Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 21 lip 2018, o 10:43

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

1. Temat musi zaczyna膰 si臋 od [S1] lub [S2], a tre艣膰 powinna by膰 taka sama jak ta wyst臋puj膮ca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden w膮tek powinien dotyczy膰 jednej opcji wyposa偶enia dost臋pnej w cenniku lub konfiguratorze.

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 41 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 28 maja 2018, o 11:13 

Do艂膮czy艂(a): 28 maja 2018, o 10:10
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Witam wszystkich,

obecnie stoj臋 przed wyborem, dylematem na kt贸re auto si臋 zdecydowa膰 spo艣r贸d trzech marek i modeli - Superb S3, Passat B8 i nowy Opel Insignia B.

Mam pro艣b臋 o porad臋, opinie do wszystkich posiadaczy S3 oraz os贸b, kt贸re mia艂y do czynienia z B8 oraz Insigni膮 B.

Aktualnie mam potwierdzone wyprodukowanie Insignii w silniku 2.0, 260 KM 4x4 8AT (koniec czerwca), ale pojawi艂y si臋 w膮tpliwo艣ci, wahania ze wzgl臋du na b. dobry wg mnie rabat na Superba z konfiguracji oraz otrzyman膮 ofert臋 na modele B8 w silnikach 1.8 180 KM i 2.0 220KM.

Auto ma by膰 rodzinnym wozid艂em 2+2, gdzie pociechy s膮 jeszcze w wieku w贸zkowym (2 lata oraz 3 m-ce). Wi臋c je偶d偶臋 rodzinnie albo sam (wtedy tempomat ma ustawione wy偶sze warto艣ci przelotowe)
Wybra艂em w Oplu silnik 2.0, poniewa偶 zabrak艂o mi czego艣 troch臋 s艂abszego pomi臋dzy wersj膮 1.5 a 2.0 260 KM. Poza tym tylko benzyna - robi臋 poni偶ej 20 000 km/rok.

Aktualnie je偶d偶臋 Alf膮 Romeo 159, 2.0 136KM i jest to moja druga Alfa.
Od 6-ciu lat je偶d偶臋 Alfami , najpierw 147 TS w Pb, obecnie 159 SW w ON i jestem fanem tej marki, ale zmieniam podej艣cie ze wzgl臋du na potrzeby rodzinne. Ma dla mnie znaczenie wygl膮d wn臋trza - deska, zegary, konsola 艣rodkowa, tunel. Z rozpatrywanych marek, ze wzgl臋du na ilo艣膰 przestrzeni wybra艂em ostatecznie Superba, Passata Insigni臋 B, do niedawna by艂a jeszcze Kia Optima GT, ale zrezygnowa艂em z tej marki. W przypadku Insignii oraz Optimy podoba mi si臋 skierowanie 艣rodkowej konsoli w stron臋 kierowcy.
Obecnie w Alfie jak posadz臋 za sob膮 starsze dziecko, to mam masa偶 plec贸w i staram si臋 mie膰 ustawiony fotel tak, 偶eby nie ca艂owa膰 kierownicy. Z noside艂kiem w bazie (3 miesi臋czne dziecko) siedz臋 niemal pionowo (189 cm wzrostu). Oczywi艣cie Superb wymiata pozosta艂e modele je艣li chodzi o przestrze艅 czy to na tylnej kanapie czy baga偶nik.

Obecnie moje dylematy bior膮 si臋 w zwi膮zku z finansowaniem, rabatami dealer贸w.

