Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 19 lip 2018, o 18:22

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

1. Temat musi zaczyna膰 si臋 od [S1] lub [S2], a tre艣膰 powinna by膰 taka sama jak ta wyst臋puj膮ca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden w膮tek powinien dotyczy膰 jednej opcji wyposa偶enia dost臋pnej w cenniku lub konfiguratorze.

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 6 kwi 2018, o 08:26 

Do艂膮czy艂(a): 5 kwi 2018, o 18:55
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Panowie,

przymierzam si臋 do zakupu Superba i przyznam szczerze, 偶e szczeg贸lnie w oko wpad艂a mi wersja Outdoor. Przegl膮daj膮c dost臋pne egzemplarze na Allegro wrzuci艂 mi si臋 w oczy szczeg贸lnie fakt, 偶e to same diesle...

Mieli艣cie jakie艣 do艣wiadczenia z t膮 wersj膮? Nurtuj膮 mnie g艂贸wnie pytania o:
- Skrzyni臋 DSG -> sporo czyta艂em o niej ju偶 na forum, ciekaw jestem jak z jej awaryjno艣ci膮 przy przebiegach rz臋du 250 - 300 ty艣 KM?
- Jak jest z dynamik膮 170km diesla przy wersji z podniesionym nadwoziem?
- No i z czystej ciekawo艣ci, dlaczego tej wersji nigdzie nie ma z benzyn膮? :D
- W艂asne, lu藕ne przemy艣lenia w艂a艣cicieli Superb贸w z nap臋dem 4xe

Informacyjnie, moje kryteria w poszukiwaniach:
Samoch贸d w trasy - 70% przebiegu robi臋 na autostradach i drogach pomi臋dzy miastami
Moje roczne przebiegi to 25 000 - 35 000 KM
Na autostradach pr臋dko艣膰 przelotow膮 robi臋 zwykle ok 160 KM/H
Mo偶liwie ograniczone koszty serwisowe - chc臋 kupi膰 samoch贸d z przebiegiem max 110 000 KM i zrobi膰 nim przynajmniej kolejne 160 000 KM
Samoch贸d idzie w leasing, wi臋c dost臋pna dla mnie kwota to oko艂o 90 000 PLN

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 6 kwi 2018, o 10:43 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Benzyny nie ma, bo wi臋kszo艣膰 os贸b do aut terenowych chce diesla :lol: Napatrz膮 si臋 tacy na Pajero i my艣l膮, 偶e Skoda tak samo ma ;)

Outdoor o ile mnie pami臋膰 nie myli wcale nie jest podniesiony, tak d艂ugo jak nie we藕miesz pakietu na bezdro偶a. DSG jak to DSG, jak bierzesz nowe to nie masz si臋 czego ba膰.

G贸ra

PostNapisane: 6 kwi 2018, o 11:19 

Do艂膮czy艂(a): 7 kwi 2012, o 17:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Je艣li mowa o Superpie Outdoor, to chyba cos mylicie obydwaj (Czerczilos ma w opisie SIII a Kamracik m贸wi o kupnie nowego) bo Outdoor by艂 pakietem stylistycznym do S II FL.
S III w wersji outdoor nie ma - a przynajmniej nic mi o takiej wersji nie wiadomo.
Za to Kamracik dobrze pisze, ze S II Outdoor nie by艂 nawet podniesiony. To by艂 po prostu pakiet stylizacji do wersji kombi zawieraj膮cy inne zderzaki, plastikow膮 os艂on臋 pod silnikiem oraz plastikowe nak艂adki nadkoli.
Z tego co pami臋tam to wyst臋powa艂 te偶 tylko z silnikiem 2.0 TDI (170KM) co wyja艣nia dlaczego widzisz w og艂oszeniach tylko same diesle.

G贸ra

PostNapisane: 6 kwi 2018, o 12:01 

Do艂膮czy艂(a): 24 gru 2014, o 09:48
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Big napisa艂(a):
Je艣li mowa o Superpie Outdoor, to chyba cos mylicie obydwaj (Czerczilos ma w opisie SIII a Kamracik m贸wi o kupnie nowego) bo Outdoor by艂 pakietem stylistycznym do S II FL.
S III w wersji outdoor nie ma - a przynajmniej nic mi o takiej wersji nie wiadomo.
Za to Kamracik dobrze pisze, ze S II Outdoor nie by艂 nawet podniesiony. To by艂 po prostu pakiet stylizacji do wersji kombi zawieraj膮cy inne zderzaki, plastikow膮 os艂on臋 pod silnikiem oraz plastikowe nak艂adki nadkoli.
Z tego co pami臋tam to wyst臋powa艂 te偶 tylko z silnikiem 2.0 TDI (170KM) co wyja艣nia dlaczego widzisz w og艂oszeniach tylko same diesle.

Wersja Outdoor by艂a dost臋pna zar贸wno w SII jak SIIFL. I tak jak kolega wy偶ej pisze by艂 tylko pakietem stylistycznym dla superba z pakietem na bezdro偶a zawieraj膮cym te wszystkie nak艂adki na zderzaki i progi. W dodatku z ciekawostek to auta z fabryki wyje偶d偶a艂y jako zwyk艂e superby wyposa偶one w pakiet na bezdro偶a, a w Poznaniu podmieniane by艂y zwyk艂e zderzaki i plastiki na te z pakietu outdoor.

