Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
jal79
Posty: 59
Rejestracja: 23 lut 2015, o 12:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: jal79 »

Ja mam z AID. Auto zamawiane 21 czerwca. Mialem to w konfiguracji od samego poczatku. Produkcja zamrozona na 34 tydzien. Ambition 2.0 TDI DSG bez napedu 4x4
Awatar użytkownika
rydzio2001
Posty: 205
Rejestracja: 3 cze 2018, o 06:27
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: 3city

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rydzio2001 »

W moim przypadku podobnie. Konfiguracja z AID, planowany termin produkcji zamrożony na 34 tydzień.
nothing is perfect ... besides whiskey
Kowal
Posty: 322
Rejestracja: 18 kwie 2014, o 19:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Lokalizacja: Kraków

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kowal »

Ja mam potwierdzenie produkcji sportline 2.0 272KM na 45 tydzień.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Ciekawy jestem jak wyjdzie z tymi benzynami vs WLTP

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
rydzio2001
Posty: 205
Rejestracja: 3 cze 2018, o 06:27
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: 3city

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rydzio2001 »

siemi1 pisze:Ciekawy jestem jak wyjdzie z tymi benzynami vs WLTP

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Wyjdzie jak zawsze :) odwalą papierkową robotę i tyle. Za gruba kasa płynie za tymi koncernami, a także miejsca pracy żeby to się miało jakoś czkawką odbić, szczególnie dla wiodących europejskich gospodarek :D Grupa VAG płaci teraz trochę frycowe za mnogość możliwości konfiguracji, w porównaniu do innych koncernów/marek gdzie masz trzy silniki na krzyż i dwie skrzynie do wyboru.
nothing is perfect ... besides whiskey
Vekl
Posty: 32
Rejestracja: 22 kwie 2018, o 13:38
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Vekl »

Moja ma się produkować w przyszłym tygodniu - 1,5 TSI. Zamówiona na początku lutego 2018 (jako 1,4tsi oczywiście) ....
Pracownik dealera powiedział mi dzisiaj, że do końca sierpnia muszą zarejestrować ponad 200 superbów, które po tym terminie nie będą mogły być zarejestrowane ze względu na nowe normy. To może być kolejne opóźnienie...
Wczoraj zupełnie przypadkowo poznałem gościa, który pracuje w fabryce skody, na ciągu produkcyjnym, tuż obok niego produkują superby. Mówił, że 1,4 / 1,5 nie produkowali, bo... nie było części ! Za to tłukli diesle, wiadomo... no i poczekałem 7 miesięcy.
Dealer mówił coś o wydłużeniu gwarancji zdaje się o 4 miesiące dla osób, które czekały na samochód ponad 5 miesięcy - ale nie bardzo mnie to pocieszyło.
svmurvj
Posty: 5
Rejestracja: 15 lip 2018, o 21:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: svmurvj »

Ja zamówiłem 28.07, jakoś dwa tygodnie temu dostałem informację od dealera, że termin zakończenia produkcji to 36 tydzień. Wziąłem 1.5 TSI
daro
Posty: 518
Rejestracja: 20 sie 2015, o 19:56
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: daro »

W 2016r za długie oczekiwanie SAP dawała 'kartę podarunkowa' o wartości bodaj 1500 czy 2000 kPLN, 4 miesiące dodatkowej gwarancji to raczej slabo
Vekl pisze:Moja ma się produkować w przyszłym tygodniu - 1,5 TSI. Zamówiona na początku lutego 2018 (jako 1,4tsi oczywiście) ....
Pracownik dealera powiedział mi dzisiaj, że do końca sierpnia muszą zarejestrować ponad 200 superbów, które po tym terminie nie będą mogły być zarejestrowane ze względu na nowe normy. To może być kolejne opóźnienie...
Wczoraj zupełnie przypadkowo poznałem gościa, który pracuje w fabryce skody, na ciągu produkcyjnym, tuż obok niego produkują superby. Mówił, że 1,4 / 1,5 nie produkowali, bo... nie było części ! Za to tłukli diesle, wiadomo... no i poczekałem 7 miesięcy.
Dealer mówił coś o wydłużeniu gwarancji zdaje się o 4 miesiące dla osób, które czekały na samochód ponad 5 miesięcy - ale nie bardzo mnie to pocieszyło.
jal79
Posty: 59
Rejestracja: 23 lut 2015, o 12:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: jal79 »

Dostalem info od sprzedawcy ze moj juz wyprodukowali. Mial byc w 34 tyg a jest z 33. Od zamowienia dokladnie 8 tyg.
svmurvj
Posty: 5
Rejestracja: 15 lip 2018, o 21:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: svmurvj »

jal79 pisze:Dostalem info od sprzedawcy ze moj juz wyprodukowali. Mial byc w 34 tyg a jest z 33. Od zamowienia dokladnie 8 tyg.
Wspomniał coś może jaki jest czas dostawy do Polski ?
jal79
Posty: 59
Rejestracja: 23 lut 2015, o 12:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: jal79 »

Okolo 2 tyg od momentu daty produkcji do odbioru.
Awatar użytkownika
crazywarrior69
Posty: 217
Rejestracja: 11 cze 2018, o 14:31
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: MY2022
Lokalizacja: Wawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: crazywarrior69 »

crazywarrior69 pisze:
crazywarrior69 pisze:Zamówienie Superb 1.5TSI DSG (początkowo zamówiony 1.4TSI, lecz został zmieniony na 1.5TSI)

Zamówiony: 24.04.2018
Początkowy termin produkcji: 32 tydzień.
Aktualny termin produkcji 36 tydzień.
W sumie będzie ponad 5 miesięcy czekania.
Zmiana terminu produkcji: 34 tydzień.
W tamtym tygodniu dostałem informację o tym, że samochód będzie gotów do odbioru za ok 2 tygodnie i że aktualnie jest w trakcie transportu do salonu.
Dzisiaj z kolej dostałem informację:
Aktualnie fabryka wstrzymała dostawy samochodów Skoda Superb z silnikiem 1.5 TSi do 24.09. Jest to związane ze zmianami homologacji aut.
Po wznowieniu dostaw samochód zostanie dostarczony w ciągu 10 dni.
Dwa tygodnie temu pytałem sprzedawcę czy można spodziewać się jakiś opóźnień w związku ze zmianami homologacji. Otrzymałem informację, że nie ma się czym martwi.
Ktoś ma podobną sytuację? Czy po prostu coś stało się z autem w transporcie i dają sobie czas na naprawienie samochodu?

Jak już będzie samochód to jeszcze kwestia leasingu. Myślę że całkowity czas oczekiwania to będzie prawie 6 miesięcy.
JamesEnfield
Posty: 180
Rejestracja: 8 lip 2018, o 08:14
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: JamesEnfield »

Crazywarrior:

Gdzie zamawiałeś? Dostaję podobne zapewnienia co do 272 HP, ale coś czuję, że skończy się podobnie ;)
Awatar użytkownika
crazywarrior69
Posty: 217
Rejestracja: 11 cze 2018, o 14:31
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: MY2022
Lokalizacja: Wawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: crazywarrior69 »

Warszawa
A Ty? Daj znać jak będziesz miał podobną sytuację. Jak nie będę sam to będzie raźniej :)

Jak myślisz że samochód będzie za tydzień, a nagle się dowiadujesz, że jednak za 6 tygodni, to można sobie myśleć różne rzeczy :roll: . Może spadł z lawety.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2018, o 07:52 przez crazywarrior69, łącznie zmieniany 2 razy.
gruchapaul
Posty: 21
Rejestracja: 14 cze 2018, o 13:04
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Paweł

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: gruchapaul »

Ktoś wie czy TDIki produkowane w sierpniu a nie dostarczone do września też będą opóźnione?
ODPOWIEDZ