Skoda Superb - poprzez firm臋, dla kt贸rej pracuj臋 mam prawie 13% rabatu, niezale偶nie czy to Skoda Leasing Niskich Rat (Opel Drive Plan) czy typowy leasing z niskim wykupem. Standardowy rabat, jaki daje dealer to ok 5%, u jednego uda艂o mi si臋 dosta膰 jakie艣 8.1% jako Kowalski z ulicy. Ubezpieczenie 3.1%, tylko u dealera, aczkolwiek tutaj mo偶na pr贸bowa膰 mie膰 swoje je艣li zakres zostanie zaakceptowany, ale VW Bank dolicza ok. 300 zl netto/rok za obs艂ug臋 takiego ubezpieczenia.
Skonfigurowa艂em dwie sztuki S3 - jedna w stylu za 164100, druga w L&K za nieca艂e 170700zl. Silnik 2.0 220KM Style po rabacie nieca艂e 143 000 brutto, wersja L&K po rabacie nieca艂e 149000.
Rata miesi臋czna wypada wy偶ej ni偶 w Oplu, ale tu op艂ata wst臋pna liczona jest od ceny po rabacie (leasing niskich rat na 3 lata przy takich samych za艂o偶eniach. W L&K jest du偶o Piano Black, w zasadzie najwi臋cej ze wszystkich rozpatrywanych modeli, a nie przepadam za tym - preferuje bardzie matowe wyko艅czenie.

VW B8 - warunki finansowania analogicznie takie same jak w Skodzie. VW jest bardziej elastyczny je艣li chodzi o rabaty, aczkolwiek auta s膮 z placu ju偶 po rabacie. Silnik 1.8 z DSG w cenie 136 000 (cena bazowa 172 440) - dealer dorzuca pakiet przegl膮d贸w na 4 lata / 60 000km za 1490 z艂. Sk贸rzana tapicerka i og贸lnie wyposa偶enie jest bogate. Minusem dla mnie jest w pe艂ni dotykowy ekran na 艣rodkowej konsoli, brak pokr臋te艂 - nie przekonuje mnie to, ale je艣li macie pozytywne wra偶enia z ergonomii u偶ytkowania w S3 L&K, b臋d臋 wdzi臋czny za opinie.
Wersja 2.0 220 obecna cena 153 000 (bazowa 183 510), by膰 mo偶e jeszcze urwa艂bym 3-4 tysi膮ce. W pakiecie przegl膮dy na 4 lata lub 60 000 km (zmieszcz臋 si臋 kilometrami), dodatkowa gwarancja 24 mce do 80 000 km. Cyfrowe zegary - nie mam przekonania do tego na 100%, aczkolwiek widzia艂em u s膮siada w Passacie 280KM.
Jako艣膰 materia艂贸w wydaja mi si臋 najlepsza, ale s膮 to odczucia z ogl臋dzin samochod贸w w salonach. Dra偶ni mnie jasne szczotkowane aluminium, kt贸re w Superbie Style jest ciemne.

Insignia Elite 2.0 260 KM 4x4 8AT - po rabacie ok. 146 500 brutto (cena konfiguracji 173450) w programie finansowym Opel Drive Plan (czyli Easy Drive lub Leasing Niskich Rat). Wg info od dealera i specyfikacji programu, w pakiecie s膮 przegl膮dy, naprawy, cz臋艣ci (w tym tarcze i klocki), filtry, p艂yny (pewnie opr贸cz p艂ynu do spryskiwaczy). Brak wy艂膮cze艅. Gwarancja przez ca艂y okres (w moim przypadku zak艂adam 3 lata u偶ytkowa膰 auto), ale jeszcze musz臋 to potwierdzi膰. Auto z naj艂adniejszym dla mnie wn臋trzem przedniej deski, konsoli i tunelu.
Ubezpieczenie wyliczono dla mnie na ok. 4670 z艂/rok. Co ciekawe Pani obs艂uguj膮ca obezpieczenia nie widzia艂a w systemie moich zni偶ek. Zni偶ki powinny by膰 powi膮zane z histori膮 kierowcy w UFG.
Wp艂ata wst臋pna 17 345 zl.
Co ciekawe , w Opel Drive Plan u偶ytkowanie auta 4 lata powoduje wzrost raty miesi臋cznej o 50-60 z艂 brutto w por贸wnaniu do okresu 3 lat. Co艣 takiego w VW/Skoda nie wyst臋puje.

