3.6

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Tomcio83
Posty: 130
Rejestracja: 14 paź 2016, o 18:04
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: warszawa bielany

Re: 3.6

Post autor: Tomcio83 »

Kolego przed moim 3.6 VR6 mialem Lagune 1,5 dci i tez myslalem ze to zrywne auto :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
helens4
Posty: 42
Rejestracja: 9 maja 2017, o 20:46
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: 3.6

Post autor: helens4 »

Czy ja piszę że 1.2 jest zrywny? Piszę tylko że subiektywnie jeżdżąc po mieście zaskakuje swoją dynamiką, jak na taki mały motorek. Thats all. Co potwierdzają również testerzy
https://www.youtube.com/watch?v=8mgI_kxRjZU

i jeszcze jeden: "silnik 1.2 jest zaskakująco dynamiczny"
https://www.youtube.com/watch?v=hz3FlqGxsMg
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: 3.6

Post autor: Matt »

Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: 3.6

Post autor: marcin wroclaw »

helens4 pisze: Czuje się to wyraźnie. Jest też o wiele dynamiczniejszy od: hondy accord 2.0 156km, a nawet chyba 2.4. Ta do 5 tys obrotów wcale nie idzie, tymczasem mój nissan już przed 2 tys zrywa się dzielnie do pędu.
I co, łyso wam teraz?;) :oops:
Bez urazy, ale brzmi to jak wypowiedź mlodszego brata "Eleganckiego" ... Byl tu taki... Calkiem zabawny gość;)
Widze to tak:
Kupiłeś i Ci sie podoba! To najważniejsze.
Niestety delikatnie ujmując to z pozostalymi kometarzami i porownaniami ponioslo Cie i to mocno... Ale wybaczamy i rozumiemy podniete z nowego samochodu.
Bezawaryjnej i przyjemnej jazdy!
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: 3.6

Post autor: Camillinhio »

Matt pisze:nie wiem co tu jest zaskakującego ;)
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=nzAwvR7wdmk[/youtube]
https://www.youtube.com/watch?v=nzAwvR7wdmk
No 0-30. Jakby w jednej sekundzie ;) Ledwo kamerę utrzymał.
Obrazek
helens4
Posty: 42
Rejestracja: 9 maja 2017, o 20:46
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: 3.6

Post autor: helens4 »

Wybaczcie też testującym 1.2, Zacharowi i Markowi, i paru innym, którzy też mówią, że są pod wrażeniem potencjału tego silniczka. Oczywiście wiadomo, że większy silnik, jak się go porządnie pogoni, to takiego malucha połknie bez niczego, tyle że ja piszę cały czas o codziennej spokojnej jeździe, w czym nie mam mu nic do zarzucenia
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: 3.6

Post autor: marcin wroclaw »

helens4 pisze: ... Jest też o wiele dynamiczniejszy od: hondy accord 2.0 156km, a nawet chyba 2.4. Ta do 5 tys obrotów wcale nie idzie, tymczasem mój nissan już przed 2 tys zrywa się dzielnie do pędu.
I co, łyso wam teraz?;) :oops:
Wybacz kolego napisales, ze 1,2tsi jest dynamiczniejszy od 156KM accorda i chyba od 201KM accorda;)
... Ktos tu wspominal o opc:)))))
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: 3.6

Post autor: sane »

helens4 pisze:No ok, miałem kiedyś civica 1.8 142ps i subiektywne odczucie w nissanie jest lepsze niż tam, po prostu czuje się że ten samochód ciągnie, tymczasem tam było tylko wycie i dzikie obroty. Tym niemniej wszystkie parametry na papierze civica będą górować nad moim 1.2
To tylko wrażenie. Widzę, że ten 1.2 DIG-T ma 190 Nm, czyli prawie tyle co wolnossące 2.0. I zapewne te 190 Nm jest też dostępne od znacznie niższych obrotów. To sprawia, że masz wrażenie, że auto "ciągnie". Niestety ten moment opada dość szybko - nie oszukasz pojemności silnika i sprawności malutkiej turbosprężarki.
helens4 pisze:Widzę się się mocno spieniliście. Ochłońcie trochę, bo się zgrzejecie;)
Po prostu to co piszesz to herezja, that's all ;P
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
helens4
Posty: 42
Rejestracja: 9 maja 2017, o 20:46
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: 3.6

Post autor: helens4 »

No właśnie wcale nie tak szybko ten moment 190 się kończy, potrafi trochę pociągnąć. Poza tym, jak piszesz, startuje przy ok 2000 obrotów, a u accorda to samo - przy 4100. Zwykle zaś jeździsz benzyniakiem do 3, 4 tys, chyba że na trasie. Ja po mieście jeźdżę tym quashquaiem często czwórką czy piątką od 1500-2000 obrotów i reaguje na gaz, gdy wolnossący - nigdy

Jest sporo silników o niezłej pojemności jadących dość słabo: 2.0 Kii, 2.0 Mazdy i też 2.0 Hondy do nich zaliczam, bo nie lubię jeździć 6 tys obrotów, gdzie tapicerka odpada od warczenia, trzęsienia i wycia.

Piszę trochę prowokacyjnie, bo sam nie zbliżałem się do doładowanych silniczków w rodzaju tsi, thp, tce czy ecotec, tymczasem przypadkowo trafiłem na takiego i przyjemnie mi się nim jeździ, przyjemniej, jak mamę kocham, niż 2-litrowymi wolnossakami
Ostatnio zmieniony 29 cze 2017, o 16:25 przez helens4, łącznie zmieniany 1 raz.
Foton

Re: 3.6

Post autor: Foton »

marcin wroclaw pisze:
helens4 pisze: ... Jest też o wiele dynamiczniejszy od: hondy accord 2.0 156km, a nawet chyba 2.4. Ta do 5 tys obrotów wcale nie idzie, tymczasem mój nissan już przed 2 tys zrywa się dzielnie do pędu.
I co, łyso wam teraz?;) :oops:
Wybacz kolego napisales, ze 1,2tsi jest dynamiczniejszy od 156KM accorda i chyba od 201KM accorda;)
... Ktos tu wspominal o opc:)))))
Nie zapomnijcie o Dusterkach. to jest bardzo dobre i dynamiczne auto!
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: 3.6

Post autor: szms »

Czytam i nie ogarniam. Ten 1.2 to alternatywa dla 3.6 w postaci 1.2 x 3 auta czy jak?
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: 3.6

Post autor: kamracik »

Głupoty piszesz, idź się przejedź i zobacz jak to zapier**** :lol:
Awatar użytkownika
Tomcio83
Posty: 130
Rejestracja: 14 paź 2016, o 18:04
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: warszawa bielany

Re: 3.6

Post autor: Tomcio83 »

Co byście chlopaki nie pisali i czym startowali to i tak z tym 1.2 nie macie szans. :lol: :lol: :lol:
helens4
Posty: 42
Rejestracja: 9 maja 2017, o 20:46
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: 3.6

Post autor: helens4 »

ale wy jesteście ograniczeni i niekumaci, ręce opadają. Dla was wyznacznikiem dynamiki auta to wyłącznie czas w milisekundach osiągnięcia setki na jedynce przy 10 tys obrotów. Nie chce mi się z wami gadać, skodziarze jedne;)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13600
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: 3.6

Post autor: Enriquez »

Tak, bo najlepiej rozglądać się za dużym bezawaryjnym autem z dynamicznym silnikiem a kupić wydmuszkę z silnikiem od kosiarki i obrażać się, że wszyscy łacha ciągną. Do tego twierdzić, że jest dynamiczne. Owszem np. takie Citigo jest dynamiczne, do 30km/h - czyli tak samo jak ten Nissan.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