie będzie A6, to bym kupił A6, jak Passat, to bym kupił B8. Proste.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: whity »

Jprdl ale big ma bol dupy ze jeździ skoda :lol:
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Zablokowany