Ekonomia spalania wg producenta i opinii jakie znalaz艂em, jest w 2.0 lepsza ni偶 w Oplu. Musz臋 zaakceptowa膰 r贸wnie偶 kolor nadwozia - bia艂y, czarny lub br膮zowy. Auto b. dobrze wyposa偶one, ma rzeczy, z kt贸rych zrezygnowa艂em w Oplu, raczej nie dok艂ada艂em w S3 (Style) i nie mam przekonania czy chce za nie dodatkowo p艂aci膰 w VW.
Z tego co wiem, wewn臋trzny R-Line i skora Nappa wyklucza wentylacj臋 - mam powa偶ne w膮tpliwo艣ci czy do dobre rozwi膮zanie. W konfiguracji Superba L&K dobra艂em wentylacj臋 foteli.
Ka偶da wersja silnikowa ma 艂opatki zmiany bieg贸w, z kt贸rych zrezygnowa艂em w Oplu (by膰 mo偶e by艂 to b艂膮d).

W S3 czy te偶 w B8 nie ma wszystkich 'bajer贸w', kt贸re s膮 w Oplu w standardzie we wskazanej wersji wyposa偶enia. Ubezpieczenie wypada taniej w VAGu i jest jaki艣 % szans na w艂asne ubezpieczenie. Nap臋dy na przedni膮 o艣, mniejsze spalanie ni偶 Opel. Auta do b贸lu praktyczne, najwi臋kszy baga偶nik w ca艂ej tr贸jce oczywi艣cie Superb za nim Passat. Natomiast jeszcze nie mog臋 si臋 przekona膰 do wn臋trza obydwu marek - dla jednych to zaleta. Za to jako艣膰 wyko艅czenia i spasowanie mo偶e by膰 lepsza ni偶 w Oplu.

Na forum Opla, jest kierownik, kt贸ry posiada now膮 Insigni臋 1.5 165KM 6AT Pb oraz S3 z DSG, 220 KM i oczywi艣cie S3 lepiej si臋 zbiera etc. Natomiast twierdzi r贸wnie偶, 偶e S3 jest lepiej wyciszona od do艂u i ma lepiej zrobione wn臋trze ni偶 nowa Insignia (jako艣膰, plastiki itp.).
M贸j znajomy, kt贸ry przez 4 lata je藕dzi艂 S2 i przymierza艂 sie do S3, bardzo mi poleca艂 Superba ze wzgl臋du na ilo艣膰 miejsca (ostatecznie poszed艂 w stron臋 Premium - Volvo V90).

Od dealera wiem, 偶e jest jeszcze szansa wyprodukowa膰 silnik 220 KM (280 ju偶 nie), ale mo偶emy wpa艣膰 w przerw臋 produkcyjn膮. Gdybym mia艂 wybra膰 S3, w贸wczas decyzja musi nast膮pi膰 bardzo szybko.

Wszystkie w/w modele maj膮 adaptacyjne zawieszenie.
Wiem jak jest wyciszone wn臋trze w B8 280KM Highline (jecha艂em z s膮siadem na narty momentami 200km/h) i bardzo pozytywnie mnie to zaskoczy艂o - mogli艣my swobodnie rozmawia膰 a nie mia艂 wyciszonych szyb. Natomiast jeszcze nie wiem jak jest z wyciszeniem kabiny przy wy偶szych pr臋dko艣ciach w pozosta艂ych - jazdy testowe przede mn膮.

Je艣li czytaj膮cy doszli do ko艅ca wywodu - dzi臋ki za wytrwa艂o艣膰 :) i b臋d臋 wdzi臋czny za porady, opinie.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 28 maja 2018, o 11:49 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 350 KM/435NM
Opel bleee....superb tylko 280tka....passat najlepiej wykonczony wyciszony, ale zbe艂ta膰 si臋 mo偶na takie to okrutnie obrzydliwe :)

G贸ra

PostNapisane: 28 maja 2018, o 13:13 

Dlaczego Opel 'bleee' ? tak na powa偶nie ?

S3 w 280 KM ju偶 nie do zam贸wienia bez GPFa.
W艣r贸d fan贸w Alfy ka偶dy, kto si臋 przesiada na 'niemca', szczeg贸lnie na VAGa, jest uznawany za odszeczepie艅ca, nie jest prawdziwym fanem marki itp. itd.... ;)

W S3 220 KM z racji rabatu, nie 偶a艂owa艂em na DCC, progresywny uk艂ad kierowania, wyb贸r profilu jazdy... Czy to w Skodzie jest za ma艂o dla pewniejszego prowadzenia ?
Wiadmo, 偶e z rodzin膮 na pok艂adzie i tak je藕dzi si臋 ostro偶niej, wi臋c na wi臋cej b臋d臋 sobie pozwala艂 kiedy b臋d臋 jedynym pasa偶erem.

G贸ra

PostNapisane: 28 maja 2018, o 14:03 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 24 gru 2015, o 09:58
Aktualnie: 151/314
jak S3 z GPF to ju偶 270 KM

G贸ra

PostNapisane: 28 maja 2018, o 15:58 

Dok艂adnie ma byc 272 KM DSG-7 st. ale chyba inna ni偶 sucha 7-ka DSG w 1.8

G贸ra

PostNapisane: 28 maja 2018, o 20:21 

Do艂膮czy艂(a): 13 lut 2016, o 12:53
Kupuj passata(prowadzenie i wyciszenie)

G贸ra

PostNapisane: 28 maja 2018, o 20:45 

Do艂膮czy艂(a): 23 sty 2015, o 17:53
Aktualnie: 333km / 703nm
Passek albo insignia

#stayPremium :)

G贸ra

PostNapisane: 28 maja 2018, o 21:19 

Do艂膮czy艂(a): 17 pa藕 2011, o 21:58
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Te偶 sta艂em przed takim dylematem dwa razy...
Przygod臋 ze Skod膮 zacz膮艂em lata temu w Octavi 1.9 TDI, p贸藕niej wozi艂em si臋 SI 2.5 V6 (ehhhh, to by艂a fura....). Jak przysz艂a pora na zmian臋 te偶 sta艂em przed dylematem SII czy Insignia, pad艂o na SII 1.8TSI i z ut臋sknieniem oczekiwa艂em ko艅ca leasingu, p贸藕niej pad艂o na Mazd臋 6 i aktualnie r贸wnie偶 z ut臋sknieniem czekam na zam贸wion膮 SIII 280KM.
Przed podj臋ciem decyzji o SIII bra艂em pod uwag臋 Passata i Insigni臋 i moja opinia przez te lata si臋 nie zmieni艂a.
Insignia? materia艂y s艂abej jako艣ci, kiepsko wyko艅czona, g艂o艣na
Passat? Dobrze wyko艅czony, w konfiguracji jak Superb zdecydowanie dro偶szy, dro偶sze serwisy, bardziej lubiany przez z艂odziei
Superb? No, przecie偶 to klasa premium ;) a tak na serio to dla mnie kompromis w uj臋ciu jako艣膰/cena. Nie bez znaczenia jest mia偶d偶膮ca konkurencje ilo艣膰 miejsca.

G贸ra

PostNapisane: 29 maja 2018, o 07:26 

Do艂膮czy艂(a): 7 kwi 2012, o 17:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Do Passata nigdy si臋 nie przymierza艂em, bo dla mnie jest on po prostu brzydki, a i nadwozie typu sedan (kombi nie potrzebuj臋) mi nijak nie odpowiada ze wzgl臋du na swoj膮 w膮tpliw膮 funkcjonalno艣膰 przestrzeni baga偶owej.
Przymierza艂em si臋 natomiast do najnowszej Insygnii i o ile zaskoczy艂o mnie w niej in plus prowadzenie, fotele (AGR) i wielko艣膰 wn臋trza (cho膰 mniejsze ni偶 w SIII to jednak du偶o wi臋ksze ni偶 w poprzedniej Insygnii, to odepchn臋艂a mnie od Opla jako艣膰 wyko艅czenia gorsza ni偶 w SIII, oraz zbyt ma艂ych rozmiar贸w baga偶nik kt贸ry dodatkowo nie ma mo偶liwo艣ci elektrycznego otwierania (o otwieraniu za pomoc膮 gestu nogi ju偶 nie wspominaj膮c). Insygni臋 dobi艂a te偶 do艣膰 skomplikowana obs艂uga urz膮dze艅 pok艂adowych, zw艂aszcza komputera pok艂adowego. W SIII te rzeczy obs艂uguje si臋 intuicyjnie, w Oplu trzeba naprawd臋 troch臋 pokombinowa膰, aby doj艣膰 do tego co jest gdzie i do czego s艂u偶y.
Wydaje mi si臋 偶e z tych 3 samochod贸w najlepszym wyborem b臋dzie Superb III L&K. To auto ma wszystko czego do 偶ycia potrzeba, a jednocze艣nie mo偶na je kupi膰 w do艣膰 rozs膮dnych pieni膮dzach. Prowadzi si臋 fajnie, ma dynamiczny silnik, wielkie wn臋trze i taki sam baga偶nik. Jest dobrze wyposa偶one i zapewnia dobry komfort jazdy.
Ja jestem z mojego SIII bardzo zadowolony.