Co do dynamiki tego silnika z PNB to auto zachowuje si臋 偶wawo jedynie je艣li dostaje podmuch boczny to przy wy偶szych pr臋dko艣ciach potrafi ko艂ysa膰 bud膮, ale to tak jak w ka偶dym troch臋 wy偶ej zawieszonym aucie,

G贸ra

PostNapisane: 6 kwi 2018, o 12:28 

Do艂膮czy艂(a): 5 kwi 2018, o 18:55
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Big napisa艂(a):

W opisie mam SIII, bo co艣 trzeba by艂o zaznaczy膰 przy rejestracji a to by艂o moje pierwsze marzenie. Patrz膮c jednak na dost臋pny mi bud偶et i oczekiwania (przebieg poni偶ej 100 ty艣) mam odczucie, 偶e jednak musz臋 p贸j艣膰 w SII -> tutaj akurat mi ten pakiet Outdoor najbardziej podchodzi.

Wniosek mam zatem taki, 偶e Superb w wersji Outdoor (nie licz膮c wspomnianego pakietu na bezdro偶a) to praktycznie to samo co wersja Superba 4x4, tylko wygl膮da inaczej.

Dzi臋ki za info odno艣nie silnik贸w -> to ju偶 teraz wyja艣nia, dlaczego tu brakuje benzyny.

Co do skrzyni DSG sporo si臋 ju偶 o niej naczyta艂em na forum ("jak masz auto od nowo艣ci to bierz DSG..."). Zastanawiam si臋 jednak, jak ta skrzynia sprawdza si臋 przy przebiegach powy偶ej 200 ty艣. Mieli艣cie mo偶e (nie)przyjemno艣膰 to cudo serwisowa膰 w swoim samochodzie? Ciekaw jestem pu艂apu koszt贸w (bo nie zak艂adam, 偶e b臋dzie je藕dzi膰 bez inwestycji do 300 ty艣 na liczniku...)

G贸ra

PostNapisane: 6 kwi 2018, o 12:39 

Do艂膮czy艂(a): 11 lut 2016, o 14:12
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
poprzednika 2.0tdi z dsg sprzeda艂em przy 300kkm, i dalej je藕dzi na wiosce. z koszt贸w dsg przez 200kkm - tylko olej i filtr, zawsze la艂em orygina艂. problem贸w nie by艂o 偶adnych. 2-masa po 215kkm wymieniona. kwestia szcz臋艣cia i u偶ytkowania (trasy, miasto itp). s膮 te偶 info w necie, 偶e mechatronika leci itp, ale o tym ju偶 pewnie wiesz.

G贸ra

PostNapisane: 6 kwi 2018, o 13:23 

Do艂膮czy艂(a): 14 lut 2012, o 09:45
Samoch贸d: Superb II 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 312KM / 382Nm
Outdoor na pewno by艂 te偶 3,6. Jaki艣 czas temu by艂 jeden bia艂y na otomoto. Inne benzyny mnie nie interesowa艂y, to nie wiem.
Np.:
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=259873108&cn=DE&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=22900&makeModelVariant1.modelDescription=3.6&makeModelVariant1.modelId=12&pageNumber=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&action=topOfPage&top=1:1&searchId=9d0f863a-5e31-661a-d84a-4ce53bf9b5c5

G贸ra

PostNapisane: 6 kwi 2018, o 14:54 
Moderator

skodziarz napisa艂(a):
Co do dynamiki tego silnika z PNB to auto zachowuje si臋 偶wawo jedynie je艣li dostaje podmuch boczny to przy wy偶szych pr臋dko艣ciach potrafi ko艂ysa膰 bud膮, ale to tak jak w ka偶dym troch臋 wy偶ej zawieszonym aucie,

No z tym troch臋 to bym uwa偶a艂, znam 艂odzie, kt贸re mniej ko艂ysz膮 :mrgreen: Akurat mam PnB u siebie, i to jest tak, 偶e jak jest silny boczny wiatr wi臋cej ni偶 120-140 si臋 nie jedzie, bo strach (uczucie myszkowania jest straszne), natomiast jak nie ma wiatru to spokojnie i te 200 si臋 jedzie, bo amortyzatory do PnB s膮 sztywniejsze, wi臋c lepiej si臋 prowadzi od zwyk艂ego zawieszenia.

G贸ra

PostNapisane: 6 kwi 2018, o 18:25 

Imi臋: Krzysiek
Do艂膮czy艂(a): 10 lip 2012, o 10:17
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Jako艣 nie zauwa偶am jakiego艣 ko艂ysania z PNB. Po prostu za 2,5kz艂 zmieni艂em amorki na Sachsy i je藕dzi spokojniej. Istotny jest te偶 nap臋d 4x4 - autko jest stabilniejsze.

G贸ra

PostNapisane: 9 kwi 2018, o 13:59 
Moderator

4x4 przede wszystkim nieco inaczej rozk艂ada mas臋 pojazdu, wi臋c te偶 jeszcze inaczej b臋dzie si臋 prowadzi膰.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: