Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 20 lis 2018, o 14:14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

1. Temat musi zaczyna膰 si臋 od [S1] lub [S2], a tre艣膰 powinna by膰 taka sama jak ta wyst臋puj膮ca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden w膮tek powinien dotyczy膰 jednej opcji wyposa偶enia dost臋pnej w cenniku lub konfiguratorze.

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 41 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 29 maja 2018, o 11:58 

Do艂膮czy艂(a): 11 lut 2016, o 14:12
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Ale ma za to wersj臋 indywidual :D

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 29 maja 2018, o 12:21 

Do艂膮czy艂(a): 8 wrz 2013, o 09:56
Samoch贸d: Inny
Silnik: 2.0TDi SCW (240KM)
To ja wol臋 swojego pospolitego pastucha ;)

Z trasy nie wracam zm臋czony, siedzenia ustawione od razu, dobrze si臋 prowadzi, audio w porz膮dku.

I po zakupie nie mam wra偶enia, 偶e mi kto艣 sprzeda艂 p贸艂produkt do samodzielnego oklejania ;)

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 29 maja 2018, o 12:45 

Do艂膮czy艂(a): 15 wrz 2014, o 14:11
Silnik: Inny
Nie planowa艂em nic poprawia膰, z auta by艂em zadowolony, ale okaza艂o si臋, tu na forum min, 偶e mo偶na par臋 spraw samodzielnie poprawi膰, nie du偶ym kosztem a i mie膰 troch臋 satysfakcji z d艂ubania :) Poza tym ludzie poprawi膮 du偶o dro偶sze auta, a co dopiero S3 :)

G贸ra

PostNapisane: 29 maja 2018, o 13:20 

Do艂膮czy艂(a): 7 kwi 2012, o 17:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Longmanpl, jako艣膰 tworzyw to NIE jako艣膰 wykonania wn臋trza. Pisz膮c jako艣膰 wykonania wn臋trza mam na my艣li, r贸wno艣膰 szczelin pomi臋dzy plastikami, jako艣膰 spasowania plastik贸w (skrzypienia, trzeszczenia na nier贸wno艣ciach). Spos贸b maskowania np. 艣rub itp.
Tu S III wyprzedza Insygni臋.
Co do samej jako艣ci plastik贸w to o ile z przodu w Insygnii i S III jest podobna to z ty艂u ju偶 S III ma lepszej jako艣ci plastiki.

Nie wiem dlaczego masz problem z intuicj膮 obs艂ugi ekranu dotykowego systemu Columbus w SIII. dzia艂a on bardzo szybko, ikony s膮 du偶e i 艂atwo w nie trafi膰. Dodatkowo wi臋kszo艣膰 jego funkcji (telefon, nawigacj臋, odtwarzanie muzyki czy zmian臋 stacji radiowych) mo偶na obs艂ugiwa膰 za pomoc膮 komend g艂osowych, a niekt贸re za pomoc膮 ... gest贸w (zmiana ekran贸w menu g艂贸wnego, zmiana ekran贸w w trybie "radio", zmiana odtwarzanych utwor贸w).
Insygnia takich mo偶liwo艣ci nie daje, a sam ekran jest mniejszy.

Kolejna sprawa, w SIII aby sparowa膰 z autem tel. nie musisz mie膰 Android Auto. Robi si臋 to bardzo szybko i 艂atwo za po艣rednictwem bluetooth. Po sparowaniu masz dost臋p do ksi膮偶ki tel z poziomu ekrany pomi臋dzy zegarami. Natomiast z poziomu ekranu dotykowego masz dost臋p to ksi膮偶ki tel. i sms-贸w kt贸re system mo偶e dla ciebie odczyta膰 poprzez syntezator mowy.
Wentylacja siedze艅 w SIII dzia艂a faktycznie tak sobie. Moim zdaniem jest zbyt s艂aba, aczkolwiek po d艂ugiej trasie wychodzi si臋 z such膮 na plecach koszul膮, ale po je藕dzie na kr贸tkich miejskich odcinkach faktycznie nie dzia艂a zbyt dobrze.