G贸ra

PostNapisane: 29 maja 2018, o 07:51 

Imi臋: Grzesiek
Do艂膮czy艂(a): 14 mar 2018, o 15:10
Niedawno te偶 sta艂em przed takim dylematem ale, 偶e pracuje troch臋 przy autach z pewno艣ci膮 nigdy nie kupi艂bym Opla...jak dla mnie kijowe silniki i kijowe skrzynie bieg贸w. Automat oplowski przy DSG to jak skrzynia w jakims 20o letnim ameryka艅skim SUVie :D Ja bra艂em jeszcze pod uwag臋 Forda Mondeo ale odrzuci艂em go w przedbiegach poniewa偶 chcia艂em benzyn臋, nap臋d 4x4 i automat...a takiej konfiguracji w Mondeo nie za艣wiadczysz. Zosta艂 wi臋c Passat i Superb. Na pocz膮tku chcia艂em kupi膰 co艣 z placu, bo nie trzeba czeka膰 i rabaty dawali odrobine wi臋ksze ale niestety nic sensownego nie znalaz艂em bo w B8 chcia艂em pakiet R z czarnym 艣rodkiem a w SIII Sportline, bo L&K za bardzo jak dla mnie wali dziadkowozem. Mo偶e jak b臋d臋 mia艂 60 lat to ta wersja mnie zainteresuje. W sumie znalaz艂em jednego Passata na miejscu w Poznaniu i generalnie by艂em nastawiony, 偶eby go kupi膰 mimo tego, 偶e nie mia艂 czarnej podsufitki ale zrezygnowa艂em z uwagi na podej艣cie sprzedawcy. Wchodz臋, m贸wi臋 dzie艅 dobry, chcia艂em kupi膰 tego Passata, a ten mia艂 na mnie totalnie wyj..ne, brak szacunku dla klienta, brak ch臋ci nawi膮zania dialogu...szkoda s艂贸w...przecie偶 nie b臋d臋 si臋 prosi艂 o to 偶eby mi kto艣 samoch贸d sprzeda艂. Sprotline-y by艂y tylko z silnikami diesla albo jakie艣 s艂abo wyposa偶one wersje. Pojecha艂em wi臋c w jedn膮 sobot臋 do kilku salon贸w...najlepsza obs艂uga i zaanga偶owanie by艂o w VW(inny salon) i generalnie kupi艂bym B8 ale nie mogli mi zagwarantowa膰, 偶e na pewno wyprodukuj膮 mi auto przed zmian膮 silnik贸w na 272KM z GPF, do tego cena samochodu by艂a dosy膰 wysoka...dlatego zosta艂a mi Skoda. Moja konfiguracja kosztowa艂a niemal 30k mniej jak analogiczna w B8, dosta艂em dobry rabat i zam贸wi艂em SIII.
Wydaje mi si臋, 偶e jest to z艂oty 艣rodek pomi臋dzy cen膮, a jako艣ci膮. Swoj膮 drog膮 to jest ju偶 moja czwarta Skoda :D Czy b臋d臋 zadowolony to wyjdzie w praniu.

Co do jako艣ci, wyciszenia itd.
Zanim zam贸wi艂em SIII to przewertowa艂em r贸偶ne fora, opr贸cz B8 w gr臋 wchodzi艂 jeszcze Arteon...ale jak poczyta艂em co ludzie pisz膮 i na co narzekaj膮 to stwierdzi艂em, 偶e nie ma sensu przep艂aca膰 i wqrwia膰 si臋 na to samo, co w ta艅szej Skodzie.

