Laptop

Tematy nie związane z Superbem
Duracell
Posty: 124
Rejestracja: 14 wrz 2012, o 14:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Śląsk

Re: Laptop

Post autor: Duracell »

Camillinhio pisze:Stacja dokująca to nie w laptopie za 2500 zł. Z takim budżetem skupiłbym się na matrycy (matowa) i rozdzielczości (full HD), procesor i5 i jesteś w domu.
A czym sie różni matryca matowa od błyszczącej? W tym Lenowo z tego co widzę jest błyszcząca... Jest to bardzo uciążliwe?
Enriquez pisze:Wariujący touchpad z50 potwierdzam. Ktoś znalazł rozwiązanie?


Wysłane z Tapatoka - może nie być polskich liter.
Ja wpadłem tylko na jedno - winne są sterowniki i pomaga usunięcie sterowników producenta (wtedy zastąpi go sterownik systemowy).
Głowy za to nie daję, ale na chwilę obecną to jedyny trop jaki znalazłem.
Camillinhio pisze:Albo nie kupować Lenovo ;)
Kiedy Z50-70 już mi się spodobał :D
A masz jakąś inną propozycję za te pieniądze? Już powiększyłem budżet do 3.000, niech będzie.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13600
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Laptop

Post autor: Enriquez »

Oj tam, Z50 jest bardzo OK. Z tym touchpadem trochę zjeb...li.
Jestem pewnie nieobiektywny, bo to mój pierwszy laptop z prockiem i7 i 16GB ramu.
Dodatkow dałem SSD Samsunga, więc jak dla mnie ten sprzęt po prostu zapier... że głowa boli.

Z niedogodności dodam jeszcze jedną. Za cholerę nie wiem jak odpalić obraz na telewizorze za pomocą HDMI. Nie ma takiej opcji.
Szukałem, próbowałem. Nichuja. Stawiam 0,7 jak mi to ktoś skutecznie odpali.
Dodam, że mam na pokładzie Intela i GeForce. Żadna z nich nie da się przekonać do tego, żeby wyświetlać cokolwiek na TV.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Duracell
Posty: 124
Rejestracja: 14 wrz 2012, o 14:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Śląsk

Re: Laptop

Post autor: Duracell »

Enriquez pisze:[...]
Z niedogodności dodam jeszcze jedną. Za cholerę nie wiem jak odpalić obraz na telewizorze za pomocą HDMI. Nie ma takiej opcji.
Szukałem, próbowałem. Nichuja. Stawiam 0,7 jak mi to ktoś skutecznie odpali.
Dodam, że mam na pokładzie Intela i GeForce. Żadna z nich nie da się przekonać do tego, żeby wyświetlać cokolwiek na TV.
Daj mi tydzień i szykuj flaszkę.

Dobra, to jak na razie mam swojego faworyta. Jak ktoś uważa, że za te pieniądze można znaleźć coś lepszego to zachęcam do dzielenia się swoimi propozycjami, jestem i nadal będę wdzięczny za wszelkie sugestie ;)
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5812
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Laptop

Post autor: pab567 »

Tydzień... Przyjeżdżam z klientem od Leona (Enri wie o co kaman) - Ty robisz leona a ja Twojego lapka :)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Laptop

Post autor: Camillinhio »

Podstawowa różnica to refleksy świetlne. Przy matowej nie odbija Ci tak światła i masz wyższy komfort pracy. Ja nie wyobrażam sobie komputera z matrycą błyszczącą.

W cenie do 3.000 zł znajdziesz coś z Della np. Inspiron 5558. Dorzucając jeszcze "trochę" możesz mieć Asusa X510JX (dziś takiego kupiłem dla teścia), który będzie miał lepsze odwzorowanie kolorów od Della.
Obrazek
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5812
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Laptop

Post autor: pab567 »

Nie chciałem się wcześniej wypowiadać... Użytkowałem różne - IBM/Lenovo, Dell, HP, Sony, Acer, Acus i inne badziewia... Konkluzje:
1. SSD is a must
2. Jeśli nie ma służyć do gier to wbudowana grafika w zupełności wystarcza
3. 4GB dziś troche mało - 8 w pełni wystarcza, 16 to zbytek
4. Stacja dokująca is a must jeśli codziennie pracujesz na 2 monitorach - inaczej szkoda kasy
5. KLAWIATURA!!! Tu każdy ma swoje preferencje - ja nienawidzę wyspowych
6. Touchpad - do każdego idzie się przyzwyczaić
7. Matryca - tylko i wyłącznie matowa, jeśli się znajdzie w formacie innym niż panoramiczny to super (do pracy panorama jest do doopy)

Osobiście służbowo od 3 lat używam Fujitsu Lifebook 792 - jestem MEGA zadowolony. A uwierzcie mi, jestem wymagającym użytkownikiem (czy wystarczy jak powiem że SSD używam od 2007 roku?)
Elegance

Re: Laptop

Post autor: Elegance »

Enriquez pisze:Wariujący touchpad z50 potwierdzam. Ktoś znalazł rozwiązanie?


