Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: orlik »

Big pisze:Tom7, jeśli ja miałbym ci coś doradzić, to moim zdaniem zawsze nowy! Nowy, to nowy. Ty go konfigurowałeś pod siebie. Gwarancja. Dużo większa pewność. No i zerowy przebieg.
Zgodzę się i nie zgodzę. Można kupić prawie nowy ze znikomym przebiegiem i jeszcze na gwarancji. Mój ma już 70tys. a nie czuję, żeby jakoś już stary był, bo o niego dbałem, więc jeżeli mógłbym kupić audi w takim stanie przy takim przebiegu i jeszcze ważną gwarancją to why not? Ale szczerze przyznam nie jeździłem A6 C7, więc też trudno mi wyobrazić różnice.
Gwarancja gwarancją czasami już też mnie to wkurza, że ją mam jak co chwile w nowym aucie się coś psuje i muszę jechać do ASO, tym razem zaczął mi charczeć przedni głośnik w drzwiach kierowcy.
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: Mej »

Waka pisze: W przyszłym roku koło lutego będę zamawiał auto.
Co byście wybrali, lepiej wyposażonego superba czy gorzej audi A6?
Koniecznie musi być 4x4 i automat, minimum 190KM.
Budżet do 155tys.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenie i dlatego tak postawione pytanie powinieneś zadać przede wszystkim posiadaczom A6.
Skodziarzom oczywiście też, ale tylko "uzupełniająco".
Na moje oko tutaj jest co najwyżej kilka(-naście?) osób, które NAPRAWDĘ dysponują wiarygodnym porównaniem z życia, a nie z gazet i internetów.
Z kolei wśród userów AUDI większość dysponuje stosownym porównaniem, bo "ewoluowała" do klasy średniej wyższej właśnie przez kompakty i zbudowane na tej samej bazie ich przerośnięte klony jak Skoda Superb.
W druga stronę działa to bardzo rzadko, chyba, że ktoś przesiada się z mocno wyjeżdżonej używki na nówkę.

Dlatego właśnie byłoby lepiej gdybyś popytał posiadaczy A6-tek czy te większe pieniądze aby na pewno okazały się warte wydanej kwoty oraz tego co oni myślą i czy zgodziliby się dobrowolnie zamienić na Superba, heheh :lol: ... .

Jeżeli istnieją jakiekolwiek wątpliwości z rodzaju nowy czy używka, to trzymając się kwoty ok. 150/160 tysi do naprawdę wypasionego Superba też "trochę" jeszcze zabraknie (przynajmniej do wersji z prawdziwym silnikiem adekwatnym do ciężaru i gabarytów auta), co przynajmniej w pewnym stopniu powinno Ci pomóc w przekonaniu się do auta (niewiele) używanego.
Nie zaprzeczam, że samochód fabrycznie nowy jest wartością, ale raczej tylko w początkowym okresie eksploatacji, bo potem staje się taką samą używką jak starannie wyselekcjonowane auto a drugiej ręki.

Jeżeli jednak auto, jak w tytule, MUSI być fabrycznie nowe, to w stronę A6 w ogóle nie masz co patrzeć, a temat topika powinien dotyczyć dylematu np. Superb czy Octavia.

Ja przeszedłem przez wszystkie etapy A6, od początku produkcji w 1994 roku (wtedy AUDI 100 zamieniło się w A6 C4), o wcześniejszych już nie wspominając. Najwięcej objeździłem Allroadów oraz "pochodnych" Q7 (od najstarszych do aktualnych).
Teraz ślinię się na dłuższą randkę z C8 i jeśli tylko podbije moje serce (a w zasadzie już podbiło) sprzedam nerki i też sobie kupię ;) .
Równolegle do Audi było kilka używanych Octavii, a Superba kupiłem fabrycznie nowego w 2014 (mam go do dzisiaj i jestem zadowolony). Był moment, w którym myślałem o zamianie na Superba 3 ale gdy widzę co ludzie z nimi przeżywają poczekam na polifta lub całkiem zrezygnuję (najbardziej prawdopodobne).

Na podstawie własnych przemyśleń i obserwacji kategorycznie uważam, że żadna Skoda nie zasługuje (i nigdy nie będzie) na wydania kwoty rzędu 150 - 160 kZł.
Superb był wart swojej ceny wtedy gdy przeciętnie skonfigurowane egzemplarze zawierały się w przedziale 80 do 110 tysiaków, a najlepiej zestawione wersje z mocnymi silnikami, automatem, 4x4 i bogatym wypasem kończyły się na kwotach rzędu 130 - 145 tysi. Dzisiejsze relacje przesunęły się znacznie powyżej 150 kZł, co w przypadku tej marki wyczerpuje margines zdrowego rozsądku i skalę absurdu.