G贸ra

PostNapisane: 29 maja 2018, o 08:14 

Do艂膮czy艂(a): 28 wrz 2016, o 07:32
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Rozmawia艂em ze znajomym, kt贸ry z racji wykonywanej pracy ma dost臋p zar贸wno do nowej Insignii jak i Superba, to stwierdzi艂, 偶e bardziej mu podpasowa艂 Superb (ze wzgl臋du na jako艣膰 wyko艅czenia). Ja z kolei por贸wnuj膮c Superba i Passata, zdecydowa艂em si臋 na Skod臋, ze wzgl臋du na nadwozie liftback. Przesiada艂em si臋 z sedana i stwierdzi艂em, 偶e wol臋 mie膰 lepszy dost臋p do przestrzeni baga偶owej. Elektryczna klapa baga偶nika to ju偶 w og贸le luksus w por贸wnaniu z moim poprzednim sedanem (o ile nie zapomn臋 sprawdzi膰 czy na jakim艣 parkingu podziemnym nie jest co艣 nisko poprowadzone przy suficie :D ).

G贸ra

PostNapisane: 29 maja 2018, o 08:27 

Do艂膮czy艂(a): 15 wrz 2014, o 14:11
Ja bym z tego bra艂 Skod臋, do tego 30kg mat wyg艂uszeniowych, troch臋 filcu, Wurtha i gar艣膰 tulei i b臋dzie git ;)

Sta艂em przed podobnym wyborem (+mondeo), pad艂o na Skod臋, po ma艂ych poprakwach home-made, jestem bardzo zadowolony :)

G贸ra

PostNapisane: 29 maja 2018, o 10:39 

Do艂膮czy艂(a): 17 pa藕 2011, o 21:58
feels3 napisa艂(a):
do tego 30kg mat wyg艂uszeniowych

Przejd藕 si臋 Mazd膮 6 to zobaczysz co to znaczy g艂o艣no w samochodzie :D

G贸ra

PostNapisane: 29 maja 2018, o 10:54 

Dzi臋ki za odpowiedzi.

Jako艣 w Insignii niezauwa偶y艂em gorszego wyko艅czenia ni偶 w S3, a raczej przywi膮zuj臋 do tego wag臋, szczeg贸lnie twardo艣ci tworzyw, kt贸rych najwi臋cej wydaje mi si臋 ze jest w S3 spo艣r贸d wymienionych modeli. W mojej Alfie mam ca艂kiem przyjemne tworzywa nawet na wysoko艣ci 艂ydki - czy to z tunelu 艣rodkowego czy z bok贸w drzwi ;-)
W Insignii wg moich ogl臋dzin jest sporo mi臋kkich tworzyw, owszem twarde te偶 s膮, np. obudowa przycisku START/STOP oraz tworzywo manetek przy kierownicy - oczekiwa艂bym lepsze. No i ma sztuczne przeszycie wzd艂u偶 ca艂ej deski, kt贸re tylko udaje nitk臋 i przez to wygl膮da 艣miesznie. Aczkolwiek nie zwr贸ci艂em na to uwagi w pierwszej kolejno艣ci.
Z kolei w S3 o ile akceptuje twarde plastiki gdzie艣 na bokach drzwi, tak dra偶ni mnie twarde tworzywo pokrywy schowka po stronie pasa偶era, tym bardziej w L&K. Generalnie nie podoba mi sie piano black, kt贸rego w L&K jest najwi臋cej i wypalcowane prezentuje si臋 艣rednio.
(Nie)stety prz贸d wewn膮trz najbardziej podoba mi si臋 w Insignii, kiedy wsiad艂em po raz pierwszy, za design deski niemal od razu by艂em na 'tak'. Potem przysz艂y pomiary centymetr贸w i oferty na B8 i S3 a za nimi w膮tpliwo艣ci.

B8 z zewn膮trz podoba mi si臋 najmniej. Z kolei Insignia i Superb podoba mi si臋 prz贸d, ty艂 oraz linia boczna ty艂u - wygrywa Superb.

