Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 20 wrz 2018, o 19:55

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

1. Temat musi zaczyna膰 si臋 od [S1] lub [S2], a tre艣膰 powinna by膰 taka sama jak ta wyst臋puj膮ca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden w膮tek powinien dotyczy膰 jednej opcji wyposa偶enia dost臋pnej w cenniku lub konfiguratorze.

Utw贸rz nowy w膮tek Ten w膮tek jest zablokowany. Nie mo偶esz w nim pisa膰 ani edytowa膰 post贸w.  [ Posty: 117 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 6 lip 2018, o 11:39 

Do艂膮czy艂(a): 7 kwi 2012, o 17:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Leszku, sam sobie w swoim pytaniu na nie odpowiedzia艂e艣. My艣l臋, 偶e powiniene艣 po prostu przeanalizowa膰 moj膮 wypowiedz (dla u艂atwienia podpowiem - 2 akapit), a nast臋pnie swoje pytanie do mnie i znajdziesz odpowiedz.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 6 lip 2018, o 13:49 

Imi臋: leszek
Do艂膮czy艂(a): 18 wrz 2013, o 14:13
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 177KM
ok rozumiem. czyli po prostu Tobie nie s膮 potrzebne lepsze auta .

G贸ra

PostNapisane: 6 lip 2018, o 15:03 

Do艂膮czy艂(a): 8 wrz 2013, o 09:56
Silnik: 2.0TDi SCW (240KM)
orlik napisa艂(a):
Camillinhio napisa艂(a):
Orlik, 偶e raz na jaki艣 czas objedziesz auto, na kt贸re Ci臋 nie sta膰?

Dziwne maj膮 ludzie formy czerpania przyjemno艣ci :P

No maj膮, tak samo kupuj膮c passata :D
No nie mia艂em wyj艣cia ;) Z szacunku do swoich pieni臋dzy nie mog艂em kupi膰 superba :P

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 7 lip 2018, o 06:15 

Imi臋: Grzesiek
Do艂膮czy艂(a): 14 mar 2018, o 15:10
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
leszekmw napisa艂(a):
Big to odpowiedz prosz臋 na takie pytanie..
kupujesz w艂a艣nie nowe auto , masz na to przeznaczone do 300t艣 z艂 bo tyle sobie na to wygospodarowa艂e艣 i to jest lu藕na kasa tylko na to .
- dalej by艣 kupowa艂 auto za np. 120tys czy jednak by艣 se fundn膮艂 co艣 za np 250 ? marka auta oboj臋tna.

Ja nie robi臋 czego艣 takiego, 偶e wyznaczam sobie kwot臋 za kt贸ra kupuje auto.
Okre艣lam co mniej wi臋cej potrzebuj臋, potem sprawdzam co mniej wi臋cej jest dost臋pnego, co spe艂nia w jakim艣 stopniu moje za艂o偶enia.
Na koniec je偶d偶臋 wybranymi samochodami spe艂niaj膮cymi kryteria i kalkuluj臋 co wg mojej oceny b臋dzie z艂otym 艣rodkiem.
Gdyby wysz艂o, 偶e najlepsze dla mnie b臋dzie A6, to bym kupi艂 A6, jak Passat, to bym kupi艂 B8. Proste.

G贸ra

PostNapisane: 7 lip 2018, o 07:15 

Do艂膮czy艂(a): 23 sty 2015, o 17:53
Aktualnie: 333km / 703nm
Jprdl ale big ma bol dupy ze je藕dzi skoda :lol:

#stayPremium :)

G贸ra

PostNapisane: 7 lip 2018, o 07:19 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 350 KM/435NM
:lol:

G贸ra

PostNapisane: 7 lip 2018, o 08:01 

Do艂膮czy艂(a): 8 wrz 2013, o 09:56
Silnik: 2.0TDi SCW (240KM)
_tm_ napisa艂(a):
kmink napisa艂(a):
Prawda jest taka, 偶e wielu sta膰 nawet i na RS6 ale ludzie maj膮 inne priorytety ;)

To jest w艂a艣nie definicja "nie sta膰". Ja np. kupuj臋 takie samochody (Superb i Octavia RS), 偶eby ich koszt nie powodowa艂 rozwa偶ania co jest wa偶niejszym priorytetem. I w pe艂ni si臋 zgadzam z twierdzeniem, 偶e du偶ej liczby os贸b nie sta膰 na A6. Je偶eli kto艣 zaczyna zastanawia膰 si臋 czy warto do艂o偶y膰 xxx tys., bo mo偶e znaczek i lepsze materia艂y nie s膮 warte tej kwoty to znaczy, 偶e go nie sta膰. Dla mnie definicja "sta膰" to "co艣 mi si臋 podoba, wi臋c id臋 to kupi膰 i nie zastanawiam si臋 czy przypadkiem nie mam w tej chwili wa偶niejszego priorytetu".
+1

Temat do zamkni臋cia ;)

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 7 lip 2018, o 08:52 

Imi臋: Sebek
Do艂膮czy艂(a): 13 mar 2010, o 15:49
Audi i inni premium jak sie nie obudz膮 to pozamykaj膮 salony i fabryki - bo po co przep艂aca膰 :lol:

"Jestem w tym wieku, 偶e milcz臋, gdy kto艣 pierdoli g艂upoty. Brakuje mi si艂 i czasu na walk臋 z idiotami"

G贸ra

PostNapisane: 7 lip 2018, o 08:52 

Imi臋: Sebek
Do艂膮czy艂(a): 13 mar 2010, o 15:49
No dobra ju偶 milcz臋....