Moim zdaniem najwięcej racji (i zdrowego dystansu) zaprezentował Kolega, który ze dwie strony wcześniej napisał, że tych samochodów (A6 vs Superb) po prostu nie da się porównać. Różnią się dosłownie wszystkim, zarówno pod względem technicznym (zespół napędowy, układ jezdny, hamulcowy, etc), jak i dopracowaniem oraz jakością wszystkich detali.

Co do przepastnego wnętrza w Skodzie jest imponujące ale pomijając odległość tylnej kanapy nie ma go ani trochę więcej niż w AUDI, które oprócz nadmiaru przestrzeni oferuje całkiem inne fotele, komfort jazdy i tak dalej.
Przykładowo w Skodzie żeby upakować weekendowy ekwipunek (w tym kosiarkę i kosę spalinową i zapas piwa) muszę się mocno natrudzić, zaś do A6'tki cały ten bajzel wrzucam bez jakiegokolwiek upychania.

Jeżeli ktoś mówi, że SQ7 i A8L dupy nie urywa i dlatego analogicznie nie warto dopłacać do A6 (bo Superb też wystarczy) - w mojej ocenie prawdopodobnie NIGDY nawet nie siedział ani w Q7, ani w A8, o jakiejkolwiek przejażdżce już nie mówiąc.
Ja naprawdę rozumiem i szanuję, że każdy ma swoje kryteria, priorytety, własny próg wrażliwości i oceny otaczającego świata, lecz aż tak bardzo pomylić się nie można.

Kolego Wake,
Obserwując dzisiejsze ceny myślę, że z początkiem przyszłego roku za kwotę ok. 150 do 160 kZł. powinno się w miarę łatwo wyszukać porządną i co bardzo ważne poliftową A6'tkę quattro (z lat 2016/17) z S-tronic'iem genialnym silnikiem 3.0TDi 272 PS, lub benzynową dwulitrówką (coś około 253PS) i przebiegami z przedziału +/- 50 do 80 tyś.km., co w przypadku AUDI daje nieporównywalnie większe poczucie świeżości i satysfakcji niż jakikolwiek Superb (nawet opakowany jeszcze fabrycznymi foliami).

Ja nie miałbym żadnego dylematu ani przez moment, chyba, że w międzyczasie ceny nowych Superbów wrócą do poziomu z lat 2013 - 2015 (nie wierzę).

PS:
Wszystko co napisałem odnosi się wyłącznie do egzemplarzy seryjnych.
Jeżeli ktoś szuka solidnej bazy do profesjonalnego modzenia, jak na przykład Piramida, całość mojej wypowiedzi jest z dupy i nie ma zastosowania do faktów, ale to wiadomo :lol: ... .
Pozdrawiam.
Kowal
Posty: 322
Rejestracja: 18 kwie 2014, o 19:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Lokalizacja: Kraków

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: Kowal »

Masz dużo racji ale autorowi chodziło o SIII i A6 nowe za takie pieniądze a nie a6 z 2 ręki.
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: Mej »

Kowal pisze:Masz dużo racji ale autorowi chodziło o SIII i A6 nowe za takie pieniądze a nie a6 z 2 ręki.
Przecież napisałem ;) :
Jeżeli istnieją jakiekolwiek wątpliwości z rodzaju nowy czy używka, to trzymając się kwoty ok. 150/160 tysi do naprawdę wypasionego Superba też "trochę" jeszcze zabraknie (przynajmniej do wersji z prawdziwym silnikiem adekwatnym do ciężaru i gabarytów auta), co przynajmniej w pewnym stopniu powinno Ci pomóc w przekonaniu się do auta (niewiele) używanego.
Nie zaprzeczam, że samochód fabrycznie nowy jest wartością, ale raczej tylko w początkowym okresie eksploatacji, bo potem staje się taką samą używką jak starannie wyselekcjonowane auto a drugiej ręki.

Jeżeli jednak auto, jak w tytule, MUSI być fabrycznie nowe, to w stronę A6 w ogóle nie masz co patrzeć, a temat topika powinien dotyczyć dylematu np. Superb czy Octavia.
Przy założeniach, że 4x4 i DSG są warunkami koniecznymi (w pełni popieram), to kwota rzędu 150 - 160 i w przypadku S3 szału nie robi. Właśnie dlatego zasugerowałem alternatywę w stronę dobrze wyselekcjonowanej używki. Chodzi o bardzo młode autko, więc powinno się znaleźć coś wartego uwagi.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: CLO27 »

163 tys bez webasto, columbusa i szyberdachu, sportline....mam wyceniony...takze pogadajmy o realiach nie o tym co ci na konfi wychodzi...cen audi nie znam.
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: orlik »

Pokaz CLO co tam wybrałeś :)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: Camillinhio »

No jak to co? Mody S2 z jego niepokonanym motorem 1.8 ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: CLO27 »

orlik pisze:Pokaz CLO co tam wybrałeś :)
Nie ma decyzji...wiadomo czarne 280 kunia w sportline :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
kmink
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2018, o 14:10
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Poznań

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: kmink »

Ja stwierdziłem, że ta różnica w komforcie i prestiżu nie jest warta ok 60k pln. SIII to jest IMO złoty środek, czyli najlepszy kompromis jakość/wyposażenie/cena.
Przejedź się jednym i drugim i sam odpowiedz sobie na to pytanie.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: piramida »

Ja swojego superba co raz bardziej lubię, przestaje skrzypieć i stukać, płynu chłodniczego przestało ubywać, nawet ostatnio objechał jakąś spiętą nową X6 spod świateł gdzie wracając w wakacji, cały był załadowany więc nie ma co narzekać tylko trzeba lać paliwo i jeździć :mrgreen:
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: Camillinhio »

kmink pisze:Ja stwierdziłem, że ta różnica w komforcie i prestiżu nie jest warta ok 60k pln. SIII to jest IMO złoty środek, czyli najlepszy kompromis jakość/wyposażenie/cena.
Przejedź się jednym i drugim i sam odpowiedz sobie na to pytanie.
Prestiżu nie tworzy się znaczkiem na masce, a raczej swoim zachowaniem (autorytet, poważanie, szacunek) ;). Także auto do tego nie jest potrzebne. A jeśli o komforcie mowa, i w aucie spędzasz sporo czasu, to czasami warto dopłacić. Ja dopłaciłem do trochę innej wersji octavii i czuję pp każdej trasie, że mi się opłaciło zmienić markę ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
kmink
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2018, o 14:10
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Poznań

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: kmink »

Przeciez Passat to to samo co Superb, tylko w innym opakowaniu ;)
Tak samo ludzie płaczą i marudzą na B8 jak na SIII.
Ja wybrałem SIII i jestem zadowolony. Bez sensu było dla mnie dopłacać 30k za znaczek na masce i inne opakowanie(Passat), czy 60k za lepsze auto(A6), bo aż takiej dużej różnicy nie ma IMO.
Ta różnica 60k to i tak wynikała z mega promocji Audi na wychodzący model.
C8 to już będzie inna bajka i inna cena.
Moim zdaniem każdy musi sam sobie sprawdzić wszystkie auta jakie go interesują i przemyśleć na co warto wydać kase. Ja tak zrobiłem i SIII sprawdza mi się w 100% z moimi założeniami(wygodne auto rodzinne).
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: Tom-Tdi »

Pewnie, zawsze będą na wszystko narzekać, na a6 też są narzekania, że tyle kasy, a też się psuje.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: Camillinhio »

kmink pisze:Przeciez Passat to to samo co Superb, tylko w innym opakowaniu ;)
Być może dla Ciebie to to samo auto. Dla mnie absolutnie nie. Kiedy wybierałem auto jesienią 2016 nie był to ten sam samochód. Może w międzyczasie skoda nadgoniła, nie wiem? W w tamtym momencie auta te różniły się dość znacznie.

S3 odrzuciłem z trzech powodów:

- za wnętrze (zegary jakby wyciągnięte z jakiegoś zapomnianego magazynu, z czasów octavii I ;)), ogólnie w porównaniu z S2FL wydawało się gorszej jakości;
- za nadal bardzo niewygodne fotele. Walczyłem z tym w S2, w S3 niestety niewiele się zmieniło.
- za zbyt wysoką cenę w porównaniu do tego, co skoda dawała w zamian. Wprowadzili model tańszy w produkcji, za który życzyli sobie zdecydowanie za dużo pieniędzy.

Passat na dzień dobry oferował więcej: z prowadzeniem auta, pracą zawieszenia, ogólnym wyciszeniem, audio, systemem nawigacji, itd. Po prostu był lepszym autem, dlatego zdecydowałem się na niego.

I nawet jeśli część z podzespołów w obu autach jest taka sama, ważne jest jak te części się ze sobą poskłada ;)
Obrazek
feels3
Posty: 217
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: feels3 »

Fotele z Paska sam chętnie bym przygarnął, bardzo wygodne, tego żałowałem główkując między B8 a S3, koniec końców przestrzeń w kabinie i bagażnik były ważniejsze dla mnie :)
Zablokowany