Skoda Kodiaq

Nowości, fakty, ciekawostki. Dyskusje na temat artykułów i informacji prasowych publikowanych w sieci. Nie tylko o Superb'ie
Awatar użytkownika
niekumaty_pl
Posty: 454
Rejestracja: 20 gru 2013, o 20:16
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170 KM
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: niekumaty_pl »

niop........
logann
Posty: 139
Rejestracja: 25 cze 2017, o 21:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: logann »

o kurde, to nie fejk?

btw, czemu nie mogą dać 2.0 280TSI, przynajmniej w tej wersji sportline :(
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: whity »

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dlaczego fake?
Na IAA była przedstawiona
A 280KM nie ma, bo prwnie palilby z 20 litrów
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
logann
Posty: 139
Rejestracja: 25 cze 2017, o 21:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: logann »

Nie byłem na IAA, więc nie wiedziałem... Fajnie się prezentuje, ceny też niegłupie.
Awatar użytkownika
niekumaty_pl
Posty: 454
Rejestracja: 20 gru 2013, o 20:16
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170 KM
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: niekumaty_pl »

Nie wiem czy gdzieś nie czytałem , że niby te dwa motorki 280 KM PB i 240 KM ON mają dać do wersji RS KODIAQ ?
niop........
venom200
Posty: 91
Rejestracja: 6 lis 2017, o 15:08
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Grzegorz

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: venom200 »

Dziś był u mnie klient Kodiaq 150 KM 1.4 TSI.
I facet przestrzegał przed kupowaniem w tym silniku. Na autostradzie musi na 5 jeździć bo na 6 nie daje rady w okolicach 160. Szok w necie da też filmiki i faktycznie 1.4 do Kodiaqa jest raczej mało przemyślany

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
Foton

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: Foton »

Dziwi cie to? Taka swinia z 1.4? Tak samo jak superb:)
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: piecu »

Różnie ludzie piszą. Niektórzy przekonują, że 1.4 to jest optymalny wybór do Kodiaqa. Zresztą podobnie jak do Superba :P
feels3
Posty: 217
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: feels3 »

Kodiaq bez 300KM gaśnie pod górkę. Do sklepu żeby nim zajechać trzeba 4x4, bo nie ruszy z parkingu pod domem, a z rodziną jadąc na wakacje schodzić poniżej 200km/h na autobanie to grzech.
johnnybravo
Posty: 102
Rejestracja: 20 paź 2017, o 11:48
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Wawa

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: johnnybravo »

Umówmy się 1.4 to nie jest wariat ale koła się kręcą :-) Wszystko zależy co kto potrzebuje.
W porównaniu do np. Qashqai silniki w Kodiaq i tak są na bogato, ale widać że dodają powoli do oferty coraz mocniejsze silniki.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: CLO27 »

Uuu jakieś super przemyślenia ale prawda jest taka 1.4 w kodiaku przez jego gabaryty...nie uciagnie go po prostu przy wiekszych prwdkosciach...zreszta zobaczcie 100-200 twgo najmocniejszego kodiaka....oczywiscie zaraz mi ktos napisze ze na miasto wystarczy i sie zgodze ale do przyjemnej jazdy na trasie nigdy sie takie cuś nie nada...ps do miasta kupcie sobie lepiej coś małego...;)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
feels3
Posty: 217
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: feels3 »

Ale co to znaczy nie uciągnie? Gaśnie powyżej 150km/h? ;)

No i nie każdy (całe szczęście, bo wszyscy by się pozabijali) jeździ 200km/h po autostradzie, typowa prędkość przelotowa zapakowanego na wakacje rodzinnego auta to 120-160km/h...i tak naprawdę co się wyżej dzieje nie zawsze kierowcę musi obchodzić.

Zrozumiał bym całkowicie argument o zerowej frajdzie z jazdy, większość z nas lubi fajny masaż pleców w mocnym aucie, ale jeździć bez problemu można i sporo słabszym.

Mam pod domem 330konnego hot hatcha do zabawy na torach, ale Superba zamówiłem w wersji 1.4 125KM :P ... świadomie, bo wolałem dopłacić do webasto czy innych fajnych dodatków niż do silnika. Kwestia potrzeb.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2017, o 09:16 przez feels3, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: Camillinhio »

CLO27 pisze: do przyjemnej jazdy na trasie nigdy sie takie cuś nie nada...
A przyjemna jazda w trasie to słońce, muzyka i niska prędkość, żeby móc chłonąć widoki za oknem. Także, czym mniejszy silnik, tym lepiej ;)
Obrazek
venom200
Posty: 91
Rejestracja: 6 lis 2017, o 15:08
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Grzegorz

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: venom200 »

piecu pisze:Różnie ludzie piszą. Niektórzy przekonują, że 1.4 to jest optymalny wybór do Kodiaqa. Zresztą podobnie jak do Superba :P
W Superbie ten silnik spisuje sieno niebo lepiej. W Kodiaq opory powietrza są masakrycznie.
Ja na początku chciałem wersje 190 TDI ale było cis ci mnie drażnilo niesamowicie w tym silniku. W okolicach 4 tyś obrotów gasł moment obrotowy. Dalej było tylko mielenie obrotami do momentu aż skrzynia zmieniła bieg na wyższy. Jeździłem 4 chyba Superbami i VW z tym silnikiem i w każdym ten sam efekt.
Znajomy ma okazję kupić w dobrej cenie A6 z tym silnikiem oczywiście z salonu i odradzam mu ten pomysł

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
Foton

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: Foton »

feels3 pisze:Ale co to znaczy nie uciągnie? Gaśnie powyżej 150km/h? ;)

No i nie każdy (całe szczęście, bo wszyscy by się pozabijali) jeździ 200km/h po autostradzie, typowa prędkość przelotowa zapakowanego na wakacje rodzinnego auta to 120-160km/h...i tak naprawdę co się wyżej dzieje nie zawsze kierowcę musi obchodzić.

Zrozumiał bym całkowicie argument o zerowej frajdzie z jazdy, większość z nas lubi fajny masaż pleców w mocnym aucie, ale jeździć bez problemu można i sporo słabszym.

Mam pod domem 330konnego hot hatcha do zabawy na torach, ale Superba zamówiłem w wersji 1.4 125KM :P ... świadomie, bo wolałem dopłacić do webasto czy innych fajnych dodatków niż do silnika. Kwestia potrzeb.
Szanuję. Ale zapewne na krajowych bujasz się te 80km/h bez możliwości wyprzedzania...

Przecież nie chodzi o to by jeździć 200km/h po autostradzie tylko właśnie na krajowych wyprzedzić jakiegoś 1.4 bez srania w gacie:)..
ODPOWIEDZ