Wysłane z Tapatoka - może nie być polskich liter.
Tak Enri, w Z51 "taczpady" całkiem padają. Pozostaje gwarancja.
Enriquez pisze:Oj tam, Z50 jest bardzo OK. Z tym touchpadem trochę zjeb...li.
Jestem pewnie nieobiektywny, bo to mój pierwszy laptop z prockiem i7 i 16GB ramu.
Dodatkow dałem SSD Samsunga, więc jak dla mnie ten sprzęt po prostu zapier... że głowa boli.

Z niedogodności dodam jeszcze jedną. Za cholerę nie wiem jak odpalić obraz na telewizorze za pomocą HDMI. Nie ma takiej opcji.
Szukałem, próbowałem. Nichuja. Stawiam 0,7 jak mi to ktoś skutecznie odpali.
Dodam, że mam na pokładzie Intela i GeForce. Żadna z nich nie da się przekonać do tego, żeby wyświetlać cokolwiek na TV.
Jaki system? Sprawdź czy masz wszystkie sterowniki? Mi brakuje kilku ale po prostu ich nie ma na Win7
Należy wejść w panel sterownika Intel HD graphics, tam masz wszytkie porty.
Maverick

Re: Laptop

Post autor: Maverick »

Od lat, gdy zaczalem korzystac z pointing stick (https://en.wikipedia.org/wiki/Pointing_stick), touchpad moglby nie istniec.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13600
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Laptop

Post autor: Enriquez »

To już było w 2000 roku jak dostałem pierwszego laptopa Toshiby.
To jest kwestia przyzwyczajenia, ale wygodnym bym tego nie nazwał. Ot, kolejny sposób na kursor i to wszystko. Dla mnie może to nie istnieć dla odmiany.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Maverick

Re: Laptop

Post autor: Maverick »

To juz bylo znacznie znacznie wczesniej. Natomiast sposob realizacji tego w ThinkPadach jest rewelacyjny i tam do dzis jest to kultowa wrecz pozycja wyposazenia topowych laptopow. Nie korzystalem z tego w Toshibie, ale w Dellu i HP zrobili to beznadziejnie.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13600
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Laptop

Post autor: Enriquez »

Muszę zatem macnąć jakiegoś.


Wysłane z Tapatoka - może nie być polskich liter.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Laptop

Post autor: kamracik »

Osobiście z nowych do pracy codziennej bym polecał Dell'e, Lenovo i Asusy są dobre, ale raczej nie są zbytnio trwałe dla kogoś, kto non stop podróżuje z lapkiem i często siedzi z nim na kolanie. Thinkpady jak najbardziej na tak, miałem takie, ale skończyły się w chwilę po przejęciu przez Lenovo, obecne są zauważalnie gorsze, ale nadal dobre.

Obecnie katuję Latituda E5450 (SSD, I5) i naprawdę daje radę, duży plus to obsługa wyjść na wiele ekranów (obecnie pracuję na 3). Wszelkiej maści HP odradzam, ta firma została w roku 2004 z jakością i wydajnością. Asus, ma dobre podzespoły, ale się starzeje dość szybko.

Odnośnie Lenovo to tylko konkretne modele trzeba rozpatrywać, do tej pory miałem styczność z paroma modelami i poza jednym w węglowej obudowie nie zyskały mojego uznania. Tutaj jednak biorąc pod uwagę opinie innych, bym rozpatrywał konkretne modele i u ich użytkowników uzyskiwał wsparcie. Niestety Lenovo ostatnio na potęgę wyrzuca co rusz nowe modele i ciężko mieć wiedzę o nich wszystkich.

Tak jak Pab napisał, przede wszystkim SSD, grafikę pominąć, RAM brać minimum 8GB i procesor od i5. Klawiaturę niestety trzeba pomacać. Też nie jestem za wyspowymi, ale idzie się przyzwyczaić, choć komfort pracy zdecydowanie gorszy.

Temat touchpad vs touchpoint pominę, bo to jak TSI vs TDI, na jednym i drugim się dobrze pracuje w zależności od programu.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Laptop

Post autor: szms »

Ja od zawsze siedzę w Sony.
Aktualnie użytkuję dwuletnie Vaio z i7 i 16 GB - to dla mnie najważniejsze... i mimo upływu czasu i pracy laptopa minimum 8 h dziennie zachuowuje jak nowy laptop.
Jedynie boli mnie jakość plastików, szybko się wyciera touchpad i świeci jak psu jaja... no i okolice touchpada też... :(
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Laptop

Post autor: kamracik »

Sonki też są spoko, ale dla mnie niedopuszczalna wartość cena/jakość, podobnie jak w przypadku Mac'ów. Z tym, że w Sonce właśnie te plastiki są masakryczne, nie wiem skąd oni je biorą, ale są porównywalne z Acerem.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Laptop

Post autor: Camillinhio »

s-e-b-e-b pisze:2 lata użytkuję Asus Zenbook ... i5, SSD (niestety padł na gwarancji)... metalowa obudowa, lekki i idealny do podróży...
Moja żona ma od tego roku jakiegoś zenbooka, bardzo przyjemne kobiece komputerki.
Obrazek
Zablokowany