"Jestem w tym wieku, 偶e milcz臋, gdy kto艣 pierdoli g艂upoty. Brakuje mi si艂 i czasu na walk臋 z idiotami"

G贸ra

PostNapisane: 13 lip 2018, o 21:02 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 8 gru 2013, o 13:10
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Big napisa艂(a):
(...)

Ale jazda :lol: ... .

Big, skoro ju偶 koniecznie chcesz por贸wnywa膰 swojego Superba z Audi, to JEDYNYM modelem cz臋艣ciowo zbli偶onym technicznie i konstrukcyjnie do Twojej Skody jest A3. I w tym przypadku jako艣膰 oraz precyzja wykonania poszczeg贸lnych detali jest IMO niepor贸wnywalnie lepsza w Olimpiadzie, ale przynajmniej platforma, niekt贸re silniki i architektura uk艂adu nap臋dowego oraz jezdnego i hamulcowego wywodz膮 si臋 od jednego wsp贸lnego dawcy - VW Golfa.

A6 i A4 nie s膮 por贸wnywalne z Superbem, bo po prostu r贸偶ni膮 si臋 wszystkim.
Wzd艂u偶ne silniki, wielowahaczowe lekkie zawieszenia, prawdziwe doskona艂e quattro (AWD) w wersjach 4x4 jak i wszystkie pozosta艂e podzespo艂y pochodz膮 z innej bajki i s膮 to fakty nie podlegaj膮ce jakiejkolwiek uznaniowo艣ci.
Jako艣膰 i precyzja monta偶u element贸w wn臋trza, a nawet takie "g艂upoty" jak prowadzenie wi膮zek elektrycznych drzwi te偶 s膮 inne, znacz膮co bardziej zaawansowane, trwa艂e i dopracowane.

Jako u偶ytkownik starszych i nowszych Audi b臋d臋 stanowczo twierdzi艂, 偶e nawet lakier na Skodzie jest znacznie mi臋kszy (mniej trwa艂y) ni偶 w CCCO.

Kryterium gabaryt贸w (jedyny konkret na kt贸rym wspar艂e艣 swoje pe艂ne demagogii i hipokryzji teorie) mo偶e wp艂ywa膰 na decyzje zakupowe ale NIE stanowi 偶adnego argumentu w skazanej na pora偶k臋 pr贸bie por贸wnania Superba z A4/A6.
W przeciwnym razie skrzyniowego 呕uka nale偶a艂oby pozycjonowa膰 jeszcze wy偶ej, nie wspominaj膮c o autobusach i 40 tonowych TIRach... .
Kompletnie jednak mijasz si臋 z rzeczywisto艣ci膮 wskazuj膮c, 偶e A4 jest zatrwa偶aj膮co ma艂e, bo w przednim rz臋dzie na d艂ugo艣膰 oferuje tyle samo miejsca co Superb, a na szeroko艣膰 pasa偶er i kierowca otrzymuj膮 raptem o ca艂e 1,5 centymetra mniej, co kompletnie mia偶d偶y Twoje ponaci膮gane pod Skod臋 wyobra偶enia.
Z ty艂u w A4 oczywi艣cie jest du偶o cia艣niej ale dla zwolennik贸w AUDI w tym miejscu pojawia si臋 alternatywa jeszcze bardziej szlachetnego A6, ale nie Superba.

Napisa艂e艣
Cytuj:
I teraz pytane czy to wszystko warte by艂o a偶 230 tys z艂 ?? Za auto kt贸re nie by艂o super wyposa偶one (nie mia艂o np. 艣wiate艂 typu matrix). Przecie偶 za te same pieni膮dze mo偶na mie膰 np. Kii臋 Stinger z 370 konnym silnikiem lub ...2 Skody Superb III 1.8 TSI (180 KM) Style - bo z takim wyposa偶eniem w S III mo偶na by por贸wna膰 to A4.

Ale zmy艣lasz :( .

A4 2.0 TFSI 190 PS w wersji Sport (katalogowo) kosztuje 160100 z艂.- i jest lepiej wyposa偶one od Superba 1.8 180 PS Sportline, kt贸ry (katalogowo) zaczyna si臋 od 129050 z艂.- .

Chyba, 偶e odnosisz si臋 do tego "testu" (swoj膮 drog膮 dawno nie czyta艂em czego艣 r贸wnie og贸lnikowego i nie艣cis艂ego) :
https://mojblogsamochodwy.autokult.pl/2 ... sport-line
to nie mamy odno艣nika, bo nie istnieje 190PS-owy Superb na benzyn臋 z DSG, nap臋dem 4x4 i wyposa偶eniem zbli偶aj膮cym si臋 do wzmiankowanego egzemplarza A4 (prawdziwe quattro i pe艂ny wypas dla Skody w wielu punktach nie jest dost臋pny).

Co by艂o do okazania.
Proponuje wi臋cej pokory i szacunku do swoich adwersarzy "kolego" Big ....................

Ostatnio edytowano 13 lip 2018, o 21:17 przez Mej, 艂膮cznie edytowano 1 raz

G贸ra

PostNapisane: 13 lip 2018, o 21:16 

Do艂膮czy艂(a): 23 sty 2015, o 17:53
Aktualnie: 333km / 703nm
Pozamiatane :)

#stayPremium :)

G贸ra

PostNapisane: 13 lip 2018, o 23:00 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
jako艣膰 ... precyzja ... doskona艂e ... szlachetne ...
jeste艣 tak samo na膰pany jak Big, tyle 偶e Twoja poprzeczka wisi 50 tysi臋cy wy偶ej.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Ten w膮tek jest zablokowany. Nie mo偶esz w nim pisa膰 ani edytowa膰 post贸w.  [ Posty: 117 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: