Laptop

Tematy nie związane z Superbem
Awatar użytkownika
aglaja
Posty: 0
Rejestracja: 12 gru 2017, o 22:17
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)

Re: Laptop

Post autor: aglaja »

Najlepiej sprawdzają się Lenovo.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Laptop

Post autor: kamracik »

Śmiem się nie zgodzić - ban :lol:
najmita
Posty: 39
Rejestracja: 29 paź 2017, o 19:03
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: standard stockowy

Re: Laptop

Post autor: najmita »

aglaja pisze:Najlepiej sprawdzają się Lenovo.
Coś słyszałem, że Lenowo nie mają serwisu w Polsce - prawda to?
W laptopie Ram jest istotny, procek też, ale lapki mają to do siebie, że często pada im chłodzenie, bo zasysają jakieś chęchy spod siebie, a procek obniża taktowanie, że by znośną temperaturę utrzymać. Rozbudowanie Ramu jest dobre, ale warto też poodkurzać od środka lapka. Wygląda na to, że w moim już nadszedł na to czas, trochę się muli.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Laptop

Post autor: Enriquez »

A ja chyba kupię kolejne Lenovo. Moim zdaniem najlepszy komp na rynku. Oczywiście poza iMac-em.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5810
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Laptop

Post autor: pab567 »

Spamem śmierdzi
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Laptop

Post autor: kamracik »

Dawno zbanowana ta "fanka" Lenovo ;)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Laptop

Post autor: Enriquez »

A co Kamrat proponujesz zamiast?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Laptop

Post autor: kamracik »

Powiem Ci, że ostatnio jak szukam znajomym lapków to mam wrażenie, że wszystko na jedno kopyto teraz jest. Ostatnio parę Delli patrzyłem tych nowszych i nic szczególnego za tą cenę. Mają lepsze ogólne wykończenie od Lenovo i tyle. Wad mają już prawie tyle samo reszta, co rusz słyszę o jakiś błędach w którejś wersji, od BIOS po hardware. Więc kwestia ceny i konkretnych bebechów.

Osobiście ostatnio choruję na Macbooka, ale nie potrafię znaleźć usprawiedliwienia skoro póki co mam służbowego..
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Laptop

Post autor: CLO27 »

Kupilem lenovo bo najtaniej za najlepsze graty jak skoda :p
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Laptop

Post autor: Camillinhio »

Ja się przesiadłem z Della na Asusa UX550 i jak na razie jestem zachwycony. Lekki, poręczny, całkiem wydajny i do tego świetny ekran. Zobaczymy jak to będzie za 2 lata, bo w pierwszym roku to chyba każdy nowy komputer jest ok.
Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Laptop

Post autor: Enriquez »

Kamrat, nie wiem o jakich błędach Ty wypisujesz.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Laptop

Post autor: kamracik »

Przykład serii E54, E64 i problemów z obsługą ekranów poprzez stację dokującą (pracujesz 30 minut i nagle ekran zaczyna Ci migać), jakieś niedogranie pomiędzy BIOS, a sprzętem. 2 lata zajęło Dell wydanie wersji BIOS, która w miarę sobie z tym radzi (w miarę bo nadal nie możesz dwóch ekranów podpiąć po DVI lub Displayport bo jeden z nich będzie migać), rozwiązali to poprzez zalecenie, że jeden ekran ma być podpięty analogowo (VGA).

Stricte seria E54, problem z obsługą karty dźwiękowej, raczej na poziomie sprzętu (domysły ludzi, bo do tej pory nie ma rozwiązania) - puszczając np. muzykę zamykasz klapę laptopa i dupa, rwie Ci dźwięk. Nikt nie wie o co chodzi, bo reaguje słownie na zamknięcie, jakby przerywnik matrycy coś powodował pomimo tego, że nikt nie ma pomysłu jak to miałoby być powiązane. Moim domysłem po prostu to kwestia jakiejś super oszczędności energii na stałe wbite w sprzęt.

Seria E54, problemy z klawiaturą, a słowniej z przyciskami, raz na parę laptopów jest problem z jakimś przyciskiem, w moim pierwszy 'C', samo z siebie czasami wstawiało krotność znaku, obecny natomiast ma problem z Shift, gdzie z opóźnieniem wykrywa odpuszczenie. Ale to losowe, bo w firmie ile ludzie to każdy ma problem zawsze z pojedynczym przyciskiem, ale większość z innym, rzadko się powtarza, ale raczej dotyczy lewej części klawiatury.

Ogólnie odnośnie serii E54 mogę napisać najwięcej bo mnie dotyczy, ale w firmie mamy różne serie i w każdej minimum jeden jakiś większy bug był, najpoważniejszy dotyczył systemu ochrony dysku przed upadkiem, u paru osób podczas załączenia się "ochrony" uwalał partycję systemową - laptop nie musiał upaść, wystarczyło, że odpowiednio się nim machnęło. Problem z podpięciem dysków dotyczył każdej serii korzystającej ze stacji 331-6304.

Ale tak ostatnio jest z większością rzeczy jeśli chodzi o IT, miałem płytę Gigabyte, wadliwy był kontroler karty sieciowej, raz na jakiś czas gubił "link" i restartował interfejs. Zmieniłem na Asrock'a teraz mam problem z wadliwy kontrolerem SATA, raz na jakiś czas coś mu nie zagra i gubi dysk, szczęśliwie nie często i tylko odpięcie od zasilania działa, aby kondensatory się rozładowały. I to dotyczy też szeregu płyt z kontrolerem ASMedia ASM1061.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Laptop

Post autor: CLO27 »

Za dużo razy "C"y"C"ki wpisywałeś to ci się "C" zrypało :P
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Laptop

Post autor: Enriquez »

Kamrat, ale Ty o Dellu piszesz a nie o Lenovo.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Laptop

Post autor: kamracik »

Tak, do Lenovo póki co mam tylko tyle, że jakość wykonania (plastiki, spasowanie itd.) jest gorsze niż w Dellu i mają problem z wydajnością chłodzenia, wszystkie Lenovo jakimi się bawiłem (raczej średnia półka) strasznie się grzały. No i swojego czasu dorzucali w standardzie noname akcesoria, dwa razy trafiłem zasilacz kij wie jakiej marki, na bank nie Lenovo, ale to parę lat temu, teraz może odrzucili ten pomysł.

Odnośnie jakiś wtop produkcyjnych się nie wypowiem, bo za mało osób korzysta z Lenovo (w sensie korporacyjnego wykorzystania - ~8h dziennie, częstszego i "dziwniejszego" niż zwykły użytkownik).
Zablokowany