P.S.
Dlaczego u Ciebie wszystko jest "w" np. "w dieslu"? To do艣膰 dziwnie brzmi.

G贸ra

PostNapisane: 29 maja 2018, o 13:35 

Imi臋: leszek
Do艂膮czy艂(a): 18 wrz 2013, o 14:13
Aktualnie: 177KM
Big napisa艂(a):
Dlaczego u Ciebie wszystko jest "w" np. "w dieslu"? To do艣膰 dziwnie brzmi.

tak jak u Ciebie za ka偶dm razem powtarzana insYgnia .. :D

G贸ra

PostNapisane: 29 maja 2018, o 14:01 

Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2016, o 00:09
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Insygnia jest nowsza ni偶 superb tak偶e powinna lepiej w 艣rodku wygl膮da膰, ale opel nigdy nie jecha艂, nawet wersja opc nie jedzie jak na swoj膮 moc.
Te偶 mam kogo艣 w rodzinie kto pracuje prawie 30lat w Oplu i za ka偶dym razem co ruszam temat opla to od razu odradza t臋 mark臋. 15-20lat wstecz jak najbardziej, sam nimi je藕dzi艂, teraz masakra, wszystko jesr tandetne i psuje si臋, ale taki jest cel in偶ynier贸w, 偶eby serwisem nadganiac finanse.

G贸ra

PostNapisane: 29 maja 2018, o 15:21 

Do艂膮czy艂(a): 28 maja 2018, o 10:10
@Big dzi臋ki 偶e zwracasz mi uwag臋 na spasowanie element贸w wewn膮trz, szczelin itp. Na to specjalnie nie patrzy艂em w 偶adnym z aut, ale te偶 jako艣 specjalnie nic nie dawa艂o mi po oczach. Skrzypienie i trzeszczenie owszem, ju偶 ma znaczenie - w Alfie niekiedy trzeszczy 膮偶 'mi艂o' . Natomiast czy b臋dzie wyst臋powa膰, to opr贸cz spasowania i szczelin zale偶y wg mnie jeszcze od jako艣ci tworzywa i jego podatno艣ci na rozszerzanie i kurczenie pod wp艂ywem temperatur. Tu np. Opel daje cia艂a z obudow膮 head-up, kt贸ra po nagrzaniu od s艂o艅ca, podobno potrafi skrzypie膰.
Nie napisa艂em, 偶e mam problem z intuicyjno艣ci膮 obs艂ugi ekranu, Columbusa w S3. Nie zag艂臋bia艂em si臋 w to podczas 1h jazdy testowej - by艂o mi szkoda czasu. Wiem, 偶e telefon mog臋 sparowa膰 po bluetooth, nawet u mnie w Alfie mam dost臋pn膮 ksi膮偶k臋, czytanie sms贸w sterowanie g艂osem. Z tym Android Auto zasugerowa艂em si臋 w kontek艣cie rzucania aplikacji smartfona na ekran Columbusa oraz rozmow膮 z jednym ze sprzedawc贸w, kt贸ry podpowiada艂, 偶e z nie ka偶dym smartfonem komunikacja przebiega bez problem贸w.
Sterowanie za pomoc膮 gest贸w traktuj臋 jako gad偶et, podobnie jak cyferblaty w Oplu czy B8 - mo偶na bez tego 偶y膰.

@Tom_Tdi
Insignia mo偶e wygl膮da膰 lepiej pod k膮tem designu, ale niekoniecznie jako艣ci tworzyw i spasowania ;)
Obecna Inisgnia B wyst臋puje tylko jako OPC line - czyli stylizacja OPC. Mo偶na mie膰 wersj臋 GSI, kt贸ra ma ten sam silnik Pb (lub ON BiTurbo), jak wersja 'cywilna', ale inne zawiasy, zestrojenie, sterowanie prac膮 skrzyni i silnika.
OPC w poprzedniej Insigni A, mia艂o wersje 250 KM i chyba ponad 300. Wg info od u偶ytkownika Insigni A 250 KM, Insignia B ma ten sam silnik tylko z innym oznaczeniem. Marketingowo nowa Insignia zosta艂a odchudzona do prawie 200kg, ale nale偶a艂oby por贸wna膰 realnie wag臋 Insigni A OPC 250KM oraz Insigni B z silnikiem 260 KM.
Masz kogo艣, kto odradza Opla. Ja z kolei mam w rodzinie dwie osoby, kt贸re kupi艂y kolejnego Opla. W jednym przypadku najpierw by艂a Astra '95 z salonu a po 21 latach kolejna Astra. M贸j ojciec przez kilka lat je藕dzi艂 Vectr膮 C z 2008 w ON i w grudniu 2016 wyjecha艂 z salonu now膮 Astr膮 Pb z Turbo (co nie znaczy 偶e sugeruj臋 si臋 jego wyborem).