Niestety S3 mog臋 mie膰 tylko 220KM i to z szans膮 偶e mo偶emy trafi膰 na przerw臋 produkcyjn膮. Insignia si臋 produkuje. Wi臋c tu pojawia si臋 kwestia - 220 KM i nap臋d prz贸d czy 260 KM i 4x4 (nawet je艣li do setki i S3 jest szybszy niz Opel).
Poczyta艂em troch臋 i wiem, 偶e DSG mo偶e by膰 lepsze, szybsze od hydrokinetyki Opla (a raczej Japo艅czyk贸w), ale wynika to z r贸偶nych konstrukcji skrzy艅. Opel nie stosuje te偶 Haldexa przy 4x4. Natomiast nie musz臋 by膰 1-szy na 艣wiat艂ach ;)

Faktem, jest 偶e Skoda obecnie nie ma wszystkich bajer贸w jak B8 czy Insignia. O ile nie mam przekonania do cyferblatu w B8, tak w Oplu wzi膮艂em to dodatkowo, poniewa偶 cz臋艣膰 wskaza艅 jest nadal analogowa, np. obrotomierz. Pomi臋dzy du偶ymi analogowymi zegarami jest 8'' wy艣wietlacz i takie zestawienie mi si臋 podoba. Wzi膮艂em te偶 head-up, kt贸ry nie jest kawa艂kiem pleksy jak w B8 czy u francuz贸w i podobno robi robot臋, r贸wnie偶 wg Zachara ;)

Wczoraj mog艂em poje藕dzi膰 testowym S3 4x4 280KM u pozna艅skiego dealera przez 1h. Oczywi艣cie za wiele nie uda艂o mi si臋 sprawdzi膰 (niestety o 18-tej nadal w Poznaniu s膮 korki), ale bez wi臋kszego problemu doszed艂em jak zmienia膰 tryby jazdy albo ustawi膰 parametry trybu personalizowanego. Nie sprawdza艂em natomiast sparowania z telefonem, nie mia艂em czasu na 艣ci膮gni臋cie Android Auto itd.
Przez jaki艣 czas je藕dzi艂em z wy艂膮czon膮 wentylacj膮 siedze艅 i po ok. 30 minutach plecy mia艂em wilgotne.
Wi臋c B8 z pe艂nym R-Line, ze sk贸r膮 bez wentylacji tutaj przegrywa. Aczkolwiek ostatnio dyskutowa艂em o zalewaniu wentylowanych siedze艅 p艂ynami przez dzieci, czyt. otwor贸w w siedzeniach. Macie tutaj jakie艣 do艣wiadczenia ?
Natomiast nie przekona艂em si臋 do w pe艂ni dotykowego ekranu w S3, by膰 mo偶e za ma艂o si臋 nim pobawi艂em, ale reaguje szybko.

Konfiguruj膮c S3 w Stylu czy L&K stara艂em si臋 przyr贸wna膰 do Opla wyposa偶eniem, co oczywi艣cie, nie jest mo偶liwe w 1:1. I jak wysz艂o cenowo, wida膰 w moim 1-szym po艣cie.
W Insignii musz臋 przyjrze膰 si臋 ekranowi skoro obs艂uga mo偶e by膰 mniej intuicyjna ni偶 w S3.

Pytanie jeszcze do posiadaczy motor贸w 220 KM - jak jest z u艣lizgiem k贸艂 na mokrym i lodzie zim膮 ?

G贸ra

PostNapisane: 29 maja 2018, o 11:02 

Do艂膮czy艂(a): 8 wrz 2013, o 09:56
Silnik: 2.0TDi SCW (240KM)
feels3 napisa艂(a):
Ja bym z tego bra艂 Skod臋, do tego 30kg mat wyg艂uszeniowych, troch臋 filcu, Wurtha i gar艣膰 tulei i b臋dzie git ;)

Sta艂em przed podobnym wyborem (+mondeo), pad艂o na Skod臋, po ma艂ych poprakwach home-made, jestem bardzo zadowolony :)
W sadzie to chyba nie po to wydajesz 150 kzl (czy wi臋cej), 偶eby za chwil臋 poprawia膰 fabryk臋? I to w takim zakresie.

Obrazek

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 41 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: