Skoda Kodiaq

Nowości, fakty, ciekawostki. Dyskusje na temat artykułów i informacji prasowych publikowanych w sieci. Nie tylko o Superb'ie
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: CLO27 »

feels3 pisze:Nie wiem jak inni, ale ja nie udowadniam że 1.4 to najlepszy silnik, tylko że mozna tym jeździć i bynajmniej nie być zawalidrogą. Kwestię kasy przemilczę bo zamówiłem wersję Style ze sporą ilością dodatków..za darmo tego nie dają. Nie mam leasingu i zamiast dopłacać do silnika, wolę z rodziną jechać na fajne wakacje za to.

Jak pisałem też, mam drugie 330 konne lekkie auto, gdybym był złośliwy to bym zapytał tych z 1.8, albo nawet z 2.0 280KM...jak dajecie sobie radę na trasie? ;)

...Nie polecał bym sam tak słabego silnika, ale chciałem tylko zaznaczyć że są osoby, które bynajmniej lewego pasa nie blokują, nie są po 60tce i nie widzą dużego problemu w słabym silniku...w aucie rodzinnym (bo takim dla mnie jest Superb) .
To zapytaj i zebyś sie nie zdziwił bo pewne superby 1.8 z rolki mogłyby cię objechać :lol: nie mówię już o tych naszych forumowych rodzynkach 2.0 280+ :mrgreen:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: CLO27 »

kamracik pisze:
feels3 pisze:...Nie polecał bym sam tak słabego silnika, ale chciałem tylko zaznaczyć że są osoby, które bynajmniej lewego pasa nie blokują, nie są po 60tce i nie widzą dużego problemu w słabym silniku...w aucie rodzinnym (bo takim dla mnie jest Superb) .
Nie chodzi o blokowanie lewego pasa, bo i Dacią Sandero w gazie leciałem 170km/h, tylko, że kumpel paru kilometrów potrzebował rozbiegu. Mówię o sytuacji awaryjnej.

Szanuję Twoją decyzję, ale jak ktoś pisze o ekonomice tego silnika, zwłaszcza w cegle jaki jest Kodiaq (w Superbie jeszcze jak Cię mogę) to proszę Cię. To auto ma naprawdę bardzo dużą powierzchnię czołową. Pół biedy jak się jeździ po mieście, tutaj i rowerem potrafię lepszy czas wykręcić niż autem, ale w trasie dla mnie to masakra.

Odnośnie natomiast wyposażenia, to auto dla mnie ma przede wszystkim jechać, więc ładuję w silnik, a później doposażam do wysokości budżetu. No i kiedyś mi powiedział złotą regułę, że nie bierze się najsłabszego silnika, ani najniższej wersji wyposażenia, bo to znaczy, że Cię na to auto nie stać i lepiej zejść z modelu/gabarytów niżej.
Ooo +10
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
wbi
Posty: 634
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 07:33
Samochód: Inny
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Legnica

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: wbi »

Miejsce Żony jest z przodu a nie z tyłu...
feels3
Posty: 217
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: feels3 »

CLO27 pisze:To zapytaj i zebyś sie nie zdziwił bo pewne superby 1.8 z rolki mogłyby cię objechać :lol: nie mówię już o tych naszych forumowych rodzynkach 2.0 280+ :mrgreen:
Ale mnie czy moje auto? :twisted: To ważne bo ja z rolki i generalnie po drogach publicznych się nie ścigam, na palcach jednej ręki mogę poloczyć w tym roku sytuacje kiedy dałem się głupio sprowokować na światłach :) . Zresztą moje auto ze świateł jakoś wybitnie dobrze nie startuje, ale na torze daje sobie rade.

Jak mam dość swojego rodzinnego auta to bawię tak:
Śmigam Golfem GTI, zrobionym na 330KM, poza podniesioną mocą, jeszcze pełny wydech MG ze sportowym katem i pełne zawieszenie KW Clubsport.
W Łodzi mój czas to 1:02.3 na oponach Cup2. Jak Superbem ktoś się zbliży to chcę autograf i zdjęcie pamiątkowe :P

Wojti2
Posty: 357
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 12:49
Samochód: Superb III
Rocznik: 2021
Silnik: Inny
Aktualnie: 200 KM
Lokalizacja: Pyskowice

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: Wojti2 »

Myśle że od niektórych pomodzonych superbów 4x4 prosiłbyś o autograf ;)
Skoda Superb Combi 2016 2.0 TDI 190 KM - była
Skoda Superb Liftback 2018 2.0 TDI 190 KM - była
Skoda Superb Liftback 2021 2.0 TDI 200 KM - jest
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: CLO27 »

Wojti dokladnie:) Ale golfik super, fajna zabawka gratuluje....
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
feels3
Posty: 217
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: feels3 »

Wiem że macie tu niektórzy bardzo mocne Superby, jak pisałem mój golf wielkim mocarzem na prostej nie jest :) , to tylko poboczny wątek dlaczego ja nie mam problemu ze słabym silnikiem w rodzinnym aucie, nie ukrywam, to że mam możliwość "wyżycia" się na torze pomaga w innym spojrzeniu jeśli chodzi o dobór silnika na codzień.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: CLO27 »

+to że nie jezdzisz jakoś dużo....
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Foton

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: Foton »

Kurczę przecież nie chodzi o to żeby mieć mocne auto żeby się wyżyć. Tylko jadąc z rodziną moc cokolwiek bezpiecznìe wyprzedzić:)

Jak ktoś ma.problem ze.soba to ma osobne auto na tor:))
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: CLO27 »

:lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
feels3
Posty: 217
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: feels3 »

Czekałem na argument o bezpiecznym wyprzedaniu i konieczności posiadania mocnego auta do tego i się doczekałem ;)
Sory, nie kupuje go :) . Spróbuj też zrozumieć że nie każdy musi zawsze sobie kogoś wyprzedzić.

I nie pisz pierdół o problemach ze sobą, bo właśnie od tego min. jest sport, żeby się wyładować właśnie, rower, narty, siłownia, auto na torze :))
...wolałbyś żeby ludzie ścigali się spod świateł? To w sumie spore wyzwanie, procedura, gaz w podłogę, najlepiej z DSG i 4x4, jak na playstation :mrgreen:

Ja tam dobrze się czuję ze swoim 1.4, nikomu go przecież nie wciskam, rodzinka na czasy przejazdów nie narzeka, a przebiegi mam ok 30tys. rocznie, chyba zupełnie normalne.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2017, o 16:39 przez feels3, łącznie zmieniany 1 raz.
Foton

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: Foton »

Jak ty nic nie rozumisz:)
feels3
Posty: 217
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: feels3 »

To przez nadmiar asystentów, ogłupiają.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: Enriquez »

Niektórych w dołku ściska brak możliwości poszalenia na torze, to fakt. Nie mniej jednak mocniejsze auto na codzień to nie wada.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
kleofas
Posty: 356
Rejestracja: 22 lis 2016, o 23:12
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: kleofas »

ja feels3 rozumię
również nie widzę sensu w wyprzedzaniu :P
ODPOWIEDZ