G贸ra

PostNapisane: 29 maja 2018, o 16:35 

Imi臋: Grzesiek
Do艂膮czy艂(a): 14 mar 2018, o 15:10
Przejd藕 si臋 najpierw tym Oplem...ci臋偶ka krowa i nie jedzie

G贸ra

PostNapisane: 29 maja 2018, o 17:02 

Do艂膮czy艂(a): 23 sty 2015, o 17:53
Aktualnie: 333km / 703nm
Tom-Tdi napisa艂(a):
Insygnia jest nowsza ni偶 superb tak偶e powinna lepiej w 艣rodku wygl膮da膰, ale opel nigdy nie jecha艂, nawet wersja opc nie jedzie jak na swoj膮 moc.
Te偶 mam kogo艣 w rodzinie kto pracuje prawie 30lat w Oplu i za ka偶dym razem co ruszam temat opla to od razu odradza t臋 mark臋. 15-20lat wstecz jak najbardziej, sam nimi je藕dzi艂, teraz masakra, wszystko jesr tandetne i psuje si臋, ale taki jest cel in偶ynier贸w, 偶eby serwisem nadganiac finanse.
w ka偶dej marce tak jest. Ka偶dy kt贸ry pracuje w rze藕ni nie je tego mi臋sa :)

#stayPremium :)

G贸ra

PostNapisane: 29 maja 2018, o 17:46 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Mi臋so je. Nie je w臋dlin :)

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 29 maja 2018, o 19:38 

Do艂膮czy艂(a): 9 gru 2015, o 14:56
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzi膰...
Camillinhio napisa艂(a):

Z trasy nie wracam zm臋czony, siedzenia ustawione od razu, dobrze si臋 prowadzi, audio w porz膮dku.

I po zakupie nie mam wra偶enia, 偶e mi kto艣 sprzeda艂 p贸艂produkt do samodzielnego oklejania ;)
Ty a kto oklejal to i tamto ;-)

G贸ra

PostNapisane: 29 maja 2018, o 20:03 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Ka偶dy z nich ma swoje zalety i wady. Ci臋偶ko wybra膰. Insignia chyba naj艣wie偶sza.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 30 maja 2018, o 05:09 

艁uki_ssuperb napisa艂(a):
Camillinhio napisa艂(a):

Ty a kto oklejal to i tamto ;-)
Okei艂em drzwi przede wszystkim dla lepszego audio. Przez to si臋 w aucie ciszej nie zrobi艂o. A nadkola posz艂y z rozp臋du, i to akurat g.... da艂o ;)

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 30 maja 2018, o 07:38 

Imi臋: leszek
Do艂膮czy艂(a): 18 wrz 2013, o 14:13
Aktualnie: 177KM
Kamil wykleja艂e艣 nadkola ? nie wiedzia艂em..
czym ?

G贸ra

PostNapisane: 30 maja 2018, o 07:55 

Tylko te z przodu. Nie wiem co tam posz艂o, bo nie robi艂em tego sam. Sama operacja wyciszy艂a nadkola, ale ciszej w aucie si臋 nie zrobi艂o. Teraz po prostu wyra藕niej s艂ysz臋 d藕wi臋ki od pod艂ogi. I tak mo偶na auto w niesko艅czono艣膰 wycisza膰, bo zawsze si臋 co艣 znajdzie :D

Obrazek

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 41 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: